• Wizyta klasy 5B na nekropolii.

     • 27 października uczniowie klasy 5B wraz z wychowawcą i przedstawicielami wojska polskiego odwiedzili kolbuszowski cmentarz. Pan Kapitan opowiadał o historii Polski, o walczących w czasie wojen poległych żołnierzach i harcerzach. Zapalono światło na grobach. Była to ciekawa lekcja historii.

     • Hubert Zygo - kolejny stypendysta programu "Nie zagubić talentu"

     • "To wy jesteście naszą przyszłością, cieszę się, że mogę dziś wręczać stypendia tak wielu zdolnym młodym ludziom i cieszę się, że mogę pokazać was światu" – mówił marszałek Władysław Ortyl podczas uroczystości wręczenia stypendiów i nagród dla utalentowanej młodzieży z Podkarpacia, w ramach XVI edycji programu wspierania młodzieży uzdolnionej  „Nie zagubić talentu”.  

      O Hani Starzec  - stypendystce programu pisaliśmy niedawno. Wśród stypendystów programu jest nasz kolejny absolwent - Hubert Zygo! Hubert ma na swoim koncie wiele sukcesów naukowych i sportowych. Są to: finalista wojewódzkich konkursów kuratoryjnych z matematyki i z fizyki, finalista XI Ogólnopolskiego Maratonu Matematycznego Banachiada, wicemistrz II Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego 1 z 10, wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny i wielokrotny laureat ogólnopolskich konkursów Albus, Olimpus, Galileo czy Orzeł Matematyczny. Niech wyróżnienie i sukces naszych absolwentów będzie motywacją dla ich młodszych kolegów z naszej szkoły do pracy, która w połączeniu z uzdolnieniami będzie procentować! Warto, bo Podkarpackie docenia młode talenty!

     • Pamiętamy - klasa 2 a i c

     • Z okazji zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych klasy 2a i 2c wraz z wychowawcami wybrały się na cmentarz parafialny obok Kolegiaty w Kolbuszowej, by zapalić znicze🕯.Odwiedzilismy grób nieznanego żołnierza, gdzie zapalone zostały przyniesione znicze oraz odmówiliśmy modlitwę 🙏za wszystkich poległych w obronie Polski. W ten sposób młode pokolenie upamiętnia bohaterów poległych za naszą Ojczyznę.

     • „Czwartaczki” w grodzie Kraka.

     • 25 października 2023 r. uczniowie klasy IV b i IV c odwiedzili Kraków. Wycieczka zaczęła się od warsztatów w Żywym Muzeum Obwarzanka, w którym dzieci poznały historię krakowskiego przysmaku i same mogły go wykonać, a potem degustować. Zachwytom nie było końca… Podczas spaceru z przewodnikiem uczniowie podziwiali najważniejsze zabytki miasta, poznali jego historię i ciekawe krakowskie legendy. Na koniec udali się Centrum Nauki i Techniki WOMAI. Podczas zajęć zatytułowanych „W stronę światła” czwartoklasiści dowiedzieli się, że dźwięk ma kształt, a cień – kolor. Po założeniu okularów chodzili po suficie, a dzięki magicznemu piaskowi stworzyli góry, jeziora, doliny. Był to czas ciekawych eksperymentów naukowych, dzięki którym uczniowie dowiedzieli się, jakie reguły rządzą światem wokół nas. Pełni niecodziennych wrażeń i pomysłów na kolejne wycieczki wrócili do Kolbuszowej.

     • Wycieczka🚃 3a do Podkarpackiego Centrum Nauki " Łukasiewicz."

     • "Miedź nie jedno ma imię" oraz "W powiększeniu" były to warsztaty, w których 27 października uczestniczyli uczniowie klasy 3a. Chłopcy przeprowadzali wiele ciekawych doświadczeń z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu chemicznego. Dowiedzieli się m.in. że miedzią pokryte są dachy kościołów i Statua Wolności. Natomiast dziewczynki obserwowały pod mikroskopem rośliny i mikroorganizmy. Po warsztatach uczniowie zwiedzali strefę ekspozycji. Mogli eksperymentować, testować i doświadczać mając do dyspozycji ponad 200 interaktywnych eksponatów. Była to fascynująca wędrówka po świecie nauki!

     • Hanna Starzec w programie " Nie zgubić talentów" !!!

     • Niezwykle jesteśmy dumni mogąc podzielić z Państwem cudowną wiadomością. Nasza absolwentka Hania Starzec jest tegoroczną stypendystką 16 edycji programu "Nie zagubić talentów." Hania jest w pierwszej dziesiątce wyróżnionych uczniów w programie !!! Brawo !!!

      Przypomnijmy, iż Hania jest: laureatką Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego z języka angielskiego 2023, laureatką Olimpiady Języka Angielskiego dla Juniorów w Poznaniu organizowanej na zlecenie i ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej 2023, oraz wielokrotną laureatką Ogólnopolskiego konkursu Olimpus z języka angielskiego.

      Dziękujęmy Haniu za te piękne chwile wzruszeń i życzymy samych sukcesów w rozwijaniu pasji i talentów.

     • W gościnie u Gandalfa.

     • 16 października uczniowie klasy VI b uczestniczyli w niezwykłym spotkaniu. Zostali bowiem zaproszeni do groty Gandalfa, w której pojawili się również bohaterowie powieści J.R.R. Tolkiena „Hobbit, czyli tam i z powrotem”.

      Gośćmi czarodzieja byli Beorn, krasnoludy, Gollum, Bilbo Baggins, Bard, a nawet sam Smaug. Zebrani opowiadali przygody uczestników wyprawy pod Samotną Górę. Opowieści były niezwykle barwne i ciekawe. Uwagę przykuwały również oryginalne stroje.

      Następne spotkanie już wkrótce w norce pana Bagginsa. Bilbo zaprosił zebranych na pyszną kolację.

     • Smacznie, zdrowo, kolorowo...

     • Dzisiaj -21 października na zajęciach z edukacji technicznej uczniowie z klasy II c postanowili wykazać się umiejętnościami w posługiwaniu się prostymi narzędziami kuchennymi tj: nóż czy też deska do krojenia.

      W ramach tych zajęć przygotowywali kolorowe i zdrowe kanapki.

      Sami zobaczcie, że wyglądały bardzo smacznie :)

     • OSCARY… OSCARY… OSCARY…

     • Czerwony dywan, blask reflektorów, błysk złota, szelest kreacji niczym ze światowych pokazów mody… - to wszystko złożyło się na niepowtarzalną atmosferę poniedziałkowego popołudnia. Wtedy to bowiem pracownicy SP nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Kolbuszowej, uczniowie i rodzice oraz zaproszeni goście przenieśli się na OSKAROWĄ GALĘ  niczym do Hollywood.

      Z okazji Dnia Edukacji Narodowej zastały rozdane Oscary, aby uhonorować tych, którzy z wielkim oddaniem angażują się w swoją pracę. Były również życzenia, kwiaty, drobne upominki. Zdobywców Oscarów uwieczniono na pamiątkowym zdjęciu.

      GRATULUJEMY !!!

     • WYCIECZKA KLAS SZÓSTYCH.

     • 13 października, w piątek, klasy szóste wyjechały na wycieczkę turystyczno – krajoznawczą do Kazimierza Dolnego.

      Choć niektórzy obawiali się tej feralnej daty, to okazało się, że tego dnia szczęście nam sprzyjało. A co najważniejsze, dopisała pogoda i mogliśmy podziwiać tę urokliwą miejscowość w pięknym, jesiennym słońcu.

      Najpierw uczniowie wraz z paniami przewodniczkami udali się na spacer wąwozem Korzeniowy Dół. Następnie deptakiem prowadzącym wzdłuż Wisły  przeszli do miasteczka, skąd krętymi uliczkami udali się na Górę Trzech Krzyży oraz do ruin zamku wzniesionego z inicjatywy króla Kazimierza Wielkiego. Później szóstoklasiści zgromadzili się na kazimierzowskim ryneczku, gdzie wysłuchali informacji na temat zabytkowej zabudowy. Szczególne zainteresowanie wzbudziły renesansowe kamieniczki Przybyłów. Po zakupieniu pamiątek i tradycyjnych kogutków z ciasta cała grupa udała się na obiad do restauracji „Rybka”. Ostatnim punktem programu było Muzeum Nadwiślańskie w Janowcu. Nasi turyści mieli możliwość zwiedzenia ruin zamku wzniesionego w XVI wieku przez rodzinę Firlejów oraz pięknego dworu szlacheckiego z XVIII wieku wraz z bogato wyposażonym XIX-wiecznym spichlerzem. W drodze do autokaru grupka uczniów trafiła na cudowny kasztanowiec, pod którym leżało mnóstwo dorodnych kasztanów . Kieszenie zostały wypełnione nimi po brzegi.

      Wycieczka była bardzo udana. Humory wszystkim dopisały. Już dziś planujemy następny wyjazd!

     • Wycieczka klas 8 do Oświęcimia.

     • 1️⃣3️⃣października uczniowie klas 8 wraz z opiekunami udali się 🚌do Miejsca Pamięci i Muzeum w Auschwitz-Birkenau oraz do malowanego miasteczka Lanckorony🌇.

      Wycieczkę zaczęliśmy od zwiedzania obiektów na terenie Auschwitz I. Przewodnicy oprowadzili nas po barakach, krematoriach i celach. Zobaczyliśmy blok śmierci i ścianę straceń. W trakcie zwiedzania dowiedzieliśmy się o warunkach życia w obozie koncentracyjnym, oznaczeniach więźniów, sytuacji dzieci w obozie, karach i egzekucjach oraz o eksperymentach medycznych. Kolejnym etapem naszej wycieczki był obóz w Brzezince. Była to dla nas wielka lekcja historii oraz niezapomniane przeżycie.

      Na koniec🔚 pojechaliśmy do Lanckorony, małego, malowanego miasteczka🌇. Zwiedziliśmy rynek wraz z otaczającymi go zabytkowymi chatkami🏘️. Zjedliśmy pyszne lody🍦🍨 i zadowoleni wróciliśmy do domów😁.

     • Nagrody za jesienną akcję

     • Jesień rozpieszcza nas piękną słoneczną pogodą. Rada Rodziców wraz z Samorządem uczniowskim również zadbali o nasze samopoczucie. Nasi kochani rodzice zasponsorowali nagrody dla klas 1-3 oraz dla odziału "0" za udział w jesiennej akcji.

      Dziękujemy im za wsparcie

      A klasom życzymy super zabawy z planszówkami:)

     • VII ogólnopolski konkurs plastyczny "Kocham Polskę".

     • W tym roku przypada 550 rocznica urodzin Mikołaja Kopernika. Z tej okazji Senat Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił wielkiego polskiego astronoma jednym z patronów bieżącego roku.

      Uczennice z naszej szkoły z klas V-VII w związku z tym wzięły udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym, którego tematem było przedstawienie portretu Kopernika lub jego zainteresowania astronomiczne. Poniżej przedstawiamy efekty ich pracy. 

      Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!!!

     • Spotkanie integracyjne 4a

     • 7 października 2023 roku na stadionie w Kolbuszowej odbyło się spotkanie integracyjne klasy 4a.

      W spotkaniu uczestniczyło dwoje wychowawców (poprzedni i obecny), co zaowocowało wzajemną rywalizacją dwóch drużyn, którym przewodzili. Była sportowa rywalizacja ale i dużo śmiechu i zabawy :).

      Zmęczeni wyczerpującymi wyzwaniami sportowymi, przygotowanymi przez rodziców, wszyscy udali się na pyszne kiełbaski, które na ruszcie doglądała męska część rodziców, podczas gdy Panie nakrywały stoły. Jedną z atrakcji przygotowaną przez rodziców  – a na pewno największą – była dmuchana zjeżdżalnia.

      Ten sobotni wieczór bezapelacyjnie sprzyjał wzajemnej integracji, między rodzicami, uczniami i nowym wychowawcą klasy. Było to naprawdę miłe spotkanie.

     • Zdrowa lekcja w 2 a

     • Mniam mniam klasa 2a dzisiaj robiła smaczna owocowa sałatkę. "Niechaj Wam smakuje żołądków nie psuje"...Od najmłodszych lat należy uświadamiać dzieci jak należy jeść zdrowo. Dzisiaj w klasie 2a było pysznie .

     • 3 x złoto !!!

     • Powiatowe zawody w sztafetowych biegach przełajowych zakończyły się dla naszych uczniów sporym sukcesem. Nasze reprezentacje zdobyły trzy pierwsze miejsca i awansowały do finału wojewódzkiego. Gratulacje!!! 

      Od lewej stoją; Frankiewicz Agata, Zygo Kaja, Draus Liliana, Kamińska Róża, Blicharz Amelia,  Brzuszek Nadia, na rękach Jadach Oliwia.

      Od lewej stoją; Kaźmierczak Natalia, Cieśla Anna, Pastuła Lena, Kochanowicz Nina, Kiwak Milena,  Marut Martyna i Julia Stępień.

      Od lewej stoją; Wlazło Jakub, Fitał Alan, Gawroński Jakub, Wołosz Bartosz, Grzywacz Dawid,  Rzepka Filip, na rękach Dziadura Maksymilian.

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kolbuszowej
   • g2kolbuszowa@poczta.onet.pl, rekrutacja@sp2.kolbuszowa.pl
   • (17) 2270290,
   • ul. Obrońców Pokoju 46 36-100 Kolbuszowa Poland
   • Sylwia Blat tel.:(17) 2270280 e-mail: iod@zo.kolbuszowa.pl
  • Logowanie