• Wyniki międzynarodowego konkursu "KANGUR MATEMATYCZNY"

      • Wyniki  Międzynarodowego Konkursu ,,KANGUR MATEMATYCZNY"       22 kwietnia 2021 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny.

      • Większość uczniów, którzy zgłosili się do udziału w konkursie rozwiązywało test konkursowy w szkole. Niektórzy zdecydowali się na formę online, ale organizator zastrzegł sobie, że nie uwzględni ich w opracowanych zestawieniach i nie otrzymają wyróżnień ani nagród.Znamy już wyniki uczniów, którzy pracowali w trybie stacjonarnym! 

       W XXX edycji konkursu Kangur Matematyczny wyróżnienia uzyskali: 

       Nikodem Grabiec      klasa 4 d    (opiekun dydaktyczny – mgr Helena Mazan)

       Maciej  Wit              klasa 5 a    (opiekun dydaktyczny – mgr Izabela Posłuszny i mgr Dorota Haptaś)Hubert Mytych       klasa 5 c     (opiekun dydaktyczny – mgr Bożena Kochanowska - Koźmic)

       Hubert Zygo          klasa 6 b     (opiekun dydaktyczny – mgr Bożena Kochanowska - Koźmic)

       Paweł Koźmic        klasa 8 a     (opiekun dydaktyczny – mgr Bożena Kochanowska - Koźmic)

       Filip   Machno        klasa 8 c     (opiekun dydaktyczny – mgr Bożena Kochanowska - Koźmic)

       Tylko 0,25 punktu dzieliło od wyróżnienia ucznia klasy 7 d Dominika Dziechciarza.

       Kilka punktów zabrakło z kolei Michałowi Makockiemu z klasy 6 d i Oliwii Sybickiej z 5 a.

        

       Gratulujemy wyróżnionym i życzymy dalszych sukcesów.Każdy z uczestników Konkursu Kangur Matematyczny 2021 otrzymał jeden z wariantów układanki przestrzennej w formie breloczka.

       Nauczyciele matematyki.

     • Wkręceni w czytanie w klasie 1c

     • "Wkręceni w czytanie" - tacy właśnie są uczniowie klasy 1c, którzy dziś opowiadali i starali się wzajemnie zachęcić do swoich ulubionych książek jakie ostatnio przeczytali.

     • Dzień dziecka - 3a

     • Wspaniała rozrywka 3a w kregielni w Kolbuszowej. Wszystkie dzieci miały świetną okazję do poznania sposobu aktywnego spędzania wolnego czasu. Dla 3a pobyt w kręgielni był bardzo emocjonujący, ponieważ niektórzy po raz pierwszy grali w prawdziwe kręgle. Jak się okazało wszyscy doskonale sobie radzili, a rywalizacja okazała się świetną zabawą. Po grze czekała na dzieci pyszna pizza. Wszyscy bardzo zadowoleni spacerkiem wróciliśmy do szkoły.

     • Dzień dziecka - 1b i 1c

     • Z okazji Dnia Dziecka klasy 1b i 1c wybrały się do kina na bajkę pt. "Krudowie 2 - Nowa Era". Całemu wyjazdowi towarzyszyło wiele emocji, ponieważ była to pierwsza wspólna wycieczkaWszyscy wrócili w bajecznych humorach.

     • Dzień Dziecka

     • Z okazji Dnia Dziecka składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim Uczniom Niech każdy dzień będzie dla Was fascynującą przygodą. Życzymy samych sukcesów, rozwijania swoich talentów i pasji, spełnienia najskrytszych marzeń oraz wspaniałych przyjaciół i kochającej rodziny

      Dyrekcja i Grono Pedagogiczne SP nr 2

     • Wspaniałe chwile z mamą – Wakacje 2019r.

     •             Wakacje 2019r. kojarzą mi się z cudownymi przeżyciami i pięknymi wspomnieniami, które na długo pozostaną w mojej pamięci. Wspólny wyjazd nad nasze polskie morze, tylko ja z moją mamą. Była to fantastyczna wycieczka, która dostarczyła mi wielu pięknych wrażeń. Miałem okazję zwiedzić dużo ciekawych miejsc takich jak: Malbork, Toruń, Gdańsk, Gdynię oraz Sopot. Kąpaliśmy się w Bałtyku, spacerowaliśmy po plaży i zbieraliśmy muszelki oraz malutkie bursztyny. Bardzo fajny był też rejs statkiem oraz kolacja na statku, a także spacer po molo w Sopocie. Ponieważ ja bardzo lubię historię i zwiedzanie starych zamków, to wiele radości sprawiło mi zwiedzanie zamku w Malborku. Razem odwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc.  Był to niewątpliwie czas wypoczynku, relaksu, pełen atrakcji i co najważniejsze - Ty mamusiu byłaś ze mną każdego dnia. Miałaś czas tylko dla mnie, spędziliśmy ze sobą dużo wspaniałych chwil, za co bardzo, bardzo Ci dziękuję i kocham Cię!!!

     • Tydzień pięknych mam- finał akcji SU

     • Z jakim świętem każdemu z nas kojarzy się maj? Oczywiście, że z Dniem Matki. W naszej szkole mamy mają swoje święto w ostatni tydzień maja. Jest to wyjątkowy okres, w którym nasi uczniowie w szczególny sposób chcą podziękować im za wszystko to co dla nas zrobiły i robią oraz pokazać, że są dla nas najważniejszymi osobami w życiu.

      To dla Was nasze piekne, kochane mamy!!

      Dziękujemy wszystkim, którzy odwazyli sie opublikowac te cudowne zdjęcia a anonimowych uczestników zachęcamy do wiekszej odwagi :)

     • Konsultacje z psychologiem

     • Szanowni Rodzice i Uczniowie!

       

      Uprzejmie informujemy, iż w ramach pomocy psychologiczno – pedagogicznej, w naszej szkole będzie możliwość skorzystania z konsultacji psychologicznej, tj. indywidualnej rozmowy z psychologiem dla zainteresowanych uczniów i ich rodziców.  

      Konsultacje poprowadzi pani mgr Monika Chochla – psycholog  i trener rozwijający kompetencje komunikacji, współpracy w zespole i regulacji emocji.

      Zapraszamy do budynku szkoły w dniu 2 czerwca 2021r. (środa) w godz. od 15.00 do 17.00 oraz  4 czerwca 2021r. (piątek) od 10.00 do 17.00.

      W celu umówienia się na spotkanie należy napisać wiadomość na maila: monikachochla@gmail.com 

      W mailu prosimy zaznaczyć, że chodzi o konsultację w SP nr 2. Wizyta trwa pół godziny i jest bezpłatna.

      W razie jakichkolwiek trudności prosimy kontaktować się z  sekretariatem szkoły.

      Porada jest finansowana przez Fundację Serce.

      Zdajemy sobie sprawę, że po pandemii wielu uczniów potrzebuje tego rodzaju wsparcia. Zachęcamy do udziału w spotkaniu z psychologiem.

       

                                                                                                Serdecznie zapraszamy

     • Ogrodnicy w 1a

     • Kwiatki, bratki i stokrotki, , ale także bazylia, mięta, lawenda, pomidory, poziomki, truskawki i wiele innych ziół, warzyw i kwiatów rzasadzili pierwszoklasiści w swoim mini klasowym ogródku. Czekamy na pierwsze plony