• Rummikub w Dwójce

     • Mamy wyniki szkolnych eliminacji do konkursu RUMMIKUB , które odbyły się dzisiaj. Cieszymy się, że znaleźli się wśród nas fani tej gry. Nie musieliśmy ich przekonywać, że jest to doskonała nauka przez zabawę, która rozwija logiczne myślenie, koncentrację uwagi, wyobraźnię, spostrzegawczość, uczy rywalizacji, kreatywności i zasad fair play. Ale do sedna:

      1 miejsce zajęła Stefania Dypa 3b, która wygrała 4 gry i zdobyła 146 pkt

      2 miejsce Julia Wołoszyn 4c z 3 wygranymi i 341 pkt

      3 miejsce Nikodem Dypa 7d : 3 wygrane i 191 pkt

      4 miejsce Mikołaj Pęcak 6a : 3 wygrane gry i 189 pkt.

      Brawo, to oni będą nas reprezentować w międzyszkolnym konkursie RUMMIKUB w Szkole Podstawowej w Przedbórzu!

      Kolejne wysokie miejsca zajęli Gabrysia Ziębka 4c: 3 wygrane i 148 pkt oraz Hubert Wołoszyn 1a: 3 wygrane i 99 pkt. Gratulujemy!!!

      I mocno trzymamy kciuki :)

     • Wolontariusze w Sejmie

     • 8 maja 2024 r. kolbuszowscy wolontariusze odwiedzili stolicę. Wyjazd ten był możliwy dzięki pomysłowi, pomocy i ofiarności Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Zbigniewa Chmielowca, który zaprosił do sejmu wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej oraz wolontariuszy Szlachetnej Paczki. Podczas zwiedzania mieliśmy możliwość usłyszenia ciekawych informacji z historii polskiego parlamentaryzmu. Obserwowaliśmy wystąpienia sejmowe – nasza grupa została przywitana przez marszałka sejmu. Mogliśmy porozmawiać z politykami i zrobić pamiątkowe zdjęcia. Była to dla wszystkich niecodzienna lekcja wychowania obywatelskiego.

      Dziękujemy Panu Posłowi za docenienie pracy wolontariusza i ufundowanie tak wartościowej wycieczki.

      Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu

      Zarząd Stowarzyszenia Rozwinąć skrzydła z Baczyńskim SP 2 Kolbuszowa

     • Witaj majowa jutrzenko!

     • 7 maja 2024 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Narodowego Święta Konstytucji Trzeciego Maja. Uczniowie klas szóstych przypomnieli swoim kolegom podstawowe informacje dotyczące wydarzeń, które rozegrały się w 1791 roku. Przywołane zostały nazwiska wybitnych polityków tamtych czasów: Hugona Kołłątaja, Ignacego Potockiego, Adama Stanisława Krasińskiego, Stanisława Małachowskiego. Do zebranych przemówił sam król Stanisław August Poniatowski. Szóstoklasiści uczestniczący w sejmiku uczniowskim zadali sobie również pytanie, czym dzisiaj dla nas są słowa: NARÓD, WOLNOŚĆ, OJCZYZNA. Debata prowadzona przez uczniów została wzbogacona pięknymi recytacjami oraz piosenkami w wykonaniu chóru szkolnego.

     • Wyjazd klasy 3 c na wystawę

     • W poniedziałek - 6 maja, klasa 3c miała przyjemność uczestniczyć w objazdowej wystawie zorganizowanej przez Centrum Nauki Kopernik na temat "O matmo".

      Zajęcia były bardzo interesujące i angażowały wszystkich uczestników, co widać na załączonych zdjęciach.

      Mieliśmy także możliwość skorzystania z przyszkolnego placu zabaw. Było super:)

      Dziękujemy SP w Domatkowie za zaproszenie i mile spędzony czas!!!

     • Eco-kapelusz

     • W Naszej Szkole 26 kwietnia okazji „Dnia Ziemi” odbyła się akcja „EKO-KAPELUSZ”.

      Z wielką niecierpliwością oczekiwaliśmy na efekty pracy naszych uczniów, którzy jak zwykle nas nie zawiedli. Kapelusze były cudowne. Wszyscy wykazali się wielką pomysłowością i kreatywnością. Gratulujemy !!!

     • O matmo!

     • 6 maja klasa 4 d uczestniczyła w zajęciach matematycznych "O matmo!” w Szkole Podstawowej w Domatkowie. Była to mobilna wystawa i zajęcia zorganizowana przez Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie podziwiali 22 interaktywne eksponaty, które pokazały im, jak fascynującą przygodą jest matematyka.

      Miejmy nadzieję, iż zachęciła ich do dalszego samodzielnego poznawania sekretów "matki wszystkich nauk". Wiemy przecież, że w otaczającym świecie możemy wszędzie odnaleźć matematykę :)

      Dziękujemy za zaproszenie!!!

     • Szkolny Konkurs Matematyczny „W Krainie Figur i Liczb” dla klas piątych

     •     W bieżącym roku w szkolnym konkursie matematycznym „W Krainie Figur i Liczb” dla klas piątych wzięło udział 20 uczniów. Wszyscy uczestnicy mieli do rozwiązanie zadania krótkiej odpowiedzi oraz zadania otwarte wymagające zapisu toku myślenia i obliczeń. Zadania były z zakresu wiadomości matematycznych z klasy piątej. Najwyższe lokaty w konkursie zajęli:
     • Szkolny Konkurs Matematyczny „W Krainie Figur i Liczb” dla klas szóstych

     •    W tegorocznym szkolnym konkursie matematycznym „W Krainie Figur i Liczb” dla klas szóstych wzięło udział 18 uczniów. Uczestnicy mieli do rozwiązanie zadania krótkiej odpowiedzi oraz zadania otwarte wymagające zapisu toku myślenia i obliczeń. Wszystkie zadania były z zakresu nauki matematyki w klasie szóstej. Najwyższe lokaty w konkursie zajęli:.
     • Bookcrossing

     • 26 kwietnia naszą szkołę opanował "książkowy zawrót głowy". Bookcrossing, do którego Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów, jest formą ruchomej biblioteki, mającą na celu popularyzację czytelnictwa. W tym dniu każdy, kto oddał książkę, miał pierwszeństwo wyboru i zabrania wybranej pozycji do domu.

      Wierzymy, że dzielenie się książką z innymi jest lepsze od jej posiadania. Mamy świadomość, że książka leżąca na półce jest tylko ozdobą, jest martwa, może tak stać latami, nikomu nie przynosi pożytku. Nabiera życia wówczas, gdy jest czytana, gdy jest w ręku czytelnika.

      Dziękujemy za to, że przyniesione książki znalazły nowe domy.

     • I oraz II miejsce uczniów SP nr 2 w Kolbuszowej w gminnym konkursie „MATEMATYCZNY AS CZWARTYCH KLAS”

     •      10 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej im. Szarych Szeregów  w Kolbuszowej Górnej odbył się XII Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas IV ,,Matematyczny As Czwartych Klas”.
      Do udziału w konkursie można było zgłosić maksymalnie 2 uczniów z każdej klasy czwartej w gminie.
       Naszą szkołę reprezentowało 8 uczniów.
      Każdy uczeń rozwiązywał zadania w następujących kategoriach: zadania zamknięte, rachmistrz, krzyżówka, zegar i kalendarz, sala i plan, sudoku i zadania tekstowe.
      Ze wszystkich tych kategorii najlepszym uczniem okazał się Filip Augustyn   z klasy 4d, zajął I miejsce, który bezkonkurencyjnie rozwiązał najtrudniejsze zadania i został Matematycznym Asem  wśród  czwartoklasistów!

      II miejsce zdobyła uczennica klasy 4d Zofia Tomczyk
      IV miejsce zdobyła uczennica klasy 4a Martyna Bąba
      V miejsce zdobyła uczennica  klasy 4a Liliana Brandys
      VIII miejsce zdobył uczeń klasy 4c Jakub Starzec
      IX miejsce zdobyła uczennica klasy 4c Konstancja Szymańska

      Również pozostali nasi czwartoklasiści dobrze sobie poradzili z zadaniami konkursowymi i byli  zadowoleni ze swoich osiągnięć.
      Dyplomy również otrzymali:
      Maksymilian Pieróg klasa 4b
      Bartosz Margański klasa 4b

      W końcu uczestnicy konkursu zostali wybrani spośród najlepszych matematyków każdej klasy czwartej.
       
      Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
      Nauczyciele matematyki

     • II miejsce Sary w konkursie "Śpiewaj razem z nami"

     • 21 marca zorganizowano w Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Widełce II Powiatowy Festiwal Piosenki Polskiej "Śpiewaj razem z nami".  Tegoroczna edycja odbyła się pod honorowym patronatem ikony polskiej estrady - pani Ireny Santor.


       

      Nagrody, które otrzymali zwycięzcy również nawiązywały do jej wspaniałej kariery wokalnej. Utwory prezentowane na festiwalu pochodziły z bogatego repertuaru piosenkarki. 

      W kategorii klas 7-8  II miejsce zdobyła Sara Wahhab z klasy 7d.

       

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

     • Siódmoklasistki z tytułem laureata i finalisty

     •  

      Z radością informujemy, iż Nikola Reguła uczennica klasy VII c uzyskała tytuł LAUREATA w prestiżowym konkursie przedmiotowym języka angielskiego organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Mianem FINALISTY mogą poszczycić się: Zofia Branas (VII c), Julia Kaltenberg i Tamara Turek (VII d). Zadania konkursowe nie były łatwe, jednakże uczennice poradziły sobie doskonale, a praca i niemały wysiłek przyniosły efekty. 

       

      Przypomnijmy, iż najpierw dziewczyny zdały bardzo dobrze egzamin z etapu szkolnego, pokonały również etap rejonowy. Przejście tego etapu zapewniły sobie uzyskując wysoki wynik spośród wszystkich 201 piszących uczestników, określony w regulaminie konkursu i tym samym zakwalifikowały się do najwyższego etapu wojewódzkiego. W III etapie sprostały trudnym zadaniom, wykazały się dużą wiedzą osiągając wielki sukces. Wyróżnienie laureat bądź finalista są dodatkowo punktowane podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych, co więcej uczniowie mają pierwszeństwo w przyjęciu do tych szkół, a tytuł laureata zwalnia ucznia z pisania egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego - w takiej sytuacji uczeń ma automatycznie przyznawane 100% punktów.

      Uzyskanie tytułu laureata czy finalisty Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych to wielkie osiągnięcie. Trzeba wykazać się wiedzą wykraczającą poza wiadomości uzyskiwane na lekcjach, poświęcić dodatkowy czas na przygotowania do wyzwania, wykazać się prawdziwą pasją, po prostu być mistrzem. 

      Tym bardziej jesteśmy dumni z naszych uczennic, z ich pracowitości i sumienności. Życzymy im dalszych sukcesów i wytrwałości w osiąganiu celu.

      Mamy nadzieję, że nadal będą pomnażały swoje talenty.

       

      Gratulacje za zapał i zaangażowanie!!!

     • Finał akcji "Serce dla Serduszka"

     • W dniu 19 kwietnia akcja "Serce dla Serduszka" została zakończona. Zakupione produkty do Hospicjum Dziecięcego w Rzeszowie zostały dostarczone.

      Dziękujemy wszystkim którzy przyłożyli swoją cegiełkę do tak szlachetnej akcji. Dzięki Wam udało się zebrać 705zł, za które zakupione zostaly rzeczy potrzebne do hospicjum. Choć troszkę mogliśmy podzielić się swoim sercem z potrzebującymi dziećmi.

      Dziękujemy i już teraz zapraszamy do akcji w dzień dziecka "Serce dla serca", podczas której dochód zakupionych przez Was lizaczków - serduszek zostanie w całości przeznaczony dla dzieci z hospicjum.

      "Piękno rodzi się w sercu"

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kolbuszowej
   • g2kolbuszowa@poczta.onet.pl, rekrutacja@sp2.kolbuszowa.pl
   • (17) 2270290,
   • ul. Obrońców Pokoju 46 36-100 Kolbuszowa Poland
   • Sylwia Blat tel.:(17) 2270280 e-mail: iod@zo.kolbuszowa.pl
  • Logowanie