• MAMY MISTRZA !!!

     • 29 listopada 2023 r. w naszej szkole odbył się GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY. O miano MISTRZA ORTOGRAFII walczyli uczniowie klas IV – VIII ze szkół gminy Kolbuszowa. Musieli oni napisać dyktando najeżone trudnościami ortograficznymi i wykazać się znajomością zasad pisowni i interpunkcji.

      Jury wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach:

      Jury wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach:

      Klasy IV- VI:

      MISTRZ ORTOGRAFII GMINY KOLBUSZOWA – Franciszek Jamróz SP 2 Kolbuszowa

      II MIEJSCE – Błażej Kochanowicz SP 2 Kolbuszowa

      III MIEJSCE – Alan Saj SP 1 Kolbuszowa

      Klasy VII - VIII

      MISTRZ ORTOGRAFII GMINY KOLBUSZOWA – Helena Fryc SP 1 Kolbuszowa

      II MIEJSCE – Gabriel Gul - Salamon SP 1 Kolbuszowa

      III MIEJSCE – Sławomir Mazur SP 2 Kolbuszowa

      Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy nagrody książkowe. GRATULUJEMY !!!

     • Zajęcia techniczne w klasie 2 c

     • W klasie 2 c odbyły się zajęcia techniczne mające na celu pobudzenie ekspresji twórczej, rozwijanie małej motoryki, a przede wszystkim stanowiące wspaniałą zabawę!

      Prace typu „zrób to sam” pokazują, że można zrobić coś z pozornie niepasujących do siebie materiałów, zachęcając dzieci do poszukiwań, zabawy i tworzenia.

      Uczniowie stworzyli swoje własne bałwanki za pomocą skarpet, waty i małych gumeczek. Dzieci bardzo dzielnie i wytrwale pracowały, a efekty ich pracy można obejrzeć na zdjęciach

     • Światowy Dzień Pluszowego Misia

     • W naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia 27 listopada. Uczniowie mogli przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole.

      Przedstawiciele samorządu uczniowskiego wykonali pamiątkowe zdjęcia w poszczególnych klasach. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

      Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

     • Konkurs kaligraficzny klas 2

     • W dniu 24 listopada został rozstrzygnięty "Konkurs kaligraficzny klas 2". Konkurs polegał na przepisaniu wiersza K .K. Baczyńskiego patrona naszej szkoły. Mimo dużych wymogów w konkursie prac było mnóstwo. Komisji konkursowej w składzie polonistów SP2, trudno było wybrać prace na podium, ponieważ wszyscy uczestnicy starali się wykazać starannym pismem kaligraficznym.

      Zresztą zobaczcie sami jak piękne pismo maja uczniowie klas 2.

      Gratulujemy zwycięzcom !!

     • Ogólnopolski Konkurs Historyczny

     • 8 listopada 2023 roku, odbył się etap szkolny XXIX edycji Ogólnopolskiego  Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego  "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768–1864. Od konfederacji barskiej do powstania styczniowego. „Za naszą i waszą wolność", którego głównym organizatorem jest Mazowiecki Kurator Oświaty.

      Miło nam zakomunikować, że do kolejnego etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się uczniowie klasy 7c:  Sławomir Mazur, Maksymilian Piątek oraz Wiktor Pieprzycki.

      Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

     • Pierniki dla Afryki

     • W naszej szkole ruszył piernikowy maraton. Uczniowie klas młodszych z wielkim zaangażowaniem włączyli się w przygotowanie pierniczków na kwestę i kiermasz w ramach akcji „Adopcja serca”. Piernikowe serca są symbolem gorących serc naszych maluchów niosących pomoc potrzebującym. Pomaganie ma moc!!!

       

     • Światowy dzień życzliwości i pozdrowień

     • 21 listopada w naszej szkole był dniem wyjątkowym. Na naszych korytarzach królował kolor żółty pełen dobrej energii, uśmiechu i dobroci. A to z okazji szczególnego dnia - Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Uczniowie z tego też powodu przygotowali kolorowe lizaki, z pięknymi napisami, np. Dobrze, że jesteś!, Bez Ciebie to nie to samo!, Uśmiech to pół pocałunku! Jesteś fantastyczna!, które przekazywaliśmy sobie nawzajem.

      Dziękujemy za ten wyjątkowy czas i cudowną atmosferę pełną zaangażowania i miłych słów.

      Oby życzliwość, uprzejmość i uśmiech towarzyszyły nam codziennie, a nie tylko od święta.

     • Nowa Ekopracownia - Zielone serce szkoły

     • Nowa Ekopracownia - Zielone serce szkoły została zrealizowana w ramach "Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej". Finansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. W tym roku udało nam się zrealizować projekt dzięki, któremu powstała ekopracownia - piękna, nowa klasa przyjazna uczniom. Dzięki temu projektowi nasza klasa jest nowoczesna wyposażona w wiele pomocy dydaktycznych potrzebnych na lekcję biologii, geografii, chemii, przyrody. Mikroskopy, Układ Słoneczny, skały i minerały, model anatomiczny i wiele innych ciekawych pomocy. Nowa tablica interaktywna pomoże nam uzupełniać wiedzę z przedmiotów przyrodniczych jak i poszerzać wiedzę ekologiczną naszych uczniów. Dzięki filmikom jak ratować Naszą planetę, jak segregować śmieci...

      Nasi uczniowie będą zdobywać wiedzę ekologiczną w ciekawy i przyjemny sposób. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu. Prace były podzielone na kilka etapów. Projektem zajmowali się Marta Krawczyk, Małgorzata Serafin-Kochanowicz, Darek Pawlina, a także Wioletta Sito, Krystyna Styga i Agnieszka Słotwińska za co bardzo dziękujemy.

      Dziękujemy bardzo Regionalnej Fundacji Rozwoju "SERCE" za wsparcie finansowe w zakupie dodatków ekologicznych i kwiatów, które uzupełniają pięknie wystrój naszej Ekopracowni-Zielonego serca Naszej szkoły- jesteśmy bardzo wdzięczni. Dziękujemy bardzo pani Katarzynie Antos i całemu zespołowi Referatu Pozyskiwania Funduszy i Rozwoju Miast i Gminy za ogromną pomoc w realizacji tego projektu. Dziękujemy również Pani Dyrektor Małgorzacie Mazur i Panu Dyrektorowi Jerzemu Sitko za wsparcie i pomoc w realizacji projektu na każdym etapie prac. Serdecznie dziękujemy również za pomoc pani Halince Chmielowiec i pani Agnieszce Brożynie z sekretariatu naszej szkoły. Podziękowania należą się również panom konserwatorom bez nich ten projekt nie udałby się. Dzięki nim mamy pięknie wyremontowaną klasę Dziękujemy także pani Eli, która czuwała od początku nad porządkiem podczas remontu, a także wszystkim paniom z ekipy sprzątającej dziękujemy za pomoc.

      Mamy nadzieję, że naszym uczniom będzie podobać się nowa sala i będą czuli się ja u siebie. Życzymy Wam miłych i efektywnie spędzonych chwil na lekcjach w ekopracowni .

      Pamiętajcie -Bądźcie eko!

     • Światowy dzień tabliczki mnożenia

     • Tabliczka mnożenia to zmora 🤯 wielu uczniów. Zwłaszcza po wakacjach z jej znajomością bywa różnie. Aby powtórzyć tą potrzebną wiedzę i jednocześnie nie zanudzić uczniów żmudnym wkuwaniem przykładów, w naszej szkole 🏨 został zorganizowany Dzień Tabliczki Mnożenia. Święto obchodzone na całym świecie🌏. 17 listopada w klasach od IV do VIII sprawdziliśmy znajomość tabliczki mnożenia. Uczniowie chętnie przystąpili do testu z tabliczki mnożenia ✖na czas⏰. Swoją wiedzą sprawdzili nie tylko uczniowie ale również nauczyciele😉. Mamy nadzieję, że zorganizowane święto dostarczyło uczniom niezapomnianych emocji😍🙃. Jeśli podczas tego dnia każdy z nas utrwalił choćby jeden przykład to znaczy, że warto taką akcję powtarzać.

     • Spotkanie z fizjoterapeutką w 3a

     • 15 listopada gościliśmy w naszej klasie mamę naszej uczennicy, która jest fizjoterapeutką. Pani Ewelina wytłumaczyła na czym polega jej praca i wykonała z dziećmi wiele ćwiczeń zapobiegających wadom postawy. Ich różnorodność oraz sprzęt rehabilitacyjny zachęciły wszystkich do zabawy. Każde dziecko już wie, jak zrobić "torpedę, samolot i rakietę". Uczniowie ćwiczyli rownież prawidłowe noszenie plecaka i prawidłową postawę siedzenia w ławce szkolnej. Było bardzo ciekawie i wesoło! Bardzo dziękujemy za wizytę w naszej szkole!!!

     • Miłe spotkanie z "Detektywem Pozytywką"

     • Klasa 2A omawiała lekturę Grzegorza Kasdepke pt;"Detektyw Pozytywka". Jest to opowieść pełna przygód zabawnego detektywa Dzieci z ciekawością sluchaly lektury czytanej przez panią Ewelinę mamę Kamilki . Dziękujemy pani Ewelinie za piękne przeczytanie uczniom lektury "Detektyw Pozytywka".

     • Odwiedziny Koziołka Matołka

     • 16 września, naszą szkołę podstawową odwiedził Koziołek Matołek. Dzieci z "0" oraz uczniowie klas I-III obejrzeli przedstawienie edukacyjne pt. ,,Przygody Koziołka Matołka", na motywach książki Kornela Makuszyńskiego. Dzieci nie tylko oglądały przedstawienie, ale brały w nim czynny udział. Wykonywały różne zadania, a jednym z nich było podkucie Koziołka. Dzieci poznały polskie przysłowia o kozach. Na zakończenie wszystkie dołączyły do Klubu Koziołka Matołka, otrzymując stosowne pieczątki. To radosne, a zarazem pouczające przedstawienie przeniosło widzów w przyjazny, bajkowy świat oraz pozwoliło miło spędzić wspólnie czas.

     • 105 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

     •         14 listopada 2023 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wydarzenie stanowiło kontynuację obchodów tego święta, które rozpoczęły się w Dwójce w piątek, 10 listopada.

              We wtorek klasy siódme, które w tym roku przygotowywały uroczystość, zaprosiły kolegów z innych klas na nietypową lekcję historii i patriotyzmu. Widzowie oglądający spektakl mogli przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia z dziejów Polski, wysłuchać pięknych wierszy, uczestniczyć w ważnych dla naszego narodu chwilach. Na scenie pojawiały się różne postacie: przedstawiciele polskiej szlachty, żołnierze, księża, nauczyciele, powstańcy oraz gazeciarze roznoszący gazety z najnowszymi wiadomościami.

           Siódmoklasistom towarzyszył chór szkolny, który zaprezentował pieśni patriotyczne. Na zakończenie akademii Gabrysia Żołnierczyk z klasy IVd zaśpiewała piękną piosenkę, która stanowiła swego rodzaju podsumowanie całości i po raz kolejny uświadomiła wszystkim obecnym jak ważna dla narodu jest WOLNOŚĆ.

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kolbuszowej
   • g2kolbuszowa@poczta.onet.pl, rekrutacja@sp2.kolbuszowa.pl
   • (17) 2270290,
   • ul. Obrońców Pokoju 46 36-100 Kolbuszowa Poland
   • Sylwia Blat tel.:(17) 2270280 e-mail: iod@zo.kolbuszowa.pl
  • Logowanie