• „Spotkanie z podróżnikiem- Maroko”

• W trakcie spotkania, które odbyło się 29 kwietnia, dowiedzieliśmy się dlaczego kameleon zmienia kolor skóry i w jaki sposób to robi, opowiedziano uczniom w jaki sposób powstała Sahara, zobaczyliśmy jak wygląda owoc opuncji (lokalnej odmiany kaktusa), gotowanych ślimaków, miętowej herbaty i wielu innych rzeczy. Wraz z podróżnikiem zgubiliśmy się w Fezie – prawdopodobnie najbardziej skomplikowanym mieście świata, zobaczyliśmy Dżamma el – Fna – najsłynniejszy plac Maroka – zwany „zgromadzeniem umarłych”. Niesamowite były opowieści i wskazówki  w jaki sposób skutecznie targować się w Maroku. Na sam koniec spotkania podziwialiśmy  jeden z największych meczetów świata – słynny Meczet Hassana II oraz Majorelle – najpiękniejszy ogród świata.

• Bookcrossing w naszej szkole!

• 18 maja zostanie przeprowadzona w naszej szkole wymiana książkowa.

Jeśli chcesz wziąć udział wystarczy, że przyniesiesz do 16 maja książkę, którą chcesz się podzielić z innymi. Pamiętaj, przynoś lektury nadające się do czytania, a nie rób porządków na strychu. Nie wykluczamy wprowadzania do drugiego obiegu starych książek, wręcz przeciwnie, ale powinny być one w dobrym stanie.
            Następnie zostaw ją w swojej sali z karteczką ( Imię , Nazwisko, klasa " Bookcrossing" ).

Przedstawiciele Samorządu zbiorą je i przygotują do wymiany.18 maja będzie możliwość wybrania sobie książki (z tych, które zostaną przez was przyniesione) i przeczytania jej.
            Ten dzień ma być dopiero wstępem do przygody naszej szkoły z bookcrossingiem, bowiem chcemy udostępnić miejsce do regularnych wymian książkowych między uczniami i uczennicami.

• Rozdanie nagród

• Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 nie tracili czasu w I semestrze. Mocno zaangazowali się w konkursy organizowane przez szkołę i nie tylko. W ostatnim tygodniu kwietnia zebraliśmy się z najmłodszymi klasami by rozdać upragnione nagrody i jeszcze raz pogratulować zwycięzcom.

Dziekujemy za zaangażowanie i zapraszamy do kolejnych konkursów!!!