• Międzynarodowy konkurs plastyczny "Kosmos"

     • Po raz kolejny "Dwójka" prosi o trzymanie mocno kciuków za uczniów biorących udział w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Kosmos". Nasi uczniowie przenieśli się w ten odległy świat i przygotowali prace przedstawiające zakamarki kosmosu . Wyniki już niebawem. Oto ich prace:

     • Zosia i Sławek nagrodzeni w konkursie Plastycznym‼️

     • 8 marca 2023 roku w Centrum Edukacji o Autschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz podsumowano XXV edycję Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Ludzie ludziom zgotowali ten los" im . Augusta Kowalczyka. Konkurs organizowany jest vo roku przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Tychach oraz Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Tegoroczna edycja poświęcona była osobie Zofii Posmysz, ocalałej z Auschwitz pisarki i scenarzystki, autorki m.in. "Pasażerki". Tytuł tej książki był hasłem przewodnim tego konkursu.

      Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie klasy 6c: Zosia Branas - laureatka oraz Sławomir Mazur, który otrzymał wyróżnienie. Jurorzy konkursu podczas uroczystości rozdania nagród podkreślali wysoki poziom prac plastycznych oraz odpowiednie odniesienie się do tematyki tegorocznej edycji konkursu.

      Cieszymy się, że Zosia i Sławek znaleźli się w ścisłym gronie nagrodzonych uczniów. Składamy gratulacje i życzymy im sukcesów w kolejnych konkursach.

     • Przedświąteczny apel

     • Fotorelacja z apelu na którym rozdano nagrody za konkurs wielkanocny oraz złożono uczniom życzenia spokojnych, zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych.

     • Wyniki konkursu wielkanocnego

     • Dnia 4 kwietnia 2023 r. nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego konkursu wielkanocnego ,,Stroiki i wianki wielkanocne". Konkurs miał na celu propagowanie folkloru i tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi, kształtowanie aktywnej postawy uczniów wobec sztuki i tradycji kulturowej, związanej z obrzędami okresu Wielkiej Nocy oraz integrację dzieci poprzez sztukę. Otrzymaliśmy 70 pięknych ozdób. Jury miało ogromny dylemat w wyborze najlepszej pracy. Jak zawsze każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek.

      Zwycięzcami zostali:​​​​​​

      Klasy 1-3 :

      Maja Dziki

      Ksawery Jadach

      Milenka Kozak

      Klasy 4-8

      Julia Baran

      Zuzanna Frankiewicz

      Karolina Starzec

      Gratulujemy wszystkim i bardzo dziękujemy za tak liczny udział w naszym konkursie.

     • Wizyta wielkanocnego króliczka

     • Podczas Wielkanocy zajączek zostawia słodkie upominki i drobne niespodzianki w różnych zakamarkach domu, a nawet w ogrodzie. Niestety mroźna pogoda nie pozwilila nam na przeprowadzenie zabawy na zewnątrz ale i tak przeszukiwania zakamarków korytarzy zakończyło się wielkim sukcesem. Czekoladowe przysmaki bardzo szybko znalazły swoich właścicieli. Poszukiwania przysporzyły dzieciom dużo zabawy i radości.

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

     • Już po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Przypadał on  na dzień 2 kwietnia. My świętowaliśmy z całą społecznością szkolną 3 kwietnia.

      W gronie naszych kolegów są tacy, których to spektrum dotyczy. W tym wyjątkowym dniu szczególnie solidaryzowaliśmy się z Nimi oraz z innymi osobami ze spektrum autyzmu i ich rodzinami. Przypomnijmy, że symbolicznym kolorem autyzmu jest kolor niebieski, dlatego też zaprosiliśmy wszystkich "zaświeconych" na niebiesko do wspólnego zdjęcia. 

      W tym jednym dniu w roku było nam naprawdę „niebiesko”, niech każdy kolejny dzięki  naszej świadomości  stawał się łatwiejszy dla osób z autyzmem!

     • Pisanki, kraszanki, jajka malowane

     • W poniedziałek klasy 1b i 3c gościły u siebie panie terapeutki z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kolbuszowej. Pod okiem pań dzieci wykonały przepiękne pisanki techniką decoupage'u. Będą one wspaniałą ozdobą świątecznego stołu.

      Bardzo dziękujemy.

     • Dzień wiosennego kapelusza

     • W ten marcowy czwartek obchodziliśmy w naszej szkole "Dzień wiosennego kapelusza". Było miło i bardzo kolorowo. Nawet pogoda, początkowo mroźna, dopasowała się do naszego radosnego nastroju.

      Na wszystkich głowach królowały piękne, ukwiecone nakrycia głowy. Dzieci wykonywały kapelusze z papieru, przyozdabiały słomiane kapelusze, czapki i czapeczki. Wszyscy bardzo się starali, ponieważ został każdy z nich otrzyma "bilecik na niepytanie

     • Powiatowe Indywidualno-Drużynowe Biegi Przełajowe Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

     • W dniu 31.03.2023r. na stadionie w Kolbuszowej odbyły się Powiatowe Indywidualno-Drużynowe Biegi Przełajowe Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

      ​​​​Nasza szkoła osiągnęła bardzo dobry wynik, kwalifikując się w każdej kategorii wiekowej dziewcząt i chłopców do zawodów Rejonowych, które odbędą się 14.04.2023r. w Mielcu.​​​​​​


       Składy i miejsca drużyn jak i osiągnięcia indywidualne:

      I miejsce Drużynowo Igrzysk Młodzieży Szkolnej Dziewcząt (VII-VIII)

      Bajor Oliwia I miejsce Indywidualnie,

      Domański Laura II miejsce Indywidualnie,

      Kazimierczak Natalia, Gul Marlena, Starzec Hania.

      I miejsce Drużynowo Igrzysk Młodzieży Szkolnej Chłopców (VII-VIII)

      Zygo Hubert I miejsce Indywidualnie,

      Burkiewicz Norbert II miejsce Indywidualnie,

      Wołosz Bartosz III miejsce Indywidualnie,

      Wilk Krystian, Łysik Jan, Gawroński Jakub.

      I miejsce Drużynowo Igrzysk Dzieci  Dziewcząt (V-VI)

      Cieśla Anna I miejsce Indywidualnie,

      Pastuła Lena III miejsce Indywidualnie,

      Wołosz Wiktoria, Marut Martyna, Zygo Kaja, Brzuszek Nadia.

      I miejsce Drużynowo Igrzysk Dzieci Chłopców (V-VI)

      Dziadura Maksymilian I miejsce Indywidualnie,

      Hołówka Artur II miejsce Indywidualnie,

      Rzepka Filip, Rybak Oliwier, Blat Maksymilian, Ofiara Michał.

      II miejsce Drużynowo Igrzysk Dzieci Dziewcząt (IV)

      Michałek Natalia II miejsce Indywidualnie,

      Snopkowska Anna, Augustyn Milena, Skowrońska Aleksandra, Gul Gabriela, Wachnicka Milena.

      II miejsce Drużynowo Igrzysk Dzieci (IV)

      Lubera Wiktor I miejsce Indywidualnie,

      Rusin Tymoteusz, Skupiński Bartosz, Niezgoda Wiktor, Sybicki Oskar.

     • Mistrzowie Powiatu w Wielkiej Lidze Czytelników

     •    Drużyna w składzie: Amelia Ligęza kl. 3b, Martyna Bąba kl.3a, Zofia Tomczyk kl.3d  zdobyła tytuł Mistrza Powiatu w Ogólnopolskich Mistrzostwach Powiatowych Wielkiej Ligi Czytelników w kategorii klas I-III. 

         Test finałowy ze znajomości lektury konkursowej był bardzo szczegółowy, zawierał 150 pytań różnego typu (jednokrotnego wyboru, wielokrotnego wyboru, prawda-fałsz oraz otwarte)  za które można było uzyskać 170 punktów.  Drużyna zdobyła 157 punktów. Wynik ten przekraczający 90 % wszystkich punktów  zapewnił uczennicom z klas trzecich tytuł Mistrza Powiatu.

         28 marca odbył się etap wojewódzki VI Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników. Czekając na wyniki, mamy nadzieję, że treść następnej książki konkursowej  była równie dobrze opanowana, jak tej na poziomie powiatowym.

           W kategorii klas  IV – VI drużyna z naszej szkoły w składzie: Nikodem Grabiec kl. 6d, Nikodem Dypa kl. 6d,  Gabriela Wachowska kl. 6a została finalistą tegoż konkursu.

       Warto dodać, że uczniowie reprezentujący naszą szkołę  na szczeblu powiatowym, wytypowani zostali podczas szkolnych eliminacji, które cieszyły się w klasach młodszych dużym zainteresowaniem.

     • Tam, gdzie dobro zawsze zwycięża, czyli w krainie baśni👳‍♂️🧚‍♀️🧜‍♂️

     • 27 marca 2023r. odbył się w naszej szkole międzyklasowy turniej wiedzy pod hasłem W krainie baśni.

       

      Wzięli w nim udział uczniowie klas czwartych. Sprawdzali swoją wiedzę i popisywali się umiejętnościami w różnych kategoriach. Układali zaproszenie skierowane do Dyrektora Szkoły na swój konkurs, odpowiadali na pytania z treści poznanych baśni, rozpoznawali związane z nimi dźwięki i cytaty, poprawiali błędy w tytułach utworów, rozwiązywali krzyżówkę tematyczną, jak baśniowy Kopciuszek przebierali groch, wykonywali też prace plastyczne ilustrujące wybrane utwory. Dodatkowo niektórzy przebrali się za ulubione postacie z baśni.

      Poprzez zabawę uczniowie mieli możliwość powtórzyć materiał lekturowy i sprawdzić się w rywalizacji z kolegami. Najważniejsze, że w konkursie wzięli udział wszyscy czwartoklasiści.

      Konkurs wygrała klasa 4a, drugie miejsce zajęła klasa 4c, a trzecie 4b. Wszystkich nagrodziliśmy pamiątkowymi dyplomami i słodkimi upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Kolbuszowej.

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kolbuszowej
   • g2kolbuszowa@poczta.onet.pl, rekrutacja@sp2.kolbuszowa.pl
   • (17) 2270290,
   • ul. Obrońców Pokoju 46 36-100 Kolbuszowa Poland
   • Sylwia Blat tel.:(17) 2270280 e-mail: iod@zo.kolbuszowa.pl
  • Logowanie