• II miejsce Sary w konkursie "Śpiewaj razem z nami"

          • 21 marca zorganizowano w Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Widełce II Powiatowy Festiwal Piosenki Polskiej "Śpiewaj razem z nami".  Tegoroczna edycja odbyła się pod honorowym patronatem ikony polskiej estrady - pani Ireny Santor.


             

            Nagrody, które otrzymali zwycięzcy również nawiązywały do jej wspaniałej kariery wokalnej. Utwory prezentowane na festiwalu pochodziły z bogatego repertuaru piosenkarki. 

            W kategorii klas 7-8  II miejsce zdobyła Sara Wahhab z klasy 7d.

             

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

          • Siódmoklasistki z tytułem laureata i finalisty

          •  

            Z radością informujemy, iż Nikola Reguła uczennica klasy VII c uzyskała tytuł LAUREATA w prestiżowym konkursie przedmiotowym języka angielskiego organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Mianem FINALISTY mogą poszczycić się: Zofia Branas (VII c), Julia Kaltenberg i Tamara Turek (VII d). Zadania konkursowe nie były łatwe, jednakże uczennice poradziły sobie doskonale, a praca i niemały wysiłek przyniosły efekty. 

             

            Przypomnijmy, iż najpierw dziewczyny zdały bardzo dobrze egzamin z etapu szkolnego, pokonały również etap rejonowy. Przejście tego etapu zapewniły sobie uzyskując wysoki wynik spośród wszystkich 201 piszących uczestników, określony w regulaminie konkursu i tym samym zakwalifikowały się do najwyższego etapu wojewódzkiego. W III etapie sprostały trudnym zadaniom, wykazały się dużą wiedzą osiągając wielki sukces. Wyróżnienie laureat bądź finalista są dodatkowo punktowane podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych, co więcej uczniowie mają pierwszeństwo w przyjęciu do tych szkół, a tytuł laureata zwalnia ucznia z pisania egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego - w takiej sytuacji uczeń ma automatycznie przyznawane 100% punktów.

            Uzyskanie tytułu laureata czy finalisty Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych to wielkie osiągnięcie. Trzeba wykazać się wiedzą wykraczającą poza wiadomości uzyskiwane na lekcjach, poświęcić dodatkowy czas na przygotowania do wyzwania, wykazać się prawdziwą pasją, po prostu być mistrzem. 

            Tym bardziej jesteśmy dumni z naszych uczennic, z ich pracowitości i sumienności. Życzymy im dalszych sukcesów i wytrwałości w osiąganiu celu.

            Mamy nadzieję, że nadal będą pomnażały swoje talenty.

             

            Gratulacje za zapał i zaangażowanie!!!

          • Finał akcji "Serce dla Serduszka"

          • W dniu 19 kwietnia akcja "Serce dla Serduszka" została zakończona. Zakupione produkty do Hospicjum Dziecięcego w Rzeszowie zostały dostarczone.

            Dziękujemy wszystkim którzy przyłożyli swoją cegiełkę do tak szlachetnej akcji. Dzięki Wam udało się zebrać 705zł, za które zakupione zostaly rzeczy potrzebne do hospicjum. Choć troszkę mogliśmy podzielić się swoim sercem z potrzebującymi dziećmi.

            Dziękujemy i już teraz zapraszamy do akcji w dzień dziecka "Serce dla serca", podczas której dochód zakupionych przez Was lizaczków - serduszek zostanie w całości przeznaczony dla dzieci z hospicjum.

            "Piękno rodzi się w sercu"

          • Spotkanie z ratownikiem medycznym

          • W dniu 18 kwietnia klasy drugie gościly pana Wojciecha Machowskiego, ratownika medycznego, tatę ucznia klasy 2b, Leona. Dzieci zapoznały się z zasadami pierwszej pomocy przedmedycznej. Pan Wojciech przeprowadził instruktaż masażu serca, a dzieci z zaangażowaniem wykonywały ćwiczenie na swoich pluszakach. Nauczyły się też jak należy ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Dziękujemy za poświęcony czas i bardzo ciekawe zajęcia.

          • Łączy nas pamięć...

          • 19 kwietnia Samorząd Uczniowski zaprosił społeczność szkolną do udziału w akcji " Łączy nas pamięć ". Celem Akcji Żonkile jest nie tylko upamiętnienie wydarzenia z historii Polski, ale także kształtowanie empatii, wrażliwości i refleksji oraz podejmowanie w rozmowie trudnych tematów.

            W akcji Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN bierzemy udział po raz trzeci. Jestesmy wdzięczni, że wspólnie uczciliśmy pamięć ofiar powstania i likwidacji getta warszawskiego!

            #Łączy nas pamięć

          • Było słodko, smacznie, fascynująco, a nawet… baśniowo…

          • Uczniowie klasy IV b i IV c odwiedzili kolbuszowską cukiernię Miód Malina. Podczas warsztatów poznali pracę cukiernika i mogli samodzielnie wykonać pyszne słodkości: wykrawali ciasteczka, skręcali rurki, piekli i samodzielnie je ozdabiali, a potem je degustowali. Radości nie było końca. Wielu uczniów zadeklarowało chęć pracy w  takim miejscu, a i pracownicy cukierni nie szczędzili słów uznanie dla umiejętności dzieci. To były najprawdziwsze czary… Bardzo dziękujemy Pani Ewie Mytych i całej załodze cukierni za miłe przyjęcie i fachową pomoc podczas warsztatów.

          • „Dż” jak dżem i „cz” jak czekolada

          • Znamy już cały alfabet, a najbardziej w naszej pamięci zostaną słodkie dwuznaki „dż” i „cz”. Na zakończenie naszej przygody z literkami przyrządziliśmy w klasie smaczne naleśniki z domowym dżemem i pyszną czekoladą. Było smakowicie i wesoło.

          • Udział w VI otwartym sadzeniu lasu

          • Dnia 13.04 na terenie Nadleśnictwa Kolbuszowa, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 wzięli udział w VI otwartym sadzeniu lasu.

            Już od lat 100 lat Lasy Państwowe dbają o zachowanie trwałości lasów. Pani Kinga przypomniała zebranym o tym o tym, że drzewa pełnią wiele ważnych funkcji, między innymi filtrują powietrze, zapewniają tlen, pochłaniają dwutlenek węgla, tworzą dobry mikroklimat, a także zapewniają nam drewno, niezbędne w codziennym życiu każdego z nas. Nikogo nie trzebabyło przekonywać jak ważne jest sadzenie drzew.

            Spotkanie zakończono wspólnym ogniskiem i poczęstunkiem. Z pewnością to sobotnie popołudnie należy do udanych

            Dziękujemy i do zobaczenia za rok!!!

          • Sukces Huberta Mytycha w XXIII PKM im. F. Leji

          • Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy 8c Hubert Mytych zajął pierwsze miejsce  w etapie powiatowym XXIII Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Leji poziom I oraz zakwalifikował się do finału wojewódzkiego tego konkursu.

          • Powiatowy Turniej Wiedzy o Historii Regionu

          • Miło nam poinformować, że dwóch uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Kolbuszowej, zostało laureatami XXXI EDYCJI TURNIEJU WIEDZY O HISTORII REGIONU im. Prof. Haliny Dudzińskiej DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH i ŚREDNICH. Turniej był dwuetapowy o zasięgu powiatowym.

            I miejsce zdobył Mikołaj Ozga, uczeń klasy 7d.

            II miejsce zdobył Jakub Zięba, uczeń klasy 6a.

            Tegorocznym  tematem turnieju były „Dzieje Żydów Kolbuszowskich”. Zapoznanie się z całą bibliografią turnieju wymagało od uczniów wiele godzin pracy i wysiłku.

            Nagrody wraz z dyplomami zostaną wręczone laureatom w drugiej połowie maja, podczas promocji "Rocznika Kolbuszowskiego”.

            Gratulujemy sukcesu!

          • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

          • 5 kwietnia w naszej szkole wśród nauczycieli i uczniów w ubiorze dominował kolor niebieski, który jest symbolem Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Jest to dzień mający na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. So.lidaryzując się z uczniami ze spektrum, zebraliśmy się w sali gimnastycznej na wspólne zdjęcie. Mamy nadzieję, że nasze działania poszerzą wiedzę i tolerancję naszych uczniów wobec osób dotkniętych autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju.

          • SPOTKANIE Z TEATREM

          • „Teatr to sztuka, która potrafi 
            poruszyć serce i umysł jednocześnie.” 
                                                  Bożena Dykiel

                    26 marca 2024 r. zespół teatralny „Gaduła” działający przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej zaprosił społeczność szkolną do Miejskiego Domu Kultury na spotkanie z teatrem. Młodzi aktorzy zaprezentowali dwa spektakle: grupa z klasy IV d przygotowała przedstawienie pt. „Wrony”, a grupa z klasy VI b – „Parys i najpiękniejsza”.
                    Czwartoklasiści wraz główną bohaterką – Kasią (w tej roli wystąpiła Zofia Tomczyk) zaprosili widzów na spotkanie z cudacznym clownem (w tę postać wcieliła się Matylda Front), który posiadał niezwykłe moce i mógł spełniać nawet najdziwniejsze życzenia. Jedno z życzeń Kasi – niezwykle upartej i niepokornej osóbki - spełniło się i … jej koleżanki zamieniły się we wrony. By móc odczarować przyjaciółki, bohaterka musiała wykonać, jak to zwykle w bajkach bywa, trzy zadania. Lecz, jak się okazało, nie było to łatwe, bowiem krnąbrna
            dziewuszka nie tylko musiała podołać zadaniom, ale przede wszystkim zmierzyć się z samą sobą, ze swoją dumą, egoizmem i tupetem. Oczywiście z tej próby wyszła zwycięsko i koleżanki mogły odzyskać ludzką postać.
                    Klasa szósta natomiast przeniosła zaproszonych gości do starożytnej Grecji na wesele Tetydy i Peleusa. Widzowie mogli podziwiać na scenie całą plejadę bogów olimpijskich. Śledząc wydarzenia, uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie lub dowiedzieć się, co było przyczyną wojny trojańskiej. Boginka niezgody, Eris (w tej roli zaprezentowała się Anastazja Reguła) rzuciła między zgromadzonych weselników jabłko z napisem: „Dla najpiękniejszej” i w ten sposób poróżniła pretendujące do miana miss boginki: Herę (Lidia Wit), Atenę (Hania
            Grabiec) i Afrodytę (Agata Frankiewicz). Konflikt musiał załagodzić sam Zeus (Franek Jamróz), który nakazał Hermesowi (Paweł Antos) sprowadzić Parysa (Antek Wilk), by rozstrzygnął spór. 
                    Uczniowie, zarówno klasy czwartej, jak i szóstej, spisali się wspaniale. Zagrali swoje role w sposób przekonujący i wyrazisty. Wypowiadane przez aktorów kwestie niejednokrotnie wywoływały salwy śmiechu. Widzowie żywo reagowali również na towarzyszącą spektaklom oprawę muzyczną, klaskając do rytmu i śpiewając wraz z aktorami refreny piosenek. Godną uwagi była również scenografia, która odegrała ważną rolę w prezentowanych spektaklach.
                    4 kwietnia 2024 r. młodzi aktorzy zaprezentowali przygotowane przez siebie przedstawienia swoim rodzicom, dziadkom i rodzeństwu. To spotkanie przebiegło w niezwykle miłej atmosferze. Wiadomo bowiem, że rodzina tworzy najwspanialszą widownię, która od początku do końca kibicuje artystom. W Domu Kultury obecna była również przedstawicielka Rady Rodziców – pani Paulina Paśko, która wręczyła dzieciom vouchery na zakup lodów w „Zielonej Budce”, co oczywiście bardzo ucieszyło artystów. Po występach aktorzy i widzowie mogli porozmawiać ze sobą, wymienić się uwagami na temat spektakli podczas małego „bankietu”, który został przygotowany przez rodziców uczniów klasy IV d i VIb.
                    Uczniowie wraz z opiekunkami: p. Klaudią Serafin i p. Iwoną Wołoszyn są bardzo wdzięczni wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania spotkań. Dziękujemy panu Tokarzowi za wykonanie wspaniałej skrzyni, która (mamy nadzieję) „wystąpi” w niejednym jeszcze spektaklu. Dziękujemy także pani Dragan za wypożyczenie pięknej skrzyni wiklinowej. Serdeczne podziękowania składamy również pani Lidce Wiktor za pomalowanie elementów scenografii, pani Józefie Kwarcie, która uszyła kilka strojów do obu spektakli, panom
            konserwatorom
            za wykonanie rekwizytów oraz ich transport, rodzicom za przygotowanie poczęstunku. Dziękujemy też dyrektorowi MDK – p. Wiesławowi Sitce za umożliwienie wystawienia przedstawień na scenie Domu Kultury, a także akustykom: p. Andrzejowi Serafinowi i p. Mirosławowi Wilkowi za obsługę sprzętu podczas występów.

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kolbuszowej
      • g2kolbuszowa@poczta.onet.pl, rekrutacja@sp2.kolbuszowa.pl
      • (17) 2270290,
      • ul. Obrońców Pokoju 46 36-100 Kolbuszowa Poland
      • Sylwia Blat tel.:(17) 2270280 e-mail: iod@zo.kolbuszowa.pl
    • Logowanie