• Akcja Mówimy DZIEŃ DOBRY

• Celem przedsięwzięcia jest utrwalenie wśród naszych dzieci nawyku mówienia dzień dobry. Jednocześnie zachęcamy dorosłych, by świecili w tym względzie dobrym przykładem :)
            Zależy nam na tym, aby uprzejme, miłe pozdrowienie było „lekarstwem na wszyskie bolączki” każdego rozpoczętego dnia!
          • Misja opatrunkowa dla Zambii

• "Misja opatrunkowa dla Zambii” – pod takim hasłem w nadzwyczajnym miesiącu misyjnym prowadzona była zbiórka materiałów opatrunkowych dla Szpitala im. Kardynała Adama  Kozłowieckiego w Lusace i Misyjnego Szpitala w Katondwe w Zambii.

• Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

• 13 listopada w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Nasza szkoła zamieniła się w baśń z wieloma jej bohaterami. Przypomnieliśmy sobie bajki, które towarzyszą nam od dzieciństwa.

•
            W burzliwej historii naszej Ojczyzny było wiele upadków i wzlotów. Jednak dzień 11 listopada 1918 roku na trwałe zapisał się w umysłach wielu pokoleń Polaków.
            Pamiętając o tych wydarzeniach, 8 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
          • Adopcja Serca

• Szkolne koło Wolontariatu działające przy Szkole Podstawowej nr 2 oraz opiekunowie Samorządu Szkolnego składają serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom.
          • AKCJA „ŚWIATEŁKO PAMIĘCI DLA ŁYCZAKOWA”

•
            Po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 aktywnie włączyli się w koordynowaną przez TVP Rzeszów zbiórkę białych i czerwonych zniczy, które pierwszego listopada zapłoną na polskich  grobach we Lwowie.
          • Wycieczka na Skansen

•            22 października  klasy Vb, Vc oraz Vd
                                                udały się na wycieczkę oraz warsztaty na Skansen w Kolbuszowej.

• Dzień Jesiennego Liścia

•          21 października po raz pierwszy świętowaliśmy
                                                                                        Dzień Jesiennego Liścia.
          • Warto się uczyć !!!

• Zarząd Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie przyznał stypendia i nagrody pieniężne w ramach programu „Nie-zagubić-talentu”:

• -          stypendia za wybitne osiągnięcia artystyczne dla 32 uczniów,
            • -          stypendia za wybitne osiągnięcia naukowe dla 78 uczniów,
            • -          nagrody pieniężne na łączną kwotę 100.000,00 zł dla 80 uczniów za osiągnięcia indywidualne, dla 7 zespołów artystycznych działających przy jednostkach oświatowych i 3 zespołów osób za szczególne osiągnięcia naukowe.
          • Wybory do Samorządu Szkolnego

• Jak co roku we wrześniu odbyła się w naszej szkole kampania wyborcza kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Były plakaty, ulotki, hasła i obietnice przedwyborcze. Ukoronowaniem akcji wyborczej były wybory, które w głosowaniu tajnym, bezpośrednim i powszechnym wyłoniły samorządową reprezentację szkoły.
          • Sprzątanie Świata

• Dnia 20 oraz 23 września 2019 r. nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w akcję „Sprzątanie świata”.  W Polsce akcja ta  odbyła się już po raz 26. – w tym roku pod hasłem „Nie śmiecimy-sprzątamy-zmieniamy”.

• NARODOWE CZYTANIE 2019

•                    7 września 2019 r. odbyła się ósma edycja Narodowego Czytania - akcji organizowanej pod patronatem Pary Prezydenckiej. W tym roku zaproponowano lekturę polskich nowel. Prezydent wraz z Małżonką spośród wielu propozycji wybrali osiem utworów.

• Uwaga rodzice i uczniowie klas ósmych !!!

• Już niedługo egzamin ósmoklasisty - (kwiecień tuż, tuż...smiley)

Komunikat CKE

• Nauka przez zabawę

• Nauczyciele ze Świata Robotyki kolejny raz zaprezentowali uczniom naszej szkoły możliwości techniczne klocków lego. Zajęcia organizowane w szkole uczą logicznego myślenia, programowania, rozwijją zainteresowania i są doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu. W nadchodzącym roku szkolnym uczniowie będą mogli kontynuować lub rozpocząć swoją przygodę z klockami lego na odpłatnych zajęciach z robotyki  organizowanych w naszej szkole.