• Spotkanie z fizjoterapeutką w 3a

     • 15 listopada gościliśmy w naszej klasie mamę naszej uczennicy, która jest fizjoterapeutką. Pani Ewelina wytłumaczyła na czym polega jej praca i wykonała z dziećmi wiele ćwiczeń zapobiegających wadom postawy. Ich różnorodność oraz sprzęt rehabilitacyjny zachęciły wszystkich do zabawy. Każde dziecko już wie, jak zrobić "torpedę, samolot i rakietę". Uczniowie ćwiczyli rownież prawidłowe noszenie plecaka i prawidłową postawę siedzenia w ławce szkolnej. Było bardzo ciekawie i wesoło! Bardzo dziękujemy za wizytę w naszej szkole!!!

     • Miłe spotkanie z "Detektywem Pozytywką"

     • Klasa 2A omawiała lekturę Grzegorza Kasdepke pt;"Detektyw Pozytywka". Jest to opowieść pełna przygód zabawnego detektywa Dzieci z ciekawością sluchaly lektury czytanej przez panią Ewelinę mamę Kamilki . Dziękujemy pani Ewelinie za piękne przeczytanie uczniom lektury "Detektyw Pozytywka".

     • Odwiedziny Koziołka Matołka

     • 16 września, naszą szkołę podstawową odwiedził Koziołek Matołek. Dzieci z "0" oraz uczniowie klas I-III obejrzeli przedstawienie edukacyjne pt. ,,Przygody Koziołka Matołka", na motywach książki Kornela Makuszyńskiego. Dzieci nie tylko oglądały przedstawienie, ale brały w nim czynny udział. Wykonywały różne zadania, a jednym z nich było podkucie Koziołka. Dzieci poznały polskie przysłowia o kozach. Na zakończenie wszystkie dołączyły do Klubu Koziołka Matołka, otrzymując stosowne pieczątki. To radosne, a zarazem pouczające przedstawienie przeniosło widzów w przyjazny, bajkowy świat oraz pozwoliło miło spędzić wspólnie czas.

     • 105 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

     •         14 listopada 2023 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wydarzenie stanowiło kontynuację obchodów tego święta, które rozpoczęły się w Dwójce w piątek, 10 listopada.

              We wtorek klasy siódme, które w tym roku przygotowywały uroczystość, zaprosiły kolegów z innych klas na nietypową lekcję historii i patriotyzmu. Widzowie oglądający spektakl mogli przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia z dziejów Polski, wysłuchać pięknych wierszy, uczestniczyć w ważnych dla naszego narodu chwilach. Na scenie pojawiały się różne postacie: przedstawiciele polskiej szlachty, żołnierze, księża, nauczyciele, powstańcy oraz gazeciarze roznoszący gazety z najnowszymi wiadomościami.

           Siódmoklasistom towarzyszył chór szkolny, który zaprezentował pieśni patriotyczne. Na zakończenie akademii Gabrysia Żołnierczyk z klasy IVd zaśpiewała piękną piosenkę, która stanowiła swego rodzaju podsumowanie całości i po raz kolejny uświadomiła wszystkim obecnym jak ważna dla narodu jest WOLNOŚĆ.

     • 11 Listopada

     • „ 11 Listopada,

      to taka ważna data.

      Polacy Polskę odzyskali.

      Walczyli duzi oraz mali.”

      Obchody 105 rocznicy odzyskania niepodległości 🤍❤️uczcili najmłodsi z naszej szkoły. Z tej okazji uczniowie klas trzecich wystąpili przed swoimi młodszymi koleżankami i kolegami🤍❤️

     • Dzień Niepodległości

     • W przeddzień 105 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie naszej szkoły pokazali, że pamiętają o bohaterach, którzy walczyli o naszą wolność.

      Z tej okazji uczniowie w galowych strojach i kotylionami na piersiach uczestniczyli w apelu. Wraz z wychowawcami wzięli udział w ogólnopolskiej Akcji „Szkoła do hymnu”. Uroczyste odśpiewanie wszystkich zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego” oraz wniesieniu sztandaru odbyło się o symbolicznej godzinie 11.11.

      Poniższe zdjęcia oraz filmy są piękną lekcją patriotyzmu.

     • Finał akcji "Pocztówka dla Niepodległej"

     • Narodowe Święto Niepodległości to ważne i piękne święto – święto każdego Polaka. To 11 listopada 1918 r. Polska po 123 latach odzyskała niepodległość. Aby w szczególny sposób upamiętnić ten wyjątkowy dzień, w Szkole Podstawowej nr 2 zaproszono uczniów do napisania "Pocztówki dla Niepodległej. "

      Chcieliśmy bardziej zainteresować uczniów historią Polski XX wieku, pobudzić wśród nich postawy patriotyczne, budować ich wrażliwość i świadomość historyczną. Sądzimy, że nam się to udało:)

      Dziękujemy za piękne kartki, wiersze i życzenia!!!

     • Uwaga !!Uwaga!!

     • Potrzebujemy waszych głosów.

      Uczennice naszej szkoły Nadia Brzuszek oraz Sonia Sochacka walczą o zdobycie nagrody za najlepszą pracę zdaniem internautów

      Wchodzimy na poniższy link i klikamy na pracę Nadii o numerze 001 oraz Sonii -041

      https://www.sp33.katowice.pl/konkurs-plastyczny-kocham-polske-2021-2

      Wiemy, że możemy liczyć na Wasze głosy!!!

     • W świecie mitów

     • Kończąc cykl lekcji poświęconych mitologii greckiej, 9.11.2023r. poloniści zorganizowali dla uczniów klas piątych konkurs W świecie mitów.  Turniej poprowadziła z olimpijskim spokojem pani Magda Kornak. Poziom przygotowania uczestników był niezwykle wysoki, zaś rywalizacja o czołowe miejsca naprawdę emocjonująca. Uczniowie odpowiadali na bardzo szczegółowe i często naprawdę trudne pytania,  wykonywali pracę plastyczną, ćwiczyli umiejętność redagowania listu, rozpoznawali bogów po ich rekwizytach, wyjaśniali związki frazeologiczne, rozwiązywali krzyżówkę, a także łączyli pary mitologiczne. 

      Uczestników zmagań dopingowali przedstawiciele swoich klas, prezentując bardzo oryginalne hasła związane z mitologią.  O wyniku końcowym decydowała nie tylko wiedza, ale i bogini losu - grecka Tyche oraz umiejętność zachowania stoickiego spokoju. Różnice punktowe między najlepszymi były niewielkie. Zaszczytów zwycięstwa dostąpiła klasa Va, II miejsce zdobyła klasa Vc,  a III miejsce -klasa Vb. Jury wręczyło przedstawicielom klas pamiątkowe dyplomy, a na każdego uczestnika konkursu czekała słodka niespodzianka. Turniej ten zmobilizował uczniów do owocnej rywalizacji, która stała się dla nich zarówno nauką jak i wspaniałą zabawą. Zwycięzcom i pozostałym uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w  konkursach szkolnych i pozaszkolnych.

     • W krainie baśni

     • 8 listopada uczniowie klas uczestniczyli w konkursie pod hasłem "W krainie baśni". Drużyny z poszczególnych klas wzięły udział w dziesięciu konkurencjach konkursowych, aby wykazać się wieloma wiadomościami i umiejętnościami po omówieniu lektur obowiązkowych – baśni.

      Odpowiadali na pytania o treść utworów, redagowali zaproszenie, przebierali groch niczym Kopciuszek, rozpoznawali tytuły utworów na podstawie cytatów, dźwięków i zagadek. Zmaganiom konkursowym towarzyszyły niezwykłe emocje, tym bardziej, że uczniowie przebrali się za bohaterów omawianych tekstów.

      Oto wyniki konkursu:

      I miejsce – kl. IV d

      II miejsce – kl. IV b

      III miejsce - kl. IV c

      IV miejsce – kl. IV a

      Zwycięzcom gratulujemy, a pokonanym radzimy jeszcze raz przeczytać baśnie.

     • Wewnątrzklasowy konkurs ekologiczno-recyklingowy pt. "Śmieciowy potwór".

     • W klasie 2 c odbył się wewnątrzklasowy konkurs ekologiczno-recyklingowy pt. "Śmieciowy potwór". Celem konkursu było pogłębienie wiedzy dzieci na temat zagadnień z zakresu ekologii i ochrony środowiska, rozbudzenie wyobraźni oraz fantazji, a także wspieranie więzi rodzinnych łączących dzieci i rodziców poprzez umożliwienie wspólnego tworzenia.

      Nasi najmłodsi koledzy z klas pierwszych obejrzeli wystawę prac, następnie oddawali głos i decydowali który "stworek" podobał im się najbardziej. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz symboliczne nagrody.

     • Spektakl Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza- "Opowieść wigilijna".

     • Zespół twórców Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza zaprosił nas 31.10.2023r. na wspaniałą i uniwersalną opowieść o kondycji ludzkiego charakteru i nieprzemijającej radości z czynienia dobra. Z przyjemnością obejrzeliśmy spektakl pt. "Opowieść wigilijna". W przedstawieniu zrealizowanym z niebywałym rozmachem, przenieśliśmy się do XIX- wiecznej Anglii. Prowadzeni przez niesamowite duchy świąt bożonarodzeniowych, poznaliśmy koleje losu głównego bohatera Ebenezera Scrooga, zajrzeliśmy przez okryte szronem okienko do skromnego mieszkania Boba i przelękliśmy się ducha starego Marleya. Było magicznie, wzruszająco i śmiesznie.

     • Godzina baśni!

     •           3 listopada klasa IVd wzięła udział w spotkaniu zorganizowanym pod hasłem „Godzina baśni”.
      Uczniowie ubrani w piękne, bajkowe stroje zgromadzili się w sali 39, by tam spędzić czas na opowiadaniu najpiękniejszych baśni. Wszyscy uczestnicy wydarzenia byli doskonale przygotowani i potrafili w sposób zajmujący zaprezentować wybraną opowieść.
               „Godzina baśni” stanowiła podsumowanie cyklu lekcji poświęconych temu nieśmiertelnemu gatunkowi literackiemu, a także pozwoliła uporządkować wiedzę przed konkursem klas czwartych „W KRAINIE BAŚNI”, który ma się odbyć w środę, 8 listopada. Z niecierpliwością czekamy na turniejowe zmagania:)

     • "Kto Ty jesteś- Polak mały"- wizyta w Filharmonii.

     • 2 listopada uczniowie klas 2 udali się do Rzeszowa do Filharmonii Podkarpackiej na koncert edukacyjny pt."Kto Ty jesteś-Polak Mały". W 105 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości wzięliśmy udział w wyjątkowym koncercie poświęconym sprawom dla każdego patrioty najważniejszym – sprawom naszej kochanej Ojczyzny. Przy dźwiękach akordeonu, skrzypiec i ze śpiewem na ustach muzycy z Filharmonii zaszczepiali w każdym dziecku miłość do naszego pięknego kraju.

     • Ruch to zdrowie.

     • Dobrze znamy to powiedzenie i staramy się realizować je każdego dnia. Jednak poznanie nowej dyscypliny sportu, jaką jest judo sprawiło nam wielką frajdę. Z radością i zaangażowaniem wzięliśmy udział w lekcjach pokazowych. Dziękujemy panu Michałowi, Adamowi i Pawłowi za entuzjastyczny i energetyzującytrening. To była super przygoda z Fight Fun!!!

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kolbuszowej
   • g2kolbuszowa@poczta.onet.pl, rekrutacja@sp2.kolbuszowa.pl
   • (17) 2270290,
   • ul. Obrońców Pokoju 46 36-100 Kolbuszowa Poland
   • Sylwia Blat tel.:(17) 2270280 e-mail: iod@zo.kolbuszowa.pl
  • Logowanie