• V otwarte sadzenie lasu

• Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich chętnych do udziału w akcji sadzenia lasu. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższą sobotę (15 kwietnia). Zbiórka uczestników o godz.10:45  na parkingu ścieżki dydaktycznej „Białkówka". Nadleśnictwo zapewnia wszystkie niezbędne materiały i narzędzia, a po akcji zaprasza na ognisko. Zakończenie koło godziny 13.

Musisz tylko zorganizować sobie transport, a p. Iwonka i p. Lidka zajmą się resztą na miejscu. Lista chętnych osób + nr. kontaktowy do opiekuna (w razie wcześniejszego powrotu) w sekretariacie szkoły.
            Na Wasze zgłoszenia czekamy jutro w piątek czyli 14 kwietnia do godz. 12.45.

• Międzynarodowy konkurs plastyczny "Kosmos"

• Po raz kolejny "Dwójka" prosi o trzymanie mocno kciuków za uczniów biorących udział w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Kosmos". Nasi uczniowie przenieśli się w ten odległy świat i przygotowali prace przedstawiające zakamarki kosmosu . Wyniki już niebawem. Oto ich prace:

• Zosia i Sławek nagrodzeni w konkursie Plastycznym‼️

• 8 marca 2023 roku w Centrum Edukacji o Autschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz podsumowano XXV edycję Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Ludzie ludziom zgotowali ten los" im . Augusta Kowalczyka. Konkurs organizowany jest vo roku przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Tychach oraz Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Tegoroczna edycja poświęcona była osobie Zofii Posmysz, ocalałej z Auschwitz pisarki i scenarzystki, autorki m.in. "Pasażerki". Tytuł tej książki był hasłem przewodnim tego konkursu.

Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie klasy 6c: Zosia Branas - laureatka oraz Sławomir Mazur, który otrzymał wyróżnienie. Jurorzy konkursu podczas uroczystości rozdania nagród podkreślali wysoki poziom prac plastycznych oraz odpowiednie odniesienie się do tematyki tegorocznej edycji konkursu.

Cieszymy się, że Zosia i Sławek znaleźli się w ścisłym gronie nagrodzonych uczniów. Składamy gratulacje i życzymy im sukcesów w kolejnych konkursach.

• Przedświąteczny apel

• Fotorelacja z apelu na którym rozdano nagrody za konkurs wielkanocny oraz złożono uczniom życzenia spokojnych, zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych.

• Wyniki konkursu wielkanocnego

• Dnia 4 kwietnia 2023 r. nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego konkursu wielkanocnego ,,Stroiki i wianki wielkanocne". Konkurs miał na celu propagowanie folkloru i tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi, kształtowanie aktywnej postawy uczniów wobec sztuki i tradycji kulturowej, związanej z obrzędami okresu Wielkiej Nocy oraz integrację dzieci poprzez sztukę. Otrzymaliśmy 70 pięknych ozdób. Jury miało ogromny dylemat w wyborze najlepszej pracy. Jak zawsze każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek.

Zwycięzcami zostali:​​​​​​

Klasy 1-3 :

Maja Dziki

Ksawery Jadach

Milenka Kozak

Julia Baran

Zuzanna Frankiewicz

Karolina Starzec

Gratulujemy wszystkim i bardzo dziękujemy za tak liczny udział w naszym konkursie.

• Wizyta wielkanocnego króliczka

• Podczas Wielkanocy zajączek zostawia słodkie upominki i drobne niespodzianki w różnych zakamarkach domu, a nawet w ogrodzie. Niestety mroźna pogoda nie pozwilila nam na przeprowadzenie zabawy na zewnątrz ale i tak przeszukiwania zakamarków korytarzy zakończyło się wielkim sukcesem. Czekoladowe przysmaki bardzo szybko znalazły swoich właścicieli. Poszukiwania przysporzyły dzieciom dużo zabawy i radości.

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

• Już po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Przypadał on  na dzień 2 kwietnia. My świętowaliśmy z całą społecznością szkolną 3 kwietnia.

W gronie naszych kolegów są tacy, których to spektrum dotyczy. W tym wyjątkowym dniu szczególnie solidaryzowaliśmy się z Nimi oraz z innymi osobami ze spektrum autyzmu i ich rodzinami. Przypomnijmy, że symbolicznym kolorem autyzmu jest kolor niebieski, dlatego też zaprosiliśmy wszystkich "zaświeconych" na niebiesko do wspólnego zdjęcia.

W tym jednym dniu w roku było nam naprawdę „niebiesko”, niech każdy kolejny dzięki  naszej świadomości  stawał się łatwiejszy dla osób z autyzmem!

• Pisanki, kraszanki, jajka malowane

• W poniedziałek klasy 1b i 3c gościły u siebie panie terapeutki z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kolbuszowej. Pod okiem pań dzieci wykonały przepiękne pisanki techniką decoupage'u. Będą one wspaniałą ozdobą świątecznego stołu.

Bardzo dziękujemy.

• Dzień wiosennego kapelusza

• W ten marcowy czwartek obchodziliśmy w naszej szkole "Dzień wiosennego kapelusza". Było miło i bardzo kolorowo. Nawet pogoda, początkowo mroźna, dopasowała się do naszego radosnego nastroju.

Na wszystkich głowach królowały piękne, ukwiecone nakrycia głowy. Dzieci wykonywały kapelusze z papieru, przyozdabiały słomiane kapelusze, czapki i czapeczki. Wszyscy bardzo się starali, ponieważ został każdy z nich otrzyma "bilecik na niepytanie