• Klasy 2 na wycieczce przyrodniczo- edukacyjnej.

     • Dnia 26.09.2023r. klasy 2 A,B i C były na wycieczce przyrodniczo – edukacyjnej w Pstrągowej. Oczywiście wcześniej zamówiliśmy pogodę i przez cały dzień słoneczko miło nam przygrzewało. 

      Na początku był czas na zabawy sprawnościowe w „Małpim Gaju” czyli w parku linowym,a także ekscytujące zjazdy na pontonie. Następnie z wieży widokowej mieliśmy okazję podziwiać piękne widoki. Po smacznej kiełbasce z grilla uczestniczyliśmy w letnim kuligu na saniach z kołami i karmiliśmy oswojone zwierzęta, a także zwiedziliśmy indiański namiot Tipi. Po dniu pełnym wrażeń i pozytywnych emocji wróciliśmy do domów.

     • Przytuleni z 3 b

     • Szkoła Podstawowa nr 2 ponownie bierze udziału w ogólnopolskiej kampanii PRZYTUL SIĘ DO DRZEWA, aby ukazać jak nasza miłość do lasów jest w stanie ochronić je przed pożarami. Dziś przytuleni z klasy 3b

      #straznicylasow

     • Ekologiczna klasa 6 c

     • 27 września klasa 6 c wzięła udział w akcji Sprzątania świata, która w tym roku odbywała się pod hasłem “SPRZĄTANIE ŚWIATA ŁĄCZY LUDZI”. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadowalające:)

     • Wybory do Samorządu Szkolnego.

     • "Samorząd jest to właściwie praca

      organizowana po to,

      aby jednakowo dobrze działo się wszystkim,

      którzy razem uczą się, działają...,

      żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał...,

      żeby świadczył przysługi, pomagał, opiekował się,

      pilnował porządku i praworządności...

      to nie tylko praca, ale i walka...

      w obronie porządnych, dzielnych i słabych, przeciwko wrogom porządku i sprawiedliwości...".

      Janusz Korczak

      26 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Kandydaci ubiegający się o funkcję w samorządzie mieli okazję przedstawić swój program na wcześniejszych wspólnynych apelach. Dziś oddajac głosy pamiętaliśmy o chwytliwych postulatach: „brak prac domowych i kartkówek”, „dzień bez jedynki” , " dzień z telefonem komórkowym" czy „większa ilość dyskotek”. Każdy z uczniów i nauczycieli naszej szkoły mógł oddać jeden głos na swojego kandydata. Nad całością wyborów czuwali opiekun samorządu- Iwona Wołoszyn oraz przedstawiciele klas 4 oraz 6. Na nich spoczywała odpowiedzialność za prawidłowy przebieg i zachowanie tajności głosowania.

      Wyniki wyborów ogłosimy niebawem

     • Aktywny wyjazd klasy 5a i c :)

     •           Wtorkowy dzień dla klas piątych okazał się wyjątkowo ciekawy. To właśnie 26 września 2023 roku klasy  5a i 5c wraz z opiekunami miały okazję odpocząć od obowiązków szkolnych i w pełni zrelaksować się w parku trampolin „Fly Park” w Rzeszowie. Celem wycieczki było promowanie aktywnego stylu życia, rozwijanie ogólnej sprawności fizycznej ,a co najważniejsze integracja zespołów klasowych oraz zacieśnienie relacji koleżeńskich.

                W strojach sportowych, uzupełnionych o specjalne skarpetki, uczniowie weszli do dużej hali. Ich oczom ukazała się ogromna przestrzeń złożona z wielu trampolin. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczniowie mogli korzystać z szeregu atrakcji, m. in. trampolin akrobatycznych, ściany wspinaczkowej, trampolin sportowych, basenów wypełnionych gąbkami oraz różnych zjeżdżalni.

               Uczniowie klas piątych bardzo aktywnie spędzili dwie godziny. Dobra zabawa, uśmiech na twarzy i pozytywna energia nie opuszczały ich nawet na chwilę. Jak widać na zdjęciach, wyjazd zdecydowanie zaliczamy do udanych.

     • Wycieczka do Rzeszowa

     • 22 września 2023 r. klasa VIb była na wycieczce w stolicy naszego województwa.

      Do Rzeszowa uczniowie pojechali pociągiem POLREGIO. Najpierw udali się do kina Helios w Galerii Rzeszów, aby obejrzeć film pt. „Między nami żywiołami”. Projekcję poprzedził krótki filmik przybliżający zagadnienia dotyczące żywiołów.

      Po projekcji ruszyli na spacer uliczkami miasta. Przeszli ulicą Grunwaldzką, odwiedzili Paniagę, czyli ulicę Trzeciego Maja, zaglądnęli również na rzeszowski Rynek. Przypadkowo stali się świadkiem ciekawego happeningu. Młodzież ucząca się w rzeszowskich szkołach spotkała się, by wspólnie zatańczyć poloneza. Odważne dziewczynki z naszej grupy przyłączyły się do tańczących. Następnie uczestnicy wycieczki przeszli na dworzec i pociągiem wrócili do Kolbuszowej.

      Wycieczka, choć krótka, była bardzo przyjemna. Pogoda i humory dopisały. POLREGIO - jako środek lokomocji - okazał się nie lada atrakcją.

     • Klasy 2 sprzątają świat !

     • W dniu dzisiejszym (25 września) uczniowie klas 2 A,B i C wzięli udział w ogólnoświatowej akcji "Sprzątania świata",która w tym roku odbywa się pod hasłem: "Sprzątanie świata łączy ludzi". 

      Zaopatrzeni w rękawiczki ochronne i w worki do segregacji śmieci udaliśmy się w okolice ogródków działkowych obok stadionu. Tam dzielni uczniowie uprzątnęli i posegregowali znalezione śmieci.Brawo dla wszystkich uczniów biorących udział w akcji.

     • Inspirujące spotkanie.

     • 22 września grupa uczniów z klasy VII c i VI b uczestniczyła w warsztatach zorganizowanych przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną🏣 w Kolbuszowej w ramach projektu „Literatura bawi w mieście nad Nilem”.

      Zajęcia prowadziła pani Joanna Jagiełło – pisarka, autorka poczytnych powieści dla dzieci i młodzieży. Prowadząca tematem spotkania uczyniła komiks.

      Uczniowie poznawali zasady obowiązujące w tej formie wyrazu, zaznajomili się z komiksowym językiem oraz tworzyli własne komiksy. Pani Joanna pozytywnie oceniła twórczość młodych 👶👱adeptów sztuki pisarskiej. Doceniła ich kreatywność, talent plastyczny i oryginalne rozwiązania.

      Na zakończenie pisarka powiedziała kilka słów na temat swojej twórczości i złożyła autografy na książkach, które można było kupić podczas spotkania. Nie zabrakło również pamiątkowej fotografii📸.

      Podczas warsztatów uczniowie bawili się doskonale. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie❤.

     • "Opowiedz mi swoją historię, mój region jak malowany".

     • Uwaga! Uwaga! Witamy po wakacjach. Pewnie stęskniliście za naszym team'em malarskim i ich pracami artystycznymi. Obiecujemy, że i w tym roku szkolnym będziemy aktywnie uczestniczyć w konkursach oraz prosić Was o doping.

      Prace na pierwszy konkurs już wysłane. Ich tematem było: " Opowiedz mi swoją historię, mój region jak malowany". Więc tradycyjnie już - trzymajcie kciuki!!

     • Kolejne sukcesy naszych lekkoatletów. 

     • Na dzisiejszych (20.09) powiatowych zawodach w Ind. Mistrzostwach w lekkoatletyce kl. VII-VIII na stadionie w Kolbuszowej nasi uczniowie zdobyli sporo medali;

      - Cieśla Anna                 - I miejsce w skoku w dal

      - Pastuła Lena               - II miejsce w biegu na 600m

      - Kazimierczak Natalia - I miejsce w biegu na 300m

      - Kopera Joanna           - III miejsce w pchnięciu kulą

      - Dziadura Maksymilian - II miejsce w biegu na 300m

      - Wołosz Bartosz           - I miejsce w biegu na 1000m

      W zawodach startowali również - Fitał Alan, Gawroński Jakub, Marut Martyna i Grzywacz Dawid.

      Gratulujemy i życzymy powodzenia na finale wojewódzkim w Stalowej Woli.

     • Wakacyjne wspomnienia.

     • 14 września klasa IVd otworzyła w sali 32 Muzeum Wakacyjnych Pamiątek. Uczniowie przygotowali ciekawą ekspozycję składającą się z przedmiotów przywiezionych z tegorocznych wyjazdów. Każdy mógł  zaprezentować przyniesioną pamiątkę i opowiedzieć o swoich wakacjach. Wystąpienia były bardzo dobrze przygotowane. Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem oglądali zgromadzone eksponaty i z zaciekawieniem słuchali wypowiedzi koleżanek i kolegów.

     • Wydawanie laptopów dla uczniów klas czwartych

     • Miło nam poinformować, że 18 września 2023 roku, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kolbuszowej, rozpoczęła wydawanie laptopów dla uczniów klas czwartych. Kolejni uczniowie otrzymają laptopy w dniu jutrzejszym.

      Rodzice, którzy nie mogli przyjść odebrać laptopów w dniu ich wydawania, powinni kontaktować się z biblioteką szkolną, w celu umówienia terminu ich odbioru.

      Wszystkim uczniom, którzy otrzymali laptopy, życzymy, by dzięki nim mogli jeszcze bardziej pogłębiać swoją wiedzę i zainteresowania.

     • Kampania wyborcza rozpoczęta!

     • Dzisiaj w naszej szkole rozpoczęła się kampania wyborcza. Uczniowie poznali kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Każdy ze startujacych w wyborach przygotował piękny plakat i przedstawił swoim kolegom pomysły jakie chciałby wyprowadzić do szkoły. Kandydatura do Samorządu Uczniowskiego to duży krok, który wymaga odwagi oraz determinacji. Kandydat musi wykazywać się zapałem do pracy, pragnieniem wprowadzenia niezbędnych zmian w szkole oraz dobrą relacją z kolegami.

      Do wyborów startują:

      Blanka Mazur kl.8c,

      Sara Wahab kl.7b,

      Antonina Drab kl.8a,

      Klaudia Czachor kl. 8c,

      Maksymilian Piątek kl.7c,

      Przemysław Peret kl.8b.

      Trzymamy kciuki za kandydatów!!!

      Niech wygra najlepszy :)

     • Wyjazd integracyjny klas 4

     • W ramach integracji międzyklasowej uczniowie klas czwartych udały się do kina Multikino w Mielcu na seans" O psie, który jeździł koleją."

      Nie będziemy zdradzać treści filmu, można jednak wspomnieć, że głównym przesłaniem filmu jest przyjaźń, zaufanie i wzajemne wspieranie się.. Podczas seansu filmowego nie zabrakło śmiesznych momentów, ale również takich podczas których młody widz mógł się wzruszyć i uronić łezkę.

     • Dzień kropki w "Dwójce"

     • 5 września na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki – święto odkrywania własnych talentów, kreatywności i wiary we własne możliwości. W tym roku z inicjatywy Samorządu, do obchodów tego święta włączyli się uczniowie i nauczyciele klas 1-8 .

      W naszej szkole najmłodsi uczniowie od samego rana cieszyli się tym dniem! Odbyła się pogadanka na temat książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds (opowiada ona o kropce, która zmieniła świat małej Vashti i dziewczynka uwierzyła w siebie).Powstało też wiele prac plastycznych których motywem przewodnim była kropka.

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kolbuszowej
   • g2kolbuszowa@poczta.onet.pl, rekrutacja@sp2.kolbuszowa.pl
   • (17) 2270290,
   • ul. Obrońców Pokoju 46 36-100 Kolbuszowa Poland
   • Sylwia Blat tel.:(17) 2270280 e-mail: iod@zo.kolbuszowa.pl
  • Logowanie