• Sukces Kingi

     • Nasi uczniowie biorą udział także w Gminnych konkursach na ozdoby Bożonarodzeniowe. Uczennica klasy Vb Kinga Chachor zajęła III miejsce w Gminnym Konkursie Tradycje i Zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia. Gratulujemy pomysłu na pracę plastyczną - ekologiczna bombkę.

     • Konkurs Wiedzy O Komisji Edukacji Narodowej

     • W środę, 20 grudnia 2023 r., zostały wręczone nagrody dla zwycięzców w konkursie „Wiedzy o Komisji Edukacji Narodowej”. W tym roku obchodzona jest 250. rocznica powstania Komisji Edukacji Narodowej. W konkursie uczestniczyli uczniowie klas VI-VIII.

      Zwycięzcami zostali:

      I miejsce

      Sławomir Mazur – klasa 7c

      Konrad Jachyra – klasa 7d

      II miejsce

      Mikołaj Ozga – klasa 7d

      III miejsce

      Maksymilian Piątek - klasa 7c.

     • Wigilia w klasie 2c

     • W czwartek przed świętami Bożego Narodzenia klasa II C z udziałem rodziców zorganizowała w klasie wspólną Wigilię. Przy stole nakrytym białym obrusem, oraz pięknych dekoracjach zgromadzili się wszyscy obecni w tym dniu uczniowie. Przy blasku choinki wszyscy wszystkim składali najlepsze życzenia i łamali się opłatkiem. Usiedliśmy przy stole zastawionym smakołykami. Śpiewaliśmy kolędy, rozmawialiśmy. Było nam bardzo wesoło i miło spędziliśmy czas. Już wiemy, że za rok też wspólnie zasiądziemy przy klasowym, wigilijnym stole. Wesołych świąt!

     • Świąteczny apel

     • Grudzień to miesiąc radości , ciepła, spełniania marzeń i okazywania sobie dobroci. Cieszymy się, że chociaż w niewielki sposób mogliśmy poczuć się jak Święty Mikołaj, rozdajac nagrody za udział w konkursach szkolnych i widząc szerokie uśmiechy na buziach naszych uczniów. Dziękujemy Radzie Rodziców która, jak zawsze, wspiera działania samorządu uczniowskiego i przyczynia się do tego, że sprawiamy naszym młodszym i starszym pociechom radość :)

     • ..Nad światem cicha noc....

     • Podczas spotkania opłatkowego wystawione zostały Jasełka wykonane przez klasy 2. Wprowadziły one nas w świąteczny nastrój przepełniony miłością i życzliwością do każdego człowieka. Na koniec pośpiewaliśmy wspólnie kolędy z naszym szkolnym chórem.

     • Wyniki konkursu "Najpiękniejsza szopka bożonarodzeniowa"

     • 20 grudnia zostały rozdanie nagrody i dyplomy za udział w konkursie szkolnym na "Najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową". Komisja miała nadzwyczaj trudny wybór. Wszystkie szopki były rękodziełem wykonanym przez uczniów i rodziców. Te niezwykle piękne dzieła można podziwiać od środy do soboty w kościele św. brata Alberta w Kolbuszowej.

      Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i piękne pracę oraz zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach .

     • Wyniki konkursu na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową

     • Niestety w dobie rozwoju informatyki, coraz rzadziej wysyłamy tradycyjne, ręcznie robione kartki świateczne.  Szkoła Podstawowa nr 2 od lat kultywuje tradycję wykonywania i wysyłania kartek bożonarodzeniowych i rokrocznie organizuje konkurs na "Najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową". Po ogłoszeniu wyników przekazujemy je emerytowanym pracownikom naszej placówki oraz lokalnym instytucjom.  W tym roku Jury potwierdziło, że wybór w konkursie był niełatwy. Pomysłowość i barwność kartek najlepiej ukażą zdjęcia. Po obradach postanowiono  wyróżnić prace: 

      KATEGORIA I-III

      I miejsce - Pieprzycki Antoni 3a

                        Ksawery Skowroński 2a

      II miejsce - Hubert Wołoszyn 1a

                         Mikołaj Rogowicz 1a 

                          Jan Suski 1a 

      III miejsce - Sabina Nosal 2c

                            Marika Starzec 3c

      KATEGORIA IV- VIII

      I miejsce - Liliana Brandys 4a

                         Lena Serafin 4a

                         Sebastian Jemioło 5b

      II miejsce - Machowska Antonina 4c

                          Nina Starzec 6c

                          Natan Brzuszek 6a

      III miejsce - Wojciech Skowron 4a

                          Skowron Rafał 6c 

                           Lena Starzec 5c 

      Serdecznie raz jeszcze wszystkim dziękujemy i gratulujemy !!!

     • Brzechwa dzieciom

     •       14 grudnia uczniowie klasy IVd zostali zaproszeni przez pana Kleksa do Akademii przy ulicy Czekoladowej, aby tam wziąć udział w konkursie recytatorskim zorganizowanym pod hasłem „Brzechwa dzieciom”.
            Każdy uczeń zaprezentował wybrany przez siebie wiersz Jana Brzechwy. Recytatorów wywoływał na scenę pan Kleks, który wraz z nauczycielką języka polskiego oceniał prezentacje. Uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani, w ciekawy i wyrazisty sposób interpretowali teksty autora „Akademii pana Kleksa”. Po wysłuchaniu wszystkich artystów jury ogłosiło wyniki konkursu. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Matylda Front, Klaudia Selwa, Filip Mikuła i Zosia Tomczyk . Drugie miejsce zdobyła Gaja Micek, a trzecie – Lena Korzępa i Oskar Tokarz.
              Gratulujemy zwycięzcom. A do artykułu dołączamy fotorelację z tego wydarzenia:)

     • Piątek, piąteczek, piątunio....

     • 15 grudnia uczniowie klas IV c i IV d będą długo pamiętać, ponieważ mogli spędzić piątkowy wieczór w szkole. Wyposażeni w śpiwory, karimaty, gry planszow i mnóóóóstwo jedzenia zadomowili się w szkole na 5 godzin. W tym czasie oglądali też film, tańczyli , śpiewal, grali w piłkę nożną, szukali ukrytej niespodzianki, czyli bardzo intensywnie spędzili czas pod czujnym okiem wychowawców. Zadowolonych, pełnych niecodziennych wrażeń, ale też wyczerpanych uczniów rodzice odebrali ze szkoły o godz. 22.00.

     • Mikołajkowe szaleństwa

     • Klasy siódme musiały być bardzo grzeczne, bo z okazji Mikołajek 11 grudnia 2023r. wyjechały do Grawitacji w Rzeszowie. To świetny Park Trampolin i Park Linowy, uwielbiany przez młodzież. Można tam skakać, wspinać się, biegać i śmiać się bez końca. Wszyscy siódmoklasiści oddali się takim szaleństwom, a energię uzupełniali pysznościami w tamtejszej restauracji, gdzie czekała świeżo wypiekana pizza i pyszne napoje. 

     • Wokół świątecznego stołu - Wigilia klasy 4d na Skansenie

     • Dnia 13 grudnia 2023 r uczniowie klasy 4 d uczestniczyli w zajęciach warsztatowych "Wokół świątecznego stołu – wigilia".
      Lekki deszczyk oraz wielkie roztopy nie wystraszyły nas i po krótkiej prelekcji wprowadzającej w klimat skansenu, wyruszyliśmy na zwiedzanie chałupy z Markowej, dworu z Brzezin oraz kościoła.
      Stół wigilijny sprzed stu lat, drzewka choinkowe ozdobione opłatkiem o różnorodnych kształtach można było podziwiać w kolbuszowskim skansenie. W pięknie udekorowanej chacie, mogliśmy obejrzeć materiały papiernicze, z których zgodnie z wyobraźnią domowników, powstawały czarujące ,,pająki” zawieszane rokrocznie w domach przy suficie, ozdóbki choinkowe, pomysłowe łańcuchy czy kolorowe fikuśne bombki.

      W izbach skansenowskich można także było się przekonać, że zanim do Polski dotarły choinki – w kątach izb umieszczano snopy niewymłóconego zboża, udekorowane ozdobami wykonanymi z opłatka o różnorodnych kształtach. Pozwoliło nam to przenieść się do czasów bezpowrotnie minionych :(, ale niezapomnianych, zatrzymać się przy wspomnieniach babć i dziadków oraz dostrzec w świętach, to co najważniejsze – ich wspólne, rodzinne przeżywanie. Dawniej, podobnie jak dziś, przygotowania do świąt koncentrowały się na ubieraniu choinki oraz przygotowywaniu wigilijnych potraw. My również wykonaliśmy bibułowe ozdoby, które powiesiliśmy na klasowej choince.
      I wreszcie, długo oczekiwana przez nas chwila – uczta. Biesiadę poprzedził uroczysty zwyczaj, modlitwa i dzielenie się opłatkiem. Emocje i zaangażowanie duże, atmosfera wspaniała, więc w końcu, z żalem, wróciliśmy do szkoły z postanowieniem, że zapamiętamy tę szkolną Wigilię na długo i będziemy ją chętnie wspominać. A może wrócimy tam za rok!

     • Sukcesy sportowe

     • W dniu 13.12. 2023r. w Szkole Podstawowej w Lipnicy rozegrane zostały zawody powiatowe w tenisie stołowym. Drużyna naszej szkoły w składzie Bartosz Wołosz i Przemysław Peret zajęła w nich pierwsze miejsce pokonując szkoły z Kopci i Krzątki. Zwycięstwo to dało drużynie awans do zawodów rejonowych. Dziękujemy i liczymy na dalsze sukcesy.

     • 8b i "Pan Tadeusz"

     • Uczniowie klasy 8b właśnie przeczytali "Pana Tadeusza". Aby utrwalić wiedzę o Soplicowie, głównych bohaterach oraz faktach historycznych, do których nawiązuje utwór, wykonali plakaty i lapbooki. W ten kreatywny sposób jeszcze lepiej poznali świat przedstawiony w naszej epopei narodowej oraz doskonalili umiejętność współpracy w grupie.

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kolbuszowej
   • g2kolbuszowa@poczta.onet.pl, rekrutacja@sp2.kolbuszowa.pl
   • (17) 2270290,
   • ul. Obrońców Pokoju 46 36-100 Kolbuszowa Poland
   • Sylwia Blat tel.:(17) 2270280 e-mail: iod@zo.kolbuszowa.pl
  • Logowanie