• Szkoły pełne talentów 3

          • Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do programu "Szkoły pełne talentów 3".​​ I w tym roku akcja polega na tym, że robiąc zakupy zawierające minimum jeden owoc 🍎lub warzywo w sklepie Lidl za każde 50 zł otrzymać można 1 Talenciaka. Można je aktywować na stronie lidl.pl/Szkoly, wykorzystując kod numeryczny lub skanując z nich unikalny kod QR, i przypisać je do naszej szkoły. Można również przynieść Talenciaka do szkoły i przekazać je do specjalnych pudełek 📦,które będą znajdować się w pokoju nauczycielskim klas 1-3, sekretariacie oraz w pokoju nauczycielskim klas 6-8. Można również przekazać je wychowawcom. Szkoła zgromadzone Talenciaki będzie mogła wymienić na atrakcyjne wyposażenie szkolne.

            W ubiegłych latach zebrane kupony wymieniliśmy na pomoce szkolne.

            Zachęcamy do wspólnej zabawy!!!

            Razem możemy więcej 😘

            Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę lidl.pl/ Szkoly

        • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2024/2025 W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 IM. K. K. BACZYŃSKIEGO W KOLBUSZOWEJ
          • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2024/2025 W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 IM. K. K. BACZYŃSKIEGO W KOLBUSZOWEJ

          • Dyrekcja i Grono Pedagogiczne zaprasza wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego  2024/2025, które odbędzie się w poniedziałek 2 września 2024r. 


             ROZPOCZECIE_ROKU_SZKOLNEGO_2024.pdf

            Najpierw razem z ks. proboszczem Janem Pępkiem i katechetami zapraszamy na Mszę św. o godzinie 8:00 w kościele pw. św. Brata Alberta w Kolbuszowej.

            Później, o godz. 9:20, odbędą się spotkania w szkole z wychowawcami.

            Do szkoły uczniowie klas II-VIII pójdą pod opieką wychowawców. Proszę dopilnować, by uczniowie klas młodszych trafili do właściwego nauczyciela. Uczniowie klas starszych, za zgodą rodziców, mogą udać się do szkoły samodzielnie, wtedy nie mają obowiązku zgłaszać się do wychowawcy. Jeśli uczeń z klasy I będzie potrzebował opieki w dotarciu do szkoły to prosimy o zgłoszenie tego faktu do sekretariatu do 30.08.2024r. do godziny 9:00.

            Uczniowie dojeżdżający do szkoły będą mieli zorganizowany dowóz do kościoła, a po rozpoczęciu odwóz będzie spod szkoły. Szczegółowy harmonogram poniżej.

             

        • Wyprawka szkolna ucznia klasy pierwszej
          • Wyprawka szkolna ucznia klasy pierwszej



          • wyprawka_kl1_2024.pdf

             

            Wygodny plecak

            Obuwie na zmianę + podpisany worek na obuwie

            Obuwie też można podpisać

            Zeszyty podpisane na okładce

            •    format A4 w wąskie linie 32-kartkowy (czerwona i niebieska linia, pionowy)
            •    format A4 w kratkę 32-kartkowy

            Piórnik z wyposażeniem

            1.    2 ołówki o twardości HB
            2.    temperówka
            3.    gumka
            4.    klej w sztyfcie
            5.    linijka
            6.    nożyczki z zaokrąglonymi końcami
            7.    kredki ołówkowe

            Przybory plastyczne (podpisane)

            1.    kredki woskowe (świecowe)
            2.    plastelina
            3.    farby plakatowe + 3 pędzle o różnej grubości
            4.    kubek na wodę
            5.    blok techniczny biały (format A3)
            6.    blok techniczny kolorowy (format A3)
            7.    blok rysunkowy biały (format A3)
            8.    blok rysunkowy kolorowy (format A3)
            9.    papier kolorowy
            10.    teczka z gumką (format A4 i A3)
            11.    podkładka do prac plastycznych
            12.    ryza papieru ksero

          • Krzysztof Kamil Baczyński – „żołnierz, poeta, czasu kurz…”

          • W tym roku przypada 80. rocznica śmierci Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

            Wybuch  powstania warszawskiego  zaskoczył poetę w rejonie  placu Teatralnego. Nie mogąc przedostać się na miejsce koncentracji macierzystej jednostki (Wola  –Dom Opieki przy ul. Karolkowej), przyłączył się do oddziału złożonego z ochotników, którymi dowodził ppor. Lesław Kossowski, pseudonim „Leszek”.

            Baczyński poległ na posterunku w pałacu Blanka  4 sierpnia  1944 w godzinach popołudniowych (ok.16), śmiertelnie raniony przez  strzelca wyborowego  zajmującego stanowisko w gmachu  Teatru Wielkiego. Pierwotnie pochowany został na tyłach pałacu. Po wojnie jego ciało przeniesiono na  Cmentarz Wojskowy na Powązkach  (kwatera A22–2–25) .


            Dzisiaj społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego składa hołd swemu Patronowi. Jesteśmy dumni, że nasza placówka nosi imię tego wybitnego poety - żołnierza. My, podobnie jak on, chcemy służyć naszej ojczyźnie i wprowadzać w życie ideały, które przyświecały jego pokoleniu.


            CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM !

            Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kolbuszowej już dziś zapraszają uczniów gminy Kolbuszowa do wzięcia udziału w konkursie poświęconym życiu i twórczości naszego Patrona, który odbędzie się jesienią.

          • Konkurs z Języka Angielskiego dla klas III

          • W czerwcu 2024r. uczniowie klas III naszej szkoły mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych w szkolnym konkursie z języka angielskiego. 

            Do konkursu przystąpiło dwudziestu uczniów, których zadaniem było rozwiązanie testu leksykalno - gramatycznego. Test konkursowy składał się z 13 zadań o różnym stopniu trudności i sprawdzał znajomość słownictwa i reakcji językowych. Zadania były z zakresu wiadomości z języka angielskiego z klasy trzeciej. Uczestnicy doskonale poradzili sobie z zadaniami, wykazując się bardzo dobrą znajomością języka angielskiego.

            Wyniki konkursu:

            I miejsce - Jacob Starzec z klasy 3c

            II miejsce (ex aequo) - Kamila Grabiec z klasy 3b oraz Kacper Cisło z klasy 3c

            III miejsce - Oliwia Popek z klasy 3c

            Wyróżnienia otrzymali: Piotr Hanusek z klasy 3a i Szymon Bąba z klasy 3b

            Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach!

             

          • Hubert Mytych na gali rozdania dyplomów PKM im. F. Leji

          • 11 czerwca 2024 r. w Kolegium Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Rzeszowskiego podczas konferencji „Twarze Matematyki” odbyło się uroczyste rozdanie  dyplomów i nagród XXIII Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. F. Leji. Na gali był obecny uczeń z naszej szkoły. Huberta Mytych z klasy 8c zajął III miejsce i uzyskał tytuł LAUREATA  XXIII Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. F. Leji.

            Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
          • Wycieczka do Lublina

          • Dnia 6 czerwca 2024r. uczniowie, którzy wykazali się największą aktywnością w akcjach i konkursach Samorządu Uczniowskiego udali się pociągiem do Lublina, w ramach nagrody. O ósmej ta 19 osobowa grupa wraz z opiekunkami wyruszyła w drogę. Po dotarciu na miejsce udaliśmy się na taras widokowy z atrakcjami dla dzieciaków - drabinkami oraz hamakami. Następnie zjedliśmy lody i pospacerowaliśmy odrobinę. W południe rozpoczęliśmy zwiedzanie zamku. Pod wodzą przewodniczki dowiedzieliśmy się między innymi o "czarciej łapie." Również z nią tworzyliśmy własne wyroby ceramiczne. Każdy zgłodniał po takich wrażeniach, więc wybraliśmy się do McDonalda. Po obiedzie przyszła pora na deser, po który poszliśmy do Sweet Factory. Po takiej ilości słodyczy musieliśmy "wychodzić energię", więc wybraliśmy się na stragany z pamiątkami. Po zakupach czas był wracać do domu. Wycieczka ta była genialna. Mam nadzieję, że ten arykuł zachęci wszystkich do częstszego udziału w akcjach organizowanych przez Samorząd Szkolny w przyszłym roku. 

          • Gala Podsumowania Konkursów Przedmiotowych

          • 12 czerwca 2024r. w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie odbyła się Gala Podsumowania Konkursów Przedmiotowych 2023-2024. Podkarpacki Kurator Oświaty przeprowadził w roku bieżącym 13 konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych i 2 tematyczne (Ogólnopolski Konkurs Budowy i Programowania Robotów ,,GG Robot" oraz ,,Podkarpacki Baltie"), a także Konkurs ,,Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego". 

            Na uroczyste podsumowanie zaproszeni zostali laureaci konkursów wraz z dyrektorami szkół.

            Odznaczenia z rąk Pani Teresy Kubas- Hul Wojewody Podkarpackiego oraz Pani Doroty Nowak - Maluchnik Podkarpackiej Kurator Oświaty odebrało 5 uczniów naszej szkoły:

            Hubert Mytych z klasy 8a - laureat konkursu z fizyki

            Nikola Reguła z klasy 7c - laureatka konkursu  z języka angielskiego

            Filip Rzepka, Nikodem Grabiec z klasy 7d, Wiktor Pieprzycki z klasy 7c - laureaci konkursu tematycznego ,,Podkarpacki Baltie"

            Kurator Oświaty złożyła gratulacje wszystkim laureatom. Podziękowała nauczycielom i dyrektorom szkół za wysiłek, trud i zaangażowanie włożone w pracę z uczniem zdolnym. Podziękowania zostały przekazane także rodzicom uczniów, którzy wykazują troskę i zaangażowanie w edukację swoich dzieci.

            Gratulujemy sukcesów!!

             

          • Zabawa z matematyką

          • Zabawa z matematyką to impreza, którą przygotowali uczniowie z 5c dla klasy 4a. Odbyła się 11 czerwca w jadalni szkolnej.
                     
          • " Mam, tak samo jak ty, miasto moje, a w nim…”

          • 12 czerwca 2024 r. w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej odbył się konkurs klas siódmych zorganizowany pod hasłem: „Kolbuszowa – miasto moje, a w nim…”.

            Zmagania konkursowe poprzedził spektakl pt. „Spotkanie z Białą Damą” przygotowany przez zespół teatralny „Gaduła” (grupę z klas VIIc i VIId). Widzowie mieli okazję przypomnieć sobie kolbuszowskie legendy. Wraz z dwójką uczniów oraz Białą Damą mogli przenieść się do przeszłości i poznać słynnego zbója Kolbusza, razem z księciem Karolem Sanguszką i jego gośćmi podziwiać okazałego krokodyla nad kolbuszowską rzeką, a także dowiedzieć się, w jak niezwykłych okolicznościach straciła życie hrabina Łucja Tyszkiewiczowa.

            Po oglądnięciu przedstawienia siódmoklasiści przystąpili do rywalizacji. Uczniowie walczyli o zwycięstwo, wykonując kolejne zadania. Odpowiadali na pytania dotyczące historii miasta, wykazywali się wiedzą na temat fauny i flory Płaskowyżu Kolbuszowskiego, brali udział w quizie dotyczącym atrakcji turystycznych oraz udowodnili, że wiedzą naprawdę dużo na temat współczesnej Kolbuszowej. Zadaniem uczestników było również napisanie ogłoszenia informującego o konkursie, zaznaczenie na mapie miasta wybranych obiektów oraz zaśpiewanie przyśpiewki ludowej z naszych okolic.

            Zmagania klas oceniało jury (pani Anna Januszek oraz pani Elżbieta Skowrońska), które po podliczeniu punktów ogłosiło wyniki. Czwarte miejsce zajęła klasa VIId, trzecie – klasa VIIa, drugie- – klasa VIIb. Natomiast na najwyższym stopniu podium stanęła klasa VIIc. Uczestnicy odebrali z rąk pani dyrektor Małgorzaty Mazur dyplomy i nagrody, które ufundowała Rada Rodziców.

            Wszystkim siódmoklasistom gratulujemy i dziękujemy za wspaniałą postawę podczas rywalizacji.

            Organizatorki konkursu:

            Magda Kornak, Klaudia Serafin, Wioletta Wyka

          • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Galileo z matematyki.

          •  Jak co roku w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Galileo. W konkursie tym, udział wzięło  19 uczniów  z klas 4-8. Miło nam poinformować, że niektórzy z nich uzyskali tytuł Laureata lub Wyróżnienie.

            Klasa 4 

             Augustyn Filip- dyplom Wyróżnienia. 

            Klasa 5 

            Błażej Kochanowicz - dyplom Wyróżnienia,

            Maksymilian Pęcak - dyplom Wyróżnienia.

             Klasa 6

             Jakub Zięba - dyplom Laureata,

            Krzysztof Szymański - dyplom Laureata.

             Klasa 7 

            Nikodem Grabiec - dyplom Laureata,

             Dominik Hanusek - dyplom Wyróżnienia .

            Klasa 8 

            Hubert Mytych - dyplom Laureata. 

            Uczniowie otrzymali dyplomy, a Hubert Mytych jeszcze nagrodę książkową, Jego praca konkursowa, nie zawierała, ani jednego błędu.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

            Nauczyciele matematyki 

          • Pierwszoklasiści planują bezpieczne wakacje

          • Plany na zbliżające się wakacje rozpoczęliśmy od przypomnienia sobie zasad udzielania pierwszej pomocy. Pan Wojciech Machowski, ratownik medyczny a zarazem tata naszej koleżanki Anielki, w profesjonalny i łatwy dla nas do zrozumienia sposób omówił i zaprezentował kolejne kroki w udzielaniu pierwszej, przedmedycznej pomocy. Wiemy, że każdy może uratować czyjeś życie. Dziękujemy za ciekawą i bardzo pomocną lekcję.

          • 4d na lodach :)

          • Zbliżający się koniec roku szkolnego uczniowie klasy 4d wraz z wychowawcą postanowili uczcić wyjściem na lody. Podczas wycieczki zostały utrwalone zasady bezpieczeństwa. Wszyscy z apetytem zjedli swoje porcje lodów i wracały z uśmiechami na buziach, a dobry humor utrzymywał się przez cały dzień. Lody były pyszne, a dzień naprawdę udany!

          • Wyróżnieni w konkursie Albus z fizyki

          • W ogólnopolskim konkursie Albus z fizyki czterech uczniów z naszej szkoły otrzymało wyróżnienia. Są to:

            Hubert Mytych z klasy 8c

            Bartosz Wołosz z klasy 8c

            Dominik Hanusek z klasy 7c

            Wiktor Pieprzycki z klasy 7c.

            Wysokie miejsca w tym konkursie uzyskali również Nikodem Grabiec z kl. 7d i Maksymilian Piątek z kl. 7c.

            Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w konkursach!

             

          • Śladami Fredry, Łukasiewicza i Konopnickiej.

          • 13 czerwca szóste klasy wyruszyły na wycieczkę do Krosna i okolic. Uczniowie zwiedzili ruiny zamku w Odrzykoniu. Dowiedzieli się, że na kanwie historii sporu rodzin Skotnickich i Firlejów osnuł Fredro akcję komedii " Zemsta'". Następnie wyruszyli do Krosna, gdzie wraz z przewodnikiem wędrowali uliczkami tego urokliwego miasta. Kolejnym punktem wyprawy było Muzeum Kopalnictwa Naftowego w Bóbrce. Młodzież z uwagą wysłuchała informacji dotyczących życia Ignacego Łukasiewicza i oglądnęła ciekawą ekspozycję. Na zakończenie grupa udała się do Żarnowca, gdzie zwiedziła dworek Marii Konopnickiej, który społeczeństwo polskie ufundowało wybitnej poetce w podziękowaniu za jej twórczość. W tym wyjątkowym miejscu uczniowie mieli okazję wysłuchać archiwalnego nagrania "Roty".

            Wycieczkę można uznać za bardzo udaną.