• Finał akcji "Pocztówka dla Niepodległej"

     • Narodowe Święto Niepodległości to ważne i piękne święto – święto każdego Polaka. To 11 listopada 1918 r. Polska po 123 latach odzyskała niepodległość. Aby w szczególny sposób upamiętnić ten wyjątkowy dzień, w Szkole Podstawowej nr 2 zaproszono uczniów do napisania "Pocztówki dla Niepodległej. "

      Chcieliśmy bardziej zainteresować uczniów historią Polski XX wieku, pobudzić wśród nich postawy patriotyczne, budować ich wrażliwość i świadomość historyczną. Sądzimy, że nam się to udało:)

      Dziękujemy za piękne kartki, wiersze i życzenia!!!

     • Uwaga !!Uwaga!!

     • Potrzebujemy waszych głosów.

      Uczennice naszej szkoły Nadia Brzuszek oraz Sonia Sochacka walczą o zdobycie nagrody za najlepszą pracę zdaniem internautów

      Wchodzimy na poniższy link i klikamy na pracę Nadii o numerze 001 oraz Sonii -041

      https://www.sp33.katowice.pl/konkurs-plastyczny-kocham-polske-2021-2

      Wiemy, że możemy liczyć na Wasze głosy!!!

     • W świecie mitów

     • Kończąc cykl lekcji poświęconych mitologii greckiej, 9.11.2023r. poloniści zorganizowali dla uczniów klas piątych konkurs W świecie mitów.  Turniej poprowadziła z olimpijskim spokojem pani Magda Kornak. Poziom przygotowania uczestników był niezwykle wysoki, zaś rywalizacja o czołowe miejsca naprawdę emocjonująca. Uczniowie odpowiadali na bardzo szczegółowe i często naprawdę trudne pytania,  wykonywali pracę plastyczną, ćwiczyli umiejętność redagowania listu, rozpoznawali bogów po ich rekwizytach, wyjaśniali związki frazeologiczne, rozwiązywali krzyżówkę, a także łączyli pary mitologiczne. 

      Uczestników zmagań dopingowali przedstawiciele swoich klas, prezentując bardzo oryginalne hasła związane z mitologią.  O wyniku końcowym decydowała nie tylko wiedza, ale i bogini losu - grecka Tyche oraz umiejętność zachowania stoickiego spokoju. Różnice punktowe między najlepszymi były niewielkie. Zaszczytów zwycięstwa dostąpiła klasa Va, II miejsce zdobyła klasa Vc,  a III miejsce -klasa Vb. Jury wręczyło przedstawicielom klas pamiątkowe dyplomy, a na każdego uczestnika konkursu czekała słodka niespodzianka. Turniej ten zmobilizował uczniów do owocnej rywalizacji, która stała się dla nich zarówno nauką jak i wspaniałą zabawą. Zwycięzcom i pozostałym uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w  konkursach szkolnych i pozaszkolnych.

     • W krainie baśni

     • 8 listopada uczniowie klas uczestniczyli w konkursie pod hasłem "W krainie baśni". Drużyny z poszczególnych klas wzięły udział w dziesięciu konkurencjach konkursowych, aby wykazać się wieloma wiadomościami i umiejętnościami po omówieniu lektur obowiązkowych – baśni.

      Odpowiadali na pytania o treść utworów, redagowali zaproszenie, przebierali groch niczym Kopciuszek, rozpoznawali tytuły utworów na podstawie cytatów, dźwięków i zagadek. Zmaganiom konkursowym towarzyszyły niezwykłe emocje, tym bardziej, że uczniowie przebrali się za bohaterów omawianych tekstów.

      Oto wyniki konkursu:

      I miejsce – kl. IV d

      II miejsce – kl. IV b

      III miejsce - kl. IV c

      IV miejsce – kl. IV a

      Zwycięzcom gratulujemy, a pokonanym radzimy jeszcze raz przeczytać baśnie.

     • Wewnątrzklasowy konkurs ekologiczno-recyklingowy pt. "Śmieciowy potwór".

     • W klasie 2 c odbył się wewnątrzklasowy konkurs ekologiczno-recyklingowy pt. "Śmieciowy potwór". Celem konkursu było pogłębienie wiedzy dzieci na temat zagadnień z zakresu ekologii i ochrony środowiska, rozbudzenie wyobraźni oraz fantazji, a także wspieranie więzi rodzinnych łączących dzieci i rodziców poprzez umożliwienie wspólnego tworzenia.

      Nasi najmłodsi koledzy z klas pierwszych obejrzeli wystawę prac, następnie oddawali głos i decydowali który "stworek" podobał im się najbardziej. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz symboliczne nagrody.

     • Spektakl Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza- "Opowieść wigilijna".

     • Zespół twórców Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza zaprosił nas 31.10.2023r. na wspaniałą i uniwersalną opowieść o kondycji ludzkiego charakteru i nieprzemijającej radości z czynienia dobra. Z przyjemnością obejrzeliśmy spektakl pt. "Opowieść wigilijna". W przedstawieniu zrealizowanym z niebywałym rozmachem, przenieśliśmy się do XIX- wiecznej Anglii. Prowadzeni przez niesamowite duchy świąt bożonarodzeniowych, poznaliśmy koleje losu głównego bohatera Ebenezera Scrooga, zajrzeliśmy przez okryte szronem okienko do skromnego mieszkania Boba i przelękliśmy się ducha starego Marleya. Było magicznie, wzruszająco i śmiesznie.

     • Godzina baśni!

     •           3 listopada klasa IVd wzięła udział w spotkaniu zorganizowanym pod hasłem „Godzina baśni”.
      Uczniowie ubrani w piękne, bajkowe stroje zgromadzili się w sali 39, by tam spędzić czas na opowiadaniu najpiękniejszych baśni. Wszyscy uczestnicy wydarzenia byli doskonale przygotowani i potrafili w sposób zajmujący zaprezentować wybraną opowieść.
               „Godzina baśni” stanowiła podsumowanie cyklu lekcji poświęconych temu nieśmiertelnemu gatunkowi literackiemu, a także pozwoliła uporządkować wiedzę przed konkursem klas czwartych „W KRAINIE BAŚNI”, który ma się odbyć w środę, 8 listopada. Z niecierpliwością czekamy na turniejowe zmagania:)

     • "Kto Ty jesteś- Polak mały"- wizyta w Filharmonii.

     • 2 listopada uczniowie klas 2 udali się do Rzeszowa do Filharmonii Podkarpackiej na koncert edukacyjny pt."Kto Ty jesteś-Polak Mały". W 105 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości wzięliśmy udział w wyjątkowym koncercie poświęconym sprawom dla każdego patrioty najważniejszym – sprawom naszej kochanej Ojczyzny. Przy dźwiękach akordeonu, skrzypiec i ze śpiewem na ustach muzycy z Filharmonii zaszczepiali w każdym dziecku miłość do naszego pięknego kraju.

     • Ruch to zdrowie.

     • Dobrze znamy to powiedzenie i staramy się realizować je każdego dnia. Jednak poznanie nowej dyscypliny sportu, jaką jest judo sprawiło nam wielką frajdę. Z radością i zaangażowaniem wzięliśmy udział w lekcjach pokazowych. Dziękujemy panu Michałowi, Adamowi i Pawłowi za entuzjastyczny i energetyzującytrening. To była super przygoda z Fight Fun!!!

     • "Gdzie wędrujesz wyobraźnią, żeby się uśmiechnąć?"

     • Prezentujemy kolejne prace uczniów kółka plastycznego naszej szkoły. Tym razem zmierzyli się z tematem "Gdzie wędrujesz wyobraźnią, żeby się uśmiechnąć?", którego organizatorem jest fundacja "I pójdziesz dalej."

      Życzymy wszystkim powodzenia!!!

     • Niecodzienne spotkanie

     • Uczniowie naszej szkoły z klasy IV b i IV c uczestniczyli w niecodziennym spotkaniu. Miało ono miejsce 3 listopada w Miejskiej  i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kolbuszowej. Młodzi czytelnicy spotkali się z p. Katarzyną Gacek, autorką bestselerowej serii „Suprecepcja”. Już po pierwszych zdaniach gościa uczniowie byli zafascynowani książkami, identyfikowali się z ich bohaterami i wyrażali chęć czytania o ich przygodach.

      Spotkanie zaplanowane na godzinę, przedłużyło się, gdyż dzieci chciały rozmawiać z autorką, miały mnóstwo pytań – niezwykle profesjonalnych oraz prosiły o autograf. Pani Katarzyna Gacek nie ukrywała swojego wzruszenia.

      Mamy nadzieję na kolejne spotkania z ciekawymi ludźmi.

     • Wizyta klasy 5B na nekropolii.

     • 27 października uczniowie klasy 5B wraz z wychowawcą i przedstawicielami wojska polskiego odwiedzili kolbuszowski cmentarz. Pan Kapitan opowiadał o historii Polski, o walczących w czasie wojen poległych żołnierzach i harcerzach. Zapalono światło na grobach. Była to ciekawa lekcja historii.

     • Hubert Zygo - kolejny stypendysta programu "Nie zagubić talentu"

     • "To wy jesteście naszą przyszłością, cieszę się, że mogę dziś wręczać stypendia tak wielu zdolnym młodym ludziom i cieszę się, że mogę pokazać was światu" – mówił marszałek Władysław Ortyl podczas uroczystości wręczenia stypendiów i nagród dla utalentowanej młodzieży z Podkarpacia, w ramach XVI edycji programu wspierania młodzieży uzdolnionej  „Nie zagubić talentu”.  

      O Hani Starzec  - stypendystce programu pisaliśmy niedawno. Wśród stypendystów programu jest nasz kolejny absolwent - Hubert Zygo! Hubert ma na swoim koncie wiele sukcesów naukowych i sportowych. Są to: finalista wojewódzkich konkursów kuratoryjnych z matematyki i z fizyki, finalista XI Ogólnopolskiego Maratonu Matematycznego Banachiada, wicemistrz II Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego 1 z 10, wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny i wielokrotny laureat ogólnopolskich konkursów Albus, Olimpus, Galileo czy Orzeł Matematyczny. Niech wyróżnienie i sukces naszych absolwentów będzie motywacją dla ich młodszych kolegów z naszej szkoły do pracy, która w połączeniu z uzdolnieniami będzie procentować! Warto, bo Podkarpackie docenia młode talenty!

     • Pamiętamy - klasa 2 a i c

     • Z okazji zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych klasy 2a i 2c wraz z wychowawcami wybrały się na cmentarz parafialny obok Kolegiaty w Kolbuszowej, by zapalić znicze🕯.Odwiedzilismy grób nieznanego żołnierza, gdzie zapalone zostały przyniesione znicze oraz odmówiliśmy modlitwę 🙏za wszystkich poległych w obronie Polski. W ten sposób młode pokolenie upamiętnia bohaterów poległych za naszą Ojczyznę.

     • „Czwartaczki” w grodzie Kraka.

     • 25 października 2023 r. uczniowie klasy IV b i IV c odwiedzili Kraków. Wycieczka zaczęła się od warsztatów w Żywym Muzeum Obwarzanka, w którym dzieci poznały historię krakowskiego przysmaku i same mogły go wykonać, a potem degustować. Zachwytom nie było końca… Podczas spaceru z przewodnikiem uczniowie podziwiali najważniejsze zabytki miasta, poznali jego historię i ciekawe krakowskie legendy. Na koniec udali się Centrum Nauki i Techniki WOMAI. Podczas zajęć zatytułowanych „W stronę światła” czwartoklasiści dowiedzieli się, że dźwięk ma kształt, a cień – kolor. Po założeniu okularów chodzili po suficie, a dzięki magicznemu piaskowi stworzyli góry, jeziora, doliny. Był to czas ciekawych eksperymentów naukowych, dzięki którym uczniowie dowiedzieli się, jakie reguły rządzą światem wokół nas. Pełni niecodziennych wrażeń i pomysłów na kolejne wycieczki wrócili do Kolbuszowej.

     • Wycieczka🚃 3a do Podkarpackiego Centrum Nauki " Łukasiewicz."

     • "Miedź nie jedno ma imię" oraz "W powiększeniu" były to warsztaty, w których 27 października uczestniczyli uczniowie klasy 3a. Chłopcy przeprowadzali wiele ciekawych doświadczeń z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu chemicznego. Dowiedzieli się m.in. że miedzią pokryte są dachy kościołów i Statua Wolności. Natomiast dziewczynki obserwowały pod mikroskopem rośliny i mikroorganizmy. Po warsztatach uczniowie zwiedzali strefę ekspozycji. Mogli eksperymentować, testować i doświadczać mając do dyspozycji ponad 200 interaktywnych eksponatów. Była to fascynująca wędrówka po świecie nauki!

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kolbuszowej
   • g2kolbuszowa@poczta.onet.pl, rekrutacja@sp2.kolbuszowa.pl
   • (17) 2270290,
   • ul. Obrońców Pokoju 46 36-100 Kolbuszowa Poland
   • Sylwia Blat tel.:(17) 2270280 e-mail: iod@zo.kolbuszowa.pl
  • Logowanie