• Wymiana niemiecka we wspomnieniach Piotra ;)

     • W dniach od 04 do 10 czerwca 2023 roku uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielką języka niemieckiego wzięli udział w wymianie polsko-niemieckiej. Celem naszej podróży było niewielkie miasteczko Apensen leżące w północnej części Niemiec niedaleko Hamburga. Grupa liczyła 18 osób. W nocy około godziny 2.30 zebraliśmy się przed szkołą, by wyruszyć w kilkunastogodzinną podróż autokarową.

      Po około piętnastogodzinnej podróży dotarliśmy na miejsce. Tam czekali już na nas niemieccy koledzy z rodzinami, którzy przywitali nas bardzo serdecznie. Następnie udaliśmy się do rodzin, z którymi spędziliśmy pierwszy wspólny wieczór na wspólnym zapoznawaniu się.

      Następnego dnia wcześnie rano zjedliśmy śniadanie w domach niemieckich kolegów i udaliśmy się autobusem szkolnym do szkoły. Zostaliśmy po niej oprowadzeni przez panią dyrektor. Był to duży nowoczesny budynek, znajdowały się w nim m.in. plac zabaw, boisko sportowe, stoły do gry w piłkarzyki, tenisa stołowego. Uczestniczyliśmy również w lekcjach.

      Na stołówce szkolnej zjedliśmy wspólny obiad. Następnie udaliśmy się na spływ kajakowy po rzece Schwinge. Było to niezwykłe przeżycie, szczególnie dla tych, którzy robili to pierwszy raz. Nie obyło się jednak bez wywrotek i kontaktu z wodą.

      Po pełnym wrażeń dniu wróciliśmy do naszych niemieckich rodzin. Tam zjedliśmy wspólną kolację.

      We wtorek z samego rana wyjechaliśmy autokarem do Cuxhaven - miejscowości położonej przy ujściu rzeki Łaby do Morza Wattowego. Morze Wattowe jest częścią Morza Północnego, charakteryzuje się płaską przestrzenią, która często jest odsłaniana podczas odpływu morza. Umożliwia to spacer po dnie morza, którego doświadczyliśmy. Bardzo miło spędziliśmy tam czas na opalaniu się, grze w siatkówkę plażową, piłkę nożną. Następnie udaliśmy się do sklepów z pamiątkami na drobne zakupy. Po powrocie wróciliśmy do rodzin.

      Następnego dnia w środę wyruszyliśmy do miejscowości Buxtehude. Gdy dotarliśmy na miejsce otrzymaliśmy mapę z zaznaczonymi miejscami, które musieliśmy odnaleźć i zrobić sobie z nimi śmieszne zdjęcia. Po udanej zabawie udaliśmy się na obiad do restauracji.

      Kolejnym punktem programu tego dnia był wyjazd do Kiekeberg, gdzie zwiedzaliśmy skansen i słuchaliśmy prelekcji na temat dawnego wiejskiego życia. Podczas pobytu na skansenie zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Jedna z nich przygotowywała na palenisku coś przypominającego kaszę, która nie była zbyt dobra.

      Następnie tak jak co dzień udaliśmy się na nocleg do niemieckich kolegów.

      W czwartek pojechaliśmy do Hamburga, gdzie płynęliśmy promem po rzece Łabie. W czasie tego spływu podziwialiśmy port w Hamburgu. Następnie udaliśmy się do budynku Elbphilharmonie. W czasie zwiedzania byliśmy świadkami odbywającej się tam próby. Kolejnym punktem programu było centrum miasta, gdzie udaliśmy się do ratusza. Przy fontannie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Na koniec wycieczki mieliśmy możliwość zrobić zakupy w Europapassage.

      Ostatni dzień naszego pobytu spędziliśmy w szkole. Na początku uczestniczyliśmy w zajęciach w klasach. Następnie odbyły się zawody sportowe. Uczestniczyliśmy również w pokazie slajdów przygotowanych przez niemieckich uczniów, które zawierały zdjęcia z naszego pobytu. Na koniec odbyło się pożegnanie naszej grupy. Pani dyrektor niemieckiej szkoły wygłosiła kilka słów a następnie nastąpiło smutne niekiedy wywołujące łzy w oczach pożegnanie z niemieckimi kolegami i ich rodzinami.

      Około godziny 16 wyruszyliśmy w drogę do domu. Podróż mimo, że długa upłynęła w wesołej atmosferze. Nad ranem w sobotę wróciliśmy do Kolbuszowej.

      Uważamy, że wymiana była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Nawiązaliśmy nowe znajomości, które, mam nadzieję, że przetrwają lata. Polecam wszystkim udział w wymianach międzynarodowych. Uważam, że jest to niezapomniane doświadczenie i wielka przygoda.

      Piotr Kret, klasa 8d

     • Najpiękniejsze wspomnienia z wymiany polsko - niemieckiej Mikołaja :)

     •      03. 06-10. 06. 2023 roku odbyła się XVIII wymiana szkolna z uczniami z Niemiec. Był to wyjazd, w którym każdy z nas mógł na tydzień spróbować życia w innym kraju.

             W dzień przyjazdu zostaliśmy bardzo miło przyjęci i udaliśmy się do przydzielonych nam rodzin.

           W pierwszym dniu przebywaliśmy na lekcjach w niemieckiej szkole, a następnie udaliśmy się na spływ kajakowy poprzedzony pysznymi lodami. Tego dnia towarzyszyło nam wiele przygód.

           Podczas drugiego dnia mogliśmy ujrzeć uroki wyjątkowego krajobrazu Morza Północnego oraz ujście jednej z największych rzek w Europie - Łaby. 

          Następnego dnia pojechaliśmy do niemieckiego miasteczka Buxtehude, w którym bawiliśmy się w szukanie ukrytych obiektów. Po południu udaliśmy sie na skansen, gdzie poznawaliśmy kulturę i historię niemiecką.

         Czwartek, czyli dzień czwarty spędziliśmy w jednym z najbardziej znanych niemieckich miast - Hamburgu. Płynęliśmy tam promem oraz spacerowaliśmy tunelem pod Łabą. W drodze do filharmonii mogliśmy podziwiać wielki port w tym wyjątkowym mieście oraz inne znane na całym świecie obiekty. Najbardziej oczekiwanym punktem tego dnia była wizyta w galerii Europapassage. Tego dnia wszyscy wrócili z „pełnymi rękami zakupów".

           Ostatniego dnia byliśmy bardzo smutni z powodu naszego odjazdu. Chwile rozpaczy umiliły nam rozgrywki sportowe oraz wspólny grill. Pożegnaliśmy się z naszymi rodzinami, z nowymi przyjaciółmi oraz z wszystkim nowo poznanymi osobami. 

            Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyjazdu. Cieszymy się z szansy jaką otrzymaliśmy. Podróż umożliwiła nam poszerzenie horyzontów oraz zawarcie nowych przyjaźni, które - mamy nadzieję - przetrwają dłużej.

       

      Mikołaj Ozga, klasa 6d

       

     • „Mogłam poczuć się jak prawdziwy członek ich rodziny ....”- tak wspomina wyjazd Ania, uczennica klasy 8c

     •      Wyjazd za granicę był od zawsze jednym z największych moich marzeń. Gdy usłyszałam, że w naszej szkole możliwa jest wymiana ze szkołą w Niemczech, od razu byłam chętna do udziału w niej. Kraj, do którego mieliśmy pojechać szczególnie mnie zachęcił, ponieważ interesowała mnie niemiecka kultura, język, krajobraz i zwyczaje. Moja radość była nie do opisania, kiedy w tym roku znalazłam się na liście osób wyjeżdżających. 

         Od momentu ustalenia konkretnej daty wyjazdu, nieustannie myślałam o przygotowaniach oraz o tym, co mogłabym podarować rodzinie, u której się znajdę. Z pomocą przyszły mi moje koleżanki, które podawały nazwy produktów, jakich nie można znaleźć w Niemczech. 

           Od trzech tygodni przed wymianą rozpoczęłam konwersację przez internet w Amelie, czyli moją rówieśniczką, przyjmującą mnie do siebie do domu. Byłam zaskoczona, z jaką łatwością przyszło nam porozumiewanie się, jej otwartość na moje pytania również mnie zdziwiła. Starałam się rozmawiać z nią codziennie, często zdając jej relację z przebiegu mojego dnia. Dzieliłyśmy się informacjami na temat swoich rodzin, zainteresowań, marzeń oraz rutyny, przez wysyłanie sobie nawzajem zdjęć swoich domów, szkół, czy nawet drogi na przystanek autobusowy. Wkrótce okazało się, że dzielimy razem wiele wspólnych pasji, jesteśmy do siebie pod wieloma względami zaskakująco podobne. Już od początków naszego internetowego kontaktu mogłam powiedzieć, iż lepszej koleżanki dostać bym nie mogła. 

           Przez ostatni tydzień przed wyjazdem trwały u mnie w domu intensywne przygotowania. Na szczęście nie byłam sama ze sprawą pakowania się i organizacji, ponieważ doradzała mi i pomagała moja mama. Bez niej, nie poradziłabym sobie ze wszystkim, zapomniałabym czegoś z pewnością, lub zabrała za dużo. Dzięki mojej mamie pomysł z zabraniem do Niemiec polskich produktów został zrealizowany, a nawet udało nam się przywieźć do nich pierogi, które zjedliśmy w poniedziałek na kolację. 

           Droga do Apensen wydłużała mi się okropnie, ponieważ nie mogłam się doczekać aż zobaczę się twarzą w twarz z Amelie oraz poznam moją tymczasową rodzinę. Gdy dojechaliśmy na miejsce, od razu wśród innych niemieckich uczniów rozpoznałam moją koleżankę. Pozytywne emocje nie opuszczały mnie ani na moment, a z twarzy nie schodził uśmiech. 

           W domu Amelie zostałam serdecznie powitana, ani na chwilę nie czułam się niezręcznie, a wszystkie moje oczekiwania zostały spełnione z nawiązką. Z każdym członkiem rodziny mogłam porozumieć się na swój sposób, nie miałam problemu z przekazywaniem im swoich potrzeb, myśli lub wrażeń. Mogłam poczuć się jak prawdziwy członek ich rodziny, dopasowujący się do nich bardzo dobrze. 

           Podczas zaledwie pięciu dni mogłam pomyśleć, że zobaczyłam już całe Niemcy. Wszystkie miejsca, które odwiedziliśmy - Stade, Buxtehude, Cuxhaven, Hamburg, czy nawet lokalne Apensen, dawały mi namiastkę tego, co długo marzyłam ujrzeć. Lepszej wycieczki nie mogłabym sobie wymyślić, nie tylko ze względu na ciekawy plan pobytu, czy przeżycia z nim związane, lecz również dzięki osobom, które tam spotkałam. Niemcy byli w stosunku do mnie życzliwi, otwarci oraz empatyczni. Moje umiejętności języka niemieckiego nie były na tak dobrym poziomie, abym mogła się z nimi bez przeszkód porozumieć, jednak mimo tego zawsze udawało mi się przekazać to, co chciałam. 

         Przywiązanie do tego miejsca poczułam dopiero, gdy przyszedł czas się pożegnać. Myśl o tym, jak długo na to czekałam i jak wiele bym chciała jeszcze przekazać Amelie, wywołała u mnie wzruszenie. Polubiłam wszystkich tam spotkanych na tyle, że ciężko mi było pomyśleć, iż może to być ostatni raz, kiedy się spotykamy. Nadal pozostaje we mnie niezłomna nadzieja, że kolejna możliwość zobaczenia się z moimi przyjaciółmi nadejdzie wkrótce.  

       

      Ania Kasza, klasa 8c

     • Wyjazd do Niemiec oczami Tymoteusza:)

     • W dniu 4 czerwca 2023 roku w ramach wymiany uczniowskiej wraz z kolegami i koleżankami ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kolbuszowej wyjechaliśmy do Apensen w Niemczech. Po długiej, 15 godzinnej podróży dojechaliśmy do celu. Na miejscu zostaliśmy bardzo miło powitani przez naszych nowych kolegów. Zaprowadzono nas do swoich domów. Tam zostałem zapoznany z całą rodziną. Następnego dnia dostałem obfite śniadanie i lunchbox z niemieckimi przysmakami. Z moim nowym kolegą o imieniu Joel pojechaliśmy do szkoły. Byłem z nim na czterech lekcjach. Po tym bardzo ciekawym doświadczeniu pojechaliśmy z całą niemiecko-polską grupą na kajaki na rzece Schwinge. Było to dla większości nowe doświadczenie. Następnego dnia po jednej lekcji pojechaliśmy do Cuxhaven nad Morze Północne. Było tam bardzo fajnie, choć trochę chłodno. W środę pojechaliśmy do Buxtehude. Mieliśmy tam za zadanie znaleźć miejsca zaznaczone na mapie i zrobić sobie z nimi zdjęcie. Po zabawie poszliśmy całą grupą na pizzę, która była przepyszna. Po posiłku pojechaliśmy do muzeum, w którym dowiedzieliśmy się, jak się żyło w Niemczech po II wojnie światowej. To miejsce przypominało nam nasz kolbuszowski skansen, choć zabytki były inne. Kolejnego dnia pojechaliśmy do Hamburga. Płynęliśmy po rzece i zwiedzaliśmy miasto. Na końcu naszego pobytu poszliśmy do Europapassage i odjechaliśmy z Hamburga pociągiem. Ostatniego dnia byliśmy ciągle w szkole, w której nikt się nie nudził. Były rozgrywki sportowe, pożegnalny grill i oglądanie zdjęć. Każdy wieczór spędzaliśmy z rodziną, u której byliśmy zakwaterowani. Mama Joela z tatą i jego bratem dbali o to bym się nie nudził i codziennie mieli dla mnie nowe niespodzianki. Chodziliśmy na kręgle, kebaby, burgery. Pomogłem nowemu koledze roznosić gazety i dowiedziałem się, że w taki sposób można dorobić do kieszonkowego.

      Niestety czas szybko płynął i po południu, 9 czerwca wyruszyliśmy w drogę powrotną. Było nam bardzo smutno, że musieliśmy już odjeżdżać, ale mam nadzieję, że Joel w przyszłym roku przyjedzie do Polski i znów się zobaczymy. Była to dla mnie wspaniała przygoda i nowe doświadczenie oraz ogromna lekcja języka.

      Tymoteusz Baran, klasa 8b


       

     • Sukces Kasi Sączawy w ogólnopolskim konkursie "Mój las"

     • W tym roku szkolnym odbyła się już XXVI edycja ogólnopolskiego konkursu o tematyce leśnej " Mój las". Katarzyna Sączawa z VIII d za swoją pracę " Drewno- czy jest nam potrzebne?" zajęła czołowe I miejsce.

      Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 12 czerwca br w Warszawie, w siedzibie SITLiDu. Kasia za swoją konkursową pracę otrzymała laptop.

      Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych, już w szkole średniej! 

     • Klara, Sonia i Sławek nagrodzeni w konkursie plastycznym

     • Drugiego czerwca troje uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w rozdaniu nagród w I Międzynarodowym Konkursie Plastycznym " Królowa Jadwiga Andegaweńska" organizowanym przez Parafię Archikatedralną w Krakowie. 

      Nagrodzeni zostali:

      Klara Cesarz klasa IIIa 

      Sonia Sochacka klasa IVa

      Sławomir Mazur klasa VIc

      Wszyscy zajęli III miejsce w swoich kategoriach. Uroczystość miała miejsce w Katedrze Wawelskiej, w której uczestniczyli min proboszcz parafii i ambasador Węgier. Uczniowie ponadto zwiedzali całą Katedrę i muzeum oraz skorzystali z darmowych biletów do Muzeum Książąt Czartoryskich, w których obejrzeli obraz Leonarda da Vinci " Dama z gronostajem".

      Serdeczne gratulacje dla naszych artystów!

      Życzymy powodzenia w kolejnych konkursach!

     • Plener malarski w Ciężkowicach

     • ​​Dnia 4 czerwca dziesięcioro uczennic z naszej szkoły uczestniczyły w plenerze malarskim w Ciężkowicach w woj. małopolskim, organizowanym przez Dom Kultury w Kolbuszowej w ramach konkursu plastycznego "Wiatraki" 2023.

      W Ciężkowskich znajduje się Rezerwat Przyrody Nieożywionej "Skamieniałe Miasto", w którym można podziwiać przemierzając turystyczny szlak  skały z piaskowca  ciężkowickiego. W tej przyrodniczej scenerii uczennice malowały piękno tego miejsca i okolic. 

      Wystawa poplenerowa wszystkich uczestników połączona z wręczeniem nagród odbędzie się 21 czerwca w " Galerii Pod Trąbami" w Domu Kultury.

     • W świecie mitów

     • Za nami kolejna edycja szkolnego konkursu dla klas piątych „W świecie mitów”. W miniony poniedziałek, czyli 5 czerwca 2023 roku przenieśliśmy się do starożytnej Grecji i raz jeszcze spotkaliśmy się z bogami i herosami.

      Te wyjątkowe trzy godziny, bo tyle trwały mitologiczne potyczki, rozpoczął z rozmachem spektakl „Demeter i Kora”, przygotowany przez panią Klaudię Serafin, a zaprezentowany przez uczniów klasy Va. A potem już nauka i zabawa w jednym. W konkursie, co warto podkreślić, wzięli udział wszyscy uczniowie. Pracowali w dwu i trzyosobowych zespołach. Wystartowali w 9 konkurencjach: praca plastyczna (projekt znaczka), praca literacka (list do przyjaciela, w którym zachęca się go do poznawania mitów), odpowiedzi na pytania dotyczące treści mitów, pokaz mody z czasów starożytnych, wykreślanka (znalezienie w diagramie imion bogów i bohaterów mitologicznych), łączenie w pary postaci z mitów, rekwizyty (przypisanie rekwizytu do osoby), krzyżówka, związki frazeologiczne (wyjaśnienie ich znaczenia i ułożenie z nimi zdań).

      Zmagania konkursowe oceniało jury, czyli pani dyrektor Małgorzata Mazur i pani psycholog Patrycja But. Po przyznaniu punktów we wszystkich konkurencjach okazało się, że laur zwycięstwa przypadł klasie Vb, na drugim miejscu podium stanęła klasa Va, a tuż za nimi z różnicą zaledwie 1 punktu uplasowała się klasa Vc. Imprezę przygotowały i poprowadziły nauczycielki języka polskiego w klasach piątych – Magda Kornak i Klaudia Serafin. Na wszystkich uczestników czekały nagrody – woreczek łakoci – ufundowane przez Radę Rodziców i pamiątkowe dyplomy.

     • Światowy Dzień Ochrony Środowiska

     •  

      5 czerwca 2023r. w ramach obchodów Światowego Dnia Ochrony Środowiska klasy 4c i 6c zostały zaproszone na piknik ekologiczny do skansenu w Kolbuszowej. Piknik został zorganizowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Współorganizatorem był Urząd Miasta i Gminy w Kolbuszowej.

      Wydarzenie rozpoczęło się od części oficjalnej, powitania wszystkich zaproszonych gości i przedstawienia programu pikniku. Następną częścią imprezy były konkursy, quizy, zagadki o tematyce ekologicznej przygotowane przez leśników Nadleśnictwa Kolbuszowa oraz pracowników Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Rzeszowie. Zwiedziliśmy skansen oraz oglądaliśmy różne stoiska. Przy jednym z nich obejrzeliśmy pod mikroskopem ciekawe preparaty. Atrakcją było przyrodnicze koło fortuny, gdzie podczas zabawy sprawdzana była wiedza m.in. z zakresu ochrony środowiska, oszczędzania energii, zmian klimatu oraz segregacji odpadów. Przy kolejnym stoisku doskonaliliśmy swoje umiejętności w rozpoznawaniu drzew i krzewów leśnych, korzystając przy tym z klucza. Radą służyli nam jak zawsze niezawodni leśnicy. Na każdego uczestnika czekały nagrody i niespodzianki, organizatorzy przewidzieli poczęstunek. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również stanowisko sadzenia roślin. Chętni mogli wybrać sobie sadzonkę rośliny ozdobnej, posadzić ją w doniczce i wziąć na pamiątkę do domu. W trakcie pikniku przybyli Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kolbuszowej, którzy zaprezentowali sprzęt oraz wnętrze wozu strażackiego. Największą jednak frajdą dla wszystkich było lanie wody z węża strażackiego. Wielu skorzystało z okazji, aby się ochłodzić. Na koniec każda klasa zasadziła wspólnie drzewko przyczyniając się tym samym do ochrony środowiska.

      Miło spędziliśmy czas łącząc przyjemne z pożytecznym. Dziękujemy!!

       

     • Wyniki Albusa z fizyki

     • 28 kwietnia 2023 r. dwunastu uczniów klas 7 i 8 wzięło udział w ogólnopolskim konkursie Albus z fizyki. Tytuł laureata w tym konkursie uzyskał Kacper Poborca z klasy 8b, natomiast Hubert Zygo z kl. 8b ma wyróżnienie. Bardzo dobry wynik uzyskał też Michał Makocki z klasy 8d. Wśród siódmoklasistów najlepsze wyniki uzyskali: Bartosz Wołosz z klasy 7c, Oskar Panek z klasy 7b i Hubert Mytych z klasy 7c.

     • Wycieczka klas 7 do Podkarpackiego Centrum nauki w Jasionce i na pokazy z fizyki na Politechnice Rzeszowskiej

     • 31 maja 2023 uczniowie klas siódmych naszej szkoły oraz kilku uczniów z klas ósmych wzięli udział
      w wycieczce do Jasionki i Rzeszowa. Głównym celem wycieczki było zwiedzanie i eksperymentowanie na terenie podkarpackiego Centrum nauki im. Ignacego Łukasiewicza w Jasionce oraz obejrzenie ciekawych pokazów z fizyki na Politechnice Rzeszowskiej na wydziale fizyki i matematyki stosowanej.

      W  PCN w  Jasionce zwiedzaliśmy ekspozycję wewnętrzną, która jest podzielona na 3 strefy.:

      1. Świat Wokół Nas - czyli to, co naturalne - przyroda, prawa rządzące światem, zjawiska fizyczne, chemiczne, budowa materii ożywionej i nieożywionej, systemy ekologiczne itp.;
      2. Nasza Cywilizacja - czyli to, co ludzkość wytworzyła korzystając z własnych umiejętności i pozyskanej wiedzy - artefakty, technika i technologia, matematyka, kultura itp.;
      3. My, Ludzie - czyli, jak funkcjonuje organizm człowieka - zmysły, anatomia i fizjologia, procesy poznawcze, rozum - logiczne myślenie itd.
     • Wycieczka w Bieszczady klasy 6a i 6b

     • Klasy 6 a i 6 b udały się na wycieczkę klasową w Bieszczady. Wyjechaliśmy z samego rana, ale za to mogliśmy cały dzień spędzić w górach i pooddychać świeżym powietrzem. W Bieszczadach jest pięknie o każdej porze roku, teraz też mimo deszczowej pogody mogliśmy podziwiać piękne widoki. Spacerowaliśmy po Połoninie Wetlińskiej i wyszliśmy na szczyt, gdzie stoi Chatka Puchatka. To najpopularniejsze i najbardziej znane schronisko w Bieszczadach. Położone jest na wysokości 1232 m n.p.m. więc wspinaliśmy się z zapałem, ale było warto! W drodze powrotnej wstąpiliśmy nad Solinę i przeszliśmy przez Zaporę Solińską oglądając Jezioro Solińskie i górskie krajobrazy. Każdy oczywiście zakupił tam pamiątki, które będą przypominać nam klasową wycieczkę.

     • Dzień dziecka w 6a

     • Dzień Dziecka klasa 6a świętowała w miejscowej Kręgielni. Po grze w kręgle była pyszna pizza . Wszyscy bawili się wyśmienicie. 

     • Uroczyste podsumowanie kuratoryjnych konkursów przedmiotowych

     • Trzydziestego maja w G2A arena w Jasionce odbyło się uroczyste podsumowanie kuratoryjnych konkursów przedmiotowych. W naszej Szkole Podstawowej nr 2 im. K. K. Baczyńskiego mieliśmy aż 5 laureatów takich konkursów:

      Język angielski: Hanna Starzec klasa 8d, opiekun: Iwona Wołoszyn

      Język niemiecki: Daria Ferko klasa 8b, opiekun: Beata Mierzwa

      Język francuski: Laura Domański klasa 8b, opiekun: Urszula Kuna

      Fizyka: Michał Makocki klasa 8d, Kacper Poborca klasa 8b, opiekun: Agnieszka Słotwńiska

      Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9, a w przerwach, pomiędzy nagrodami za konkretne przedmioty, odbywały się występy muzyczne. Uroczystość była relatywnie długa, lecz warta każdej sekundy.

     • Klasy 5 w Bieszczadach

     • 7 czerwca klasy piąte wyjechały na wycieczkę🙋 w Bieszczady. Mimo niesprzyjającej aury 🌦uczniom udało się wziąć udział we wszystkich przewidzianych w programie punktach wyprawy. Piątaczki weszły na Połoninę Wetlińską, spotkały się ze strażakami w Wetlinie, zjadły przepyszny obiad🍗🍝 w schronisku POD WYSOKĄ POŁONINĄ, zakupiły piękne pamiątki 🍭🪀w Solinie, podziwiały tamę i Jezioro Solińskie🏖, a także uczestniczyły w rejsie statkiem🛳. Wszystkim dopisywały doskonałe humory😀. Nad sprawnym przebiegiem wycieczki czuwały wychowawczynie oraz mamy uczniów. A oto fotorelacja z wyprawy.
     • Pierwszy Gminny Turniej "Zdrowo bo sportowo".

     • W dniach 1-3.06 w naszej szkole odbył się Pierwszy Gminny Turniej "Zdrowo bo sportowo". Organizatorem było nowo powstałe Stowarzyszenie"Rozwinąć SKRZYDŁA z Baczyńskim" działające przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej. Środki na super nagrody pozyskano z projektu PGNiG. Do udziału w Turnieju zgłosiło się 4 szkoły z Gminy Kolbuszowa.

      1 czerwca Turniej odbył się dla klas 7-8 wyniki uplasowały się następująco:

      Pierwsze miejsce - Alka Gdynia -SP 2 Kolbuszowa

      Drugie miejsce - Antypajaki.-SP2 Kolbuszowa

      Trzecie miejsce --SP Widelka

      Czwarte miejsce  -SP Werynia

      Królem strzelców został Krystian Wilk z SP2 , natomiast najlepszym bramkarzem uczeń z SP Widełka.

      Dnia 2 czerwca Turniej odbył się dla klas 4-6 :

      Klasy 4 .

      Pierwsze miejsce Kolorowi -SP 2 Kolbuszowa

      Drugie miejsce Zieloni -SP 2 Kolbuszowa

      Król Strzelców to Alan Buczek. Najlepszy bramkarz to Maciej Kret.

      Klasy 5-6 .

      Pierwsze miejsce Wybrzeze Kosci sloniowej -SP 2 Kolbuszowa

      Drugie miejsce SP Zarebki

      Trzecie FC Drewce -SP 2 Kolbuszowa

      Czwarte -SP Kupno.

      Królem strzelców został Bajor Łukasz a bramkarzem Karol Rzasa

      Dnia 3 czerwca rozgrywki miały Klasy 1-3 .

      Dziekujemy wszystkim za udział w Turnieju "Zdrowo bo sportowo " i zapraszamy do udziału w kolejnych.

     • Wyniki ogólnopolskiego konkursu z języka angielskiego Albus

     •  

      English Speaking Countries Flags Stock Photo - Image of culture, american: 13521736

       

      26 kwietnia 2023r. uczniowie wzięli udział w ogólnopolskim konkursie Albus z języka angielskiego.

      Test konkursowy był testem jednokrotnego wyboru i składał się z 26 pytań. Do każdego pytania przypisano cztery możliwości odpowiedzi, z których jedna była prawidłowa. Test pisemny sprawdzał umiejętności leksykalne, gramatyczne oraz wiedzę na temat krajów anglojęzycznych.

       

      Oto laureaci tego konkursu:

       

      Klasy czwarte:

      Gabriela Gul - 4c   

      Klasy piąte:

      Emilia Posłuszny - 5c    

      Franciszek Jamróz- 5b 

      Klasy ósme:

      Hanna Starzec - 8d

      Katarzyna Sączawa- 8d

      Michał Makocki - 8d

      Anna Kasza- 8c

      Daria Ferko - 8 b

      Wyróżnienia otrzymali:

      Mateusz Tylutki – 4b

      Aniela Kołodziej – 5c

      Aleksander Tabisz – 5c

      Szymon Rodzeń – 5a

      Michał Ofiara – 6d

      Tamara Turek – 6d

      Zofia Branas – 6c

      Nikola Reguła – 6c

      Magdalena Matuła – 6a

      Julia Kaltenberg- 6d

      Gabriela Wachowska – 6a

      Filip Rzepka- 6d

      Antoni Małaczyński – 6c

      Olivier Jadach – 7a

      Hubert Mytych – 7c

      Maciej Wit- 7a

      Maciej Długosz- 8b

      Hubert Zygo – 8b

       

      Laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy a uczestnikom życzymy sukcesów w kolejnych konkursach!!!

       

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kolbuszowej
   • g2kolbuszowa@poczta.onet.pl, rekrutacja@sp2.kolbuszowa.pl
   • (17) 2270290,
   • ul. Obrońców Pokoju 46 36-100 Kolbuszowa Poland
   • Sylwia Blat tel.:(17) 2270280 e-mail: iod@zo.kolbuszowa.pl
  • Logowanie