• Dzień postaci z bajek

     • Ale było kolorowo...

      Dziś w naszej szkole spotkać można było królewny, księżniczki rycerzy, czarownice, kotki, wojowników ninjago  i jeszcze wiele, wiele barwnych postaci z bajek. Otóż obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci    z Bajek, gdzie każdy z nas mógł przenieść się do swojej ulubionej baśni, legendy czy bajki. Było naprawdę wesoło, zabawnie i kolorowo. W klasach młodszych odbyły się również zabawy andrzejkowe, w czasie których uczniowie mogli dowiedzieć się, co ich czeka w przyszłości. Każdą klasę bowiem odwiedzili czarodzieje, magowie i ich asystenci. Poniżej foto-relacja z dzisiejszego dnia.

     • Pasowanie w oddziale przedszkolnym

     •    Dnia 26 listopada o godz. 9.00 dzieci z oddziału "0" poprzez pasowanie wstąpiły w szeregi naszej szkoły.

         Całemu wydarzeniu towarzyszył doniosły ale i radosny nastrój. Wszystkie maluchy pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki oraz zatańczyły taniec. Po trwającej kilkanaście minut części artystycznej, dyrektor szkoły Jerzy Sitko pasował naszych najmłodszych na uczniów klasy "0" oddziału przedszkolnego.

        Na zakończenie uroczystości bohaterowie tego wydarzenia otrzymali pamiątkowe dyplomy i symboliczne upominki.

     • Konsultacje z psychologiem

     • Szanowni Rodzice !

      Pragniemy Państwa uprzejmie poinformować, iż w bieżącym roku szkolnym w naszej szkole   w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej i wsparcia emocjonalnego uczniów w czasie pandemii, będzie możliwość skorzystania z indywidualnych bezpłatnych konsultacji psychologicznych sfinansowanych przez Fundację "Serce" . Indywidualne spotkania z psychologiem przewidziane są dla chętnych uczniów, może w nich również uczestniczyć rodzic. Możliwe są także spotkania, pogadanki z zespołem klasowym, gdy w danym terminie nie będzie chętnych uczniów do konsultacji indywidualnych.

      Prowadzący konsultacje:
      - Monika Chochla,  mgr psychologii, coach, trenerka kompetencji miękkich,

      - Anna Cmokiewicz, mgr pedagogiki, ukończyła studia podyplomowe z pomocy psychologicznej, studentka ostatniego roku psychologii dzieci, młodzieży i rodziny, właścicielka firmy szkoleniowo-edukacyjnej „Rodzina sobie radzi”.   

      Proponowane terminy : drugi poniedziałek miesiąca, w trakcie zajęć szkolnych od 8:00 do 11:00. Prosimy zgłaszać chętnych uczniów na adres: monikachochla@gmail.com podając imię i nazwisko ucznia, klasę i szkołę.

      Harmonogram spotkań:

      - 29 listopada 2021r.

      - 13 grudnia 2021r.

      - 10 stycznia 2022r.

      - 14 lutego 2022r.

      - 14 marca 2022r.

      - 11 kwietnia 2022r.

      - 9 maja 2022r.

     • Dziękujemy...

     • "Pomagając innym, pomagasz i sobie".


      Dziękujemy wszystkim, którzy zmobilizowali się i wzięli udział w naszej akcji "I Ty możesz zostać MUKO - Mikołajem" podopiecznym Fundacja Pomocy Chorym na Mukowiscydozę MUKOHELP

      Jak zawsze nie zawiedliśmy się na waszej szczodrobliwości ilość darów jaką zebraliśmy przeszła nasze oczekiwania. Aż łezka kręci się w oku kiedy widzi się tyle oznak hojności, szczególnie teraz... w tak trudnym dla nas okresie.

      Dziękujemy!!!

     • APEL O POMOC SIOSTROM ALBERTYNKOM POSŁUGUJACYM NA WSCHODZIE

     • Hufiec ZHP Kolbuszowa wspólnie z Radą Młodzieżową zaprasza do włączenia się w pomoc materialną Siostrom, które zajmują się biednymi, chorymi i bezdomnymi we Lwowie.

      Akcja będzie trwała od 15 do 25 listopada. Do akcji włączyć może się każdy, kto przyniesie do szkoły następujące artykuły: - środki czystości: mydła, płyn do mycia naczyń, proszki i płyny do prania, do mycia powierzchni, toalet - artykuły spożywcze o długiej dacie spożycia: makarony, kasze, ryż, cukier, konserwy, herbata, przeciery, dżemy, itp.

      Liczymy na Wasze wielkie serca :)

     • DOKĄD NOCĄ TUPTA JEŻ?- 10 listopada - Dzień Jeża🦔

     • Z okazji Dnia Jeża uczennica naszej szkoły przygotowała kilka ciekawostek o tym sympatycznym, kolczastym drapieżniku :)

      1. Jeże żywią się owadami, ślimakami🐌, dżdżownicami, jajami ptaków🥚, małymi ssakami i płazami. Smakuje im również karma dla kota.

      2. Jeż może zjeść nawet jadowitą żmiję zygzakowatą🐍. Jak się okazuje, właśnie dzięki temu zawdzięcza on swoją nazwę; w języku greckim znaczy "pożerający żmije".

      3. Wbrew ludowym przesądom i licznym bajkom jeże nie jedzą jabłek.❌🍎

      4. Nigdy nie powinny pić mleka, ponieważ nie tolerują laktozy.❌🥛

      5. W naturze większe gatunki jeży żyją 4-7 lat, a mniejsze 2-4 lata.

      6. Liczba kolców na grzbiecie jeża to około 5000.

      7. Jeże mają bardzo dobry słuch👂, węch👃i smak👅, ale za to bardzo słabo widzą👀.

      8. Naturalnymi wrogami jeży są borsuki🦡, psy🐕, lisy🦊i puchacze🦉.

      9. W poszukiwaniu jedzenia jeże potrafią przejść nawet kilka kilometrów👣.

      10. Jeże pojawiły się na ziemi około 30 milionów lat temu.

      11. W Polsce występują dwa gatunki jeży - wschodni i zachodni.

      12. Dawniej uważano, że jeżeli jeż zamieszkuje nieopodal domu🏠 przynosi to szczęście i dobrobyt dla gospodarstwa.

      13. Jeże spędzają nawet 18 godzin w ciągu dnia na spaniu😴.

      14. Bardzo dużo jeży ginie pod kołami samochodów, podczas palenia liści i traw, koszenia trawników lub od trutek, np. na ślimaki.

      Co Ty możesz zrobić dla jeży?

      ● Jeśli masz oczko wodne w ogródku - ogrodź je.

      ● Możesz usypać dla nich kopce z liści🍂w jakimś zacisznym miejscu.

      ● Dobrym pomysłem może być także przygotowanie dla jeży skrzynki do przezimowania. Pamiętaj, aby robić to w rękawicach🧤, by zapach człowieka nie zniechęcił ich do mieszkania w przygotowanym przez Ciebie domku🔨

     • Inauguracja Młodzieżowej Rady Miasta

     • 29 pażdziernika jako radni  Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej mieliśmy okazję uczestniczyć w inauguracji sesji Młodzieżowej Rady Miasta, która odbyła się w Miejskim Domu Kultury. Było to dla nas ciekawe                     i pouczające doświadczenie. Jesteśmy dumni, że należymy do grona dwudziestu jeden radnych, którzy reprezentują interesy młodych osób z terenu gminy Kolbuszowa.

      W otwarciu sesji uczestniczyli Burmistrz Kolbuszowej - Jan Zuba, Zastępca - Marek Gil, Sekretarz - Krzysztof Matejek oraz Skarbnik - Jacek Mroczek.

      Podczas pierwszej sesji złożyliśmy uroczyste ślubowanie, zapoznaliśmy się z zasadami pracy MRM, statusem oraz wybraliśmy Prezydium Rady. Przewodniczącą została  Natalia Micek, zastępcami: Jagoda Harchut oraz Piotr Jadach.

      Podczas spotkania mogliśmy zgłaszać swoje inicjatywy takie jak sportowe, proekologiczne, inicjatywy charytatywne czy społecznościowe. Cieszymy się że możemy czynnie uczestniczyć w życiu naszego miasta i już nie możemy się doczekać kolejnego grudniowego spotkania.

      Maksymilian i Jagoda.

       

     • "Bądź harcerzem jak Baczyński"

     • UWAGA, UWAGA ! - SZKOLNY KONKURS PIOSENKI

      HARCERSKIEJ I PATRIOTYCZNEJ DLA KLAS 0-3

      "Bądź harcerzem jak Baczyński" i zaśpiewaj razem z nami.

      O uwagę prosimy uczniów oddziału "0", klas pierwszych, drugich i trzecich.

      Rok 2021 jest poświęcony Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu, którego 100 rocznicę urodzin obchodziliśmy 22 stycznia bieżącego roku. Krzysztof Kamil Baczyński to patron naszej szkoły, poeta, żołnierz a w latach nauki szkolnej harcerz 23 Warszawskiej Drużyny Harcerskiej "Pomarańczowi". Swoim życiem pokazał nam jak być szlachetnym człowiekiem i kochać swoją ojczyznę.

      Dlatego, nie zwlekaj! Bądź jak Baczyński i rozpocznij swoją przygodę od piosenki. Weź udział w Szkolnym Konkursie Piosenki Harcerskiej i Patriotycznej.

      Szczegóły i zasady konkursu znajdziesz w zakładce OGŁOSZENIA dziennika Librus.

      Czekamy na Was !!!

     • Zamiast lizaka - kup karmę dla psiaka !!!

     • SAMORZĄD SZKOLNY zaprasza do akcji „Zamiast lizaka - kup karmę dla psiaka !!!

      Zachęcamy serdecznie do wzięcia udziału w organizowanej przez naszą szkołę zbiórkę karmy, misek, legowisk, zabawek i środków do pielęgnacji dla psów i kotów przebywających w przytulisku dla bezdomnych zwierząt w Kolbuszowej .

      Akcja trwa od 9 do 26 listopada. Przyniesione produkty uczniowie klas I - III mogą zostawić pudełku ustawionym przy sklepiku szkolnym lub przekazują wychowawcy.Bardzo prosimy o wsparcie i pomoc w przygotowaniu paczuszek dla naszych pupili .

      Uczniowie klas starszych, którzy również chcą dołączyć do akcji prosimy również o zostawienie smakołyków dla czworonogów w podpisanym pudełku obok naszego sklepiku.Każdy uczestnik biorący udział w akcji zostanie nagrodzony punktami dodatnimi.

      Prosimy o podpisanie pozostawianych paczuszek dla zwierząt. ( imię , nazwisko oraz klasa).

     • Nauczanie zdalne w klasach 4-8 wydłużone

     • Informujemy, że w związku z pogarszającą się nadal sytuacją epidemiczną w naszej szkole, po otrzymaniu pozytywnej opinii Dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kolbuszowej z 4.11.2021r., klasy 4-8 pozostaną na nauczaniu zdalnym do 10.11.2021r. (środa). Przypominamy również, że 11.11. 2021r. przypada Swięto Niepodległości, a 12.11.2021r. jest dniem dyrektorskim wolnym od zajęć dydaktycznych. 
      Uczniowie z klas 1-3 nadal będą się uczyć w trybie stacjonarnym. Czynna jest również świetlica szkolna. 
      Jeśli ktoś potrzebuje opieki dla dziecka w piątek 12.11.2021r. to prosimy zgłosić ten fakt do sekretariatu szkoły do poniedziałku  8.11.2021r. Zmieniony rozkład jazdy autobusów – kurs poranny bez zmian, kurs powrotny po 5 lekcji, ok. 12:50 -  będzie obowiązywał do środy 10.11.2021r. 
      Ponawiamy prośbę, aby nie posyłać do szkoły dzieci z objawami chorobowymi i pamiętać o zaopatrzeniu je w minimum 2 maseczki. Prosimy również  przypominać im o zasadach bezpieczeństwa opracowanych w Procedurach organizacji zajęć i funkcjonowania szkoły w czasie pandemii w Szkole Podstawowej nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kolbuszowej obowiązujących od 1 września 2021 r.
      Apelujemy do uczniów, którzy nie są na kwarantannie,  aby  ograniczyli kontakty pozaszkolne z rówieśnikami, bo tylko wtedy mamy szansę opanować trudną sytuację i wrócić od 15 .11. 2021r. do nauki stacjonarnej w szkole.
      Dyrekcja

     • Święty Mikołaj w oczach dzieci

     • Zapraszamy do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym 2021 "Święty Mikołaj w oczach dzieci"

       

      Uczestnicy wykonują pracę plastyczną dowolną techniką której tematem jest Święty Mikołaj. Następnie należy wysłać zdjęcie (dobrej jakości) prezentujące pracę do 15 listopada 2021r. wypełniając formularz na stronie internetowej: www.konkurs-plastyczny.fsd.lublin.pl

      Laureaci konkursu zostaną powiadomieni o wygranej telefonicznie lub mailowo do 26 listopada 2021r.

     • Nauczanie zdalne w klasach 4-8

     • W związku z pogarszającą się sytuacją kadrową w naszej szkole informujemy, że po otrzymaniu pozytywnej opinii Dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kolbuszowej od środy - 3 listopada do piątku -  5 listopada wszystkie klasy 4-8 przechodzą na nauczanie zdalne. 
      Uczniowie z klas 1-3 przychodzą do szkoły i będą się uczyć w trybie stacjonarnym. Będzie również czynna świetlica szkolna. Do 5 listopada  zmieniony będzie rozkład jazdy autobusów – kurs poranny bez zmian, kurs powrotny po 5 lekcji – ok. 12:50. Bardzo prosimy, aby nie posyłać do szkoły dzieci z objawami chorobowymi.

      Dyrekcja
       

     • Wtorek - 2 listopada - dzień dyrektorski

     • Drodzy Rodzice i Uczniowie!
      Z powodu bardzo trudnej sytuacji kadrowej w szkole spowodowanej chorobą lub kwarantanną nauczycieli nie jesteśmy w stanie zapewnić  bezpieczeństwa uczniom w dniu jutrzejszym. W związku z tym Dyrektor zarządził 2 listopada - wtorek - dniem dyrektorskim - ( dzień dyrektorski przeniesiony z czerwca) dla wszystkich uczniów klas 1-8. Bardzo prosimy, aby jutro nie posyłać dzieci do szkoły, gdyż nie będzie lekcji. Odwołane są również lekcje zdalne dla klas na kwarantannie. Jutro nie będą również kursować autobusy szkolne. Dla uczniów najmłodszych, dla których nie znajdą Państwo opieki, zorganizujemy zajęcia opiekuńcze na świetlicy szkolnej od 7:30. Bardzo przepraszamy za utrudnienia.

      Dyrekcja

     • Wyjazd klasy 5c i 5d do Wilczej Woli

     • Nowa galeria Wyjazd klasy 5c i 5d do Wilczej Woli została dodana do albumu fotograficznego

      Korzystając ze słonecznej jesiennej pogody 27 października klasy 5c i 5d wyruszyły do Wilczej Woli  na ścieżkę edukacyjno-wypoczynkową ,,Maziarnia”. Trasa ścieżki prowadzi dokoła zalewu. Podczas spaceru pan leśniczy opowiadał różne ciekawostki  o lesie i jego ochronie, uczniowie zapoznali się z treścią dziewięciu tablic edukacyjnych dotyczących ekologii i ochrony przyrody,  dowiedzieli się między innymi jaka jest rola lasu,  na czym polega jego odnowienie oraz jak go urządzić, uczyli się rozpoznawać pospolite drzewa             i krzewy. Atrakcją na trasie był taras widokowy oraz przystanki zaopatrzone w miejsca wypoczynkowe. Po dwugodzinnym spacerze uczestnicy wycieczki zjedli kiełbaski                          i relaksowali się w pięknym otoczeniu przyrody.

     • Próbujemy swoich sił w Międzynarodowym Konkursie Wiedzy o Państwach Trójmorza

     • W dniu dzisiejszym dzięki naszej koleżance Antosi Grabiec, która jest stypendystką Fundacji Jagiellońskiej mającej na celu wszechstronny rozwój młodych ludzi: intelektualny, kulturalny i społeczny, uczniowie klasy 8c, 8b oraz 7d wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Wiedzy o Państwach Trójmorza.

      Konkurs w formie online odbył się równocześnie w siedmiu krajach: w Bułgarii, Chorwacji, Polsce, Rumunii, Słowacji, Słowenii i na Węgrzech. Quiz dotyczył szeroko rozumianych zagadnień związanych z historią, geopolityką i kulturą krajów Inicjatywy Trójmorza.

      W każdym kraju do drugiego etapu konkursu przejdzie najlepszych trzydziestu uczestników. Zmierzą się oni       z kolejnymi zadaniami, zagrają także w opracowaną przez Fundację Jagiellońską symulacyjną grę strategiczną „Intermarium”. Kilku zwycięzców II etapu konkursu weźmie udział w wycieczce po województwie podkarpackim, stanowiącej jednocześnie finał projektu Trimarium.

       

       

     • III Otwarte Sadzenie Lasu

     • W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III Otwartym Sadzeniu Lasu, które zorganizowało #NadleśnictwoKolbuszowa 🌿🌳🌱🌲

      Cieszymy się, że tak wielu młodych ludzi zaangażowało się w pomoc naszej planecie🌎

      Pogada dopisała wszyscy ochoczo wzięliśmy się do pracy, a po wszystkim czekała na nas gorąca herbata i pyszne kiełbaski 🔥

     • Antosia i jej udział w konsultacjach " Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia".

     • Ostatnio mieliśmy możliwość wzięcia udziału w konsultacjach "Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia". Bardzo ciekawe doświadczenie. Spotkanie odbyło się online, 12 października i skierowane było do uczniów  i studentów. Inicjatorem całego przedsięwzięcia był Piotr Mazurek, Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej, sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

      Celem konsultacji było zachęcenie nas do dyskusji miedzy sobą, na tematy, które wybraliśmy. Mieliśmy do wyboru: edukację i szkolnictwo wyższe;  rynek pracy               i przedsiębiorczość; społeczeństwo obywatelskie i kultura; polityka społeczna, prorodzinna i mieszkaniowa; zdrowie i sport; ekologię i klimat oraz Polskę w Unii Europejskiej.

      Najpierw naszym zadaniem było wspólne, lecz anonimowe stworzenie listy problemów z jakimi spotyka się młodzież w dzisiejszych czasach (taki temat był na społeczeństwie obywatelskim i kulturze). Następnie, chętni mieli możliwość wypowiedzenia się.

      Z całego Podkarpacia było łącznie ponad 3500 osób. Obrazuje to jak ogromne było zainteresowanie, wzbudzone tak ciekawym i nowym dla wielu z nas przedsięwzięciem. Bardzo podobała mi się otwartość prowadzących na różne opinie i ich zachęty do wymiany argumentów między nami. Jeśli byłaby taka możliwość chętnie ponownie skorzystałabym z tych konsultacji.