• Szydełkowe wyzwanie w 3a

          • W radosnej atmosferze, w towarzystwie dostojnych gości - pani Irenki, a prywatnie babci Roksany, pani Halinki - babci Bartosza oraz pani Danusi - mamy Martynki, spędziliśmy czwartkowe lekcje, kiedy to uczyliśmy się szydełkowania. Panie zaprezentowały nam swoje wspaniałe dzieła i przekazały tajniki sztuki szydełkowania. Ach, cóż to było za wyzwanie! Jednak z satysfakcją chcemy podzielić się sukcesem, bo wszyscy opanowaliśmy to niełatwego rękodzieło. Każdy z nas wykonał różne ozdoby: bransoletki, naszyjniki, pierścionki i warkoczyki do włosów.

            Jesteśmy bardzo szczęśliwi i zachęcamy was do podjęcia szydełkowego wyzwania .

          • Pasowanie na ucznia oddziału "0"

          • Nowa galeria Pasowanie na ucznia oddziału "0" została dodana do albumu fotograficznego

            Dnia 9.11.2022r. dzieci z oddziału poprzez pasowanie zostały włączone w skład społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kolbuszowej.

            Podczas uroczystości dzieci recytowały, śpewały, tańczyły oraz ślubowały. Następnie zostały pasowane na ucznia oddziału "0".

            Imprezie towarzyszył wzniosły i uroczysty nastrój.

          • Olimpus - sesja jesienna

          • W listopadzie przeprowadzony został konkurs Olimpus - sesja jesienna z matematyki, języka angielskiego oraz języka polskiego. Uczniowie zmagali się z testem wielokrotnego wyboru składającym się z 30 pytań. Do każdego pytania w teście podane zostały 4 odpowiedzi, z których żadna, jedna, dwie, trzy lub wszystkie odpowiedzi mogły być poprawne. Uczniowie mieli także możliwość wstrzymania się od odpowiedzi na dane pytanie. W testach zawarte zostały pytania o różnej skali trudności, dlatego też wszyscy uczniowie mogli spróbować swoich sił.

            Teraz nie pozostało nic innego jak tylko czekać na wyniki:) Trzymajmy wszyscy mocno kciuki!!!

          • Trzy uczennice nagrodzone w Ogólnopolskim konkursie plastycznym " Spotkanie ze sztuką"

          • ​​​​​​W październiku 2022r. pięcioro uczniów z naszej szkoły wzięło udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym  Fundacji PGE pod hasłem "Spotkanie ze sztuką". Zadaniem konkursowym było przedstawienie własnej interpretacji wybranego obrazu polskiego malarza, którego dzieła można obejrzeć w jednym  następujących muzeów: Muzeum Narodowym w Lublinie, Muzeum Narodowym w Warszawie czy Muzeum Narodowym w Krakowie. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych z miejscowości liczących poniżej 50 tysięcy mieszkańców. 

            Spośród ponad pięciuset nadesłanych prac nagrodzono dziewięćdziesięciu uczestników. W oczach jury znalazły uznanie prace aż trzech uczennic z naszej szkoły, które wykonały interpretacje plastyczne do obrazów malarki Olgi Boznańskiej.

            Nagrodzonymi są:

            Antonina Machowska  z klasy III c  " Autoportret z kwiatami"

            Julia Wołoszyn z klasy III c " Dziewczynka z chryzantemami "

            Maya Kostuj z klasy VI b " Imieniny babuni"

            Na uwagę zasługuje fakt iż wśród wszystkich nagrodzonych jesteśmy jedyną szkołą z której wyłoniono najwięcej laureatów !!!

            Gratulujemy nagrodzonym i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach !!!

          • Dzień Niepodległości

          • Cóż to był za wyjątkowy dzień ...

            „Marsz marsz Dąbrowski”- te i inne słowa Hymnu Narodowego rozbrzmiewały w klasach naszej szkoły. Samorząd Uczniowski postanowił sprawdzić jak dobrze znamy słowa Hymnu Państwowego i przygotował zagadki z nim związane. Młodzi Polacy z wielkim zaangażowaniem dośpiewywali brakujące fragmenty hymnu otrzymując tym samym możliwość wylosowania nagrody dla całej klasy z "magicznego pudełka". Dzień bez pytania oraz dzień bez zadań domowych cieszył się największym uznaniem. Zdaliśmy ten egzamin na 6 z plusem. Brawo!!!

            Nie tylko dzięki ogromnemu zaangażowaniu całej społeczności klas ale również dzięki nagrodom ten dzień będziemy jeszcze długo pamiętać.

          • Dzień Kokardy Narodowej!

          • W burzliwej historii naszej Ojczyzny było wiele upadków i wzlotów. Jednak dzień 11 listopada 1918 roku na trwałe zapisał się w umysłach wielu pokoleń Polaków.

            Pamiętając o tych wydarzeniach, 10 listopada w Szkole Podstawowej nr 2 był dniem wyjątkowo odświętnym. Wszędzie rozbrzmiewał "Mazurek Dąbrowskiego". Uczniowie ubrani odświętnie eksponowali na swoich piersiach Kokardy Narodowe, nie tylko na znak miłości do ojczyzny i szacunku do historii, ale również wyrażając dumę iż są Polakami!!!

          • Góra pluszaków dla dzieciaków!

          • Wiemy jak jesteście wrażliwi na potrzeby innych dlatego zwracamy się do Was z prośbą, aby każda klasa zrobiła zbiórkę i zakupiła pluszowego misia. Jeżeli macie w domu miśka nowego z metką to również możecie go przynieść i przekazać na naszą akcję. Wasze maskotki pomogą dzieciom po wybudzeniu po różnych zabiegach i operacjach z Centrum Zdrowia Dziecka

          • "Komunikacja bez przemocy" -spotkanie artystyczne

          • Uczniowie klas 1-8 uczestniczyli w przedstawieniu artystycznym zatytułowanym "Komunikacja bez przemocy". W trakcie tego przedstawienia przypomnione zostało znaczenie pojęć takich jak komunikacja werbalna, komunikacja niewerbalna, plotka, gest, konflikt oraz przemoc.


            Tematem komunikacji bez przemocy u najmłodszych była "podróż w czasie". Miała ona na celu zestawienie dwóch zupełnie różnych sposobów komunikacji tych bez telefonów komórkowych czy Internetu oraz współczesnych -przesączonych  coraz nowszymi technologiami. Istotne było przekazanie uczniom jak ważna i wyjątkowa jest bezpośrednia rozmowa z drugim człowiekiem.


            Starszych widzów zabrano w "podróż po świecie" wiodącą szlakami różnych form porozumienia. Poprzez przedstawione scenki zaprezentowano uczniom jak ważne jest to co przekazujemy drugiej osobie, ale również w jaki sposób to robimy.


            Spotkanie to miało na celu uświadomienie dzieciom jak ważna  jest umiejętność rozmowy. Mamy nadzieję, że lekcję właściwego porozumiewania się zapamiętają na długo.

          • Wycieczka klas 8 do Wadowic i Oświęcimia

          • W piątkowy poranek, 28 października, ósmoklasiści oraz wraz z opiekunami wyruszyli na wycieczkę do Wadowic oraz Miejsca Pamięci i Muzeum w Auschwitz-Birkenau.


            Naszą przygodę zaczęliśmy od Wadowic, tam podzieleni na grupy zwiedzaliśmy ponad godzinę Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II -  nowoczesne muzeum multimedialne. Tu w bardzo ciekawy sposób, przechodząc  przez poszczególne pomieszczenia, poznaliśmy życie Papieża Polaka "od kołyski do kanonizacji". To niesamowite, że  tak niedawno i niedaleko od nas żył ten wielki człowiek, który dzięki swej pracy, wierze i wytrwałość odegrał wielką rolę z życiu pojedynczych osób i całego świata. W sercach rodziło się wiele podziwu i refleksji. Usłyszeliśmy, jak bardzo Papież kochał młodzież, jakie pokładał w niej wielkie nadzieje... Z nadzieją, że Go nie zawiedziemy udaliśmy się na kremówki papieskie.


            Następnie pełni zadumy pojechaliśmy do miejsca, które stało się symbolem Holokaustu i nazistowskich zbrodni popełnionych na Żydach, Polakach, Romach i innych narodowościach. Było to niezapomniane przeżycie, które trudno ubrać w odpowiednie słowa. W trakcie zwiedzania dowiedzieliśmy się o warunkach życia więźniów, kategoriach i oznaczeniach więźniów, liczbie ofiar, sytuacji dzieci w obozie, eksperymentach medycznych, karach i egzekucjach, a także o ewakuacji i wyzwoleniu z obozu. Ważnym miejscem, które zobaczyliśmy była ściana straceń, gdzie wykonywane były wyroki na więźniach. Poznaliśmy historię ojca Maksymiliana Kolbego i Gajowniczka, który został skazany na śmierć głodową z dziewięcioma innymi więźniami. Pani przewodnik wielokrotnie podkreślała, że jest to dla nas wielka lekcja historii podyktowana potrzebą budowania pamięci na tym, co nam pozostaje, gdy odchodzą ostatni naoczni świadkowie i ocalali z Holocaustu.

            Kolejny etap wycieczki stanowił obóz w Brzezince, który powstał na terenie wysiedlonej wioski; w całości został zbudowany przez więźniów obozu w Oświęcimiu. Duża część tego obozu została zniszczona przez Niemców opuszczających to miejsce zimą 1945 roku. 


            Wracaliśmy po zmierzchu, w drodze powrotnej nie brakowało nastrojowej muzyki i śpiewu uczniów. Wyjazd zakończył się około 23:00. Pełni wrażeń i z obolałymi strunami głosowymi od piosenek, wróciliśmy do domów w sercach niosąc pamiątke po tym wyjątkowym dniu.

          • Warzywa i owoce na wesoło

          • O tym, że warzywa i owoce są zdrowe oraz smaczne doskonale wiedzą uczniowie klasy 3a, dlatego postanowili odkryć jeszcze inne zalety kolorowych darów z jesiennych ogrodów. I tak powstały zabawne warzywno-owoce kukiełki. Efekty zobaczcie sami.

          • Czytanie dla pokoju...

          • W październiku obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji nasza szkoła wzięła udział w zorganizowanej przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Rzeszowie akcji "Czytanie dla Pokoju".

            Teksty "Ksiądz Jerzy Popiełuszko o pokoju i sprawiedliwości" oraz "Dytyramb na cześć pokoju" Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego czytały dziewczęta z klasy 8 d: Kornelia Chodorowska i Katarzyna Sączawa. Oprawę muzyczną całości stanowi utwór Stanisławy Celińskiej "Modlitwa o pokój". Aktorzy stoją na tle grafiki  "Mrija" - pracy wykonanej przez młodzież podczas warsztatów malarskich XX Międzynarodowego Pleneru  Malarsko - Rzeźbiarskiego "Kolbuszowa 2022". Uczennice do przeglądu przygotowały p. Magda Kornak i p. Klaudia Serafin.

            Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym materiałem. Klikajcie na poniższy link.

          • Sesja inauguracyjna Młodzieżowej Rady Miejskiej XII kadencji

          • 1️⃣7️⃣października był wyjątkowym dniem dla czwórki uczniów "Dwójki". Sarah Wahaab, Nikodem Dypa, Aleksander Tabisz oraz Maksymilian Blat uczestniczyli w sesji inauguracyjnej Młodzieżowej Rady Miejskiej XII kadencji. Spotkanie w Miejskim Domu Kultury rozpoczęło się od przemówień zaproszonych gości i wręczeniu upominków😊. Kiedy założono chusty przedstawiciele szkoły uroczyście ślubowali, deklarując godne i rzetelne reprezentowanie swoich kolegów oraz troszczenie się o sprawy gminy i młodzieży. Nowo wybrani radni zapoznali się również ze statutem i zasadami pracy MRM oraz dokonali wyboru Prezydium Rady. Zadaniem uczniów było również wybranie komisji, w której chcą pracować.  Prawo – to wybór uczniów naszej szkoły.

            Członkom Młodzieżowej Rady Miejskiej serdecznie gratulujemy oraz życzymy determinacji, ciekawych pomysłów i wielu sukcesów w podejmowanych działaniach.

          • Niezwykłe opowieści niezwykłych bohaterów

          • W czwartek, 20 października, sala 32 została przemieniona w grotę króla leśnych elfów.
            Na uroczystą biesiadę zostali zaproszeni bohaterowie „Hobbita”. Goście dopisali. Na spotkanie przybyli
            Gandalf, Beorn, Gollum, Bard, krasnoludy, elfy, a nawet kilku Bagginsów. Każdy uczestnik spotkania
            miał przygotować opowiadanie jednej z przygód, które przeżyły postacie Tolkiena wędrując
            przez fantastyczne krainy. Biesiadnicy spisali się na medal . Opowieści były niezwykle barwne, ciekawe
            i przykuwające uwagę słuchaczy.
            Wystąpienia gawędziarzy z klasy VI c zostały nagrodzone ocenami bardzo dobrymi i celującymi,
            natomiast za przygotowanie oryginalnych, pomysłowych strojów uczniowie otrzymali punkty dodatnie
            z zachowania.
            Do artykułu dołączamy fotorelację.

          • III edycja “I Ty możesz zostać MUKO-Mikołajem"

          • Kochani!
            Chcielibyśmy zaprosić Was do wzięcia udziału III edycji wspaniałej akcji “I Ty możesz zostać MUKO-Mikołajem" organizowanej przez Fundację POMOCY CHORYM NA MUKOWISCYDOZĘ „MUKOHELP” . 
            MUKO-Mikołaj poszukuje pomocników w zorganizowaniu paczek dla super dzielnych dzieciaków oraz dorosłych zmagających się z mukowiscydozą.

            POMÓŻMY MU!!!


            Celem akcji jest uszczęśliwienie każdego z podopiecznych fundacji MUKOHELP.
            Fundacja będzie wdzięczna za podarunki w postaci słodyczy lub ozdób świątecznych. (prosimy o zwrócenie uwagi na termin ważności przekazywanych produktów).

            Akcja trwa od 24 pażdziernika do 15 listopada. Przyniesione podarunki prosimy przekazać wychowawcy klasy.

            Wiemy że możemy na Was liczyć :))
             

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kolbuszowej
      • g2kolbuszowa@poczta.onet.pl, rekrutacja@sp2.kolbuszowa.pl
      • (17) 2270290,
      • ul. Obrońców Pokoju 46 36-100 Kolbuszowa Poland
      • Sylwia Blat tel.:(17) 2270280 e-mail: iod@zo.kolbuszowa.pl
    • Logowanie