• Wyjazd klasy 5c i 5d do FlyParku

     • 13 kwietnia klasy 5c i 5d odwiedziły Fly Park. Po rozgrzewce pod okiem instruktorki uczniowie korzystali z różnych atrakcji, między innymi ścieżek akrobatycznych, trampolin sportowych, basenów wypełnionych gąbkami, zjeżdżalni oraz ścianek wspinaczkowych. Skacząc na trampolinach, uczniowie rozwijali ogólną sprawność fizyczną oraz koordynację ruchową. Wspólne skakanie wprawiło wszystkich w znakomity nastrój, wyzwoliło mnóstwo pozytywnej energii. To był bez wątpienia aktywnie spędzony czas.

     • Kolejne spotkanie z dziećmi z Ukrainy

     • Jaka piękna kurka! - powiedziałam, gdy zobaczyłam styropianowo-papierowy twór w rękach piegowatej trzynastolatki. Tylko tyle byłam w stanie wydukać bo przez chwilę zamyśliłam się nad tym jakie to wszystko niesprawiedliwe. Dlaczego jedni uciekają przed wojną i myślą jak zdobyć jedzenie, a dla innych największym problemem jest sprawdzian z matematyki... Później otrząsnęłam się i zaczęłam od nowa gawarić, bo po to przecież tutaj przyjechałyśmy.

       

      12 kwietnia po raz drugi odwiedziłyśmy dzieci z Ukrainy. W trochę mniejszym składzie, lecz z równie intensywną akcją. Wspólne zajęcia konstruowania kurczaków na patyku, świątecznych królików oraz rozmowy na temat polskich i ukraińskich zwyczajów wielkanocnych zajęły nam 3 godziny. Z pewnością nie był to czas stracony czy nudny, a wręcz przeciwnie! Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkanie i już szykujemy atrakcje dla naszych nowych małych znajomych.

      Antosia :)

     • Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku

     • 14 kwietnia w Kolbuszowej Dolnej odbył się mecz dziewczyn ze szkolnej drużyny. Zajęły one 1 miejsce w turnieju piłki nożnej " Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku".

      Gratulujemy!!!
       

     • Zwycięstwo Wiktorii Baran :) w Powiatowym Konkursie

     • Po raz 18. zorganizowany został Powiatowy Konkurs na Ludowe Ozdoby Wielkanocne. Wśród zwycięzców jest nasza uczennica Wiktoria Baran z klasy 2c, która zdobyła 🥇 miejsce w kategorii "Palma tradycyjna do 50cm"

      Gratulujemy!!!

      https://korsokolbuszowskie.pl/kultura/ponad-50-uczniow-z-powiatu-kolbuszowskiego-nagrodzonych-i-wyroznionych-w-konkursie-lista-nazwisk/jbDcY6FEJVXDwckxvXS8?fbclid=IwAR0Cw5Men8TCSLCeeEq6_6uxtvnWXioAE9anf3y6SF1GsVQzbPAscX5j5Z8

     • Życzenia świąteczne

     •  

         Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych pragniemy życzyć, aby były one przepełnione radością obcowania  z rodziną i przyjaciólmi, miłością oraz refleksją związaną z tym pełnym zadumy, ale jakże radosnym czasem.

      Dyrekcja oraz pracownicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej

     • Kiermasz Ozdób Wielkanocnych

     • 8 kwietnia w naszej szkole odbywał  się Kiermasz Wielkanocny, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski a przygotowany przez uczniów kółka plastycznego.

      Bardzo dziękujemy Pani Lidii Wiktor, która od kilku miesięcy przygotowywała z młodymi artystami baranki, zajączki i koszyczki na patyku – wszystkie wykonane własnoręcznie.

      Nasz kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem. Dziękujemy wszystkim, którzy zakupili nasze ozdoby. Uzbieraliśmy 407 zł. Dochód zostanie przekazany fundacji Mukohelp, która zbiera środki na zakup leków i sprzętu do rehabilitacji dla podopiecznych fundacji💛 oraz chorych na mukowiscydozę przybywających z Ukrainy.


      Życzymy wszystkim radosnych Świąt Wielkiej Nocy!

     • Finał akcji Mukojajo

     • Wspierając naszą akcję okazaliście wielkie serce...!!

      Bardzo dziękujemy...

      To już dziś zakończyliśmy zbiórkę ozdób wielkanocnych dla fundacji Mukohelp, która wspiera osoby chore na mukowiscydozę. Z całego serca dziękujemy uczniom i rodzicom za nieocenione zaangażowanie w przygotowanie tak wspaniałych baranków, koszyczków, jajeczek i kartek świątecznych.Wszystkie przygotowane przez Was dary można kupić w najbliższą niedzielę - 10 kwietnia - po mszach świętych w Parafii Brata Alberta.

      Zapraszamy serdecznie!!! 

     • „No backpack day” już za nami !!!

     • Wszyscy uczniowie naszej szkoły biorący udział w zabawie wykazali się wielką pomysłowością i kreatywnością. Na korytarzach zamiast plecaków mogliśmy oglądać różnego rodzaju nosidła takie jak walizki, wózki, kufry, kosze do przewozu zwierząt czy garnki. Było naprawdę wesoło i bardzo zabawnie. Poniżej przedstawiamy krótką fotorelację. Zapraszamy do oglądania !

     • IV Otwarte Sadzenie Lasu 🌲 w Świerczowie

     • Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich chętnych do udziału w akcji sadzenia lasu 🌲. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższą sobotę (9 kwietnia). Zbiórka uczestników o godz.10:45 w Szkółce Leśnej w Świerczowie. 
      Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem „#ŁącząNasDrzewa”. Na terenie szkółki sadzone będą młode sosny 🌲. Nadleśnictwo zapewnia wszystkie niezbędne materiały i narzędzia, a po akcji zaprasza na ognisko 🔥. Zakończenie koło godziny 13. 

      Musisz tylko zorganizować sobie transport, a p. Iwonka, p. Marta i p. Lidka zajmą się resztą na miejscu. Lista chętnych osób + nr. kontaktowy do opiekuna (w razie wcześniejszego powrotu) w sekretariacie szkoły.
      Na Wasze zgłoszenia czekamy do piątku do godz. 12.45.

       

       

       


       

     • Światowy Dzień Autyzmu

     • Światowy Dzień Autyzmu obchodzony był w naszej szkole w piątek. Uczniowie okazali swoja solidarność poprzez ubranie się na niebiesko oraz przygotowanie niezapominajek.

     • Finał akcji " Wiosenny kapelusz "

     • Wiosna rozpoczęła się na dobre a razem z nią słoneczne dni w naszej szkole. W nagrodę za piękny wiosenny kapelusz uczniowie klas starszych otrzymali bileciki " na niepytanie " ;) do wykorzystania w wybranym przez siebie dniu. Jesteśmy bardzo zadowoleni z takiej nagrody. Mamy nadzieję, że z takimi upominkami za zaangażowanie w akcjach będziemy się spotykać nieraz.

      Kornelia 

     • Podróż po polskich miastach z klasą 2c

     • W ostatni poniedziałek z klasą 2c wybraliśmy się w podróż po polskich miastach turystycznych i nie tylko...

      Dowiedzieliśmy się co warto zwiedzić i zobaczyć ale także gdzie można zjeść coś dobrego oraz jaki hotel wybrać na nocleg.

     • Światowy Dzień Autyzmu

     • Światowy Dzień Autyzmu to święto obchodzone 2 kwietnia.

      Jego celem jest podnoszenie społecznej świadomości na temat zaburzenia uznanego przez ONZ za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata – obok raka, cukrzycy czy AIDS.

      Wyrazem naszej solidarności z osobami dotkniętymi zaburzeniami ze spektrum jest kolor niebieski.

      Zachęcamy więc do wyrażenia naszej otwartości, zrozumienia i akceptacji dla tych osób poprzez założenie niebieskich ubrań w piątek 1 kwietnia, dodatkowo można wykonać bukiecik niezapominajek.

      Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji !!!

     • Dzień Wiosennego Kapelusza

     • Nie do wiary.... jaki to był piękny dzień! Dzień Wiosennego Kapelusza. 


      W poniedziałek  28 marca przywitaliśmy  w naszej szkole wiosnę . Był to miły i radosny dzień. Nawet pogoda bardzo słoneczna dopasowała się do naszego radosnego nastroju. 
       

      Dzień ten ogłoszony był „DNIEM WIOSENNEGO KAPELUSZA", dlatego na wszystkich głowach królowały piękne, ukwiecone kapelusze. Uczniowie wykazali się niesłychaną pomysłowością i kreatywnością                    w przygotowaniu wiosennych nakryć głowy. Po lekcjach w dobrych humorach i z ładunkiem pozytywnej energii, pełni nadziei, że jutro zaświeci słońce, rozeszliśmy się do domu. Ten dzień zaliczamy do udanych i z niecierpliwością czekamy na środę, gdyż wówczas Samorząd Uczniowski rozda upragnione " bilety na niepytanie".

      Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii !

     • Brajan Kassa z klasy 8d w etapie wojewódzkim Konkursu Fizycznego!

     • 9 marca 2022 r. odbył się Etap Rejonowy Wojewódzkiego Konkursu  Fizycznego organizowanego przez KO w Rzeszowie.

      W tym etapie wzięło udział 125 uczniów z województwa podkarpackiego - w tym Brajan Kassa z klasy 8d.

      Brajan uzyskał 46,5 p. na 50 p. możliwych do zdobycia i zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 7 maja 2022r. 

      Ucznia do udziału w konkursie przygotowywała mgr Agnieszka Słotwińska.

      Gratulacje Brajan!

      •