• Hanna Starzec w programie " Nie zgubić talentów" !!!

     • Niezwykle jesteśmy dumni mogąc podzielić z Państwem cudowną wiadomością. Nasza absolwentka Hania Starzec jest tegoroczną stypendystką 16 edycji programu "Nie zagubić talentów." Hania jest w pierwszej dziesiątce wyróżnionych uczniów w programie !!! Brawo !!!

      Przypomnijmy, iż Hania jest: laureatką Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego z języka angielskiego 2023, laureatką Olimpiady Języka Angielskiego dla Juniorów w Poznaniu organizowanej na zlecenie i ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej 2023, oraz wielokrotną laureatką Ogólnopolskiego konkursu Olimpus z języka angielskiego.

      Dziękujęmy Haniu za te piękne chwile wzruszeń i życzymy samych sukcesów w rozwijaniu pasji i talentów.

     • W gościnie u Gandalfa.

     • 16 października uczniowie klasy VI b uczestniczyli w niezwykłym spotkaniu. Zostali bowiem zaproszeni do groty Gandalfa, w której pojawili się również bohaterowie powieści J.R.R. Tolkiena „Hobbit, czyli tam i z powrotem”.

      Gośćmi czarodzieja byli Beorn, krasnoludy, Gollum, Bilbo Baggins, Bard, a nawet sam Smaug. Zebrani opowiadali przygody uczestników wyprawy pod Samotną Górę. Opowieści były niezwykle barwne i ciekawe. Uwagę przykuwały również oryginalne stroje.

      Następne spotkanie już wkrótce w norce pana Bagginsa. Bilbo zaprosił zebranych na pyszną kolację.

     • Smacznie, zdrowo, kolorowo...

     • Dzisiaj -21 października na zajęciach z edukacji technicznej uczniowie z klasy II c postanowili wykazać się umiejętnościami w posługiwaniu się prostymi narzędziami kuchennymi tj: nóż czy też deska do krojenia.

      W ramach tych zajęć przygotowywali kolorowe i zdrowe kanapki.

      Sami zobaczcie, że wyglądały bardzo smacznie :)

     • OSCARY… OSCARY… OSCARY…

     • Czerwony dywan, blask reflektorów, błysk złota, szelest kreacji niczym ze światowych pokazów mody… - to wszystko złożyło się na niepowtarzalną atmosferę poniedziałkowego popołudnia. Wtedy to bowiem pracownicy SP nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Kolbuszowej, uczniowie i rodzice oraz zaproszeni goście przenieśli się na OSKAROWĄ GALĘ  niczym do Hollywood.

      Z okazji Dnia Edukacji Narodowej zastały rozdane Oscary, aby uhonorować tych, którzy z wielkim oddaniem angażują się w swoją pracę. Były również życzenia, kwiaty, drobne upominki. Zdobywców Oscarów uwieczniono na pamiątkowym zdjęciu.

      GRATULUJEMY !!!

     • WYCIECZKA KLAS SZÓSTYCH.

     • 13 października, w piątek, klasy szóste wyjechały na wycieczkę turystyczno – krajoznawczą do Kazimierza Dolnego.

      Choć niektórzy obawiali się tej feralnej daty, to okazało się, że tego dnia szczęście nam sprzyjało. A co najważniejsze, dopisała pogoda i mogliśmy podziwiać tę urokliwą miejscowość w pięknym, jesiennym słońcu.

      Najpierw uczniowie wraz z paniami przewodniczkami udali się na spacer wąwozem Korzeniowy Dół. Następnie deptakiem prowadzącym wzdłuż Wisły  przeszli do miasteczka, skąd krętymi uliczkami udali się na Górę Trzech Krzyży oraz do ruin zamku wzniesionego z inicjatywy króla Kazimierza Wielkiego. Później szóstoklasiści zgromadzili się na kazimierzowskim ryneczku, gdzie wysłuchali informacji na temat zabytkowej zabudowy. Szczególne zainteresowanie wzbudziły renesansowe kamieniczki Przybyłów. Po zakupieniu pamiątek i tradycyjnych kogutków z ciasta cała grupa udała się na obiad do restauracji „Rybka”. Ostatnim punktem programu było Muzeum Nadwiślańskie w Janowcu. Nasi turyści mieli możliwość zwiedzenia ruin zamku wzniesionego w XVI wieku przez rodzinę Firlejów oraz pięknego dworu szlacheckiego z XVIII wieku wraz z bogato wyposażonym XIX-wiecznym spichlerzem. W drodze do autokaru grupka uczniów trafiła na cudowny kasztanowiec, pod którym leżało mnóstwo dorodnych kasztanów . Kieszenie zostały wypełnione nimi po brzegi.

      Wycieczka była bardzo udana. Humory wszystkim dopisały. Już dziś planujemy następny wyjazd!

     • Wycieczka klas 8 do Oświęcimia.

     • 1️⃣3️⃣października uczniowie klas 8 wraz z opiekunami udali się 🚌do Miejsca Pamięci i Muzeum w Auschwitz-Birkenau oraz do malowanego miasteczka Lanckorony🌇.

      Wycieczkę zaczęliśmy od zwiedzania obiektów na terenie Auschwitz I. Przewodnicy oprowadzili nas po barakach, krematoriach i celach. Zobaczyliśmy blok śmierci i ścianę straceń. W trakcie zwiedzania dowiedzieliśmy się o warunkach życia w obozie koncentracyjnym, oznaczeniach więźniów, sytuacji dzieci w obozie, karach i egzekucjach oraz o eksperymentach medycznych. Kolejnym etapem naszej wycieczki był obóz w Brzezince. Była to dla nas wielka lekcja historii oraz niezapomniane przeżycie.

      Na koniec🔚 pojechaliśmy do Lanckorony, małego, malowanego miasteczka🌇. Zwiedziliśmy rynek wraz z otaczającymi go zabytkowymi chatkami🏘️. Zjedliśmy pyszne lody🍦🍨 i zadowoleni wróciliśmy do domów😁.

     • Nagrody za jesienną akcję

     • Jesień rozpieszcza nas piękną słoneczną pogodą. Rada Rodziców wraz z Samorządem uczniowskim również zadbali o nasze samopoczucie. Nasi kochani rodzice zasponsorowali nagrody dla klas 1-3 oraz dla odziału "0" za udział w jesiennej akcji.

      Dziękujemy im za wsparcie

      A klasom życzymy super zabawy z planszówkami:)

     • VII ogólnopolski konkurs plastyczny "Kocham Polskę".

     • W tym roku przypada 550 rocznica urodzin Mikołaja Kopernika. Z tej okazji Senat Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił wielkiego polskiego astronoma jednym z patronów bieżącego roku.

      Uczennice z naszej szkoły z klas V-VII w związku z tym wzięły udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym, którego tematem było przedstawienie portretu Kopernika lub jego zainteresowania astronomiczne. Poniżej przedstawiamy efekty ich pracy. 

      Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!!!

     • Spotkanie integracyjne 4a

     • 7 października 2023 roku na stadionie w Kolbuszowej odbyło się spotkanie integracyjne klasy 4a.

      W spotkaniu uczestniczyło dwoje wychowawców (poprzedni i obecny), co zaowocowało wzajemną rywalizacją dwóch drużyn, którym przewodzili. Była sportowa rywalizacja ale i dużo śmiechu i zabawy :).

      Zmęczeni wyczerpującymi wyzwaniami sportowymi, przygotowanymi przez rodziców, wszyscy udali się na pyszne kiełbaski, które na ruszcie doglądała męska część rodziców, podczas gdy Panie nakrywały stoły. Jedną z atrakcji przygotowaną przez rodziców  – a na pewno największą – była dmuchana zjeżdżalnia.

      Ten sobotni wieczór bezapelacyjnie sprzyjał wzajemnej integracji, między rodzicami, uczniami i nowym wychowawcą klasy. Było to naprawdę miłe spotkanie.

     • Zdrowa lekcja w 2 a

     • Mniam mniam klasa 2a dzisiaj robiła smaczna owocowa sałatkę. "Niechaj Wam smakuje żołądków nie psuje"...Od najmłodszych lat należy uświadamiać dzieci jak należy jeść zdrowo. Dzisiaj w klasie 2a było pysznie .

     • 3 x złoto !!!

     • Powiatowe zawody w sztafetowych biegach przełajowych zakończyły się dla naszych uczniów sporym sukcesem. Nasze reprezentacje zdobyły trzy pierwsze miejsca i awansowały do finału wojewódzkiego. Gratulacje!!! 

      Od lewej stoją; Frankiewicz Agata, Zygo Kaja, Draus Liliana, Kamińska Róża, Blicharz Amelia,  Brzuszek Nadia, na rękach Jadach Oliwia.

      Od lewej stoją; Kaźmierczak Natalia, Cieśla Anna, Pastuła Lena, Kochanowicz Nina, Kiwak Milena,  Marut Martyna i Julia Stępień.

      Od lewej stoją; Wlazło Jakub, Fitał Alan, Gawroński Jakub, Wołosz Bartosz, Grzywacz Dawid,  Rzepka Filip, na rękach Dziadura Maksymilian.

     • Finał akcji "Jesienny kosz"

     • Klasy 1-8 wzięła udział w akcji "Jesienny kosz " zorganizowanej przez SU. W jej ramach przygotowali  jesienne kosze pełne darów i skarbów, które, wprowadziły uczniów w odpowiedni do pory roku nastrój. Na dekoracjiach pojawiły się grzybki, dynie, kasztany, kolorowe liście, w których chowały się nawet jeżyki.
      Przy tworzeniu koszy i jesiennych obrazków uczniowie świetnie się bawili integrując się wzajemnie.
      Przedstawiciele Samorzadu Szkolnego przyszykowali dyplomy oraz małe niespodzianki dla klas biorących udział w akcji. A dla wybranych mają szczególne jesienne "małe co nieco":) 
      "Jesienne " klasy to :
      I a,b,c
      II a,b,c
      III a, b, c
      IV a,b,c,d
      V b, c 
      VI a, b, c
      VII a,b,c,d
      VIII a,b,c

      Wszystkim bardzo dziękujemy za zaangażowanie! I zapraszamy do kolejnych zabaw

     • Lasowiacy inspirują.....

     •  

      5 października uczniowie klasy 7c wzięli udział w konferencji „ Lasowiacy inspirują”, która odbyła się  w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej. Celem jej była promocja kultury lasowiackiej, zacieśnienie współpracy szkół ze wszystkimi instytucjami propagującymi kulturę lasowiacką, jak również zachęcenie do wdrażania wiedzy o Lasowiakach w szkołach. Wydarzeniu towarzyszyły wykłady poświęcone tematyce lasowiackiej, występy artystyczne oraz prezentacje lasowiackich zwyczajów. Nie zabrakło przyśpiewek i wspólnego śpiewania po lasowiacku. Podczas spotkania można było usłyszeć gwarę lasowiacką oraz wziąć udział w potyczkach językowych, które były przygotowane dla uczestników konferencji.

       

     • Wycieczka w Pieniny

     • 4 października klasy 7c i 7d pod  wybrały się na wycieczkę w Pieniny. Wyjazd okazał się bardzo udany. Na początek zwiedzaliśmy ruiny  zamku w Czorsztynie. Ta średniowieczna warownia stanowiła ważny element obronny. Obiekt dawał także schronienie królom Polski w trakcie wojen i lokalnych powstań. Po jego pożarze pod koniec XVIII w. popadł w ruinę, ale nie w zapomnienie. Następnie statkiem przepłynęliśmy do Niedzicy. Byliśmy również na Zaporze Niedzica, która spiętrza wody Dunajca tworząc Jezioro Czorsztyńskie. Potem spacerowaliśmy halą Majerz, przez środek której prowadzi główny granitowy szlak Pienin. Szlak oraz droga do Czorsztyna ma wysokie walory widokowe. Można z niej podziwiać m.in. łańcuch Tatr i Pieniny. Po pysznym obiadku wędrowaliśmy wąwozem Homole, którego ściany zbudowane są m.in. ze skał wapiennych, pochodzących z okresu jury i kredy. Drogę powrotną na parking odbyliśmy kolejką krzesełkową z Bukowinek. Pogoda nam dopisała i humory również!

     • Europejski Dzień Sportu Szkolnego w Szkole Podstawowej nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w Kolbuszowej

     • 29 września nasza placówka świętowała Europejski Dzień Sportu Szkolnego. Dziękujemy raz jeszcze wszystkim uczestnikom. Tego dnia w naszej szkole obowiązywał wyjątkowy harmonogram dnia – RUCHOWY PLAN LEKCJI (Active Lessons Plan), który przygotowała @FundacjaV4Sport w partnerstwie z @AkademiaKrokietaiLamy.

      Sami zobaczcie jak dobrze się bawiliśmy!

     • XVIII Gminny Konkurs Papieski „Wy jesteście Nadzieją świata” w SP w Kupnie

     • Nowa galeria 2023-10-02 Konkurs papieski w Kupnie została dodana do albumu fotograficznego

      W poniedziałek 2 października b.r. w SP w Kupnie odbył się konkurs, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły.14 uczniów wystartowało w dwóch kategoriach: Test o życiu i działalności św. Jana Pawła II oraz w kategorii muzycznej kl. 4-8. 

      W wyniku eliminacji tytuł laureata i zajęcie pierwszego miejsca uzyskali w poszczególnych kategoriach następujący uczniowie:

      W kategorii: Test:

      • drużyna chłopców zdobyła 1 miejsce Sławomir Mazur z kl. 7c i Jakub Zięba z kl. 6a.
      • Uczestniczkami tej kategorii była także żeńska drużyna ,tj. Maja Szydło i Karolina Starzec z kl.7a, ale nie udało się tym razem dziewczętom zdobyć podium.

      W kategorii muzycznej – soliści kl.4-6:

      • 1 miejsce- Anna Kulińska z kl. 5c

      W kategorii muzycznej – soliści  kl.7-8:

      • 1 miejsce - Sara Wahhab z kl.7d

      W kategorii muzycznej - zespoły kl.4-6:

      • 1 miejsce- Schola z SP nr2 w składzie: Milena Augustyn z kl.5c, Amelia Urban z kl. 5c, Gabriela Gul z kl. 5c, Karolina Makocka z kl. 5c, Anna Kulińska z kl. 5c, Wiktoria Koszyk z kl. 5c, Amelia Lechowska z kl. 7a, Gabriela Jurkowska z kl. 4c i Konrad Jachyra z kl. 7d.

      Opiekę nad grupą sprawowała pani Katarzyna Mianowska. 
      Laureatom serdecznie gratulujemy sukcesu!
       

       

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kolbuszowej
   • g2kolbuszowa@poczta.onet.pl, rekrutacja@sp2.kolbuszowa.pl
   • (17) 2270290,
   • ul. Obrońców Pokoju 46 36-100 Kolbuszowa Poland
   • Sylwia Blat tel.:(17) 2270280 e-mail: iod@zo.kolbuszowa.pl
  • Logowanie