• After school clubs :)

     • Uczniowie klasy 4b przygotowałi projekt "After school clubs", w którym podzielili się informacjami o tym co robią po szkole w swoim wolnym czasie. Dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy wspaniałych pomysłów!!

     • Międzynarodowy Konkurs Plastyczny -"Św. Jadwiga Andegaweńska".

     • Nasi artyści nie odpoczywają. Po sukcesach znowu chwycili pędzle lub kredki w dłoń i przygotowali portrety Świętej Jadwigi, które zostaną wysłane na Międzynarodowy Konkurs Plastyczny pod tytułem "Św. Jadwiga Andegaweńska".

      Trzymamy kciuki za naszych uczniów i z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.

     • Rekrutacja 2023/2024 - etap drugi

     • Uwaga Rodzice przyszłych uczniów naszej szkoły!!!

      Do 28 kwietnia br należy, zgodnie z Zarządzeniem Burmistrza, potwierdzić w formie pisemnej wolę przyjęcia do szkoły. Potwierdzenie_woli_przyjecia.pdf

      Ponadto prosimy o uzupełnienie druku: zgody_i_oswiadczenia_2023.pdf

      Wszyscy, którzy złożyli dokumenty zostali zakwalifikowani do przyjęcia.
      Lista przyjętych do szkoły zostanie ogłoszona po otrzymaniu potwierdzenia pisemnej woli rodziców:
       
      • 28 kwietnia przed 15 w przypadku oddziału przedszkolnego 
      • 2 maja w przypadku uczniów klas pierwszych.
     • Wycieczka do Podkarpackiego Centrum Nauki i Techniki ,,Łukasiewicz"

     •                      

      19 kwietnia 2023 roku  klasy 6c i 6d wybrały się  na wycieczkę do Podkarpackiego Centrum Nauki i Techniki ,,Łukasiewicz” w Jasionce.  Całość ekspozycji to 6 ciekawych wystaw  o zróżnicowanej tematyce.

      Na ponad 200 interaktywnych eksponatach uczniowie eksperymentowali, testowali i doświadczali najróżniejszych zjawisk naukowych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa zatytułowana ,,Żyję” podzielona na 5 stref tematycznych: Poruszam się, Jem i oddycham, Widzę, Słyszę, Myślę, która prowadzi przez wszystkie 3 kondygnacje centrum. Za pomocą stanowisk mechatronicznych i multimedialnych uczniowie poznali  wszystkie procesy chemiczne, fizyczne i biologiczne jakie zachodzą wewnątrz nas.

      Równie ciekawa była wystawa ,,Przyroda”. Uczniowie mogli stworzyć swoje miasto przyszłości w formie interaktywnej makiety. Obejrzeli budowę drewna, sprawdzili które jest najcięższe, zobaczyli rodzaje korzeni i ulistnienia, popróbowali jak się steruje łazikami marsjańskimi. Dowiedzieli się również jak postrzegamy kolory, czy światło które widzimy jako białe naprawdę takie jest, poznali działanie sonaru i ultrasonografu. To tutaj  krzyczeli do woli, mierzyli decybele i porównywali je z głośnymi dźwiękami. Zwiedzając wystawę ,,Lotnictwo” uczniowie mogli wcielić się  w role pilota, mechanika czy kontrolera ruchu.

      Ciekawość wzbudził bez wątpienia ,,ryczący" niedźwiedź, wielki aligator i żubr, eksponat "operacja", szkielet na rowerze, wielka szczęka z językiem dotycząca tematu smaków, ucho, oko, układ nerwowy.

      Na uwagę zasługuje ekspozycja opisująca działania człowieka wpływające niekorzystnie na ekosystem. To tutaj pojawia się temat zaśmiecania, zanieczyszczeń, wysypisk śmieci dryfujących po oceanach, smogu  czy deficytu wody. Widzimy takie zjawiska jak energia słońca, wody, wiatru, ziemi. Dowiadujemy się również gdzie jest echo, słyszymy i widzimy fale.  

      Całość eskapady można podsumować... Dla każdego coś ekscytującego. Warto się wybrać!!

       

     • Mieszko I i jego dwór...

     • W poniedziałek 17 kwietnia Szkoła Podstawowa nr 2 zamieniła się w dwór. Przenieśliśmy się do czasów średniowiecza, kiedy to Mieszko – pierwszy władca Polaków, za sprawą czeskiej księżniczki Dobrawy, przyjął chrzest. Było to szczególne i wyjątkowowe wydarzenie w 966 roku.

      Upamiętniając to zdarzenie nasi uczniowie wzięli udział w zabawie "Mieszko I i jego dwór ". Na szkolnych korytarzach można było spotkać Mieszka I, rycerzy, księżniczkę Dobrawę, damy dworu, chłopów, wieśniaczki..

      Dziękujęmy za super zabawę!!!

     • Wiosenny Rajd w Hucie Komorowskiej

     • We wtorek 10 kwietnia zuchy oraz harcerze wybrali się na Rajd Wiosenny w Hucie Komorowskiej. Przeszli około 7 km, wykonując rozmaite zadania na punktach gry. 

      Zuchy szukały wiosny, harcerze przeprawiali sie przez rzeczkę, poglądali żeremia bobrów, wieszali hamaki, dodnosili ciężary i szukali śladów zwierząt. Na koniec na terenie rekreacyjnym z wiatą zuchy i harcerze podjęli się służby - zdemontowali stare ogrodzenia, posadzili świerkowy płot, uprzątnęli teren. Zakończyli rajd pieczeniem kiełbaski. Pogoda dopisała i humory też. Zabrali moc wspomnień do domu...

     • Sukcesy naszych zuchów!

     • W sobotę, 14 kwietnia, odbył się XX Hufcowy Konkurs Piosenki Harcerskiej "Spotkanie z Druhną Nutką", w tym roku pod hasłem "W morzu i w górach jest wszystko to co kocham".

      Wystąpiło łącznie 10 drużyn i gromad oraz jeden solista. Zuchenki z naszej gromady: Gabrysia, Wiktoria, Klaudia, Matylda, Zosia i Konstancja wyśpiewały II miejsce. Ogromne gratulacje i brawa dla nich oraz rodziców

      Cieszymy się z Waszych sukcesów i życzymy kolejnych wygranych.

     • V Otwarte Sadzenie Lasu

     • W sobotę 15 kwietnia odbyło się V Otwarte Sadzenie Lasu zorganizowane przez #NadleśnictwoKolbuszowa# . Cieszymy się, że mogliśmy wziąść udział w tym pięknym przedsięwzięciu i posadzić sadzonki jednorocznej sosny.

      Pogoda i humory dopisywały a drzewa, które dzisiaj zostały posadzone, z pewnością będą wykorzystywane jako drewno dopiero przez kolejne pokolenia.

      Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się dla przyszłych pokoleń. Brawo!!!

     • V otwarte sadzenie lasu

     • Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich chętnych do udziału w akcji sadzenia lasu. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższą sobotę (15 kwietnia). Zbiórka uczestników o godz.10:45  na parkingu ścieżki dydaktycznej „Białkówka". Nadleśnictwo zapewnia wszystkie niezbędne materiały i narzędzia, a po akcji zaprasza na ognisko. Zakończenie koło godziny 13. 

      Musisz tylko zorganizować sobie transport, a p. Iwonka i p. Lidka zajmą się resztą na miejscu. Lista chętnych osób + nr. kontaktowy do opiekuna (w razie wcześniejszego powrotu) w sekretariacie szkoły.
      Na Wasze zgłoszenia czekamy jutro w piątek czyli 14 kwietnia do godz. 12.45.

     • Międzynarodowy konkurs plastyczny "Kosmos"

     • Po raz kolejny "Dwójka" prosi o trzymanie mocno kciuków za uczniów biorących udział w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Kosmos". Nasi uczniowie przenieśli się w ten odległy świat i przygotowali prace przedstawiające zakamarki kosmosu . Wyniki już niebawem. Oto ich prace:

     • Zosia i Sławek nagrodzeni w konkursie Plastycznym‼️

     • 8 marca 2023 roku w Centrum Edukacji o Autschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz podsumowano XXV edycję Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Ludzie ludziom zgotowali ten los" im . Augusta Kowalczyka. Konkurs organizowany jest vo roku przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Tychach oraz Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Tegoroczna edycja poświęcona była osobie Zofii Posmysz, ocalałej z Auschwitz pisarki i scenarzystki, autorki m.in. "Pasażerki". Tytuł tej książki był hasłem przewodnim tego konkursu.

      Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie klasy 6c: Zosia Branas - laureatka oraz Sławomir Mazur, który otrzymał wyróżnienie. Jurorzy konkursu podczas uroczystości rozdania nagród podkreślali wysoki poziom prac plastycznych oraz odpowiednie odniesienie się do tematyki tegorocznej edycji konkursu.

      Cieszymy się, że Zosia i Sławek znaleźli się w ścisłym gronie nagrodzonych uczniów. Składamy gratulacje i życzymy im sukcesów w kolejnych konkursach.

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kolbuszowej
   • g2kolbuszowa@poczta.onet.pl, rekrutacja@sp2.kolbuszowa.pl
   • (17) 2270290,
   • ul. Obrońców Pokoju 46 36-100 Kolbuszowa Poland
   • Sylwia Blat tel.:(17) 2270280 e-mail: iod@zo.kolbuszowa.pl
  • Logowanie