Strona główna

    • Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
    • Szkoła
    • Widok od strony ul. Obrońców Pokoju
    • Szkoła
    • Widok na część sportową przy szkole od ul. Jana Pawła II
    • Szkoła
    • Widok od strony ul. Fryderyka Chopina
    • Szkoła
    • Widok od ul. Fryderyka Chopina
    • Szkoła
    • Widok na wejście główne od ulicy Obrońców Pokoju
          • Zajęcia na basenie

            W mijającym tygodniu zakończyły się trwające dwa lata zajęcia i kurs nauki pływania dla naszych uczniów z klas 3. Dzięki programowi z Ministerstwa Sportu "Mały Mistrz" i bezpłatnemu udostępnieniu basenu "Fregata" przez Gminę Kolbuszowa, uczniowie naszej szkoły mogli skorzystać z tego projektu. Ponad 60 uczniów przez dwa lata uczyło się i doskonaliło swoje umiejętności pływackie. Wszyscy już potrafią pływać i znają zasady bezpiecznego zachowania w wodzie. Zajęcia na basenie prowadził nauczyciel wychowania fizycznego Maciej Cichoń.
            Jeżeli program ruszy od następnego roku szkolnego to mamy nadzieję, że również będziemy mieli mozliwośc z niego skorzystać.

          • Witaj, PRZYGODO!

            19 czerwca klasy 8b i 8c podsumowały z przytupem sezon wycieczkowy. Uczniowie wyjechali do Wilczej Woli, aby wziąć udział w spływie kajakowym. Początkujący kajakarze zmierzyli się z rzeką Łęg. Wypłynęli z gospodarstwa agroturystycznego pana Dominika Furtka, który organizuje wspaniałe spływy. Pogoda była cudowna, słoneczko delikatnie przygrzewało, ptaszki śpiewały, humory dopisywały, kajaki lekko niosły z prądem rzeczki! Tylko żyć i cieszyć się chwilą! Trzygodzinną trasę młodzież pokonała w dwie i pół godziny.
            Po spływie w gospodarstwie pana Furtka czekały na uczniów kiełbaski z grilla. Po uczcie kulinarnej był czas na krótką sjestę na leżaczku.
            Wyprawa była naprawdę wspaniała. Mamy nadzieję, że uczestnicy spływu "zarazili się" kajakarstwem i nieraz jeszcze zawitają do Wilczej Woli, aby pomachać wiosłami.

          • NAJLEPSI W TURNIEJU

            18.06.26 r. w ZST w Kolbuszowej rozegrany został TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR STAROSTY KOLBUSZOWSKIEGO . Nasza drużyna zajęła 1 MIEJSCE w składzie: Jamróz Franciszek, Hołówka Artur, Antos Piotr, Sybicki Oskar, Wierzbicki Dawid, Skupiński Bartek, Serafin Marcel, Gliniany Mateusz.

            Ponadto Artur Hołówka został królem strzelców.

          • Magiczny Kazimierz w Krakowie.

            15 czerwca 2026 roku grupa uczniów z klas piątych i szóstych pojechała zwiedzać Kraków, a szczególnie starą dzielnicę żydowską Kazimierz. Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu unijnego pt. Podniesienie kompetencji społecznych poprzez organizację wyjazdów edukacyjnych dla uczniów z terenu Lokalnych Grup Działania "Siedlisko".

          • "Podziel się kolorem"

            Uwaga! Uwaga!

            w związku ze zbliżającym się końcem roku i zalegającymi w piórnikach kredkami i ołówkami ogłaszamy akcję "Podziel się kolorem".

            Zbieramy kredki i ołówki, nowa i używane na rzecz Fundacji Dom Kredek.

            Każda kredka, nawet częściowo wykorzystana, może pomóc dzieciom rozwijać kreatywność, wyobraźnię i pasję do tworzenia. Zachęcamy do przejrzenia swoich przyborów szkolnych i podzielenia się tym, czego już nie używacie.

          • Przyrodnicza rola stawów – wyjątkowa lekcja w terenie

            Uczniowie klasy 6d uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych pn. „Przyrodnicza rola stawów – rola zasobów wodnych i przyrodniczych w mojej okolicy”, zorganizowanych przez Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Rybacka Puszczy Sandomierskiej” w Nowej Dębie.

            Podczas wycieczki uczniowie poznawali znaczenie stawów dla środowiska naturalnego, obserwowali przyrodę oraz dowiedzieli się, jak ważną rolę odgrywają zasoby wodne i gospodarka rybacka na terenie dawnej Puszczy Sandomierskiej. Zajęcia były doskonałą okazją do zdobycia wiedzy o ochronie środowiska oraz wpływie człowieka na przyrodę.

          • Z wizytą u seniorów!

            W dniu 9 czerwca radni Młodzieżowej Rady Miejskiej z naszej szkoły oraz ze Szkoły Podstawowej nr 1 wraz z opiekunami udali się do „Domu Seniora” w Kolbuszowej. Spotkanie to miało na celu przybliżyć seniorom zadania i efekty pracy MRM oraz zintegrować młodsze i starsze pokolenie.
            Uczniowie z naszych szkół opowiadali o tym, czym żyje współczesna młodzież, jak młodzi spędzają wolny czas. Przyniesione przez nas gry m.in. szachy, rummikub- zaowocowały nie tyle „rozgrywkami”, ale przede wszystkim życzliwymi, sympatycznymi i ważnymi dla obu stron rozmowami. Jednak takim najlepszym „łącznikiem międzypokoleniowym” okazała się Gabrysia Żołnierczyk z klasy VId, która po części oficjalnej zaprezentowała swoje wokalne umiejętności, wzbudzając tym samym entuzjazm u wszystkich obecnych.
            Z nadzieją na kolejne spotkanie i młodzi, i ci nieco starsi, zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Otrzymaliśmy również w

          • Spotkanie ze sztuka Lasowiacką

            W dniu 29 maja w naszej szkole odbyło się niezwykłe wydarzenie z cyklu „Spotkania ze sztuką”. Tym razem uczestnicy mieli okazję bliżej poznać kulturę i sztukę Lasowiaków.

            Przybyłych gości powitał dyrektor szkoły Jerzy Sitko, który zaprosił do uczestnictwa w przewidzianym programie. Na tę okazję przygotowano wyjątkową wystawę haftów, wycinanek oraz kwiatów z bibuły. Zaprezentowane prace ukazywały piękno i różnorodność rękodzieła Lasowiaków. Uczestnicy mieli również okazję posłuchać dobrej muzyki w wykonaniu kapeli "Lasowiackie Baby", która wystąpiła w tradycyjnych strojach. Artystki zaprezentowały muzykę ludową, której towarzyszył pokaz tańca.

          • Kolejne sukcesy plastyczne naszych uczniów!

            9 czerwca w Szkółce Leśnej w Świerczowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród z XXIII edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego pod hasłem "nocna porą w lesie", który miał pobudzić młodych artystów do zwrócenia uwagi na zmienność lasu nie tylko w zależności od pory roku, ale również pory dnia. Z naszej szkoły zostało nagrodzonych sześć uczennic, a wyniki przedstawiają się następująco:

          • Amelka Blicharz finalistką Międzynarodowego Konkursu Programistycznego Baltie 2026!

            Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej (jak co roku) przystąpili do udziału w Międzynarodowym Konkursie Programistycznym Baltie 2026. Konkurs Baltie odbywa się na platformie baltie.net i jest złożony z 4 etapów: domowego, szkolnego, wojewódzkiego i finału. Uczestnicy konkursu są podzieleni na 3 kategorie wiekowe: klasy 1-3 (kat. A), klasy 4-6 (kat. B) i klasy 7-8 (kat. C). Biorą w nim udział uczniowie z Polski, Czech i Słowacji. W etapie domowym uczestniczyło kilka tysięcy uczniów, a do finału zakwalifikowało się 477 – w tym 7 uczniów z naszej szkoły: Amelia Blicharz z klasy 8c, Szymon Kopeć z klasy 8c, Anna Snopkowska z klasy 7c, Karolina Makocka z klasy 7c, Ksawery Brandys z klasy 7a, Filip Augustyn z klasy 6d i Antoni Pieprzycki klasy 5a. Finał konkursu odbył 29 maja 2026 r. na Uniwersytecie Rzeszowskim, opiekę nad uczestnikami konkursu sprawował pan Grzegorz Kornak. Finalis

          • Kolejny sukces Soni i Joanny!

            Dzięki swojej wrażliwości i pasji do sztuki po raz kolejny Sonia Sochacka z 7a i Joanna Puzio z 5c zaprezentowały swój talent plastyczny. Tym razem uczestniczyły w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem " Św. Franciszek z Asyżu- świadek nadziei, pokoju i braterstwa", w którym zajęły kolejno - Sonia Sochacka I miejsce, a Joanna Puzio wysokie III miejsce.

    • Galeria Zdjęć

      • brak danych
    • Partnerzy

      • Odnośnik: http://kolbuszowa.pl/58-tik/3546-o-projekcie.html
    • Logowanie

    • Godziny dzwonków

      • Wtorek23.06.2026
    • Librus Synergia
    • Kalendarz

      • brak danych
    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej