• Kolbuszowskie legendy

• W ubiegłym roku szkolnym zespół teatralny „Gaduła” pracował nad przygotowaniem przedstawienia pt. „Kolbuszowskie legendy”. Niestety, z powodu pandemii próby zostały zawieszone. Wprawdzie młodzi aktorzy od czasu do czasu spotykali się na platformie „Classroom”, aby przypomnieć sobie swoje role, jednakże przedłużające się obostrzenia nie pozwalały wierzyć, że wystawienie sztuki w tym roku będzie jeszcze możliwe. W związku z tym narodził się pomysł, aby przygotować słuchowisko teatralne, które będzie ilustrowane fotografiami przedstawiającymi poszczególne sceny.

Organizatorzy przedsięwzięcia od pomysłu przeszli do działania. W sali numer 32, w tak zwanej „garderobie teatralnej”, między starymi szafami a regałami, powstało prowizoryczne studio nagrań. Uczniowie klas ósmych pod kierunkiem p. Władka Serafina dokonali nagrania ścieżki dźwiękowej. Natomiast na kolbuszowskim skansenie p. Andrzej Kożuchowski zrealizował sesję zdjęciową. Teraz zespół czekają jeszcze nocne zdjęcia na kolbuszowskim rynku oraz w pobliżu oficyny dworskiej. A później … później w zaciszu domowym całość zostanie zmontowana i oprawiona muzyką przez p. Serafina.

Na efekt końcowy trzeba jeszcze trochę poczekać. Tymczasem załączamy kilka zdjęć stanowiących fotorelację z sesji na skansenie.

Justyna wysłał(a) 1 czerwca o 15:49

Cześć IwonkoMaja ma dzisiaj przyjść czy masz jakies plany na Dzień Dziecka?

• Wyniki międzynarodowego konkursu "KANGUR MATEMATYCZNY"

• Wyniki  Międzynarodowego Konkursu ,,KANGUR MATEMATYCZNY"       22 kwietnia 2021 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny.

• Większość uczniów, którzy zgłosili się do udziału w konkursie rozwiązywało test konkursowy w szkole. Niektórzy zdecydowali się na formę online, ale organizator zastrzegł sobie, że nie uwzględni ich w opracowanych zestawieniach i nie otrzymają wyróżnień ani nagród.Znamy już wyniki uczniów, którzy pracowali w trybie stacjonarnym!

W XXX edycji konkursu Kangur Matematyczny wyróżnienia uzyskali:

Nikodem Grabiec      klasa 4 d    (opiekun dydaktyczny – mgr Helena Mazan)

Maciej  Wit              klasa 5 a    (opiekun dydaktyczny – mgr Izabela Posłuszny i mgr Dorota Haptaś)Hubert Mytych       klasa 5 c     (opiekun dydaktyczny – mgr Bożena Kochanowska - Koźmic)

Hubert Zygo          klasa 6 b     (opiekun dydaktyczny – mgr Bożena Kochanowska - Koźmic)

Paweł Koźmic        klasa 8 a     (opiekun dydaktyczny – mgr Bożena Kochanowska - Koźmic)

Filip   Machno        klasa 8 c     (opiekun dydaktyczny – mgr Bożena Kochanowska - Koźmic)

Tylko 0,25 punktu dzieliło od wyróżnienia ucznia klasy 7 d Dominika Dziechciarza.

Kilka punktów zabrakło z kolei Michałowi Makockiemu z klasy 6 d i Oliwii Sybickiej z 5 a.

Gratulujemy wyróżnionym i życzymy dalszych sukcesów.Każdy z uczestników Konkursu Kangur Matematyczny 2021 otrzymał jeden z wariantów układanki przestrzennej w formie breloczka.

Nauczyciele matematyki.

• Wkręceni w czytanie w klasie 1c

• "Wkręceni w czytanie" - tacy właśnie są uczniowie klasy 1c, którzy dziś opowiadali i starali się wzajemnie zachęcić do swoich ulubionych książek jakie ostatnio przeczytali.

• Dzień dziecka - 3a

• Wspaniała rozrywka 3a w kregielni w Kolbuszowej. Wszystkie dzieci miały świetną okazję do poznania sposobu aktywnego spędzania wolnego czasu. Dla 3a pobyt w kręgielni był bardzo emocjonujący, ponieważ niektórzy po raz pierwszy grali w prawdziwe kręgle. Jak się okazało wszyscy doskonale sobie radzili, a rywalizacja okazała się świetną zabawą. Po grze czekała na dzieci pyszna pizza. Wszyscy bardzo zadowoleni spacerkiem wróciliśmy do szkoły.

• Dzień dziecka - 1b i 1c

• Z okazji Dnia Dziecka klasy 1b i 1c wybrały się do kina na bajkę pt. "Krudowie 2 - Nowa Era". Całemu wyjazdowi towarzyszyło wiele emocji, ponieważ była to pierwsza wspólna wycieczkaWszyscy wrócili w bajecznych humorach.

• Dzień Dziecka

• Z okazji Dnia Dziecka składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim Uczniom Niech każdy dzień będzie dla Was fascynującą przygodą. Życzymy samych sukcesów, rozwijania swoich talentów i pasji, spełnienia najskrytszych marzeń oraz wspaniałych przyjaciół i kochającej rodziny

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne SP nr 2

• Wspaniałe chwile z mamą – Wakacje 2019r.

•             Wakacje 2019r. kojarzą mi się z cudownymi przeżyciami i pięknymi wspomnieniami, które na długo pozostaną w mojej pamięci. Wspólny wyjazd nad nasze polskie morze, tylko ja z moją mamą. Była to fantastyczna wycieczka, która dostarczyła mi wielu pięknych wrażeń. Miałem okazję zwiedzić dużo ciekawych miejsc takich jak: Malbork, Toruń, Gdańsk, Gdynię oraz Sopot. Kąpaliśmy się w Bałtyku, spacerowaliśmy po plaży i zbieraliśmy muszelki oraz malutkie bursztyny. Bardzo fajny był też rejs statkiem oraz kolacja na statku, a także spacer po molo w Sopocie. Ponieważ ja bardzo lubię historię i zwiedzanie starych zamków, to wiele radości sprawiło mi zwiedzanie zamku w Malborku. Razem odwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc.  Był to niewątpliwie czas wypoczynku, relaksu, pełen atrakcji i co najważniejsze - Ty mamusiu byłaś ze mną każdego dnia. Miałaś czas tylko dla mnie, spędziliśmy ze sobą dużo wspaniałych chwil, za co bardzo, bardzo Ci dziękuję i kocham Cię!!!

• Tydzień pięknych mam- finał akcji SU

• Z jakim świętem każdemu z nas kojarzy się maj? Oczywiście, że z Dniem Matki. W naszej szkole mamy mają swoje święto w ostatni tydzień maja. Jest to wyjątkowy okres, w którym nasi uczniowie w szczególny sposób chcą podziękować im za wszystko to co dla nas zrobiły i robią oraz pokazać, że są dla nas najważniejszymi osobami w życiu.

To dla Was nasze piekne, kochane mamy!!

Dziękujemy wszystkim, którzy odwazyli sie opublikowac te cudowne zdjęcia a anonimowych uczestników zachęcamy do wiekszej odwagi :)