• Koncert szkoły muzycznej

     • To nie był pierwszy taki koncert w naszej szkole. Młodzi muzycy uczący się w Szkole Muzycznej zaprezentowali się przed młodszymi kolegami i koleżankami, grając na klawiszach , gitarze, saksofonie.

      Swoją grą ujęli widzów, ukazując piękno muzyki na żywo. Dzisiejszy koncert zapadnie w pamięci każdego z nas, bowiem muzyka łagodzi obyczaje i łączy ludzi.

      Zapraszamy częściej

     • Sukcesy sportowe!

     • 21 kwietnia 2022 r. na stadionie w Kolbuszowej odbyły się Wojewódzkie Indywidualno - Drużynowe Biegi Przełajowe. 

      W zawodach po wcześniejszych eliminacjach gminnych, powiatowych i rejonowych wzięło udział 12 najlepszych drużyn  z naszego województwa. Dziewczyny zajęły wysokie III miejsce. Uległy tylko SMS z Ustrzyk Dolnych i SP Zaczernie. 

      Skład drużyny w kolejności zajętych miejsc :

      Sybicka Oliwia - klasa 6a

      Pastuła Maja - klasa 7b

      Bajor Oliwia- klasa 7b

      Kazimierczak Natalia - klasa 6b

      Cieśla Anna -klasa 5 a 

      Wołosz Wiktoria - klasa 5c 

      Gratulujemy !!!

     • Ogólnopolska akcja "Żonkile"

     • 19 kwietnia, w rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim obchodzony jest Dzień Pamięci o Holokauście i przeciwdziałaniu zbrodniom przeciwko ludzkości.


      22 kwietnia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „ŻONKILE”, by uczcić pamięć o ofiarach holocaustu, powstańcach Getta Warszawskiego, budować wspólną świadomość historyczną Polaków i Żydów.
       

      W obchody rocznicy zaangażowani byli uczniowie klas starszych. By podkreślić wyjątkowy charakter tego dnia, własnoręcznie przygotowali  papierowe żonkile – kwiaty symbolizujące pamięć i nadzieję...


      Żonkile to kwiaty związane z Markiem Edelmanem, jednym z przywódców Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w każdą rocznicę powstania dostawał te kwiaty od anonimowej osoby. Sam również, co roku 19 kwietnia, w każdą rocznicę powstania, składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta bukiet żółtych kwiatów – często były to właśnie żonkile.

     • Wygrywanie jest fajne!

     • Z ogromną radością pragniemy poinformować, że Gabriela Gliniany, uczennica klasy 8c Szkoły Podstawowej nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kolbuszowej,  zdobyła tytuł LAUREATA Olimpiady Języka Angielskiego Juniorów  organizowanej na zlecenie i ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu. 

      Jest to niezwykłe osiągnięcie nie tylko ze względu na dużą ilość etapów, które musiała przejść uczennica, ale również ze względu na to, iż jedną z konkurencji były rozmowy z native speakerami. Ale zacznijmy od początku…

      Przygoda z Olimpiadą Języka Angielskiego Juniorów rozpoczęła się w listopadzie, kiedy to jedenaścioro uczniów naszej “Dwójki” wypełniło test w szkole. Do kolejnej części I etapu przeszło pięcioro z nich. Następnie uczniowie ci napisali  test on-line. Nadszedł czas na drugi etap. Rozpoczął się on od kolejnego testu on-line, sprawdzającego znajomość gramatyki i słownictwa. Gabrysia przekroczyła próg 75% punktów i zakwalifikowała się do kolejnego etapu, który polegał na nagraniu filmu.  Jej  zadaniem było przygotowanie 5 minutowej wypowiedzi ustnej, w której podzieliła się swoim zdaniem i przemyśleniami na poniższy temat. 

      "Świat jest pełen dobrych ludzi.

      Czy żyjemy w dobrym świecie – świecie dobrych ludzi ? Uzasadnij swoją wypowiedź. Co to znaczy być „dobrym człowiekiem”?  Powiedz, co charakteryzuje takie osoby.  Jakie są, jak się zachowują? Podaj przykłady. Czy można „stać się” dobrym człowiekiem? Czy mamy wpływ na to, jacy jesteśmy? Co sprawia, że inni postrzegają kogoś jako „dobrego człowieka”? Czy mamy dobrych ludzi wokół nas? Może ktoś taki jest w Twoim otoczeniu? Od czego należy zacząć, jeśli chcemy, by świat był lepszy?"

      Wszyscy odpoczywaliśmy na feriach, a Gabrysia skupiała się  na słownictwie, jego zasobie i adekwatności do prezentowanego tematu, fonetyce, poprawnym akcentowaniu, właściwej wymowie i odpowiedniej intonacji.... Pracy miała naprawdę dużo, musiała spełnić sporo warunków, ale najważniejsze, że się udało! Nasza uczennica przeszła do kolejnego etapu - tym razem był to egzamin ustny.

      W marcu przeprowadzona została rozmowa za pomocą  video komunikatora na trzy wylosowane tematy (po jednym z każdej kategorii - USA, Wielka Brytania, Świat). Gabrysia przygotowywała się między innymi              z tematów : Czy społeczeństwa USA i Polski się różnią? Uzasadnij swoje zdanie, podaj przykłady; „American dream” – czym jest, co wyraża, jakie można przedstawić przykłady?; Brytyjskie zwyczaje i tradycje. Przedstaw charakterystyczne zwyczaje brytyjskie, których nie doświadczysz w innym kraju, opowiedz o ich znaczeniu        i historii; Imperium brytyjskie. Opowiedz o historii brytyjskiego kolonializmu; Przedstaw jeden z krajów Zjednoczonego Królestwa. Scharakteryzuj go pod względem historycznym, geograficznym i społeczno-ekonomicznym; Czy świat jest „globalną wioską”? Uzasadnij swoją wypowiedź, podaj przykłady; Czy podróże w kosmos to turystyka czy konieczność? Czy będą one dostępne dla przeciętnych ludzi jeszcze za Twojego życia? Odpowiedz i uzasadnij swoją opinię; Śmieci. Czy odpady to problem współczesnego świata? Jak wpływają na środowisko naturalne i na człowieka? Jak poradzić sobie ze „śmieciowym problemem”. Podziel się swoim zdaniem, podaj przykłady i uzasadnienie oraz swoje przemyślenia i pomysły.

      W ten szczęśliwy marcowy piątek Gabrysia wylosowała zagadnienia, które od samego początku przypadły jej do gustu. Wypowiedziała się na temat parków narodowych w USA, twórczości ulubionej brytyjskiej autorki, różnorodności kulturowej świata. Uczennica zrobiła wrażenie na jury i zakwalifikowała się do kolejnego, trzeciego już etapu. Część pierwsza po raz kolejny polegała na rozwiązaniu testu on-line, sprawdzającego znajomość gramatyki i słownictwa. Poprawnie ukończyły go 123 osoby z całej Polski, w tym Gabriela. Zmęczona, ale szczęśliwa przygotowywała się  do kolejnego spotkania on-line, tym razem z native speakerami. Została zapytana o ponadczasowe wartości, które odnajdujemy w książce pt. „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Przedstawiła swoją opinię, podała przykłady, odniosła się do treści lektury. Zadaniem Gabrysi było również przygotowanie tematów dotyczących współczesnej sytuacji rdzennych Amerykanów oraz Australijczyków, omówienie podobieństw i różnic w tradycjach świątecznych w Wielkiej Brytanii i Polsce na przykładzie wybranego przez siebie święta, omówienie tradycji i genezy Święta Dziękczynienia, przedstawienie przyczyn współczesnej migracji ludności, scharakteryzowanie mediów amerykańskich i brytyjskich, omówienie trzech cech szkół amerykańskich oraz Brytyjskiej Wspólnoty Narodów. Poza pytaniami z WOK-u oraz lektury, zapytano ją o najciekawsze wakacje oraz wygląd i cechy charakteru przyjaciela/przyjaciółki.

      Udział w tym konkursie był wielkim wyzwaniem, a także niezwykłą przygodą. Gabrysia zdobyła prestiżowy dyplom laureata i zaprezentowała się tysiącom młodych ludzi uczestniczących w konkursie. Miała również okazję, by doskonalić swoją znajomość języka. 

      Serdecznie gratulujemy Gabrysi i jej rodzicom. Liczymy, że już niedługo usłyszymy o kolejnych  sukcesach naszej uczennicy:)

     • Wyjazd klas 2 do teatru "Maska"

     • Po usłyszeniu trzeciego dzwonka udaliśmy się w magiczną podróż….

      Dzisiaj, 20 kwietnia 2022 r. uczniowie klas drugich pod opieką wychowawców wybrali się do teatru „Maska” w Rzeszowie na spektakl pt:”Alicja w Krainie Czarów”. Po przyjeździe i zakupieniu biletów , pełni ciekawości udaliśmy się do sali, gdzie w napięciu oczekiwaliśmy na rozpoczęcie przedstawienia. Po chwili zgasły światła, a na scenie pojawili się pierwsi aktorzy. Razem z główną bohaterką Alicją udaliśmy się w magiczną podróż przez Krainę Czarów, pełną niecodziennych zdarzeń. 

      Barwna sceneria oraz efekty sceniczne wzbogaciły jeszcze bardziej tę cudowną podróż i rozbudziły naszą wyobraźnie. Każdy z nas poczuł się jak mała Alicja przemierzająca tajemniczą krainę. Z tej podróży wróciliśmy do szkoły bardzo zadowoleni i w doskonałych humorach !!!

     • Wyjazd klasy 5c i 5d do FlyParku

     • 13 kwietnia klasy 5c i 5d odwiedziły Fly Park. Po rozgrzewce pod okiem instruktorki uczniowie korzystali z różnych atrakcji, między innymi ścieżek akrobatycznych, trampolin sportowych, basenów wypełnionych gąbkami, zjeżdżalni oraz ścianek wspinaczkowych. Skacząc na trampolinach, uczniowie rozwijali ogólną sprawność fizyczną oraz koordynację ruchową. Wspólne skakanie wprawiło wszystkich w znakomity nastrój, wyzwoliło mnóstwo pozytywnej energii. To był bez wątpienia aktywnie spędzony czas.

     • Kolejne spotkanie z dziećmi z Ukrainy

     • Jaka piękna kurka! - powiedziałam, gdy zobaczyłam styropianowo-papierowy twór w rękach piegowatej trzynastolatki. Tylko tyle byłam w stanie wydukać bo przez chwilę zamyśliłam się nad tym jakie to wszystko niesprawiedliwe. Dlaczego jedni uciekają przed wojną i myślą jak zdobyć jedzenie, a dla innych największym problemem jest sprawdzian z matematyki... Później otrząsnęłam się i zaczęłam od nowa gawarić, bo po to przecież tutaj przyjechałyśmy.

       

      12 kwietnia po raz drugi odwiedziłyśmy dzieci z Ukrainy. W trochę mniejszym składzie, lecz z równie intensywną akcją. Wspólne zajęcia konstruowania kurczaków na patyku, świątecznych królików oraz rozmowy na temat polskich i ukraińskich zwyczajów wielkanocnych zajęły nam 3 godziny. Z pewnością nie był to czas stracony czy nudny, a wręcz przeciwnie! Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkanie i już szykujemy atrakcje dla naszych nowych małych znajomych.

      Antosia :)

     • Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku

     • 14 kwietnia w Kolbuszowej Dolnej odbył się mecz dziewczyn ze szkolnej drużyny. Zajęły one 1 miejsce w turnieju piłki nożnej " Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku".

      Gratulujemy!!!
       

     • Zwycięstwo Wiktorii Baran :) w Powiatowym Konkursie

     • Po raz 18. zorganizowany został Powiatowy Konkurs na Ludowe Ozdoby Wielkanocne. Wśród zwycięzców jest nasza uczennica Wiktoria Baran z klasy 2c, która zdobyła 🥇 miejsce w kategorii "Palma tradycyjna do 50cm"

      Gratulujemy!!!

      https://korsokolbuszowskie.pl/kultura/ponad-50-uczniow-z-powiatu-kolbuszowskiego-nagrodzonych-i-wyroznionych-w-konkursie-lista-nazwisk/jbDcY6FEJVXDwckxvXS8?fbclid=IwAR0Cw5Men8TCSLCeeEq6_6uxtvnWXioAE9anf3y6SF1GsVQzbPAscX5j5Z8

     • Życzenia świąteczne

     •  

         Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych pragniemy życzyć, aby były one przepełnione radością obcowania  z rodziną i przyjaciólmi, miłością oraz refleksją związaną z tym pełnym zadumy, ale jakże radosnym czasem.

      Dyrekcja oraz pracownicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej

     • Kiermasz Ozdób Wielkanocnych

     • 8 kwietnia w naszej szkole odbywał  się Kiermasz Wielkanocny, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski a przygotowany przez uczniów kółka plastycznego.

      Bardzo dziękujemy Pani Lidii Wiktor, która od kilku miesięcy przygotowywała z młodymi artystami baranki, zajączki i koszyczki na patyku – wszystkie wykonane własnoręcznie.

      Nasz kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem. Dziękujemy wszystkim, którzy zakupili nasze ozdoby. Uzbieraliśmy 407 zł. Dochód zostanie przekazany fundacji Mukohelp, która zbiera środki na zakup leków i sprzętu do rehabilitacji dla podopiecznych fundacji💛 oraz chorych na mukowiscydozę przybywających z Ukrainy.


      Życzymy wszystkim radosnych Świąt Wielkiej Nocy!

     • Finał akcji Mukojajo

     • Wspierając naszą akcję okazaliście wielkie serce...!!

      Bardzo dziękujemy...

      To już dziś zakończyliśmy zbiórkę ozdób wielkanocnych dla fundacji Mukohelp, która wspiera osoby chore na mukowiscydozę. Z całego serca dziękujemy uczniom i rodzicom za nieocenione zaangażowanie w przygotowanie tak wspaniałych baranków, koszyczków, jajeczek i kartek świątecznych.Wszystkie przygotowane przez Was dary można kupić w najbliższą niedzielę - 10 kwietnia - po mszach świętych w Parafii Brata Alberta.

      Zapraszamy serdecznie!!! 

     • „No backpack day” już za nami !!!

     • Wszyscy uczniowie naszej szkoły biorący udział w zabawie wykazali się wielką pomysłowością i kreatywnością. Na korytarzach zamiast plecaków mogliśmy oglądać różnego rodzaju nosidła takie jak walizki, wózki, kufry, kosze do przewozu zwierząt czy garnki. Było naprawdę wesoło i bardzo zabawnie. Poniżej przedstawiamy krótką fotorelację. Zapraszamy do oglądania !

     • IV Otwarte Sadzenie Lasu 🌲 w Świerczowie

     • Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich chętnych do udziału w akcji sadzenia lasu 🌲. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższą sobotę (9 kwietnia). Zbiórka uczestników o godz.10:45 w Szkółce Leśnej w Świerczowie. 
      Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem „#ŁącząNasDrzewa”. Na terenie szkółki sadzone będą młode sosny 🌲. Nadleśnictwo zapewnia wszystkie niezbędne materiały i narzędzia, a po akcji zaprasza na ognisko 🔥. Zakończenie koło godziny 13. 

      Musisz tylko zorganizować sobie transport, a p. Iwonka, p. Marta i p. Lidka zajmą się resztą na miejscu. Lista chętnych osób + nr. kontaktowy do opiekuna (w razie wcześniejszego powrotu) w sekretariacie szkoły.
      Na Wasze zgłoszenia czekamy do piątku do godz. 12.45.

       

       

       


       

     • Światowy Dzień Autyzmu

     • Światowy Dzień Autyzmu obchodzony był w naszej szkole w piątek. Uczniowie okazali swoja solidarność poprzez ubranie się na niebiesko oraz przygotowanie niezapominajek.

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kolbuszowej
   • g2kolbuszowa@poczta.onet.pl, rekrutacja@sp2.kolbuszowa.pl
   • (17) 2270290,
   • ul. Obrońców Pokoju 46 36-100 Kolbuszowa Poland
   • Sylwia Blat tel.:(17) 2270280 e-mail: iod@zo.kolbuszowa.pl
  • Logowanie