• W krainie baśni i czarów...

     • Ostatnio na zajęciach klasa 1A omawiała baśń pt:"Jas i Małgosia" autorstwa braci Grimm. Dzieci z ciekawością słuchały baśni czytanej przez mamę jednego z uczniów. Dziękujemy pani Zosi za piękne przeczytanie bajki i wprowadzenie nas w cudowny świat czarów i magii .

     • Wysoki sądzie...

     • Tym razem uczniowie klasy 3a nowe doświadczenie zdobywali w Sądzie Rejonowym w Kolbuszowej.

      Dzięki zaangażowaniu Pani Asi, mamy naszej koleżanki Lilki oraz uprzejmości Pani Sędzi oraz Pana Prokuratora uczestniczyliśmy w zaaranżowanej rozprawie, która pokazała nam, jak przebiega prawdziwa rozprawa sądowa. Poznaliśmy osoby pracujące w sądzie, jakie pełnią role i jakie mają zadania. Chętni uczniowie mogli wcielić się w rolę ławników, oskarżonego, poszkodowanego oraz obrońców.

      Było to niezwykłe doświadczenie, które ujawniło zdolności dedukcyjne, być może przyszłych prawników.

     • DZISIAJ WIELKA JEST ROCZNICA – JEDENASTY LISTOPADA…

     • 15 listopada 2022 roku klasy IV – VIII uczestniczyły w akademii przygotowanej z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przed szkolną bracią wystąpili aktorzy zespołu teatralnego „Gaduła” (grupa uczniów z klas
      VI c i VI d) oraz członkowie szkolnego chóru.


      Młodzi artyści przypomnieli swoim rówieśnikom wydarzenia z przeszłości, które przyczyniły się do odzyskania przez nasz kraj niepodległego bytu. Podczas spektaklu przypomniane zostały piękne polskie pieśni patriotyczne i wzruszające wiersze, które stanowią swoisty zapis drogi Polaków do wolności. Uroczystość została zakończona wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego.


      Mamy nadzieję, że szkolne obchody tego najważniejszego dla nas wszystkich święta narodowego umocniły patriotyzm w sercach uczniów.

     • Uczniowie 6c na wystawie w bibliotece

     • 16 listopada 2022 roku Klasa 6c odwiedziła budynek dawnej Synagogi, gdzie obecnie mieści się Oddział Edukacji Kulturalnej i Regionalnej MiPBP w Kolbuszowej. Uczniowie obejrzeli aktualną wystawę zatytułowaną „Różnorodność świata zwierząt Płaskowyżu Kolbuszowskiego w obiektywie Zbigniewa Kożuchowskiego”.

      Wystawa prezentuje makrofotografie owadów spotykanych na terenie Płaskowyżu Kolbuszowskiego, których najczęściej nie dostrzega się podczas wędrówek po lesie lub łące, a które pełnią ważne funkcje w przyrodzie.

     • Szydełkowe wyzwanie w 3a

     • W radosnej atmosferze, w towarzystwie dostojnych gości - pani Irenki, a prywatnie babci Roksany, pani Halinki - babci Bartosza oraz pani Danusi - mamy Martynki, spędziliśmy czwartkowe lekcje, kiedy to uczyliśmy się szydełkowania. Panie zaprezentowały nam swoje wspaniałe dzieła i przekazały tajniki sztuki szydełkowania. Ach, cóż to było za wyzwanie! Jednak z satysfakcją chcemy podzielić się sukcesem, bo wszyscy opanowaliśmy to niełatwego rękodzieło. Każdy z nas wykonał różne ozdoby: bransoletki, naszyjniki, pierścionki i warkoczyki do włosów.

      Jesteśmy bardzo szczęśliwi i zachęcamy was do podjęcia szydełkowego wyzwania .

     • Pasowanie na ucznia oddziału "0"

     • Nowa galeria Pasowanie na ucznia oddziału "0" została dodana do albumu fotograficznego

      Dnia 9.11.2022r. dzieci z oddziału poprzez pasowanie zostały włączone w skład społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kolbuszowej.

      Podczas uroczystości dzieci recytowały, śpewały, tańczyły oraz ślubowały. Następnie zostały pasowane na ucznia oddziału "0".

      Imprezie towarzyszył wzniosły i uroczysty nastrój.

     • Olimpus - sesja jesienna

     • W listopadzie przeprowadzony został konkurs Olimpus - sesja jesienna z matematyki, języka angielskiego oraz języka polskiego. Uczniowie zmagali się z testem wielokrotnego wyboru składającym się z 30 pytań. Do każdego pytania w teście podane zostały 4 odpowiedzi, z których żadna, jedna, dwie, trzy lub wszystkie odpowiedzi mogły być poprawne. Uczniowie mieli także możliwość wstrzymania się od odpowiedzi na dane pytanie. W testach zawarte zostały pytania o różnej skali trudności, dlatego też wszyscy uczniowie mogli spróbować swoich sił.

      Teraz nie pozostało nic innego jak tylko czekać na wyniki:) Trzymajmy wszyscy mocno kciuki!!!

     • Trzy uczennice nagrodzone w Ogólnopolskim konkursie plastycznym " Spotkanie ze sztuką"

     • ​​​​​​W październiku 2022r. pięcioro uczniów z naszej szkoły wzięło udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym  Fundacji PGE pod hasłem "Spotkanie ze sztuką". Zadaniem konkursowym było przedstawienie własnej interpretacji wybranego obrazu polskiego malarza, którego dzieła można obejrzeć w jednym  następujących muzeów: Muzeum Narodowym w Lublinie, Muzeum Narodowym w Warszawie czy Muzeum Narodowym w Krakowie. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych z miejscowości liczących poniżej 50 tysięcy mieszkańców. 

      Spośród ponad pięciuset nadesłanych prac nagrodzono dziewięćdziesięciu uczestników. W oczach jury znalazły uznanie prace aż trzech uczennic z naszej szkoły, które wykonały interpretacje plastyczne do obrazów malarki Olgi Boznańskiej.

      Nagrodzonymi są:

      Antonina Machowska  z klasy III c  " Autoportret z kwiatami"

      Julia Wołoszyn z klasy III c " Dziewczynka z chryzantemami "

      Maya Kostuj z klasy VI b " Imieniny babuni"

      Na uwagę zasługuje fakt iż wśród wszystkich nagrodzonych jesteśmy jedyną szkołą z której wyłoniono najwięcej laureatów !!!

      Gratulujemy nagrodzonym i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach !!!

     • Dzień Niepodległości

     • Cóż to był za wyjątkowy dzień ...

      „Marsz marsz Dąbrowski”- te i inne słowa Hymnu Narodowego rozbrzmiewały w klasach naszej szkoły. Samorząd Uczniowski postanowił sprawdzić jak dobrze znamy słowa Hymnu Państwowego i przygotował zagadki z nim związane. Młodzi Polacy z wielkim zaangażowaniem dośpiewywali brakujące fragmenty hymnu otrzymując tym samym możliwość wylosowania nagrody dla całej klasy z "magicznego pudełka". Dzień bez pytania oraz dzień bez zadań domowych cieszył się największym uznaniem. Zdaliśmy ten egzamin na 6 z plusem. Brawo!!!

      Nie tylko dzięki ogromnemu zaangażowaniu całej społeczności klas ale również dzięki nagrodom ten dzień będziemy jeszcze długo pamiętać.

     • Dzień Kokardy Narodowej!

     • W burzliwej historii naszej Ojczyzny było wiele upadków i wzlotów. Jednak dzień 11 listopada 1918 roku na trwałe zapisał się w umysłach wielu pokoleń Polaków.

      Pamiętając o tych wydarzeniach, 10 listopada w Szkole Podstawowej nr 2 był dniem wyjątkowo odświętnym. Wszędzie rozbrzmiewał "Mazurek Dąbrowskiego". Uczniowie ubrani odświętnie eksponowali na swoich piersiach Kokardy Narodowe, nie tylko na znak miłości do ojczyzny i szacunku do historii, ale również wyrażając dumę iż są Polakami!!!

     • Góra pluszaków dla dzieciaków!

     • Wiemy jak jesteście wrażliwi na potrzeby innych dlatego zwracamy się do Was z prośbą, aby każda klasa zrobiła zbiórkę i zakupiła pluszowego misia. Jeżeli macie w domu miśka nowego z metką to również możecie go przynieść i przekazać na naszą akcję. Wasze maskotki pomogą dzieciom po wybudzeniu po różnych zabiegach i operacjach z Centrum Zdrowia Dziecka

     • "Komunikacja bez przemocy" -spotkanie artystyczne

     • Uczniowie klas 1-8 uczestniczyli w przedstawieniu artystycznym zatytułowanym "Komunikacja bez przemocy". W trakcie tego przedstawienia przypomnione zostało znaczenie pojęć takich jak komunikacja werbalna, komunikacja niewerbalna, plotka, gest, konflikt oraz przemoc.


      Tematem komunikacji bez przemocy u najmłodszych była "podróż w czasie". Miała ona na celu zestawienie dwóch zupełnie różnych sposobów komunikacji tych bez telefonów komórkowych czy Internetu oraz współczesnych -przesączonych  coraz nowszymi technologiami. Istotne było przekazanie uczniom jak ważna i wyjątkowa jest bezpośrednia rozmowa z drugim człowiekiem.


      Starszych widzów zabrano w "podróż po świecie" wiodącą szlakami różnych form porozumienia. Poprzez przedstawione scenki zaprezentowano uczniom jak ważne jest to co przekazujemy drugiej osobie, ale również w jaki sposób to robimy.


      Spotkanie to miało na celu uświadomienie dzieciom jak ważna  jest umiejętność rozmowy. Mamy nadzieję, że lekcję właściwego porozumiewania się zapamiętają na długo.