• Nowa Ekopracownia - Zielone serce szkoły

     • Nowa Ekopracownia - Zielone serce szkoły została zrealizowana w ramach "Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej". Finansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. W tym roku udało nam się zrealizować projekt dzięki, któremu powstała ekopracownia - piękna, nowa klasa przyjazna uczniom. Dzięki temu projektowi nasza klasa jest nowoczesna wyposażona w wiele pomocy dydaktycznych potrzebnych na lekcję biologii, geografii, chemii, przyrody. Mikroskopy, Układ Słoneczny, skały i minerały, model anatomiczny i wiele innych ciekawych pomocy. Nowa tablica interaktywna pomoże nam uzupełniać wiedzę z przedmiotów przyrodniczych jak i poszerzać wiedzę ekologiczną naszych uczniów. Dzięki filmikom jak ratować Naszą planetę, jak segregować śmieci...

      Nasi uczniowie będą zdobywać wiedzę ekologiczną w ciekawy i przyjemny sposób. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu. Prace były podzielone na kilka etapów. Projektem zajmowali się Marta Krawczyk, Małgorzata Serafin-Kochanowicz, Darek Pawlina, a także Wioletta Sito, Krystyna Styga i Agnieszka Słotwińska za co bardzo dziękujemy.

      Dziękujemy bardzo Regionalnej Fundacji Rozwoju "SERCE" za wsparcie finansowe w zakupie dodatków ekologicznych i kwiatów, które uzupełniają pięknie wystrój naszej Ekopracowni-Zielonego serca Naszej szkoły- jesteśmy bardzo wdzięczni. Dziękujemy bardzo pani Katarzynie Antos i całemu zespołowi Referatu Pozyskiwania Funduszy i Rozwoju Miast i Gminy za ogromną pomoc w realizacji tego projektu. Dziękujemy również Pani Dyrektor Małgorzacie Mazur i Panu Dyrektorowi Jerzemu Sitko za wsparcie i pomoc w realizacji projektu na każdym etapie prac. Serdecznie dziękujemy również za pomoc pani Halince Chmielowiec i pani Agnieszce Brożynie z sekretariatu naszej szkoły. Podziękowania należą się również panom konserwatorom bez nich ten projekt nie udałby się. Dzięki nim mamy pięknie wyremontowaną klasę Dziękujemy także pani Eli, która czuwała od początku nad porządkiem podczas remontu, a także wszystkim paniom z ekipy sprzątającej dziękujemy za pomoc.

      Mamy nadzieję, że naszym uczniom będzie podobać się nowa sala i będą czuli się ja u siebie. Życzymy Wam miłych i efektywnie spędzonych chwil na lekcjach w ekopracowni .

      Pamiętajcie -Bądźcie eko!

     • Światowy dzień tabliczki mnożenia

     • Tabliczka mnożenia to zmora 🤯 wielu uczniów. Zwłaszcza po wakacjach z jej znajomością bywa różnie. Aby powtórzyć tą potrzebną wiedzę i jednocześnie nie zanudzić uczniów żmudnym wkuwaniem przykładów, w naszej szkole 🏨 został zorganizowany Dzień Tabliczki Mnożenia. Święto obchodzone na całym świecie🌏. 17 listopada w klasach od IV do VIII sprawdziliśmy znajomość tabliczki mnożenia. Uczniowie chętnie przystąpili do testu z tabliczki mnożenia ✖na czas⏰. Swoją wiedzą sprawdzili nie tylko uczniowie ale również nauczyciele😉. Mamy nadzieję, że zorganizowane święto dostarczyło uczniom niezapomnianych emocji😍🙃. Jeśli podczas tego dnia każdy z nas utrwalił choćby jeden przykład to znaczy, że warto taką akcję powtarzać.

     • Spotkanie z fizjoterapeutką w 3a

     • 15 listopada gościliśmy w naszej klasie mamę naszej uczennicy, która jest fizjoterapeutką. Pani Ewelina wytłumaczyła na czym polega jej praca i wykonała z dziećmi wiele ćwiczeń zapobiegających wadom postawy. Ich różnorodność oraz sprzęt rehabilitacyjny zachęciły wszystkich do zabawy. Każde dziecko już wie, jak zrobić "torpedę, samolot i rakietę". Uczniowie ćwiczyli rownież prawidłowe noszenie plecaka i prawidłową postawę siedzenia w ławce szkolnej. Było bardzo ciekawie i wesoło! Bardzo dziękujemy za wizytę w naszej szkole!!!

     • Miłe spotkanie z "Detektywem Pozytywką"

     • Klasa 2A omawiała lekturę Grzegorza Kasdepke pt;"Detektyw Pozytywka". Jest to opowieść pełna przygód zabawnego detektywa Dzieci z ciekawością sluchaly lektury czytanej przez panią Ewelinę mamę Kamilki . Dziękujemy pani Ewelinie za piękne przeczytanie uczniom lektury "Detektyw Pozytywka".

     • Odwiedziny Koziołka Matołka

     • 16 września, naszą szkołę podstawową odwiedził Koziołek Matołek. Dzieci z "0" oraz uczniowie klas I-III obejrzeli przedstawienie edukacyjne pt. ,,Przygody Koziołka Matołka", na motywach książki Kornela Makuszyńskiego. Dzieci nie tylko oglądały przedstawienie, ale brały w nim czynny udział. Wykonywały różne zadania, a jednym z nich było podkucie Koziołka. Dzieci poznały polskie przysłowia o kozach. Na zakończenie wszystkie dołączyły do Klubu Koziołka Matołka, otrzymując stosowne pieczątki. To radosne, a zarazem pouczające przedstawienie przeniosło widzów w przyjazny, bajkowy świat oraz pozwoliło miło spędzić wspólnie czas.

     • 105 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

     •         14 listopada 2023 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wydarzenie stanowiło kontynuację obchodów tego święta, które rozpoczęły się w Dwójce w piątek, 10 listopada.

              We wtorek klasy siódme, które w tym roku przygotowywały uroczystość, zaprosiły kolegów z innych klas na nietypową lekcję historii i patriotyzmu. Widzowie oglądający spektakl mogli przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia z dziejów Polski, wysłuchać pięknych wierszy, uczestniczyć w ważnych dla naszego narodu chwilach. Na scenie pojawiały się różne postacie: przedstawiciele polskiej szlachty, żołnierze, księża, nauczyciele, powstańcy oraz gazeciarze roznoszący gazety z najnowszymi wiadomościami.

           Siódmoklasistom towarzyszył chór szkolny, który zaprezentował pieśni patriotyczne. Na zakończenie akademii Gabrysia Żołnierczyk z klasy IVd zaśpiewała piękną piosenkę, która stanowiła swego rodzaju podsumowanie całości i po raz kolejny uświadomiła wszystkim obecnym jak ważna dla narodu jest WOLNOŚĆ.

     • 11 Listopada

     • „ 11 Listopada,

      to taka ważna data.

      Polacy Polskę odzyskali.

      Walczyli duzi oraz mali.”

      Obchody 105 rocznicy odzyskania niepodległości 🤍❤️uczcili najmłodsi z naszej szkoły. Z tej okazji uczniowie klas trzecich wystąpili przed swoimi młodszymi koleżankami i kolegami🤍❤️

     • Dzień Niepodległości

     • W przeddzień 105 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie naszej szkoły pokazali, że pamiętają o bohaterach, którzy walczyli o naszą wolność.

      Z tej okazji uczniowie w galowych strojach i kotylionami na piersiach uczestniczyli w apelu. Wraz z wychowawcami wzięli udział w ogólnopolskiej Akcji „Szkoła do hymnu”. Uroczyste odśpiewanie wszystkich zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego” oraz wniesieniu sztandaru odbyło się o symbolicznej godzinie 11.11.

      Poniższe zdjęcia oraz filmy są piękną lekcją patriotyzmu.

     • Finał akcji "Pocztówka dla Niepodległej"

     • Narodowe Święto Niepodległości to ważne i piękne święto – święto każdego Polaka. To 11 listopada 1918 r. Polska po 123 latach odzyskała niepodległość. Aby w szczególny sposób upamiętnić ten wyjątkowy dzień, w Szkole Podstawowej nr 2 zaproszono uczniów do napisania "Pocztówki dla Niepodległej. "

      Chcieliśmy bardziej zainteresować uczniów historią Polski XX wieku, pobudzić wśród nich postawy patriotyczne, budować ich wrażliwość i świadomość historyczną. Sądzimy, że nam się to udało:)

      Dziękujemy za piękne kartki, wiersze i życzenia!!!

     • Uwaga !!Uwaga!!

     • Potrzebujemy waszych głosów.

      Uczennice naszej szkoły Nadia Brzuszek oraz Sonia Sochacka walczą o zdobycie nagrody za najlepszą pracę zdaniem internautów

      Wchodzimy na poniższy link i klikamy na pracę Nadii o numerze 001 oraz Sonii -041

      https://www.sp33.katowice.pl/konkurs-plastyczny-kocham-polske-2021-2

      Wiemy, że możemy liczyć na Wasze głosy!!!

     • W świecie mitów

     • Kończąc cykl lekcji poświęconych mitologii greckiej, 9.11.2023r. poloniści zorganizowali dla uczniów klas piątych konkurs W świecie mitów.  Turniej poprowadziła z olimpijskim spokojem pani Magda Kornak. Poziom przygotowania uczestników był niezwykle wysoki, zaś rywalizacja o czołowe miejsca naprawdę emocjonująca. Uczniowie odpowiadali na bardzo szczegółowe i często naprawdę trudne pytania,  wykonywali pracę plastyczną, ćwiczyli umiejętność redagowania listu, rozpoznawali bogów po ich rekwizytach, wyjaśniali związki frazeologiczne, rozwiązywali krzyżówkę, a także łączyli pary mitologiczne. 

      Uczestników zmagań dopingowali przedstawiciele swoich klas, prezentując bardzo oryginalne hasła związane z mitologią.  O wyniku końcowym decydowała nie tylko wiedza, ale i bogini losu - grecka Tyche oraz umiejętność zachowania stoickiego spokoju. Różnice punktowe między najlepszymi były niewielkie. Zaszczytów zwycięstwa dostąpiła klasa Va, II miejsce zdobyła klasa Vc,  a III miejsce -klasa Vb. Jury wręczyło przedstawicielom klas pamiątkowe dyplomy, a na każdego uczestnika konkursu czekała słodka niespodzianka. Turniej ten zmobilizował uczniów do owocnej rywalizacji, która stała się dla nich zarówno nauką jak i wspaniałą zabawą. Zwycięzcom i pozostałym uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w  konkursach szkolnych i pozaszkolnych.

     • W krainie baśni

     • 8 listopada uczniowie klas uczestniczyli w konkursie pod hasłem "W krainie baśni". Drużyny z poszczególnych klas wzięły udział w dziesięciu konkurencjach konkursowych, aby wykazać się wieloma wiadomościami i umiejętnościami po omówieniu lektur obowiązkowych – baśni.

      Odpowiadali na pytania o treść utworów, redagowali zaproszenie, przebierali groch niczym Kopciuszek, rozpoznawali tytuły utworów na podstawie cytatów, dźwięków i zagadek. Zmaganiom konkursowym towarzyszyły niezwykłe emocje, tym bardziej, że uczniowie przebrali się za bohaterów omawianych tekstów.

      Oto wyniki konkursu:

      I miejsce – kl. IV d

      II miejsce – kl. IV b

      III miejsce - kl. IV c

      IV miejsce – kl. IV a

      Zwycięzcom gratulujemy, a pokonanym radzimy jeszcze raz przeczytać baśnie.

     • Wewnątrzklasowy konkurs ekologiczno-recyklingowy pt. "Śmieciowy potwór".

     • W klasie 2 c odbył się wewnątrzklasowy konkurs ekologiczno-recyklingowy pt. "Śmieciowy potwór". Celem konkursu było pogłębienie wiedzy dzieci na temat zagadnień z zakresu ekologii i ochrony środowiska, rozbudzenie wyobraźni oraz fantazji, a także wspieranie więzi rodzinnych łączących dzieci i rodziców poprzez umożliwienie wspólnego tworzenia.

      Nasi najmłodsi koledzy z klas pierwszych obejrzeli wystawę prac, następnie oddawali głos i decydowali który "stworek" podobał im się najbardziej. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz symboliczne nagrody.

     • Spektakl Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza- "Opowieść wigilijna".

     • Zespół twórców Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza zaprosił nas 31.10.2023r. na wspaniałą i uniwersalną opowieść o kondycji ludzkiego charakteru i nieprzemijającej radości z czynienia dobra. Z przyjemnością obejrzeliśmy spektakl pt. "Opowieść wigilijna". W przedstawieniu zrealizowanym z niebywałym rozmachem, przenieśliśmy się do XIX- wiecznej Anglii. Prowadzeni przez niesamowite duchy świąt bożonarodzeniowych, poznaliśmy koleje losu głównego bohatera Ebenezera Scrooga, zajrzeliśmy przez okryte szronem okienko do skromnego mieszkania Boba i przelękliśmy się ducha starego Marleya. Było magicznie, wzruszająco i śmiesznie.

     • Godzina baśni!

     •           3 listopada klasa IVd wzięła udział w spotkaniu zorganizowanym pod hasłem „Godzina baśni”.
      Uczniowie ubrani w piękne, bajkowe stroje zgromadzili się w sali 39, by tam spędzić czas na opowiadaniu najpiękniejszych baśni. Wszyscy uczestnicy wydarzenia byli doskonale przygotowani i potrafili w sposób zajmujący zaprezentować wybraną opowieść.
               „Godzina baśni” stanowiła podsumowanie cyklu lekcji poświęconych temu nieśmiertelnemu gatunkowi literackiemu, a także pozwoliła uporządkować wiedzę przed konkursem klas czwartych „W KRAINIE BAŚNI”, który ma się odbyć w środę, 8 listopada. Z niecierpliwością czekamy na turniejowe zmagania:)

     • "Kto Ty jesteś- Polak mały"- wizyta w Filharmonii.

     • 2 listopada uczniowie klas 2 udali się do Rzeszowa do Filharmonii Podkarpackiej na koncert edukacyjny pt."Kto Ty jesteś-Polak Mały". W 105 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości wzięliśmy udział w wyjątkowym koncercie poświęconym sprawom dla każdego patrioty najważniejszym – sprawom naszej kochanej Ojczyzny. Przy dźwiękach akordeonu, skrzypiec i ze śpiewem na ustach muzycy z Filharmonii zaszczepiali w każdym dziecku miłość do naszego pięknego kraju.

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kolbuszowej
   • g2kolbuszowa@poczta.onet.pl, rekrutacja@sp2.kolbuszowa.pl
   • (17) 2270290,
   • ul. Obrońców Pokoju 46 36-100 Kolbuszowa Poland
   • Sylwia Blat tel.:(17) 2270280 e-mail: iod@zo.kolbuszowa.pl
  • Logowanie