• WIZYTA BAJEK

• W ostatnich dniach lutego na deskach Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej Zespół Teatralny „Gaduła” (grupa z klasy Vb) przedstawił spektakl pt. „Wizyta bajek”.

Na scenie pojawiły się barwne postacie ze świata baśni i bajek. Widzowie mogli zobaczyć Kubusia Puchatka, Mary Poppins, Pippi, Małego Księcia, Królewicza, smoka, Czerwonego Kapturka, wilka, dwie Dorotki, Włóczykija, Małą Mi, Pinokia, Piotrusia Pana, Kapitana Haka, Alicję z Krainy Czarów, Einsteina i tajemniczego antykwariusza. Ta niecodzienna drużyna odwiedziła Karolinę (w tej roli wystąpiła Anastazja Reguła) – entuzjastkę nauk ścisłych, która przekonana była, iż nie ma już nic wspólnego z dziecięcym światem fantazji. Jednak okazało się, że – jak zauważyła mama głównej bohaterki - „fantazja to nie mleczne zęby, z tego się tak po prostu nie wyrasta” . Odmieniona Karolina uwolniła swą wyobraźnię i otworzyła się na to, co niezwykłe, nieoczywiste i osobliwe.

27 lutego o godzinie 17 odbyła się premiera przedstawienia. Młodzi artyści zaprezentowali efekty wielomiesięcznej pracy swoim rodzicom, dziadkom, babciom i rodzeństwu. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Gra aktorów została oceniona przez najbliższych pozytywnie. Owacjom i przychylnym komentarzom nie było końca. Natomiast 28 lutego przedstawienie zobaczyli uczniowie klas I – VI. Koleżanki      i koledzy oglądnęli przedstawienie z zainteresowaniem. Żywo reagowali na zabawne dialogi i zaskakujące sytuacje. Szczególnie sympatyczne były reakcje najmłodszej publiczności, która wybuchała gromkim śmiechem i rytmicznym klaskaniem towarzyszyła każdemu utworowi zapowiadającemu kolejne sceny.

Dziękujemy młodym aktorom za ciekawe widowisko, a widzom za kulturalne zachowanie. Cieszymy się, że udało nam się wystawić spektakl na scenie Miejskiego Domu Kultury. Szczególne podziękowania składamy zatem dyrektorowi - panu Wiesławowi Sitce oraz instruktorom: panu Andrzejowi Serafinowi i panu Mirkowi Wilkowi, którzy zadbali o nagłośnienie i oświetlenie sceny.

• Konkurs wiedzy o życiu i twórczości Mikołaja Kopernika

• 1 marca 2023 r.  odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o życiu i działalności Mikołaja Kopernika z okazji przypadającej 19 lutego 550 rocznicy urodzin tego wielkiego astronoma. W konkursie wzięli udział uczniowie klas VII. Oprócz pytań dotyczących Mikołaja Kopernika zmierzyli się oni także z ogólnymi wiadomościami o Układzie Słonecznym, o konstelacjach gwiezdnych, o naszej galaktyce. I miejsce zdobyły uczennice klasy 7c: Anna Jadach i Zuzanna Frankiewicz, II miejsce przypadło Natalii Kaźmierczak i Oskarowi Pankowi z 7b, a na III miejscu są Marlena Gul i Zuzanna Zielińska z klasy 7b. Dzięki udziałowi w tym konkursie uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z astronomii i ciekawie spędzili czas. Wszyscy uczestnicy otrzymali mapy obrotowe nieba, oraz toruński pierniki.