• Abra - kadabra, czary mary w klasie 1c

     • Uczniowie z klasy 1c w trakcie zabawy andrzejkowej mogli dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodziankaA wróżby odczytywali z ciasteczek z wróżbamiKażdy mógł sprawdzić jakie imię będzie miała ich sympatia.

      Całą imprezę uświetniała fantastyczna muzyka, przy której chętnie wszyscy się bawili.

      Zabawa andrzejkowa sprzyjała integracji dzieci, a wspólny poczęstunek uczył przede wszystkim umiejętności dzielenia się.

      Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy show.

     • Spotkanie z baśnią w klasie 1a

     • Klasa 1A omawiała baśń Andersena "Dziewczynka z zapałkami ". Dzieci z ciekawością sluchaly baśni czytanej przez mame jednej z uczennic. Dziękujemy pani Kasi za piękne przeczytanie uczniom baśni.

     • Andrzejkowa zabawa w 2c

     • W czwartek, 24 listopada sala naszej klasy zamieniła się w magiczne miejsce. Zawitały do nas wróżki , czarownice, sportowcy , służby mundurowe , kotek , Sider Man oraz Harry Potter z Hermioną. Impreza rozpoczęła się słodkim poczęstunkiem , następnie wkroczyliśmy w świat magii i przepowiedni. Przez dziurkę od klucza każdy miał możliwość przelać wosk, by później zobaczyć co czeka go w przyszłości. Jak się okazało większość z nas będzie podróżnikami co bardzo nas cieszy, gdyż lubimy przygody. To jednak nie był koniec przepowiedni. Rodzice przygotowali nam także ciasteczka z miłą niespodzianką. W środku każdego z nich czekała na nas kolejna rada na przyszłość. Wszystkie wróżby traktujemy oczywiście z przymrużeniem oka , ale była to dla nas świetna zabawa. Na zakończenie rozpoczęła się dyskoteka, na której wszyscy fantastycznie się bawili.

      Tego dnia wróciliśmy do domu w dobrych humorach

     • "Czary mary" wróżby andrzejkowe już za nami - klasa 1a

     • W klasie 1A było bardzo bajecznie i kolorowo . Dzieci były przebrane w stroje, aż trudno było ich rozpoznać. W klasie odbyła się dyskoteka następnie wróżby u prawdziwej czarownicy oraz słodki poczęstunek . Wszyscy byli bardzo zadowoleni i z utęsknieniem czekają na następne Andrzejki.

     • Wyjazd integracyjno- edukacyjny klas I

     • W dniu 29 listopada odbył się wyjazd integracyjno- edukacyjny dla wszystkich klas 1 do Ośrodka Wypoczynkowego ZAZ Każda "Centrum Natura" Caritas w Budach Glogowskich. Każda klasa wzięła udział w trzech blokach zajęć warsztatowych a na zakończenie wszyscy razem będą bawili się podczas zabawy andrzejkowej.

      W czasie pobytu przewidziany został ciepły posiłek (pierogi ruskie i kompocik ). Do dyspozycji dzieci pozostał plac zabaw, boiska sportowe, sala zabaw lub możliwość spaceru po obiekcie Centrum Natura 2000. Zajęcia, w których uczestniczyły dzieci: 

      • Zajęcia artterapeutyczne w formie plastycznej wspomagające rozwój motoryki małej i rozwój wyobraźni
      • Warsztaty ergoterapeutyczne- wykonanie mydełka glicerynowego
      • Zajęcia integracyjne w sali zabaw.
      • Rozwiązywanie quizów i zagadek celem wspomagania rozwoju i intelektualnego.
      • Zabawa taneczna (wróżby andrzejkowe).

      Wszyscy wrócili zadowoleni, pełni energii z mydełkami pachnącymi w dłoni. Dziękujemy wszystkim za tak ciepłe i miłe przyjęcie nas w Ośrodku Caritasu.

     • „Mały Mistrz Ortografii” obchodzi trzydzieste urodziny;)

     •              29 listopada w Szkole Podstawowej nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego odbył się Gminny
      Konkurs Ortograficzny. Wzięło w nim udział 50 uczniów z naszej gminy. Uczestnicy konkursu ortograficznego walczyli o zwycięstwo w dwóch grupach wiekowych: klasy IV – VI i klasy VII - VIII. Organizatorzy przygotowali dwa różne teksty dostosowane do poziomu uczniów. Komisja oceniła prace i wyłoniła laureatów.


      Klasy IV – VI:
      I miejsce: Franciszek Jamróz (SP 2 Kolbuszowa)
      II Miejsce: Anastazja Reguła (SP 2 Kolbuszowa)
      III miejsce: Kajetan Płaza (SP 1 Kolbuszowa)

      Klasy VII – VIII:
      I miejsce: Hanna Starzec (SP 2 Kolbuszowa)
      II miejsce: Magdalena Matejek (SP 1 Kolbuszowa)
      III miejsce: Maksymilian Nowicki (SP 2 Kolbuszowa)

                        Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i opiekunom za przybycie do naszej szkoły
      i uczestniczenie w tym wydarzeniu. Jest to dla nas szczególnie ważne, gdyż w tym roku po raz trzydziesty organizowaliśmy ten konkurs. Przyznacie, że jest to OKRĄGŁY JUBILEUSZ :)


                

     • Wyjątkowa zbiórka harcerska

     • Na ostatniej zbiórce harcerze robili świece okopowe.  Mieli również kilku gości. Odwiedziła ich komendantka Hufca Druhna Julita, bez której zbiórka nie mogłaby się odbyć i której serdecznie dziękujemy za pomoc. Z wizytą przyszła również Druhna Małgorzata oraz ksiądz Ryszard Dziuba, który przybliżył harcerzom sytuację panującą na Ukrainie oraz to jak bardzo ważna jest nasza pomoc. Jesteśmy księdzu bardzo wdzięczni za jego słowo. Ksiądz zawiezie zrobione przez nas świece na Ukrainę.

     • Andrzejki w zerówce :)

     • W zerówce Szkoły Podstawowej nr 2 co roku podtrzymujemy tradycje związane z „Andrzejkami”. W tym roku temu wydarzeniu towarzyszyły konkursy, zabawy i wróżby andrzejkowe. Wszystko to odbywało się w rytm tańców i śpiewów zorganizowanych przez Samorząd Szkolny. Nie zabrakło również tradycyjnego ustawiania „bucików”, „losowania rekwizytów” i innych wróżb związanych z tym świętem. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym.
      Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

     • Zaczarowany świat magii i wróżb, czyli Andrzejki w naszej szkole

     • Andrzejki to doskonała okazja do zabawy i do sprawdzenia losu. W polskiej tradycji to ostatnia okazja do zabawy przed adwentem. W czwartek, 24 listopada, w naszej szkole odbyła się andrzejkowa dyskoteka szkolna. W tym dniu korytarze oraz sala chemiczna zamieniły się w miejsce czarów i magii. 
      Dzięki przygotowanym przez nasze absolwentki wróżbom, rekwizytom i zabawom wszyscy mogliśmy poczuć magię Andrzejek. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości, szukał swojej szczęśliwej liczby, poznawał znaczenie swojego ulubionego koloru. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.
      Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, wszyscy po pląsach i tańcach szczęśliwie wrócili do domów zastanawiając się czy wróżby się spełnią...
       

     • Misie, misiaczki, przytulaczki

     • W piątek 25 listopada obchodziliśmy „Światowy Dzień Pluszowego Misia”. Na korytarzach zapełniło się od mięciutkich, puszystych Misiaków – Przytulaków, ulubieńców tych najmłodszych i najstarszych uczniów naszej szkoły. Na lekcjach zrobiło się weselej. Nie straszna okazała się kartkówka czy sprawdzian. Oczywiście nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia z misiem. Poniżej zapraszam do obejrzenia krótkiej fotorelacji.

     • Uczniowie z 7a na wystawie fotograficznej

     • 25 listopada 2022 roku Klasa 7a odwiedziła budynek dawnej Synagogi, gdzie obecnie mieści się Oddział Edukacji Kulturalnej i Regionalnej MiPBP w Kolbuszowej. Uczniowie obejrzeli aktualną wystawę zatytułowaną „Różnorodność świata zwierząt Płaskowyżu Kolbuszowskiego w obiektywie Zbigniewa Kożuchowskiego”, gdzie mieli szczęście spotkać się z samym autorem wystawy.

      Wystawa prezentuje makrofotografie owadów spotykanych na terenie Płaskowyżu Kolbuszowskiego, których najczęściej nie dostrzega się podczas wędrówek po lesie lub łące, a które pełnią ważne funkcje w przyrodzie. Uczniowie obejrzeli także film o przyrodzie Puszczy Sandomierskiej.

     • Dzień Pluszowego Misia

     • Samorząd Szkolny po raz kolejny serdecznie zaprasza Was do wspólnej zabawy !!!

      Otóż 25 listopada będziemy w naszej szkole obchodzić „Dzień Pluszowego Misia”. Prosimy, aby każdy z Was

      w tym dniu przyniósł do szkoły swojego ulubionego "Pluszaka - Misiaka", który będzie Wam towarzyszył

      w czasie lekcji, przerw i wspólnych zabaw. Do zabawy zapraszamy również nauczycieli i pracowników szkoły.

      A kto wie, być może Miś  pomoże w rozwiązaniu lub załatwieniu pilnych spraw !!!

     • 2c z wizytą na wernisażu

     • 17 listopada wybraliśmy się do Samorządowego Centrum Kultury w Dzikowcu na wernisaż wystawy "Kolorowy Świat" uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Kolbuszowej Dolnej. Po uroczystym otwarciu, w ładnych wnętrzach dzikowieckiego dworku Błotnickich, podziwialiśmy galerię prac uczniów, które urzekły nas swoją kolorystyką i różnorodnością tematu. Zwiedzanie wystawy zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem.

      Dziękujemy za zaproszenie , było to dla nas nowe, ciekawe doświadczenie.

      Uczniowie 2c