• Przedstawienie Zespołu Teatralnego "Gaduła"

     • 28 lutego 2023 roku w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej odbyło się przedstawienie zespołu teatralnego "Gaduła", pt. "Wizyta bajek". Występ obejrzeli uczniowie klas I - VI  ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kolbuszowej. Opiekunem zespołu jest mgr Klaudia Serafin.

     • Wręczenie nagród w Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej

     • W piątek, 24 lutego, odbyło się uroczyste rozdanie nagród laureatom dwóch Powiatowych Konkursów Języka Angielskiego : XIX Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych –Australia i Nowa Zelandia    i XIX Konkursu ,,Mistrz Języka Angielskiego”.

      Jeszcze raz gratulujemy Mateuszowi, Hani, Michałowi i Norbertowi !!!

      Trzymamy kciuki za ich kolejne sukcesy :)

     • Spotkanie klas 8 i 7 ze specjalistą terapii uzależnień, pedagogiem i psychoterapeutą

     •       22 lutego 2023 roku klasy 8 oraz 7 spotkały się z panią mgr Patrycją Drewnicką - certyfikowanym specjalistą terapii uzależnień, pedagogiem i psychoterapeutą. Pani Patrycja przedstawiła etapy rozwijania się uzależnienia, jego przebieg i skutki, skupiając się na sferze picia alkoholu oraz zażywania narkotyków. Zobrazowała też uczniom etap leczenia takiej choroby, na przykładzie własnych pacjentów, z którymi na bieżąco się spotyka. Poruszyła również problem przemocy w rodzinie, który często bywa skutkiem lub z kolei przyczyną uzależnienia od właśnie substancji psychoaktywnych. Wszyscy uczniowie z pewnością wyciągnęli wartościową lekcje z tego spotkania.

     • "Maska karnawałowa" -akcja SU na zakończenie karnawału.

     • Karnawał to okres przyjemności i radości, a przede wszystkim czas dobrej zabawy. Dlatego też, dziś 21 lutego na zakończenie tych wesołych momentów postanowiliśmy założyć własnoręcznie wykonane maski karnawałowe. Każda była inna i niepowtarzalna. 

      Karnawałowe, teatralne, przypominające słynne maski weneckie lub brokatowe...Bo któż nie lubi błyszczeć na balu:) 

      Dziękujemy wszystkim zaangażowanym :)

     • Kolejne sukcesy "Dwójki" w konkursie obcojęzycznym.

     • 17 lutego odbył się XV Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Obcojęzycznej w Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni.

      Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice osiągając duży sukces. Blanka Mazur, uczennica klasy siódmej zarecytowała wiersz w języku francuskim zajmując miejsce 1. Julia Salamon z klasy ósmej zajęła miejsce 2 w kategorii recytacja w języku angielskim .

      W konkursie wzięło udział ponad uczestników z kolbuszowskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

      Pani dyrektor Beata Bryk wręczyła wszystkim wygranym dyplomy oraz nagrody rzeczowe .

      Serdecznie gratulujemy Julii i Blance oraz życzymy dalszych sukcesów!

     • POWIATOWE KONKURSY JĘZYKA ANGIELSKIEGO

     •          W dniu 8 lutego 2023r. w Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej odbyły się dwa Powiatowe Konkursy Języka Angielskiego: XIX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych –Australia i Nowa Zelandia i XIX Edycja Konkursu ,,Mistrz Języka Angielskiego”.
              Test obejmował zagadnienia gramatyczno-leksykalne, które sprawdzane były za pomocą zadań otwartych i zamkniętych. Nie zabrakło również słuchania, czytania oraz zagadnień z kulturoznawstwa. Nasi uczniowie zaprezentowali się na bardzo wysokim poziomie zdobywając czołowe miejsca.

      Wyniki przedstawiają się następująco:

      XIX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych (Australia i Nowa Zelandia) 

      III miejsce:         Norbert Burkiewicz - klasa VIII b     

                                                  
      XIX Edycja Konkursu „Mistrz Języka Angielskiego” 


      I miejsce:            Hanna Starzec - klasa VIII d                         
      III miejsce:         Michał Makocki - klasa VIII d            

      IV miejsce:         Mateusz Wrona  - klasa VIII d      

                
      Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie.

     • Miłość ❤️💜 niejedno ma imię.

     • Dzień świętego Walentego to dzień miłości i przyjaźni ....W tym szczególnym dniu obdarowaliśmy bliskich naszemu sercu laurkami bądź upominkami , zwracając w ten sposób uwagę, że są dla nas ważni.

      Jak co roku Samorząd Uczniowski z okazji Święta Zakochanych zorganizował tradycyjną POCZTĘ WALENTYNKOWĄ .

      Następnie walentynkowi listonosze posegregowali pocztę i roznosili po klasach korespondencję od tajemniczych wielbicieli kierując je pod właściwy adres. Walentynkowe życzenia można było przesłać nie tylko swoim ukochanym , ale także lubianym przez nas koleżankom i kolegom oraz nauczycielom. W tym dniu uczniowie ubrali się w kolory miłości dzięki czemu spędziliśmy dzień w bardzo miłej i romantycznej atmosferze. A fotobudka wprawiła nas w miłosny, przyjazny i romantyczny nastrój, który wszystkim się udzielał :)

     • Historycznie i plastycznie

     • 13 lutego 2023 roku klasa 6c i 7a ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kolbuszowej, odwiedziła Oddział Edukacji Kulturalnej oraz Regionalnej (Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej) w Kolbuszowej.

      Uczniowie zapoznali się z prezentowanymi w dawnym budynku synagogi dwoma wystawami.

      Pierwsza zatytułowana „Świat PRL-u oczami dziecka”, prezentuje różnego typu przedmioty użytkowe z lat 1945-1989. Uczniowie na własne oczy mogli zobaczyć przedmioty, o których opowiadali im dziadkowie, pamiętający je z lat swojego dzieciństwa i młodości. Tego typu forma lekcji stanowi najlepszą formę uzupełniania wiedzy, gdyż w ten sposób można niejako przenieść się w tamten okres.

      Druga wystawa zatytułowana „Quantum-plany równoległe”, to wystawa prezentująca obrazy kolbuszowianki z urodzenia Kingi Kolouszek. Cykl obrazów powstał jako inspiracja autorki fizyką kwantową. Część z nich była nawet wystawiona w Galerii Muzeum Narodowego w Krakowie.

     • Spotkanie z podróżnikiem.

     • 9 lutego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w inspirującym spotkaniu z  podróżnikiem. Opowiedział on nam o Izraelu i Palestynie:
      - odwiedziliśmy miejsca święte dla trzech wielkich, monoteistycznych religii: judaizmu, chrześcijaństwa i islamu,
      – dowiedzieliśmy się dlaczego Zachodnia Ściana Świątyni w Jerozolimie nazywana jest Ścianą Płaczu,
      – popływaliśmy w Morzu Martwym, 
      – poznaliśmy historię twierdzy Masada, 
      – dowiedzieliśmy się jak żyją Palestyńczycy w „więzieniach z otwartym niebem” – czyli domach otoczonych potężnym murem,
      – przeszliśmy fascynującą Pustynię Negev,
      – opowiedziano nam dlaczego Żydzi i Palestyńczycy nie są w stanie się dogadać i dlaczego co kilka lat dochodzi tu do wojen,
      – spędziliśmy chwilę w Ejlacie i ponurkowaliśmy w Morzu Czerwonym podziwiając niesamowitą rafę koralową,
      – zobaczyliśmy Jerozolimę wzdłuż i wszerz, odwiedzając w niej miejsca znane: Ścianę Płaczu, Kopułę na Skale, Via Dolorosa, i te, o których niewielu słyszało…
      Dziękujemy za tak fascynujące spotkanie, czekamy na kolejne ;)

     • Trochę historycznie, trochę "fizycznie".

     • W dniu 8 lutego 2023 roku klasa 6d ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kolbuszowej, odwiedziła Oddział Edukacji Kulturalnej oraz Regionalnej (Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej) w Kolbuszowej.

      Uczniowie mieli okazję zapoznać się z prezentowanymi w dawnym budynku synagogi dwoma wystawami.

      Pierwsza zatytułowana „Świat PRL-u oczami dziecka”, prezentuje różnego typu przedmioty użytkowe z lat 1945-1989. Była to świetna okazja, żeby na własne oczy zobaczyć przedmioty, o których opowiadają dziadkowie lub rodzice pamiętający je z lat swojego dzieciństwa i młodości. Była to także lekcja historii w najlepszej postaci, gdyż oprócz opowieści o tamtych czasach, można się było niejako przenieść w tamten okres.

      Druga wystawa zatytułowana „Quantum-plany równoległe”, to wystawa prezentująca obrazy kolbuszowianki z urodzenia Kingi Kolouszek. Cykl obrazów powstał jako inspiracja autorki fizyką kwantową. Część z nich była nawet wystawiona w Galerii Muzeum Narodowego w Krakowie.

     • Spotkanie ze sztuką

     • 4 stycznia 2023 roku, klasa IV B pojechała do "Teatru Maska" w Rzeszowie na spektakl "Alicja w Krainie Czarów". Spektakl łączył wspaniałą grę aktorów, efekty wizualne oraz dźwiękowe, tak by oddać charakter książki. Była to podróż przez świat niczym nieograniczonej wyobraźni, w którym przewodnikiem była Alicja – bohaterka wymyślonej przez Lewisa Carrolla historii, od lat inspirującej artystów na całym świecie i odczytywanej wciąż na nowo opowieści. 

      Nie tylko sztuka pozostanie w pamięci uczniów - była to ciekawa wyprawa. Do Rzeszowa uczniowie jechali ... szynobusem - niektórzy po raz pierwszy :) A zanim doszliśmy do Teatru była chwila przyjemności na Rzeszowskim Rynku - piękna choinka, karuzela z napędem własnych mięśni oraz metalowe pianino na powietrzu - to moc dodatkowych atrakcji.

      Wszystko to pozostanie na długo w pamięci uczniów. 

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kolbuszowej
   • g2kolbuszowa@poczta.onet.pl, rekrutacja@sp2.kolbuszowa.pl
   • (17) 2270290,
   • ul. Obrońców Pokoju 46 36-100 Kolbuszowa Poland
   • Sylwia Blat tel.:(17) 2270280 e-mail: iod@zo.kolbuszowa.pl
  • Logowanie