Dzień kropki :)
Sukcesy podczas Indywidualnych Mistrzostwach w Lekkoatletyce
W dniu dzisiejszym tj. 13.09 na stadionie w Kolbuszowej odbyły się Ind. Mistrzostwa w Lekkoatletyce.
Nasi sportowcy zdobyli pierwsze medale:
- Michałek Natalia - III miejsce w biegu na 600m
- Jamróz Franciszek - II miejsce w skoku w dal
- Wilk Antoni -II miejsce w biegu na 60m
Gratulacje !!!
𝙁𝙚𝙨𝙩𝙞𝙬𝙖𝙡 𝙏𝙖𝙡𝙚𝙣𝙩ó𝙬 𝙤𝙧𝙖𝙯 𝙋𝙤𝙠𝙖𝙯 𝙋𝙨ó𝙬.
Młodzieżowa Rada Miejska w Kolbuszowa zaprasza w przyszłą sobotę, 23 września na Festiwal Talentów oraz Pokaz Psów. O godz. 10.00 na placu przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kolbuszowej, przewidziano Pokaz Psów, gdzie czworonogi będą mogły zaprezentować swoje umiejętności, wygląd i charakter. Dla właścicieli i i miłośników zwierząt będą przygotowane atrakcje tematyczne m.in.: porady groomera i weterynaryjne. Warunkiem udziału w pokazie jest przekazanie wpisowego w postaci karmy lub kocyka dla kolbuszowskiego przytuliska oraz wypełnienie karty zgłoszenia do dnia 15 września (do pobrania na stronie Urzędu Miasta lub w naszej szkolnej bibliotece).
Taniec, śpiew, gra na instrumencie - w różnych kategoriach artystycznych mogą wziąć udział uczniowie wieku 11-14 lat z terenu Gminy Kolbuszowa. Rozpoczęcie konkursu talentów zaplanowano o godz. 13.00 na kolbuszowskich bulwarach. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie karty zgłoszenia do dnia 15 września, którą w imieniu uczestnika podpisuje rodzic. Do wygrania cenne nagrody. Prosimy o zapoznanie się z załączonymi dokumentami dostępnymi na stronie Urzędu Miasta lub w bibliotece szkolnej. Szczegółowy program znajduje się na plakacie!
Wizyta w bibliotece
Uczniowie klas: 5c, 7a, 7b, 7d oraz 8a ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kolbuszowej, odwiedzili w dniu 12 września 2023 r., Oddział Edukacji Kulturalnej i Regionalnej w Kolbuszowej.
6W oddziale zwiedzili dwie wystawy: jedną zatytułowaną „Kolbuszowianie w Powstaniu Styczniowym”, poświęconej 160. Rocznicy Powstania Styczniowego” oraz drugą zatytułowaną „100 lat piłki nożnej w Kolbuszowej”, poświęconej historii KKS „Kolbuszowianka”.
Chętni mogli pobrać okolicznościowe broszury oraz zakładki do książek.
NARODOWE CZYTANIE 2023
- 7
9 września 2023 r. nasza szkoła po raz kolejny uczestniczyła w Narodowym Czytaniu – akcji, której patronuje Para Prezydencka. W tym roku Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej - organizator tego wydarzenia w naszym mieście – zaprosił uczestników na kolbuszowskie bulwary. Przybyli goście musieli zmierzyć się z powieścią „Nad Niemnem” - wybitnym dziełem pisarki doby pozytywizmu, Elizy Orzeszkowej.
Prezentacje SP 2 rozpoczął pan dyrektor Jerzy Sitko, który, czytając w barwny i wyrazisty sposób wybrany fragment, wprowadził słuchaczy do zagrody Anzelma Bohatyrowicza. Następnie na scenie pojawił się barwny korowód uczniów przebranych w stroje bohaterów powieści. Młodzież czytała przydzielony przez panią Halinę Krzych fragment z podziałem na role. Przed widzami zaprezentowali się Anzelm Bohatyrowicz (Dominik Hanusek, VIIc), Jan Bohatyrowicz (Paweł Antos, VIb), jego przyrodnia siostra, Antolka (Madzia Klubek, VIIc), Justyna Orzelska (Sara Wahab, VId), Fabian Bohatyrowicz (Karol Haptaś, VIIc), jego córka, Elżunia (Marika Miazga, VIIc). Słowa bohaterów komentarzem opatrzyli narratorzy: Sławek Mazur (VIIc), Anastazja Reguła (VIb), Antek Wilk (VIB), Nikola Reguła (VIIc) oraz Franciszek Jamróz (VIB).
Dziękujemy organizatorom za zaproszenie. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym wydarzeniu, ponieważ promocja czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych leży nam na sercu. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również będziemy uczestniczyć w Narodowym Czytaniu, chociaż trzeba nadmienić, że zapowiedziany przez pana prezydenta „Kordian” to nie lada wyzwanie.
Uwaga ‼️Uwaga ‼️ Harcerze zapraszają :)
"Nowy rok szkolny to też początek roku harcerskiego. Jeśli chcesz wstąpić do harcerstwa, zmienić drużynę, zapisać dziecko do zuchów to dobry moment. W naszym hufcu działa aż 5 gromad dla dzieci z klas I-III i 11 drużyn harcerskich dla uczniów klas IV-VIII i 3 drużyny wędrownicze (szkoła średnia) oraz 1 drużyna Nieprzetartego szlaku. Zatem zapraszamy!
Szukamy też kadry - tak więc jeśli chcesz do nas dołączyć, pomóc w wychowywaniu dzieci i młodzieży, przeżywać harcerstwo w wieku dorosłym to też zapraszamy do naszego grona - napiszcie do nas, odpowiemy na wszystkie pytania."
Szkoły pełne talentów 2
Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do programu "Szkoły pełne talentów 2". I w tym roku akcja polega na tym, że robiąc zakupy zawierające minimum jeden owoc 🍎lub warzywo w sklepie Lidl za każde 50 zł otrzymać można 1 Talenciaka. Można je aktywować na stronie lidl.pl/Szkoly, wykorzystując kod numeryczny lub skanując z nich unikalny kod QR, i przypisać je do naszej szkoły. Można również przynieść Talenciaka do szkoły i przekazać je do specjalnych pudełek 📦,które będą znajdować się w pokoju nauczycielskim klas 1-3, sekretariacie oraz w pokoju nauczycielskim klas 6-8. Można również przekazać je wychowawcom.Szkoła zgromadzone Talenciaki będzie mogła wymienić na atrakcyjne wyposażenie szkolne do 17.12.2023r.
W zeszłym roku szkolnym zebrane kupony wymieniliśmy na pomoce szkolne.
Zachęcamy do wspólnej zabawy!!!
Razem możemy więcej 😘
Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę lidl.pl/ Szkoly
Uczniowie klasy 6c na wystawie w bibliotece
7 września 2023 roku w Oddziale Edukacji Kulturalnej i Regionalnej, MiPBP w Kolbuszowej odbyło się otwarcie wystawy zatytułowanej „Kolbuszowianie w Powstaniu Styczniowym”. Wystawa powstała w związku z obchodami 160. Rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.
W otwarciu wystawy uczestniczyli uczniowie z klasy 6c ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej, ze swoim nauczycielem historii Panią Anną Trzyna.
Spotkanie rozpoczął Paweł Michno, dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej, który przybliżył postać - bardzo zasłużonego dla powstańców styczniowych - kolbuszowskiego proboszcza ks. Ludwika Ruczki. Przedstawił także osoby z terenu powiatu kolbuszowskiego, które wzięły udział w Powstaniu Styczniowym.
Krótko o samym powstaniu opowiedział Janusz Kozłowski, pracownik biblioteki a zarazem nauczyciel historii, po czym oprowadził młodzież po wystawie. Wszyscy uczestnicy wystawy otrzymali przygotowaną specjalnie na tę okazję okolicznościową broszurę oraz zakładki do książki.
Rozkład jazdy autobusów
- Rozkład jazdy autobusów w roku szkolnym 2023/2024 semestr pierwszy:
Autobusy-2023-24-sem1.pdf
Rozkład jazdy autobusów 4 września:
Autobusy-4-09-2023.pdf
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024 W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 IM. K. K. BACZYŃSKIEGO W KOLBUSZOWEJ
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne zaprasza wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024, które odbędzie się w poniedziałek 4 września 2023r.
Najpierw razem z ks. proboszczem Janem Pępkiem i katechetami zapraszamy na Mszę św. o godzinie 8:00 w kościele pw. św. Brata Alberta w Kolbuszowej. Później odbędą się spotkania w szkole z wychowawcami.
Do szkoły uczniowie klas II-VIII pójdą pod opieką wychowawców. Proszę dopilnować, by uczniowie klas młodszych trafili do właściwego nauczyciela. Uczniowie klas starszych, za zgodą rodziców mogą udać się do szkoły samodzielnie, wtedy nie mają obowiązku zgłaszać się do wychowawcy. Jeśli uczeń z klasy I będzie potrzebował opieki w dotarciu do szkoły to prosimy o zgłoszenie tego faktu do sekretariatu do 1.09.2023r. do godziny 9:00.
Uczniowie dojeżdżający do szkoły będą mieli zorganizowany dowóz do kościoła a odwóz po rozpoczęciu będzie spod szkoły. Szczegółowy harmonogram poniżej.
Szczegółowy plan spotkań:
Klasy I - 9:20 - duża sala gimnastyczna.
Prosimy wchodzić wejściem od ul. Szopena.
Oddział 0 - 10:00 - sala oddziału zerowego obok świetlicy ( można przyjść wcześniej po Mszy św. i zaczekać razem z wychowawcą).
Prosimy wchodzić wejściem od biblioteki szkolnej/świetlicy.
Uczniów klas II - VIII zapraszamy na 9:20 na spotkanie z wychowawcami
do sal zgodnie z przydziałem.
Lista wychowawców i przydział sal w Szkole Podstawowej nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Kolbuszowej w roku szkolnym 2023/2024
W dniu rozpoczęcia roku szkolnego dowóz dzieci będzie rano do kościoła a odwóz po rozpoczęciu o godzinie 10:45 .
07.05 Brzezówka
07.10 Nowa Wieś- Ozimek
07.15 Nowa Wieś- Borek
07.20 Nowa Wieś- szkoła
07.25 Kościół św. Brata Alberta
07.35 Siedlanka
07.37 Świerczów Leśnictwo Przystanek PKS
07.40 Świerczów- piekarnia
07.43 Świerczów- szkoła
07.50 Kościół św. Brata Alberta
Odwóz
10:45 SP nr 2 w Kolbuszowej
M. Mazur
Podręczniki do religii
- Tytuł podręcznika do religii na rok szkolny 2023/2024 podadzą katecheci na początku roku szkolnego. Uczniowie na zakup podręczników będą mieli czas do końca września.
Wyprawka dla dzieci z oddziału " 0" :)
Wyprawka pierwszoklasisty
Zaproszenie na wernisaż poplenerowy
- Od 25 czerwca 2023 roku w naszej szkole trwa XXI Międzynarodowy Plener Malarsko-Rzeźbiarski „Kolbuszowa 2023”.
Organizatorzy zapraszają na wernisaż, który odbędzie się 8 lipca 2023 roku o godzinie 17:00.
Ekopracownia przyrodnicza w Szkole Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej
Wycieczka do Krakowa dla aktywnych działaczy Samorządu Szkolnego
16 czerwca 2023r. grupka uczniów, która wykazała się największą aktywnością w ramach współpracy z Samorządem Szkolnym uczestniczyła w wycieczce do Krakowa. Jej celem był spektakl zatytułowany „SMOK” w Teatrze im. Juliusza Słowackiego oraz spacer po pięknym Krakowie . Podróż rozpoczęliśmy z dworca w Kolbuszowej, skąd o godzinie 7:10, szynobusem pojechaliśmy do Rzeszowa. Tam mieliśmy przesiadkę na pociąg INTER CITY, którym o godzinie 8:15 wyjechaliśmy na spotkanie ze smokiem. Podróż pociągiem była bardzo fajna i komfortowa, ponieważ jechaliśmy w przedziałach sześcioosobowych. Podziwialiśmy mijane widoki z okien pociągu oraz stacje kolejowe.
33Po przyjeździe do Krakowa, udaliśmy się w stronę teatru. Kiedy już dotarliśmy na miejsce, okazało się, że mamy jeszcze 40 minut czasu do spektaklu więc zdecydowaliśmy się na odwiedzenie pobliskiego parku. O właściwej porze poszliśmy do teatru na spektakl „SMOK”. Ku naszej radości okazało się, że jest to sztuka interaktywna, znakomita!, a dodatkowym atutem był żywy kontakt z aktorami, którzy przemieszczali się po widowni. Była to legenda o Lechu, Kraku, Wandzie, szewcu Skubie i smoku, oczywiście z morałem...nie wolno być chciwym , bo to zawsze źle się kończy.
Po spektaklu mogliśmy wziąć sobie koronę lub maskę smoka do złożenia i zabrać ze sobą do domu, jako pamiątkę. Następnie udaliśmy się na obiad do MC DONALDA. Po obiedzie poszliśmy jeszcze na spacer pod Wawel i na bulwary nad Wisłą. Około godziny 18:00 udaliśmy się w podróż powrotną do Kolbuszowej, oczywiście pociągiem. Było to niesamowite i fascynujące przeżycie, które na długo pozostanie w naszej pamięci.
Wycieczka była udana, ciekawa i dostarczyła nam mnóstwo pozytywnych wrażeń. Dziękujemy bardzo jej organizatorom , naszym opiekunom i gratulujemy świetnego pomysłu.
Maksiu - szczęśliwy uczestnik wycieczki ;)
Sukces Kamili i Soni w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Rodzina Ulmów z Markowej-historia wypełniona dobrocią i miłością.
Bohaterska postawa w czasie II wojny światowej rodziny Ulmów z Markowej stała się inspiracją dla uczniów w ogólnopolskim konkursie plastycznym, organizowanym przez Fundację BOWARTO. Laureatkami tego konkursu zostały dwie uczennice klasy 4a : Kamila Starzec zajęła II miejsce oraz Sonia Sochacka która zajęła III miejsce.
2Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 20 czerwca br w Centrum Edukacji IPN w Warszawie. Swoją obecnością spotkanie zaszczycili wiceminister Rodziny i Polityki Socjalnej oraz wiceminister Instytutu Pamięci Narodowej, którzy wręczali laureatom dyplomy i nagrody.
Prace wszystkich laureatów można było obejrzeć na wystawie. Prezentowały wysoki poziom artystyczny, zaangażowanie i umiejętności ich twórców.
Serdecznie gratulujemy Kamili i Soni, życzymy sukcesów w kolejnych konkursach w przyszłym roku szkolnym.
Niezwykła podróż…
19 czerwca 2023 r. zespół teatralny „Gaduła” (grupa z VIc i VId) przedstawił uczniom klas IV – VI spektakl pt. „Niezwykła podróż – tam i z powrotem”. Tego samego dnia, wieczorem, szóstoklasiści zaprezentowali
inscenizację swoim rodzicom.Aktorzy zabrali widzów w podróż po szkolnych lekturach. Główny bohater spektaklu, w którego wcielił się Maks Piątek z VIc, wypowiadając słowa: „Lektury są nudne jak flaki z olejem”, wywołał serię dziwnych zdarzeń. W niewyjaśniony sposób trafił do świata lektur. Spotkał się z bohaterami „Szatana z siódmej klasy”, „Ani z Zielonego Wzgórza”, „Opowieści z Narnii” oraz „Hobbita”. W tę niezwykłą podróż zabrał chłopca czarodziej Gandalf (tę kreację stworzył Dominik Hanusek z VIc), który przy pomocy postaci literackich dał nauczkę leniwemu uczniowi. Mamy nadzieję, że widzowie, podobnie jak główny bohater, zrozumieli, iż warto czytać lektury.
Zespół teatralny „Gaduła” dziękuje za pomoc w przygotowaniu przedstawienia pani Lidii Wiktor, która wraz z uczniami opracowała scenografię, paniom Józefie Kwarcie i Agnieszce Sudoł, które uszyły elementy kostiumów, panu Władkowi Serafinowi, który zadbał o oprawę muzyczną spektaklu oraz pani Dorocie Haptaś, która obsługiwała sprzęt nagłaśniający i towarzyszyła zespołowi podczas prób i występów.
54
„Niezwykla podróż – tam i z powrotem”
Obsada:
Maks – Maksymilian Piątek
Gandalf – Dominik Hanusek
Mama, krasnolud Dwalin – Zosia Branas
Adaś Cisowski – Karol Haptaś
Ksiądz Kazuro, Piotr Pevensie – Sławek Mazur
Żelski, pan Baggins – Wiktor Pieprzycki
Kaczanowski, Krasnolud Bofur – Nikodem Jędruszewski
Gilbert Blythe, krasnolud Bifur – Antek Małaczyński
Ania Shirley – Madzia Klubek
Pan Phillips, Aslan – Kuba Plis
Diana Barry – Marika Miazga
Józia Pye, krasnolud Fili – Wiktoria Wołosz
Prissy Andrews, krasnolud Kili – Laura Baran
Zuzanna Pevensie – Karolina Smyrska
Łucja Pevensie – Laura Rzeszutek
Biała Czarownica – Nikola Reguła
Pani Bobrowa – Sara Wahab
Thorin Dębowa Tarcza – Mikołaj Ozga
Scenariusz i reżyseria – Klaudia Serafin
Reading Brings Us Unknown Friends
Miło nam poinformować, iż Nikola Reguła - uczennica klasy 6c została finalistką II Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego z Języka Angielskiego dla uczniów klas 6-8 szkół podstawowych "Reading Brings Us Unknown Friends". Konkurs został objęty honorowym patronatem Kuratora Oświaty. Główne założenie rywalizacji to promowanie nauki języka angielskiego, zachęcenie uczniów do czytania książek w języku obcym , rozwijanie słownictwa oraz struktur językowych. Konkurs został przygotowany w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdyni, przeprowadzony w Szkole Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej w formie zdalnej z wykorzystaniem aplikacji Microsoft Forms. Składał się z trzech etapów: szkolnego, wojewódzkiego i ogólnopolskiego. W czasie przygotowań należało zapoznać się z treścią lektur podanych przez organizatora:
Etap I
”Christmas Stories’’
Etap II
”Around the World in Eighty Days’’
’’The Hound of the Baskervilles’’
Etap III
’’Three men in a Boat’’
’’The Strange Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde’’
’’The Time Machine’’
Oprócz znajomości treści przeczytanych lektur pytania konkursowe zawierały zagadnienia gramatyczne jak i leksykalne. Były to pytania szczegółowe zamknięte (jednokrotnego i wielokrotnego wyboru), jak również zadania otwarte, w których należało nie tyle udzielić odpowiedzi, co opisać konkretne zdarzenie, spotkanie między dwoma osobami, porównać czy posłużyć się argumentacją.
W I etapie wzięło udział 8 uczniów z naszej szkoły z klas VI – VIII. Aby zakwalifikować się do II tury konkursu należało uzyskać 60% prawidłowych odpowiedzi. Temu zadaniu sprostała uczennica Nikola Reguła z klasy 6c uzyskując 66 punktów na 90 możliwych. Aby przejść do ostatniego III etapu należało uzyskać 75% poprawnych odpowiedzi i tutaj też Nikola poradziła sobie bardzo dobrze. W ostatnim etapie ogólnopolskim jako jedyna szóstoklasistka znalazła się w gronie finalistów. Uzyskała 82 pkt na 120 możliwych. Najwyższy osiągnięty wynik na tym etapie w konkursie to 105 punktów.
Gratulujemy dużej wiedzy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.
Mamy Mistrzów Polski w Wielkiej Lidze Czytelników
Amelia Ligęza, Martyna Bąba i Zofia Tomczyk - uczennice klas trzecich zdobyły tytuł Mistrza Polski w VI Ogólnopolskim Konkursie Wielka Liga Czytelników w kategorii klas I-III.
5Dziewczynki przeszły przez kilka etapów konkursu.
Najpierw wraz z innymi zdobywały sprawności czytelnicze rozwiązując testy z wybranych lektur. Testy były oparte na danej lekturze ale zadania dotyczyły różnych dziedzin: było zadanie matematyczne, przyrodnicze, ćwiczenia na korzystanie różnorodnych słowników oraz oczywiście z treści danej książki. W tych testach mogli pomagać rodzice i rodzeństwo.
Drugim etapem był test kwalifikacyjny dotyczący jednej pozycji pisany w szkole samodzielnie bez dostępu do konkursowej lektury.
Do etapu powiatowego zakwalifikowały się trzy osoby z najwyższą ilością punktów z danej kategorii wiekowej stanowiąc drużynę. W kategorii klas I-III były to: Amelia Ligęza, Martyna Bąba i Zofia Tomczyk. W kategorii klas IV-VI - Nikodem Grabiec, Nikodem Dypa i Gabriela Wachowska.
Etap powiatowy polegał na drużynowym rozwiązywaniu testu online. Aby przejść do następnego etapu należało uzyskać ponad 90% wszystkich punktów. Zadania były szczegółowe i różnorodne: jednokrotnego wyboru, wielokrotnego wyboru, typu prawda-fałsz, zadania otwarte. Grupie starszej nie udało się przejść tego progu, natomiast grupa młodsza na 170 punktów możliwych do zdobycia napisała na 157 (92%). Ekipa w składzie: Amelia Ligęza, Martyna Bąba, Zofia Tomczyk uzyskała tytuł Mistrza Powiatu Ogólnopolskich Mistrzostw Powiatowych Wielkiej Ligi Czytelników i zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego.
Etap wojewódzki przebiegał podobnie jak etap powiatowy. Dotyczył innej lektury, ale był równie szczegółowy i trudny. I na tym etapie dziewczęta poradziły sobie rewelacyjnie. Napisały na 93% wszystkich punktów, zdobyły tytuł Mistrza Województwa i zakwalifikowały się do etapu ogólnopolskiego.
Do etapu ogólnopolskiego w kategorii klas I-III zakwalifikowały się 263 drużyny. Aby uzyskać tytuł Mistrza Polski należało odpowiedzieć na ponad 90% pytań. Nasza drużyna poradziła sobie z tym progiem punktowym i może pochwalić się dyplomem potwierdzającym uzyskany tytuł.
Tytuł Mistrza Polski za zajęcie I miejsca w finale VI Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników w roku szkolnym 2022/2023 w kategorii klas I-III otrzymuje Amelia Ligęza, Martyna Bąba, Zofia Tomczyk.
Zachęcamy do przygody z książką już za rok. Informacje na stronie organizatorów konkursu: wielkaliga.pl
Szkolni Koordynatorzy Konkursu: Dorota Haptaś, Grzegorz Kornak
Archiwum Aktualności