• Zabawa choinkowa

• Zabawa choinkowa to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w kalendarzu imprez naszej szkoły. Szczególnie młodsi uczniowie bardzo czekają na to wydarzenie. Atrakcji jest przecież co niemiara. Tańce, konkursy, ciekawe stroje, poczęstunek. To wszystko składa się na świetną zabawę.

Zabawy na tegorocznym balu poprowadziła pani Iwonka Baran z firmy Fabryka Zabawy i przez kilka kolejnych godzin serwowała wszystkim najnowsze hity z list przebojów, ale też utwory nieco starsze, a wciąż popularne. Piosenki na pewno się podobały sądząc po ilości tańczących na parkiecie uczniów.

Zabawa choinkowa to nie tyko dyskoteka. Tradycją corocznych balów są liczne konkursy, w których dzieci licznie brały udział.

Do samego końca nasi uczniowie świetnie się bawili i udawali się w domów w znakomitych humorach. Kolejna zabawa choinkowa za nami.

• Spotkanie z rodzicami

• Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego zaprasza wszystkich rodziców uczniów na spotkania, które odbędą się 6 lutego 2020r. (czwartek) w następującym porządku:
            - rodzice uczniów klas I-III - godz. 16:30 - spotkanie w klasach z wychowawcami,
            - rodzice uczniów klas IV-VIII - godz. 17:00 - spotkanie w klasach z wychowawcami.
            Nauczyciele uczący w szkole będą do dyspozycji rodziców od godz. 17:00 do godz. 18:30.

• Wyjazd do teatru Maska

• Klasy piąte Nowy Rok 2020 rozpoczęły od wyjazdu do teatru Maska na spektakl "Opowieść wigilijna" na podstawie powieści Karola Dickensa.

W każdym z nas spektakl rozbudził wyobraźnię i sprawił, że zastanowiliśmy się nad swoim życiem. Co się w nim liczy i co jest najważniejsze? Uczniowie wychodząc z teatru, rozpamiętywali, czy przypadkiem i oni w pogoni za sukcesami nie odsunęli na bok miłość i czas, który powinni spędzać z rodziną. Wspaniała gra aktorów, ciekawa scenografia i muzyka, a przede wszystkim wykorzystanie kukiełek, zrobiły na widowni ogromne wrażenie.

Z niecierpliwością czekamy na wyjazd na kolejny tak udany spektakl.

• Francuskie kolędowanie

• Dzisiaj 31 stycznia czyli prawie koniec kolędowania. My także kolędowalismy w naszej szkole. Śpiewaliśmy w różnych klasach francuską piosenkę "Vive le vent", aby umilić uczniom ostatnie chwile przed świętami i ćwiczyć język francuski.

• Święto Trzech Króli na lekcjach języka francuskiego

• W 7 i 8 klasach na języku francuskim co roku świetujemy święto Trzech Króli. Uczniowie przygotowują typowe ciasto Galette des Rois-ciasto, jest to ciasto francuskie z nadzieniem migdałowym w środku którego zostaje ukryta porcelanowa figurka. Kto dostanie kawałek z niespodzianką zostaje królem lub królową i nosi koronę a  wszyscy goście wołają Vive le Roi ! Niech żyje król ! Aby tradycji stało się zadość nasi uczniowie w okresie karnawałowym też noszą dumnie koronę. Mam nadzieję, że to ćwiczenie aktywizujące uczniowie zapamiętają na bardzo długo.

• Góra grosza

• W naszej szkole zakończyła się akcja "Góra grosza".

W naszej szkole zakończyła sie akcja pt."Góra grosza". W czasie ferii zliczyliśmy wspolnie zebrane pieniążki, których było naprawde dużo. W sumie zebraliśmy 51 516 sztuk monet co dało nam 1263zł 28gr. Dziekujemy uczniom, którzy mimo ferii znaleźli czas, by pomóc w liczeniu.

• Rozstrzygnięcie konkursu świątecznego

• Z okazji Świąt Bożego Narodzenia ogłosiliśmy konkurs na najładniejszy świąteczny wystrój klasy oraz na najpiękniejszą kartkę świąteczną. Dekoracje oraz kartki były oceniane w kategoriach: pomysłowość, pracochłonność, estetyka wykonania oraz samodzielność. Komisja miała ogromny problem z wyborem tych najładniejszych prac, gdyż ten konkurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Pod uwagę brany był głównie autentyczny wkład pracy własnej dzieci. Oceniane były walory artystyczne. Rękodzieło własnego wykonania oceniane było wyżej niż używanie gotowych elementów dekoracyjnych. A o to wyniki obrad naszej komisji:

Klasy I - III

I miejsce - Anastazja Reguła IIb oraz Ali Abbas IIIc

II miejsce - Julia Baran Ib oraz Gabriela Gul Ic

III miejsce - Nadia Brzuszek IIc oraz Oliwia Jadach IIc

Grand Prix Wiktoria Wołosz IIIc

Klasy IV - VIII

I miejsce - Oliwia Kosiorowska Vc oraz Aleksandra Biesiadecka IVb

II miejsce - Zuzanna Matejek VId oraz Viktoria Wróblewska VIc

III miejsce - Katarzyna Sączawa Vb oraz Patryk Sułek Vic

Wyniki konkursu na najładniej przystrojoną klasę:

Klasy I - III

I miejsce - sala 229 i 218

II miejsce - sala 216

III miejsce - sala 220

Klasy IV - VIII

I miejsce - sala 30

II miejsce - sala 210

III miejsce - sala 202

Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie !!!

• Projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej - Razem na Święta

• Grudzień był dla naszego Szkolnego Samorządu czasem wyjątkowo gorącym. Z radością włączyliśmy się  w ogólnopolski projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej: „Razem na Święta”. Wspólnie staraliśmy się sprostać wszystkim celom, jakie sobie postawiliśmy. A było ich naprawdę niemało!

• Dzień Piżamowy

• W ten piątek w naszej szkole wszystkie śpiochy i fani chodzenia do późna w piżmach mieli możliwość zaprezentowania swojej ulubionej i wystrzałowej stylizacji nocnej. Serdecznie dziękujemy za udziału w piżamowym party.Tradycyjnie dzielimy się  wspólnymi  zdjęcia.

• Wyniki Olimpiady Przedmiotowej OLIMPUS

• Z przyjemnością informujemy, że w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej  z Języka Angielskiego "OLIMPUS " w sesji jesiennej 5 uczniów naszej szkoły zostało jej Laureatami
          • Podsumowanie kiermaszu świątecznego

• W dniach 16 i 17 grudnia 2019 r. na terenie szkoły odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski.
            Upłynął on w miłej świątecznej atmosferze i cieszył się dużym powodzeniem.