• Dni otwarte

     • 14 marca w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty, który cieszył się dużym zainteresowaniem pierwszoklasistów i ich rodziców. Uczniowie klas trzecich i czwartych zaprezentowali zaproszonym gościom występy taneczne i wokalne. Przyszli pierwszoklasiści wzięli udział w ciekawych zajęciach: językowych, plastycznych, fizycznych i wirtualnych. Ponadto rodzice wspólnie z dziećmi zwiedzali szkołę i sale lekcyjne. Mamy nadzieję, że sześciolatkom spodobała się nasza szkoła i pierwszego września zasilą szeregi uczniów SP2.

     • Wielka Liga Czytelników - półfinał

     • 14.03 odbył się test półfinałowy VII Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników. Do finału zakwalifikowały się dwie  dwuosobowe drużyny:

      w kategorii klas I-III - Kamila Grabiec IIIb i Karol Kuliński IIa

      w kategorii klas IV-VI - Zofia Tomczyk IVd i Aleksander Tabisz VIc

       

         Od 23 października do 1 marca uczniowie zdobywali sprawności czytelnicze czytając książki i rozwiązując interdyscyplinarne testy dotyczące zarówno znajomości lektury jak i ćwiczące posługiwania się różnymi słownikami. Do testu półfinałowego zakwalifikowano 12 uczniów w kategorii klas I-III oraz 5 uczniów w kategorii IV-VI. 
         14.03 odbył się test półfinałowy. Dotyczył on treści książki wskazanej przez organizatora. Pytania były szczegółowe i różnorodne np: testy jednokrotnego i wielokrotnego wyboru, pytania typu tak/nie, pytania na uzupełnienie, krzyżówka, określenie kolejności zdarzeń. Maksymalna ilość punktów do zdobycia to 100. Do finału ogólnopolskiego zakwalifikowały się osoby, które napisały test na co najmniej 80%. Taka sztuka udała się czwórce naszych uczniów. W finale ogólnopolskim, który odbędzie się 9 maja 2024r. wystąpią:

      • w kategorii klas I-III - Kamila Grabiec IIIb (94%) i Karol Kuliński IIa (80%)
      • w kategorii klas IV-VI - Zofia Tomczyk IVd (81%) i  Aleksander Tabisz VIc (80%)

      Pozostali uczestnicy półfinału w kolejności zajętych miejsc:

      Klasy I-III

      3. Hubert Wołoszyn Ia
      4. Piotr Serafin IIb
      5. Zuzanna Pytlak IIIb
      6. Anna Antos IIIb
      7. Hanna Labuda Ia
      8. Gabriela Skrzypczak IIIb
      9. Antoni Jagodziński IIa
      10. Barbara Tabisz Ib
      11. Sara Pieróg IIIc

      Klasy IV-VI

      3. Milena Augustyn Vc
      4. Matylda Front IVd

      Do półfinału zakwalifikowały się nieobecne: Helena Hołubowska (Ia) oraz Antonina Machowska (IVc).

       

      Gratulujemy wszystkim oraz dziękujemy za wsparcie rodzicom i wychowawcom mobilizujących dzieci

      do aktywności czytelniczej.

     • 8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet

     • 8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet – na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. Co roku z tej okazji tego sympatycznego marcowego święta w naszej szkole pojawiają się kwiaty, życzenia i drobne upominki dla małych i tych większych kobiet. W ten wyjątkowy dzień w klasach i na szkolnych korytarzach czuć było wyjątkową atmosferę oraz można było zobaczyć małe i duże księżniczki.

     • W oczekiwaniu na Wielkanoc w klasie 1a

     • Wszyscy bardzo lubimy wiosnę, a wraz z nią radosne święta Wielkiej Nocy. Jednym z symboli tych świąt jest soczyście zielony owies, dlatego poczyniliśmy pierwsze kroki, aby był ozdobą naszych wielkanocnych stołów. Efektami podzielimy się z wami za 10 dni. Mamy nadzieję, że będzie pięknie.

     • KONKURS -PORTRET MATEMATYKA

     • Wszystkie piękne pracę zostały zebrane i wysłane teraz czekamy na ogłoszenie wyników. Zobaczcie ile pracy i zangazowania uczniowie włożyli w wykonanie tych prac. Czekamy z niecierpliwością na wyniki!!

     • Dream team

     • W dniu dzisiejszym nasz angielski "Dream team" otarł się o podium, zajmując 4 miejsce w powiatowym konkursie z języka angielskiego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Widełce. Uczniowie musieli zmagać się z testem z wiedzy o Szkocji, dokończyć słowa piosenki, zabawić się w kalambury, uzupełnić komiks czy też przetłumaczyć fragment filmu lub bajki.

      Było blisko... Nie poddajemy się i za rok bogatsi w zdobyte doświadczenia będziemy walczyć o podium!

     • Trening umiejętności społecznych w Dwójce

     • We wtorkowe popołudnie, 12 marca w jadalni naszej szkoły odbyło się spotkanie warsztatowe TUS dla dzieci i rodziców klas drugich. Zajęcia artystyczne poprowadzila p. Anna Kisiel, mama naszej uczennicy, pracująca na co dzień w Ośrodku Dziennym Caritas . W ramach wspólnej pracy powstały przepiękne ozdoby świąteczne, które zostaną zaprezentowane społeczności szkolnej,a następnie wezmą udział w kiermaszu organizowanym przez wychowawców klas drugich. Dziękujemy rodzicom naszych podopiecznych za pomoc i poświęcony czas.

     • Przed nami Święta Wielkanocne

     • Myślimy o nich coraz częściej. Uczniowie klas IV mogli się o tym przekonać podczas pobytu w Zalipiu, urokliwej wsi, |w której domy, i wszystko, co się wokół nich znajduje, pomalowane jest w kwieciste, kolorowe wzory. Nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach „Pisanki i palmy wielkanocne”. Pod okiem malarek malowali jajka i ozdabiali palmy, rozwijając tym samym swoje umiejętności plastyczne.

     • Zajęcia arterapeutyczne w klasach drugich

     • W ubiegłym tygodniu odbyły się zajęcia arterapeutyczne w klasach 2-ich poprowadzone przez Panie Terapeutki - z Warsztatów Terapii Zajeciowej. Uczniowie mieli okazję wykonać kartki wielkanocne metodą scrapbookingu. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i przekazanie ciekawych informacji dotyczących poznanej metody ozdabiania nie tylko kartek, ale też albumów.

     • Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

     •  

      8 marca 2024r. w Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczniom z powiatu kolbuszowskiego, którzy najlepiej poradzili sobie z zadaniami konkursowymi z języka angielskiego.

      Konkurs ,,Mistrz Języka Angielskiego” miał formę testu pisemnego zawierającego zadania sprawdzające znajomość gramatyki i słownictwa oraz rozumienie tekstu słuchanego i pisanego.

      Rywalizacja między uczniami była bardzo wyrównana. Nie było łatwo, ale nasze siódmoklasistki znalazły się wśród najlepszych. Zaprezentowały wysoki poziom wiedzy i umiejętności językowych.

      Julia Kaltenberg z klasy 7 d zdobyła III miejsce, natomiast Zofia Branas i Nikola Reguła z klasy 7c otrzymały wyróżnienie.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach!

     • „Ż” jak żółwik Bartek

     • W dniu, w którym poznaliśmy literkę „ż” do naszej klasy zawitał sympatyczny gość- żółw Bartek. Jest on ukochanym pupilem naszego kolegi Huberta, który nie tylko wspaniale się nim opiekuje, ale także posiada szeroką wiedzę na temat różnych gatunków żółwi. Wszyscy spędziliśmy niezapomniane chwile z Bartkiem a dzięki ciekawym opowieściom Huberta poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat tych niezwykłych gadów.

     • Dzień z Multikinem

     • Dzieci z klas drugich wraz z wychowawczyniami spędziły czwartkowe przedpołudnie na seansie w Multikinie. Tym razem obejrzeliśmy film fabularny "Emma i czarny jaguar". Podziwialismy piękno dżungli równikowej i z zapartym tchem śledziliśmy walkę naukowców oraz Indian o ratowanie zwierząt przed kłusownikami.

      Film polecamy tym wszystkim,którzy cenią sobie przygodę oraz kochają przyrodę.

     • Konkurs recytatorski klas 2 wierszy Juliana Tuwima

     • W dniu lutego odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski wierszy Juliana Tuwima uczniow klas drugich. Poeta napisał dla najmłodszych piękne wiersze, które dzieci chętnie recytowały podczas konkursu m.i. "Okulary", "Ptasie radio", "Dwa Michały " i wiele innych wierszy przedstawiły dzieci klas 2. W naszym jury zasiadła pani dyrektor Malgorzata Mazur oraz pani Aleksandra Zielińska. Po długiej debacie wybrały następujących zwycięzców:

      1 miejsce: Lenka Żądło kl.2a wiersz "Okulary"

      2 miejsce: Milena Kozak kl.2a "Okulary"

                       Adrian Łopuszyński kl.2a "Ptasie Radio"

      3 miejsce: Kacper Bogacz 2a "Kotek"

                        Ksawery Jadach 2a "Cuda i dziwy" 

                    Luiza Kusnierz 2a "Abecadlo"

                   Julia Kisiel 2c "Kotek"

      Wyróżnienia:  Aleksander Dulych 2b "Okulary"

                        Antoni Jagodzinski 2a '" Dwa Michaly"

               Filip Serafin 2c "Bambo"

                Laura Ligeza 2a "Okulary "

          Liliana Ozga 2c "Dwa Michaly"

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju na drodze aktorstwa!!!

     • Spotkanie z teatrem🎭

     • 23.02.2024 roku w naszej szkole odbył się spektakl „Czym jest cyberprzemoc i jak jej unikać?” w wykonaniu Teatru Edukacyjnego z Krakowa.

      Przedstawienia teatralne obejrzało 153 uczniów z klas drugich, czwartych i klasy zerowej.

      Spektakl skupiał się na omówieniu niepokojącego zjawiska jakim jest cyberprzemoc i szkodliwe grupy online. Aktorki w przystępny sposób zaprezentowały młodym widzom dwa przedstawienia. Za pomocą krótkich scenek pokazały konsekwencje nieodpowiedniego korzystania z Internetu.

      Beata Mierzwa

     • Czytaj książki fajna sprawa, w nich się kryje śmiech zabawa.

     • W dniu dzisiejszym klasa 2a wybrała się na zajęcia biblioteczne do Biblioteki Miejskiej w Kolbuszowej. Zajecia prowadzone przez panią Justynkę były bardzo ciekawe i wprowadziły uczniów w świat książki. Przedstawiła wszystkim wartość książki i zachęciła do czytania i korzystania z biblioteki. Pani oprowadziła dzieci w każdy zakamarek biblioteki (czytelnia, magazyn książek, wypożyczalnia). Zobaczyły również gabinet dyrektora, gdzie serdecznie przywitał ich sam dyrektor pan Pawel Michno. Wychodząc dostały słodki poczęstunek. Dzieci pełne wiedzy na temat książek i z entuzjazmem powróciły do szkoły. Dziękujemy wszystkim pracownikom biblioteki za tak miłe przyjęcie.

       

     • Kuchnie Europy

     • W maju odbędzie się  edycja Szkolnego konkursu "Kuchnie Europy". Poniżej przedstawiamy trasę  kulinarnej podróży :)

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kolbuszowej
   • g2kolbuszowa@poczta.onet.pl, rekrutacja@sp2.kolbuszowa.pl
   • (17) 2270290,
   • ul. Obrońców Pokoju 46 36-100 Kolbuszowa Poland
   • Sylwia Blat tel.:(17) 2270280 e-mail: iod@zo.kolbuszowa.pl
  • Logowanie