Strona główna
Zajęcia na basenie
1W mijającym tygodniu zakończyły się trwające dwa lata zajęcia i kurs nauki pływania dla naszych uczniów z klas 3. Dzięki programowi z Ministerstwa Sportu "Mały Mistrz" i bezpłatnemu udostępnieniu basenu "Fregata" przez Gminę Kolbuszowa, uczniowie naszej szkoły mogli skorzystać z tego projektu. Ponad 60 uczniów przez dwa lata uczyło się i doskonaliło swoje umiejętności pływackie. Wszyscy już potrafią pływać i znają zasady bezpiecznego zachowania w wodzie. Zajęcia na basenie prowadził nauczyciel wychowania fizycznego Maciej Cichoń.
Jeżeli program ruszy od następnego roku szkolnego to mamy nadzieję, że również będziemy mieli mozliwośc z niego skorzystać.
"Budujemy, zgadujemy, rozwiązujemy"
3"Budujemy, zagadujemy, rozwiązujemy" - zajęcia świetlicowe pełne uśmiechu i zaangażowania za nami. 😊😊😊Był to czas wspólnej zabawy, kreatywnych pomysłów i rozwijania różnych umiejętności 🙂
Witaj, PRZYGODO!
219 czerwca klasy 8b i 8c podsumowały z przytupem sezon wycieczkowy. Uczniowie wyjechali do Wilczej Woli, aby wziąć udział w spływie kajakowym. Początkujący kajakarze zmierzyli się z rzeką Łęg. Wypłynęli z gospodarstwa agroturystycznego pana Dominika Furtka, który organizuje wspaniałe spływy. Pogoda była cudowna, słoneczko delikatnie przygrzewało, ptaszki śpiewały, humory dopisywały, kajaki lekko niosły z prądem rzeczki! Tylko żyć i cieszyć się chwilą! Trzygodzinną trasę młodzież pokonała w dwie i pół godziny.
Po spływie w gospodarstwie pana Furtka czekały na uczniów kiełbaski z grilla. Po uczcie kulinarnej był czas na krótką sjestę na leżaczku.
Wyprawa była naprawdę wspaniała. Mamy nadzieję, że uczestnicy spływu "zarazili się" kajakarstwem i nieraz jeszcze zawitają do Wilczej Woli, aby pomachać wiosłami.
NAJLEPSI W TURNIEJU
18.06.26 r. w ZST w Kolbuszowej rozegrany został TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR STAROSTY KOLBUSZOWSKIEGO . Nasza drużyna zajęła 1 MIEJSCE w składzie: Jamróz Franciszek, Hołówka Artur, Antos Piotr, Sybicki Oskar, Wierzbicki Dawid, Skupiński Bartek, Serafin Marcel, Gliniany Mateusz.
Ponadto Artur Hołówka został królem strzelców.
Magiczny Kazimierz w Krakowie.
2015 czerwca 2026 roku grupa uczniów z klas piątych i szóstych pojechała zwiedzać Kraków, a szczególnie starą dzielnicę żydowską Kazimierz. Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu unijnego pt. Podniesienie kompetencji społecznych poprzez organizację wyjazdów edukacyjnych dla uczniów z terenu Lokalnych Grup Działania "Siedlisko".
Wycieczka klas czwartych do Nowego Wiśnicza i Bochni
15 czerwca 2026r. klasy czwarte wczesnym rankiem, pełne energii, w doskonałych humorach wybrały się na wycieczkę do Nowego Wiśnicza oraz Bochni. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od malowniczego Nowego Wiśnicza. Po przekroczeniu bramy zamku Kmitów i Lubomirskich z XIV wieku, przenieśliśmy się w czasie.
"Podziel się kolorem"
Uwaga! Uwaga!
w związku ze zbliżającym się końcem roku i zalegającymi w piórnikach kredkami i ołówkami ogłaszamy akcję "Podziel się kolorem".
Zbieramy kredki i ołówki, nowa i używane na rzecz Fundacji Dom Kredek.
Każda kredka, nawet częściowo wykorzystana, może pomóc dzieciom rozwijać kreatywność, wyobraźnię i pasję do tworzenia. Zachęcamy do przejrzenia swoich przyborów szkolnych i podzielenia się tym, czego już nie używacie.
Przyrodnicza rola stawów – wyjątkowa lekcja w terenie
Uczniowie klasy 6d uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych pn. „Przyrodnicza rola stawów – rola zasobów wodnych i przyrodniczych w mojej okolicy”, zorganizowanych przez Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Rybacka Puszczy Sandomierskiej” w Nowej Dębie.
11Podczas wycieczki uczniowie poznawali znaczenie stawów dla środowiska naturalnego, obserwowali przyrodę oraz dowiedzieli się, jak ważną rolę odgrywają zasoby wodne i gospodarka rybacka na terenie dawnej Puszczy Sandomierskiej. Zajęcia były doskonałą okazją do zdobycia wiedzy o ochronie środowiska oraz wpływie człowieka na przyrodę.
Udział naszego ucznia w XV Mistrzostwach Polski Szkół w Łodzi
Z radością informujemy, że uczeń Szkoły Podstawowej nr 2, Hubert Mycek uczeń klasy 6c, reprezentował naszą szkołę podczas XV Mistrzostw Polski Szkół w Rummikub, które odbyły się 12 czerwca 2026 roku w Łodzi. W ogólnopolskim finale spotkali się najlepsi młodzi gracze z całej Polski, którzy wcześniej wywalczyli awans w eliminacjach wojewódzkich.
Nasza świetlica na medal! Podsumowanie projektu!
Z dumą ogłaszamy, że w roku szkolnym 2025/2026 nasza świetlica wzięła udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Świetlica na Medal”!
Główne cele projektu:
Integracja – budowanie zgranej i bezpiecznej grupy.
Współpraca – nauka wspólnego działania i dzielenia się zadaniami.
Empatia – uwrażliwianie na potrzeby innych i otaczającego świata.
Z wizytą u seniorów!
W dniu 9 czerwca radni Młodzieżowej Rady Miejskiej z naszej szkoły oraz ze Szkoły Podstawowej nr 1 wraz z opiekunami udali się do „Domu Seniora” w Kolbuszowej. Spotkanie to miało na celu przybliżyć seniorom zadania i efekty pracy MRM oraz zintegrować młodsze i starsze pokolenie.
Uczniowie z naszych szkół opowiadali o tym, czym żyje współczesna młodzież, jak młodzi spędzają wolny czas. Przyniesione przez nas gry m.in. szachy, rummikub- zaowocowały nie tyle „rozgrywkami”, ale przede wszystkim życzliwymi, sympatycznymi i ważnymi dla obu stron rozmowami. Jednak takim najlepszym „łącznikiem międzypokoleniowym” okazała się Gabrysia Żołnierczyk z klasy VId, która po części oficjalnej zaprezentowała swoje wokalne umiejętności, wzbudzając tym samym entuzjazm u wszystkich obecnych.
Z nadzieją na kolejne spotkanie i młodzi, i ci nieco starsi, zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Otrzymaliśmy również w
Spotkanie ze sztuka Lasowiacką
6W dniu 29 maja w naszej szkole odbyło się niezwykłe wydarzenie z cyklu „Spotkania ze sztuką”. Tym razem uczestnicy mieli okazję bliżej poznać kulturę i sztukę Lasowiaków.
Przybyłych gości powitał dyrektor szkoły Jerzy Sitko, który zaprosił do uczestnictwa w przewidzianym programie. Na tę okazję przygotowano wyjątkową wystawę haftów, wycinanek oraz kwiatów z bibuły. Zaprezentowane prace ukazywały piękno i różnorodność rękodzieła Lasowiaków. Uczestnicy mieli również okazję posłuchać dobrej muzyki w wykonaniu kapeli "Lasowiackie Baby", która wystąpiła w tradycyjnych strojach. Artystki zaprezentowały muzykę ludową, której towarzyszył pokaz tańca.
Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Galileo :)
Miło nam poinformować, że mamy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego - Galileo.
Konkurs zorganizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie, został przeprowadzony w naszej szkole w marcu br.
Zadania konkursowe polegały na uzupełnieniu testu jednokrotnego wyboru o różnym stopniu trudności.
Kolejne sukcesy plastyczne naszych uczniów!
49 czerwca w Szkółce Leśnej w Świerczowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród z XXIII edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego pod hasłem "nocna porą w lesie", który miał pobudzić młodych artystów do zwrócenia uwagi na zmienność lasu nie tylko w zależności od pory roku, ale również pory dnia. Z naszej szkoły zostało nagrodzonych sześć uczennic, a wyniki przedstawiają się następująco:
Finał Wojewódzki za nami!
Finał Wojewódzki w Trójboju Lekkoatletycznym Igrzysk Dzieci już za nami. Nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze 10.06.26r. w Strzyżowie po zaciętej rywalizacji zajęli wysokie XI miejsce w województwie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
Amelka Blicharz finalistką Międzynarodowego Konkursu Programistycznego Baltie 2026!
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej (jak co roku) przystąpili do udziału w Międzynarodowym Konkursie Programistycznym Baltie 2026. Konkurs Baltie odbywa się na platformie baltie.net i jest złożony z 4 etapów: domowego, szkolnego, wojewódzkiego i finału. Uczestnicy konkursu są podzieleni na 3 kategorie wiekowe: klasy 1-3 (kat. A), klasy 4-6 (kat. B) i klasy 7-8 (kat. C). Biorą w nim udział uczniowie z Polski, Czech i Słowacji. W etapie domowym uczestniczyło kilka tysięcy uczniów, a do finału zakwalifikowało się 477 – w tym 7 uczniów z naszej szkoły: Amelia Blicharz z klasy 8c, Szymon Kopeć z klasy 8c, Anna Snopkowska z klasy 7c, Karolina Makocka z klasy 7c, Ksawery Brandys z klasy 7a, Filip Augustyn z klasy 6d i Antoni Pieprzycki klasy 5a. Finał konkursu odbył 29 maja 2026 r. na Uniwersytecie Rzeszowskim, opiekę nad uczestnikami konkursu sprawował pan Grzegorz Kornak. Finalis
Kolejny sukces Soni i Joanny!
Dzięki swojej wrażliwości i pasji do sztuki po raz kolejny Sonia Sochacka z 7a i Joanna Puzio z 5c zaprezentowały swój talent plastyczny. Tym razem uczestniczyły w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem " Św. Franciszek z Asyżu- świadek nadziei, pokoju i braterstwa", w którym zajęły kolejno - Sonia Sochacka I miejsce, a Joanna Puzio wysokie III miejsce.
"Szkoła przyjazna utalentowanym uczniom"
108 czerwca najzdolniejsi uczniowie naszej szkoły odebrali wyróżnienia podczas Gali Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych i Tematycznych!
W roku szkolnym 2025/2026 w konkursach z języka polskiego, matematyki, języków obcych, biologii, chemii, fizyki, geografii, historii i informatyki udział wzięło ponad 𝟭𝟴 tysięcy uczniów.
Galeria Zdjęć
- brak danych
Logowanie
Godziny dzwonków
- Wtorek23.06.2026
Kalendarz
- brak danych