• Głosuj na Kolbuszową

     • Zachęcamy do oddania głosu na nasze miasto!!!

      Nasze miasto zostało zgłoszone przez Mieszkańców do nagrody dla najpiękniej rozświetlonych na święta miast w Polsce w ramach akcji ŚWIEĆ SIĘ z Energą. Konkurs organizowany jest za pośrednictwem „Gazety Codziennej Nowiny”. Każdy z nas może oddać 10 głosów dziennie. Nagrodą w plebiscycie jest sprzęt AGD o wartości 10 000 zł brutto, który w przypadku zwycięstwa Kolbuszowej, trafi do najbardziej potrzebujących Mieszkańców naszej gminy. 

      https://nowiny24.pl/p/kandydat/kolbuszowa%2C2404877/.

       

     • Życzenia świąteczne

     •   

      W oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok pełni nadziei spoglądamy w przyszłość. Wierzymy, że już niedługo nasze życie wróci do normalności - i w dniach powszednich, i w tych szczególnych, oczekiwanych.

        

      W ten wyjątkowy czas Świąt,  pragniemy wszystkim Uczniom i Rodzicom złożyć życzenia: zdrowia, pogody ducha, spełnienia wszystkich marzeń i wielu sukcesów – Dyrekcja i Pracownicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej.

     • By poczuć magię świąt…

     • 17 grudnia 2021 r. uczniowie klasy VII a, b i d wybrali się do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, by wziąć udział w zajęciach poświęconych  zdobieniu bombek choinkowych. Poznali również tajniki powstawania wyrobów ze szkła, profesjonalne sposoby ich barwienia i ozdabiania. Następnie siódmoklasiści wzięli udział w zajęciach wypiekania i zdobienia pierników pod czujnym okiem ciotki Fiony. W miłej, świątecznej atmosferze uczniowie samodzielnie ucierali lukier, by potem móc wyczarować świąteczne wzory na pachnących pierniczkach, które ze smakiem zjedli. 

     • Wyniki konkursu Olimpus z języka angielskiego - sesja jesienna

     • Brawa dla uczestników i zwycięzców ogólnopolskiego konkursu Olimpus -sesja jesienna, która zawsze jest wielkim wyzwaniem dla naszych miłośników języka angielskiego. Test składał się 30 pytań w których jedna, dwie, trzy lub wszystkie odpowiedzi mogły być poprawne. Mogło się również zdarzyć że żadna z odpowiedzi nie była poprawna.  

      Tym milej nam poinformować,  że 10 uczniów  zostało Laureatami tegoż konkursu!!!

      Są to :

      klasa 5 - Tamara Turek

                     Julia Kaltenberg

                     Nikola Reguła 

      klasa 7 -  Mateusz Wrona

      klasa 8 - Antonina Grabiec

                    Gabriela Gliniany

                    Kornelia Woźniak

                    Zuzanna Drożdż

                    Gabriela Wilk 

                    Oliwia Fitał 

      Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

     • Dziękujemy…

     • Szkolny Klub Wolontariatu działający w naszej szkole dziękuje wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w akcji Dobre słowa, dobre serca na Boże Narodzenie.

      Zebraliśmy ponad 200 kartek. Część z nich przekazaliśmy dla Szlachetnej Paczki, część samorządowi szkolnemu, a 150 kartek otrzymała Fundacja Serce, aby dołączyć je do paczek żywnościowych dla osób samotnych, starszych, potrzebujących z terenu Kolbuszowszczyzny. Jesteśmy przekonani, że dobre słowa skierowane do tych ludzi  wniosą w ich serca radość i nadzieję.

     • "Żołnierz, poeta, czasu kurz..." - ogłoszenie wyników

     •      30 listopada 2021 r. w naszej szkole odbył się  GMINNY KONKURS ON-LINE poświęcony życiu i twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego - Patrona naszej szkoły i jednocześnie Patrona roku 2021.

           Uczniowie  gminy Kolbuszowa mogli zmierzyć się w walce o zwycięstwo w czterech kategoriach: praca plastyczna, recytacja, piosenka, prezentacja multimedialna. Jury oceniło nadesłane materiały i ogłosiło werdykt.

      • PRACA PLASTYCZNA 

      I miejsce: Oliwia Fitał (SP nr 2 Kolbuszowa)

      II miejsce: Natalia Faryniarz (SP Widełka)

      III miejsce: Natalia Kurda (SP Kolbuszowa Górna)

                          Daria Ferko (SP 2 Kolbuszowa)

      • RECYTACJA

      I miejsce: Tymoteusz Baran (SP 2 Kolbuszowa)

      II miejsce: Gabriela Kretowicz (SP Widełka)

      • PIOSENKA 

            I miejsce: Julia Syniec (SP Widełka)

      • PREZENTACJA MULTIMEDIALNA

            I miejsce: Mateusz Bogacz (SP Kolbuszowa Górna)

                             Dominika Brzozowski (SP Widełka)

            II miejsce: Izabela Stępień (SP 2 Kolbuszowa)

            Dziękujemy uczestnikom za udział w konkursie. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom. Po odbiór dyplomów i nagród prosimy zgłaszać się do sekretariatu Szkoły Podstawowej nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kolbuszowej (od 17 grudnia).

     • UROCZYSTE SPOTKANIE W AKADEMII PANA KLEKSA

     •      7 grudnia mała sala gimnastyczna w SP nr 2 zamieniła się w aulę Akademii pana Kleksa. Uczniowie klasy IV b ubrani w galowe mundurki uczniów Akademii lub też przebrani w stroje baśniowych postaci przybyli do sali 39, aby uczestniczyć w spotkaniu zorganizowanym pod hasłem „GODZINA NIEZWYKŁYCH OPOWIEŚCI”. Gości witał sam pan Ambroży Kleks (w tej roli wystąpił Dawid Wilk). 

       

           Gdy wszyscy zajęli miejsca, profesor wygłosił mowę inaugurującą uroczystość. Następnie prowadząca spotkanie uczennica, o imieniu rozpoczynającym się na literę „A” (Anastazja Reguła), prosiła kolejnych uczniów o zaprezentowanie wybranej historii dotyczącej bohaterów „Akademii pana Kleksa”. Uczestnicy spotkania mogli poznać losy szpaka Mateusza, dowiedzieć się, o czym śnił Adaś Niezgódka, jak przebiegała wizyta w psim raju czy też w fabryce dziur i dziurek, a także co chłopcy znaleźli podczas zabawy w poszukiwaczy skarbów. Zebrani mieli również okazję wysłuchać referatu na temat Księżyca i jego mieszkańców. 

           Niezwykłe opowieści prezentowali wyznaczeni przez pana Ambrożego uczniowie: Bartek Chochrek, Agatka Frankiewicz, Daria Pacyna, Krzysiu Szymański, Anastazja Reguła, Lidka Wit. Prezentacje uczniów oceniał powołany przez profesora Kleksa ekspert – pani Anna Januszek, a  w roli fotografa, który uwiecznił to spotkanie, wystąpiła wychowawczyni – Klaudia Serafin.

     • Mikołajkowe wyjście klasy 3c do kręgielni

     • 3 grudnia klasa 3c wybrała się na kręgle. Dla dzieci pobyt na kręgielni był bardzo emocjonujący, niektórzy po raz pierwszy grali w prawdziwe kręgle. Kule nie zawsze toczyły się tak, jakby tego chcieli zawodnicy, ale nie przeszkadzało to w dobrej zabawie - świetnie sobie radzili. W czasie przerwy czekał na dzieci posiłek, a po nim dalsza część gry.

      Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni. Było super!! Czas spędzony w kręgielni okazał się strzałem w dziesiątkę!!

     • Wokół świątecznego stołu -warsztaty klasy VII b


     •          Wokół świątecznego stołu – wigilia w skansenie to temat warsztatów, w których uczestniczyli  uczniowie kl. VII b w Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Podczas zajęć poznali wigilijne zwyczaje panujące u Lasowiaków i Rzeszowiaków. Zwiedzili zabytkowy kościół pw. św. Marka, a także świątecznie zaaranżowaną chałupę z Markowej. Wykonywali również ozdoby choinkowe. Następnie, łamiąc się opłatkiem, złożyli sobie życzenia. Potem zasiedli do stołu, by pokosztować tradycyjnych wigilijnych potraw . 

     • Wizyta w Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. KEN w Weryni

     • Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. KEN z Weryni bierze udział w programie „Rozgrzewamy polskie serca”. W ramach tej inicjatywy zaproszono naszych uczniów klas 8 do uczestnictwa w warsztatach i pokazach.

      Dzięki uczniom i nauczycielom ZSAE nowe pokolenie poznało historię naszego regionu. Dziękujemy za to, że mogliśmy zgłębić obrzędy i kulturę naszych babć i dziadków m.in. wykonując ozdoby bożonarodzeniowe, plecionki ze sznurków oraz pierniczki. Uczniowie mieli także szansę nauczyć się wyszywania tradycyjnych lasowiackich wzorów, malowania na desce oraz gotowania potraw regionalnych.

      Pokazano, i uświadomiono uczniom, iż należy dbać o swoją lokalną tradycję . 

      Dziękujemy za zaproszenie!!!

     • Dzień pluszowego misia

     • Misie, misiaczki nasze kochane przytulaczki towarzyszyły nam podczas piątkowych zajęć. Było naprawdę wesoło i zabawnie. Każdy z nas poczuł się jak w zaczarowanej bajce, gdzie wraz ze swoim pluszakiem przeżywał wspaniałe szkolne przygody.

      Dziękujemy i zapraszamy za rok !!!

     • Niecodzienna lekcja języka polskiego :)

     • Ciemno wszędzie, głucho wszędzie,
      Co to będzie, co to będzie?

      Półmrok, ogień, suto zastawiony stół, postaci w białych szatach…. O czym mowa?  

      1 grudnia uczniowie klasy VII b zamienili swoją salę w … kaplicę cmentarną, by odprawić dziady według Adama Mickiewicza. Lektura obowiązkowa II cz. „Dziadów” to pouczający tekst o ponadczasowym przesłaniu. Siódmoklasiści chętnie wcielili się w postaci dramatu - zgodnie z treścią tekstu przywoływali duchy dzieci, pana wioski i Zosi, by jeszcze raz usłyszeć słowa, które podpowiadają jak żyć, jakich błędów nie popełniać,  czym się kierować w kontaktach z najbliższymi. 

     • Dobre słowa, dobre serca na Boże Narodzenie

     • Szkolny Klub Wolontariatu działający przy SP nr 2 wspólnie z Fundacją Serce organizuje akcję pod hasłem: „DOBRE SŁOWA, DOBRE SERCA NA BOŻE NARODZENIE”

      Akcja polega na przygotowaniu wspólnie 130 szt. kartek z życzeniami świątecznymi, które zostaną dołączone do paczek żywnościowych przygotowanych dla osób samotnych, starszych oraz rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji z terenu ziemi kolbuszowskiej.

      Każdy chętny Wolontariusz redaguje życzenia według własnego pomysłu, które w swej treści będą zawierać życzenia świąteczne wraz ze słowami pokrzepiającymi i dodającymi otuchy, niosącymi nadzieję i radość. W życzeniach mogą być wykorzystywane cytaty oraz sentencje związane z tematem. Następnie życzenia należy wydrukować na kartce a5 (wielkość zeszytu szkolnego 15x21) w ilości 5 szt. Treść życzeń na kartkach wykonanych przez jednego ucznia może być jednakowa. Wydrukowane karteczki należy ozdobić np.: rysując, malując , doklejając elementy ozdobne w stylistyce świątecznej.

      Gotowe karteczki powinny trafić do Pań: Anny Januszek lub Krystyny Stygi do dnia 10.12.2021r.

      Karteczka, którą będzie trzymać w dłoniach obdarowana osoba to symbol i dowód na to, że nasze Słowa mogą wnieść dobro i promyki nadziei w życie każdego człowieka

     • Święty Mikołaj w oczach dzieci

     • "Święty Mikołaj w oczach dzieci"

      OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY 2021 - prace plastyczne uczniów, którzy wzięli w nim udział.

      Gratulujemy ciekawych pomysłów!!!

     • Olimpiada Języka Angielskiego Juniorów

     • 19 listopada został przeprowadzony konkurs " Olimpiada Języka Angielskiego Juniorów" którego  organizatorem jest Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu. W szranki stanęli uczniowie klas VII- VIII . Musieli oni  odpowiedzieć na 60 pytań z zakresu rozumienia tekstu czytanego, znać leksykę wychodząca poza podstawę programową , jak również posługiwać się zaawansowanymi konstrukcjami gramatycznymi.  Na rozwiązanie testu przeznaczono 45 minut.

      Do kolejnego etapu zakwalifikowało się pięcioro uczniów naszej szkoły. II etap - tym razem -test on line odbedzie się 13 grudnia.


      Dziękujemy wszystkim za udział i życzymy sukcesów!!

     • Klasa 3 "b" w andrzejkowych nastrojach🎈😁

     • W środę uczniowie klasy 3 b wybrali się do ośrodka " Natura" w Budach Głogowskich. Tam pod okiem instruktorów uczyli się robić samodzielnie mydełka zapachowe oraz zdjęcia. Po pracy czekała na nich dyskoteka i pyszny poczęstunek. Dziękujemy za miłe przyjęcie!

     • Nasza szkoła jest dobrze wychowana

     • Ze względu na fakt, że młodzi ludzie coraz częściej zapominają o podstawowych zasadach dobrego zachowania, Samorząd Uczniowski zainicjował w naszej szkole akcję “Nasza szkoła jest dobrze wychowana”. W ramach akcji uczniowie wszystkich klas począwszy od klas czwartych do ósmych przygotowali hasła, slogany, wiersze dotyczące poprawnego zachowania się. Kilka klas stworzyło Kodeks Kulturalnego Ucznia. Efekty swojej pracy mogli zaprezentować na gazetce szkolnej.  Dziękujemy tym, którzy sumiennie wywiązali się ze swoich zadań, a my mamy nadzieję, że wskazówki, którymi się podzieliliśmy, nie pójdą w zapomnienie.