• Wycieczka klas 6c i 6d w Góry Świętokrzyskie

     • 7 października klasy 6c i 6d wybrały się na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Zwiedzanie zaczęliśmy od Jaskini Raj. Jest to jedna z najpiękniejszych polskich jaskiń. Ogromna ilość i bogactwo form naciekowych jest ewenementem w skali światowej. Ciekawa ekspozycja prezentuje odnalezione w jaskini narzędzia pracy oraz odtworzone postacie rodziny neandertalskiej, zamieszkującej jaskinię ok. 50.000 lat temu, a także szczątki plejstoceńskich zwierząt - niedźwiedzia jaskiniowego, mamuta, czy nosorożca włochatego.

      Kolejnym etapem było Centrum Nauki Leonardo da Vinci. Zwiedzając to centrum poznaliśmy bliżej  postać włoskiego mistrza oraz ideę idealnych proporcji ludzkiego ciała przy stanowisku poświęconemu „Człowiekowi Wirtuwiańskiemu”. Tematem wystawy jest zdrowy organizm ludzki – dobrze funkcjonujące ludzkie ciało, które pozwala zachować sprawność fizyczną i umysłową.  Wystawa uświadamia zwiedzającym, jak złożony i wymagający jest organizm ludzki. Przedstawia pięć czynności życiowych człowieka (oddychanie, bicie serca, reakcja na bodźce, utrzymanie postawy pionowej ciała oraz odżywianie), które utrzymują organizm w stanie biologicznej równowagi. 

      Po pysznym obiadku odwiedziliśmy Muzeum Minerałów i Skamieniałości w Świętej Katarzynie. Można tam zobaczyć okazy występujące na całym świecie: kryształy górskie, krzemień pasiasty, ametysty, kamienie szlachetne, meteoryty, kości dinozaurów i wiele wiele innych. Wizyta w pracowni krzemienia pasiastego to z kolei doskonała okazja do poznania zawodu szlifierza.

      Ostatnim etapem było przejście szlakiem turystycznym na Łysicę. Jest to najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich należący do Korony Gór Polski. 

       

     • Zajęcia dla dzieci w szkolnej bibliotece

     • Prowadzone w szkolnej bibliotece zajęcia dla dzieci posiadają zarówno walory rozrywkowe (nauka przez zabawę), jak i edukacyjne. Rozwiją własne zainteresowania oraz pozwalają poznać zgromadzone w bibliotece książki.

     • Smacznie, zdrowo no i kolorowo! W klasie 2b

     • W naszej klasie 2b było dzisiaj bardzo wyjątkowo. Robiliśmy kanapki pełne witaminek. Doskonaliliśmy nasze umiejętności w posługiwaniu się "nożem i widelcem". Było naprawdę smacznie i wesoło !!!

     • Jedziemy na wycieczkę- klasy I

     • 7 października 2022r. dzieci z klas 1 pojechały do Europejskiego Centrum Bajki Koziołka Matołka w Pacanowie. Uczestnicy wycieczki mogli tu w bardzo ciekawy i rozwijający sposób zgłębiać wiedzę na temat różnych bajek i baśni. Oprócz Koziołka Matołka spotkali tu skrzaty, smoki i wiele innych postaci, które każdy zna od najmłodszych lat. Wycieczka była bardzo udana.

      A jak bawiliśmy się zobaczcie sami!!!

     • Powiatowe zawody w sztafetowych biegach przełajowych

     • W dniu dzisiejszym tj środa 05.10.2022r. na stadionie w Kolbuszowej odbyły się powiatowe zawody w sztafetowych biegach przełajowych.
      W kategorii starszej dziewczęta i chłopcy zajęli I miejsca i uzyskali awans do finału wojewódzkiego. Natomiast w młodszej kategorii dziewczęta zajęły I miejsce (awans do finału wojewódzkiego) , a chłopcy II miejsce.

     • Czytanie w klasie 1a :)

     • Klasa 1A omawiała "Brzydkie kaczatko" Hansa Christiana Andersena. Dzieci z ciekawością sluchaly baśni czytanej przez mame jednego z uczniów.

      Dziękujemy pani Justynie za piękne przeczytanie uczniom baśni.

     • Wyniki wyborów do Samorządu Szkolnego!

     • 30 września w Szkole Podstawowej Nr 2 odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego oraz Rady Młodzieżowej. W głosowaniu brali udział uczniowie klas I – VIII naszej szkoły. Po zakończonych wyborach, komisja dokonała podliczenia głosów.  


      Największe poparcie uzyskał Michał Makocki z klasy VIII D, który tym samym został wybrany na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Zastępcą zaś została jego koleżanka z klasy– Kornelia Chodorowska. Skarbnikiem została powołana Antonina Drab z klasy VII  A , natomiast sekretarzami : Oliwia Sybicka - VII A oraz Natalia Kaźmierczak -VII B.

      Nowy zarząd Samorządu Uczniowskiego w najbliższych dniach opracuje swój plan działania na bieżący rok szkolny i z pomocą opiekunów skupi się na jego realizacji. Gratulujemy sukcesu nowym władzom uczniowskim, odwagi i społecznej postawy. Pamiętajmy jednak, że Samorząd Uczniowski to wszyscy uczniowie naszej szkoły, zatem zapraszamy do współpracy, liczymy na aktywność wszystkich kolegów i koleżanek.

     • Jesienne dekoracje

     • Uczniowie bardzo zaangażowali się w jesienne dekorowanie swoich klas 🍂🎃🍆🥕🌽🍂

      Ich efekty można podziwiać w dzisiejszej fotorelacji 📸

     • Yamaha w naszej szkole

     • W czwartek w naszej szkole pojawili się w naszej szkole muzycy ze szkoły muzycznej Yamaha👨‍🏫👩‍🏫

      Uczniowie dowiedzieli się na jakich instrumentach mogą nauczyć się grać 🎹🎤🥁🎻🎸🎺🎷🎹

      Niektórzy szczęśliwcy mieli możliwość zagrania swoich pierwszych nut podczas pokazu 🎶🎶🎶

     • Złote medale w Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Igrzysk Dzieci w Lekkiej Atletyce

     • W dniu 28.09.2022r. na stadionie w Kolbuszowej odbyły się Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Igrzysk Dzieci w Lekkiej Atletyce, w których to Ania Cieśla w skoku w dal z wynikiem 4,93m zdobyła złoty medal.      W zawodach brali udział również: Dziadura Maksymilian w biegu na 1000m i Abbas Ali w rzucie piłeczką palantową.

      W następnym dniu 29.09.2022r. na stadionie w Kolbuszowej odbyły się też Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego, ale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce, gdzie Olivia Bajor w biegu na 300m, uzyskując czas 47.91, zdobyła złoty medal, a Maja Pastuła w biegu na 600m, uzyskując czas 1.51.89, zajęła 2 miejsce zdobywając srebrny medal.

      Bardzo dobre występy w swoich dyscyplinach uzyskali również: Domański Laura w biegu na 100m, Wilk Krystian w pchnięciu kulą i Wołosz Bartosz w biegu 1000m.

      Gratulujemy!!!

     • Wybory tuż tuż ...

     • Druga połowa września to czas wyborów samorządowych w Szkole Podstawowej nr 2. Oliwia Sybicka, Antonina Drab z 7a, Natalia Kaźmierczak z 7b, Kornelia Chodorowska oraz Michał Makocki z 8d to piątka śmiałków, którzy ubiegają się o funkcję przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Od kilku dni prowadzą oni na terenie szkoły kampanię wyborczą, przekonując koleżanki i kolegów do swego programu. Dzisiaj odwiedziliśmy klasy młodsze, jutro odpowiedzą na pytania klas starszych :)


      Wybory już w piątek więc czytajcie plakaty, rozmawiajcie z kandydatami i decydujcie!!!

     • Wycieczka klas trzecich

     • W poniedziałek 26 września klasy trzecie wybrały się na wycieczkę do Wieliczki i Krakowa. W Kopalni Soli "Wieliczka" każda klasa pod opieką pana przewodnika poznała historię jej powstania oraz legendę o św. Kindze. W trakcie zwiedzania podziwiać można było rzeźby wykonane z soli oraz piękną drewnianą zabudowę. Uczniowie na swojej drodze spotkali Skarbnika czyli ducha kopalni, który miał dla nich zadania do wykonania. Ostatnim przystankiem był sklep z pamiątkami, który cieszył się dużym powodzeniem wśród uczniów 😉 Pogoda dopisywała dlatego uczniowie zwiedzili jeszcze Kraków i jego największe zabytki czyli Smoka Wawelskiego, Sukiennice, Kościół Mariacki czy pomnik Adama Mickiewicza. Wszyscy wrócili pełni wspaniałych wspomnień i pamiątek 🙂

     • Podziękowanie

     • Chcielibyśmy podzielić się z Wami podziękowaniem, które otrzymaliśmy w ramach udziału w Akcji SUKULU. 

      Kwota 620 PLN jest już na koncie Fundacji, z którego środki przeznaczone zostaną w 100% na zakup materiałów budowlanych potrzebnych do budowy szkoły w afrykańskiej wiosce Libambami..

      Dziękujemy raz jeszcze ...To dzięki Wam :) 

     • Street food w Kolbuszowej

     • W dniu dzisiejszym, 27 września, na zaproszenie #Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. KEN w Weryni (za które bardzo dziękujemy :)) uczniowie klas 8 uczestniczyli w niezwykłym wydarzeniu w ramach projektu „Food Redefined” #Erasmus+ i wizyty studyjnej szkół partnerskich z krajów europejskich. Na rynku w Kolbuszowej przygotowane zostało uliczne gotowanie, na którym nasi starsi koledzy prezentowali smakołyki a my je degustowaliśmy;). Uczniowie "z Dwójki" posmakowali dań z kuchni polskiej, chorwackiej, francuskiej i portugalskiej.  Było pysznie i multikulturowo!!

     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

     • W dniu 23 września odbył się apel, podczas którego odbyła się prezentacja kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Z tej okazji kandydaci przygotowali plakaty wyborcze, na których umieścili informacje o sobie oraz swój program. Do końca września każdy z kandydatów może prowadzić na terenie szkoły kampanię wyborczą. 

      A więc kampanię wyborczą uznajemy za otwartą :). 
      Więcej o kandydatach i  ich programach już niedługo ...