• Wigilijne spotkanie w klasie 3c

     • Nadszedł czas wigilijnych spotkań opłatkowych w naszej szkole.

      Klasa 3c również zorganizowała sobie ten wspólny, wyjątkowy czas. Były życzenia, łamanie się opłatkiem, wspólne kolędowanie, pyszne pierogi, dużo słodkości oraz oczywiście symbol świat...mandarynki

      Następnie wspólne oglądanie kultowego filmu pt."Kevin sam w domu".

       

     • Wigilia klasowa klasy 2 a

     • Spotkanie wigilijne, które odbyło się 22 grudnia 2022 r., było kolejnym ważnym wydarzeniem w naszej klasie. Tradycji stało się zadość, był opłatek, życzenia, nie zabrakło wigilijnych, pysznych potraw. Wszyscy uczestnicy świątecznego spotkania śpiewali kolędy i pastorałki. Ta wyjątkowa uroczystość pozwoliła nam przybliżyć się do świąt Bożego Narodzenia oraz poczuć świąteczną atmosferę.

      Wigilia wypełniła nasze serca radością i wywołała uśmiech na twarzach.

     • Szkolny konkurs na "Najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową".


     • Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia tradycyjnie już zorganizowaliśmy szkolny konkurs plastyczny na kartkę świąteczną. Jak co roku  i tym razem adresaci waszych kartek- emerytowani pracownicy naszej placówki oraz lokalne instytucje, zachwycać się będą ich wykonaniem zatrzymując je na długo układając na półkach czy kredensach.
      Wszystkie kartki bożonarodzeniowe były niezwykle ciekawe, wykonane różnymi technikami, dlatego wybór zwycięzców był bardzo trudny . Najważniejsze kryteria, jakimi kierowała się komisja w ocenie to: estetyka pracy, brak wykorzystania gotowych elementów, oryginalny pomysł, ciekawa kompozycja, samodzielność wykonania, a także nakład pracy.
      Po burzliwych naradach postanowiło nagrodzić aż 30 uczniów. 


      W kategorii klas 0 – III    
      Gniewko Zawiślak, Milena Żądło,  Fabian Żądło, Adrian Kobylarz - "Zerówka"
      Antoni Jagodziński, Jadach Ksawery- I a
      Filip Serafin, Gawroński Szymon- I c
      Lena Jemioło, Roksana Książek - III a
      Gabriela Orzech- III b
      Wiktoria Brzuszek, Wiktor Wroński, Sebastian Królak -III c
      Gaja Micek, Maja Ciężkowska- III d


      W kategorii klas IV – VIII  
      Gabriela Klimontowicz, Kacper Pruchnik -IV a
      Julia Baran, Kacper Zawiślak - IV b

      Julia Petyniak, Tymoteusz Rogowicz- V a
      Aleksander Tabisz, Skowron Rafał -V c
      Sławomir Mazur- VI c
      Joanna Kopera, Klaudia Czachor - VII c
      Malwina Urban-VIII c
      Patryk Sułek - VIII a
      Kaja Augustyn - VIII d

      Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

     • Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej.

     • 8 grudnia 2022 roku odbył się XX Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej w Szkole Podstawowej w Widełce, w którym wzięło udział 11 szkół. Tematem konkursu były piosenki i pieśni różnych narodów. Uczniowie startowali w dwóch grupach wiekowych: kl. V-VI oraz VII – VIII jak również w dwóch kategoriach: soliści oraz zespoły od 2 do 5 osób. Przy ocenie wykonawców utworów brano pod uwagę ogólny wyraz artystyczny, umiejętności wokalne, dobór repertuaru oraz poprawność językową śpiewanych tekstów.

      Uczniowie naszej szkoły wykonali utwory w języku angielskim.

      Z wielką przyjemnością prezentujemy laureatów:

      Grand Prix zdobyła Julia Salamon z klasy 8a.

      Decyzją jurorów na III miejscu uplasował się Karol Haptaś z klasy 6c.

      W kategorii zespoły muzyczne III miejsce zdobyły Michalina Szypuła i Gabriela Wachowska z klasy 6a.

      Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantom za zaangażowanie i piękne wykonanie wybranych utworów. Życzymy powodzenia i dalszych sukcesów !!

     • Młodzieżowa Rada Miejska

     • W dniu 15.12.2022 roku uczniowie naszej szkoły wybrani przez was uczestniczyli w drugiej sesji XII kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej. W trakcie obrad miało miejsce szczególne wydarzenie- przekazanie Światełka Pokoju. Następnie wszyscy uczestnicy życzyli sobie Wesołych Świąt :)

       

     • Wyniki ogólnopolskiego konkursu Olimpus z języka angielskiego-sesja jesienna

     • Wielkie brawa dla uczestników i zwycięzców ogólnopolskiego konkursu Olimpus -sesja jesienna, która zawsze jest wielkim wyzwaniem dla naszych miłośników języka angielskiego.

      Tegoroczny test składał się 30 pytań w których jedna, dwie, trzy lub wszystkie odpowiedzi mogły być poprawne. Mogło się również zdarzyć że żadna z odpowiedzi nie była poprawna. Ta możliwość sprawiła wiele trudności .

      Tym milej nam poinformować, że 16 uczniów zostało Laureatami tegoż konkursu!!!

      Są to :

      klasa 4 - Gabriela Gul

      klasa 5 - Franciszek Jamróz

      Emilia Posłuszny

      klasa 6 - Tamara Turek

      Nikola Reguła

      Michał Ofiara

      Zofia Branas

      Julia Kaltenberg

      klasa 7 - Hubert Mytych

      Maciej Wit

      klasa 8 - Michał Makocki

      Emilia Książek

      Katarzyna Sączawa

      Maciej Długosz

      Hanna Starzec

      Mateusz Wrona

      Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy !

      Na ogromną ilość uczestników zdobyliście naprawdę wysokie miejsca .

      Oby tak dalej! Jesteśmy z Was dumni

     • "Wokół świątecznego stołu – wigilia" - Warsztaty klas 8d i 7b

     • Dnia 8 grudnia 2022 r uczniowie klasy 8 d oraz 7b pod uczestniczyli w zajęciach warsztatowych "Wokół świątecznego stołu – wigilia". Nawet lekki mrozik nikogo nie wystraszył, więc po krótkiej prelekcji wprowadzającej w klimat skansenu, uczniowie wyruszyli na zwiedzanie chałupy z Markowej, dworu z Brzezin oraz kościoła. Stół wigilijny sprzed stu lat, drzewka choinkowe ozdobione opłatkiem o różnorodnych kształtach można było podziwiać w kolbuszowskim skansenie. W pięknie udekorowanych chatach, uczniowie mogli obejrzeć materiały papiernicze, z których zgodnie z wyobraźnią domowników, powstawały czarujące ,,pająki” zawieszane rokrocznie w domach przy suficie, ozdóbki choinkowe, pomysłowe łańcuchy czy kolorowe fikuśne bombki.

      W izbach skansenowskich można także było się przekonać, że zanim do Polski dotarły choinki – w kątach izb umieszczano snopy niewymłóconego zboża. Stanowi to upamiętnianie rolniczego pochodzenia świąt Bożego Narodzenia oraz pozwala przenieść się do czasów bezpowrotnie minionych, ale niezapomnianych, zatrzymać się przy wspomnieniach babć i dziadków oraz dostrzec w świętach, to co najważniejsze – ich wspólne, rodzinne przeżywanie. Dawniej, podobnie jak dziś, przygotowania do świąt koncentrowały się na przygotowywaniu wigilijnych potraw. Nakryte sianem i białym obrusem stoły zastawione wigilijnymi potrawami zdają się już tylko czekać na to, aż zasiądą do nich gospodarze.
      I wreszcie, długo oczekiwana przez uczniów chwila – uczta. Biesiadę poprzedził uroczysty zwyczaj, modlitwa i dzielenie się opłatkiem. Emocje i zaangażowanie duże, atmosfera wspaniała, więc w końcu, z żalem, wracamy do szkoły z postanowieniem, że zapamiętamy tę szkolną Wigilię na długo i będziemy ją chętnie wspominać.

     • Przygotowania do świąt 2c

     • W tym roku postanowiliśmy, że nasza choinka będzie przystrojona w pierniki , dlatego już 2 grudnia zabraliśmy się do pracy. Nasza klasa zamieniła się w pracownię cukierniczą i nastąpiło wałkowanie, wycinanie, formowanie, pieczenie (tu dziękujemy naszym paniom z kuchni za pomoc ) i ozdabianie pierników. Zdążyliśmy na 6 grudnia i gdy zawitał do nas św. Mikołaj drzewko było już przystrojone. Teraz pięknie pachnie a my zdobyliśmy nowe umiejętności.

     • Kulinarne kroki klasy 1a

     • Ojej cóż za zapach -cynamon, goździki, coś mi się wydaje, że ktoś upiekł pierniki. Świąteczne pierniki, serduszka, dzwoneczki kształty przeróżne, nawet gwiazdeczkirumiane, pachnące, pięknie przystrojone, zapewne na choince będą zawieszone. Klasa 1A pierwsze kulinarne kroki w kuchni poczyniła...Pierniki zrobione, upieczone i udokerowane.

     • Gminny Konkurs Plastyczny "Koziołek Matołek odwiedza moją miejscowość"

     • Z przyjemnością informujemy, że Gminny Konkurs Plastyczny pt."Koziołek Matołek odwiedza moją miejscowość" został rozstrzygnięty.

      I MIEJSCE - OLIWIA BIESTEK (Szkola Podstawowa nr.1 w Kolbuszowej)

      II MIEJSCE - EMILIA ZUBA (Szkoła Podstawowa w Przedborzu)

      III MIEJSCE - GABRIELA RZĄSA (Szkoła Podstawowa w Bukowcu)

      Razem ze zgłoszeniami wpłynęło 49 prac konkursowych . W Konkursie wzięli udział uczniowie klas 1 ze Szkoły Podstawowej nr.1 w Kolbuszowej, Szkoly Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej, Szkoły Podstawowej w Kolbuszowej Górnej, Szkoły Podstawowej w Przedborzu, Szkoły Podstawowej w Bukowcu, Szkoły Podstawowej w Weryni. Wszystkie prace były przepiękne i oryginalne. Wybór najlepszej pracy był bardzo trudny, ale po długich naradach jury wybrało trzy zwycięskie prace oraz przyznało 12 wyróżnień.

      Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz upominek .

      Gratulujemy zwyciężcom !!!

     • Piernikowe cudeńka 2b i 3a

     • Uczniowie klasy 2b i 3a z wielką radością rozpoczęli przedświąteczne przygotowania. Z entuzjazmem przystąpili do wałkowania ciasta, a następnie wycinania i pieczenia pysznych pierniczków. Później nastąpiła najprzyjemniejsza chwila ozdabiania pierniczków pysznym lukrem. Zabawy było moc. Dziękujemy pięknie pani Ani Fitał i pani Ani Wróbel z Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni oraz starszym kolegom i koleżankom za wspaniałą, słodką przygodę.

     • Konkurs na "Najdłuższą Brodę Mikołaja"

     • W dniu dzisiejszym odbył się Konkurs na "Najdłuższą Brodę Mikołaja" . Samorząd Uczniowski mierzył dziś sumiennie każdy centymetr . Nie było łatwo, ponieważ naszą szkołę opanowały dziś Mikołaje małe i duże . Wiemy, że aura nie sprzyjała wizycie w szkole , ale udało się Wam !

      Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę i przygotowanie śnieżnobiałych, mikołajkowych bródek. Cudownie było oglądać w szkole zarówno brodatych Mikołajowych zerówkowiczów jak i ósmoklasistów .

      Gratulujemy zwycięzcom :)

      A są nimi :

      I miejsce -Natan Brzuszek klasa 5a - 7,5 m

      II miejsca - Kacper Pruchnik klasa 4a - 3,10 m

      III miejsce- Hubert Mycek klasa 3c - 2,20 m

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kolbuszowej
   • g2kolbuszowa@poczta.onet.pl, rekrutacja@sp2.kolbuszowa.pl
   • (17) 2270290,
   • ul. Obrońców Pokoju 46 36-100 Kolbuszowa Poland
   • Sylwia Blat tel.:(17) 2270280 e-mail: iod@zo.kolbuszowa.pl
  • Logowanie