• Światowy Dzień Autyzmu

     • Światowy Dzień Autyzmu to święto obchodzone 2 kwietnia.

      Jego celem jest podnoszenie społecznej świadomości na temat zaburzenia uznanego przez ONZ za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata – obok raka, cukrzycy czy AIDS.

      Wyrazem naszej solidarności z osobami dotkniętymi zaburzeniami ze spektrum jest kolor niebieski.

      Zachęcamy więc do wyrażenia naszej otwartości, zrozumienia i akceptacji dla tych osób poprzez założenie niebieskich ubrań w piątek 1 kwietnia, dodatkowo można wykonać bukiecik niezapominajek.

      Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji !!!

     • Dzień Wiosennego Kapelusza

     • Nie do wiary.... jaki to był piękny dzień! Dzień Wiosennego Kapelusza. 


      W poniedziałek  28 marca przywitaliśmy  w naszej szkole wiosnę . Był to miły i radosny dzień. Nawet pogoda bardzo słoneczna dopasowała się do naszego radosnego nastroju. 
       

      Dzień ten ogłoszony był „DNIEM WIOSENNEGO KAPELUSZA", dlatego na wszystkich głowach królowały piękne, ukwiecone kapelusze. Uczniowie wykazali się niesłychaną pomysłowością i kreatywnością                    w przygotowaniu wiosennych nakryć głowy. Po lekcjach w dobrych humorach i z ładunkiem pozytywnej energii, pełni nadziei, że jutro zaświeci słońce, rozeszliśmy się do domu. Ten dzień zaliczamy do udanych i z niecierpliwością czekamy na środę, gdyż wówczas Samorząd Uczniowski rozda upragnione " bilety na niepytanie".

      Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii !

     • Brajan Kassa z klasy 8d w etapie wojewódzkim Konkursu Fizycznego!

     • 9 marca 2022 r. odbył się Etap Rejonowy Wojewódzkiego Konkursu  Fizycznego organizowanego przez KO w Rzeszowie.

      W tym etapie wzięło udział 125 uczniów z województwa podkarpackiego - w tym Brajan Kassa z klasy 8d.

      Brajan uzyskał 46,5 p. na 50 p. możliwych do zdobycia i zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 7 maja 2022r. 

      Ucznia do udziału w konkursie przygotowywała mgr Agnieszka Słotwińska.

      Gratulacje Brajan!

      •  

     • Niezwykłe spotkanie...

     • Życie Ukraińców zmieniło się diametralnie przez ostatni miesiąc. Kto by pomyślał, że tłusty czwartek, 24.02.2022 nie będzie jak co roku słodkim świętem, lecz końcem świata dla jednych i początkiem końca świata dla drugich. Rosyjskie wojsko zaatakowało Ukrainę.

      Relacje z wojny pełne są przerażających zdjęć, z których można wręcz usłyszeć płacz, modlitwy i krzyki.

      Co ja mogę zrobić w tej sytuacji? Czy to, że uchodźcy dostaną na dworcu zupę i pojadą za darmo pociągiem cokolwiek zmieni? Jaką ja jako szary człowiek mam sprawczość?

      Czy 2 godziny kolorowania, wycinania i wyklejania papierowych tworów z dziećmi uciekającymi przed wojną ma jakiekolwiek znaczenie? Nie mamy pojęcia, ale wraz z dwoma nauczycielkami i kilkoma koleżankami zaczęłyśmy właśnie od tego i 22 marca spotkałyśmy się z tuzinem dzieci ukraińskich przebywających na Stadionie w Kolbuszowej.

      Nasze wątpliwości co do komunikacji zostały rozwiane wraz z wejściem na salę. "Priwit! Dzeń dobri!" - usłyszałam i zobaczyłam kilka małych rączek, które nam machały. Wtedy wiedziałam już, że ten dzień będzie piękny.

      Antosia G.

     • Szkoła z pasją w naszej szkole.

     • 14 marca 2022r. nasza szkoła dołączyła do projektu „Szkoła z Pasją”. Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie mogli uczestniczyć w spotkaniu z wybitnymi sportowcami i artystami. Pierwszym, który odwiedził naszą szkołę, prezentując swoją sportową pasję był Szymon Skalski – dwukrotny Mistrz Świata i Europy oraz wielokrotny Mistrz Polski w Football Freestyle czyli trikach piłkarskich. Mogliśmy również podziwiać pasję rzeszowskiego sportowca Krystiana Herby – sześciokrotnego rekordzisty Guinnessa, rekordzistę Świata oraz dwukrotnego uczestnika programu Mam Talent. Całe wydarzenie profesjonalnie i tanecznie poprowadził Grzegorz Pittner – Mistrz Polski w Popping’u .

      Spotkanie było niezwykłym wydarzeniem, które miało także charakter edukacyjny. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z historią sportowych pasji naszych Gości. Mogli wspólnie porozmawiać, poczuć się zmotywowani do prowadzenia zdrowego stylu życia, rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Warto było dowiedzieć się, że możliwe i piękne jest spełnianie swoich marzeń, w tym również aby być najlepszym zawodnikiem Świata!

      Magdalena Łagowska- pedagog szkolny

     • Dzień "Wiosennego Kapelusza "

     • Z okazji pierwszego dnia wiosny Samorząd Uczniowski zaprasza do wzięcia udziału w akcji "Dzień Wiosennego Kapelusza" - poniedziałek 28 marca. W tym dniu każdy kto przyjdzie do szkoły w kreatywnym kolorowym wiosennym kapeluszu zdobędzie bilecik na dzień "Bez pytania" - do wykorzystania w dowolnym terminie. ( Data musi być wskazana Opiekunom Samorządu Uczniowskiego, gdyż to oni wpiszą ją na bilet i podbiją pieczątką szkoły).

      Tego dnia Samorząd Uczniowski przejdzie po klasach i rozda bilety uczniom z wiosennymi nakryciami głowy. 


      Prosimy o zrobienie zdjęć i przesłanie ich na adres : iwona.wołoszyn@sp2.kolbuszowa.pl
      Każdy uczeń 4-8 otrzyma punkty dodatnie a uczniowie klas 1-3 oceny.


      Zapraszamy do zabawy:)
       

     • Światowy Dzień Zespołu Downa- Czyli dzień kolorowej skarpetki

     • W dniu dzisiejszym wiosna zaglądała do nas przez szyby, ale w naszej szkole postanowiliśmy ją przywitać w póżniejszym terminie. Dziś, 21 marca, solidaryzowaliśmy się z osobami chorymi na zespół Downa.  Nie jest to dzień przypadkowy , 21 jest liczbą symboliczną, ponieważ ludzie z zespołem Downa mają jeden dodatkowy 21. chromosom. Mają trzy zamiast dwóch.

      Kampania do której dołączyliśmy ubierając dwie różne skarpetki  ma na celu uświadomienie wszystkim, że    osoby z zespołem Downa mają takie same potrzeby jak osoby pełnosprawne. Ludzie chorzy na zespół Downa są wyjątkowi i zasługują na szacunek, tak jak każdy człowiek .

      Możemy śmiało stwierdzić, że nasi uczniowie swoimi sercami połączyli się z osobami z zespołem Downa. Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa sprawi choć trochę radości osobom dotkniętym tą chorobą.


      Dziękujemy !!!

     • Dzień kolorowej skarpetki czyli...

     • Pomimo tego ,że nasze głowy zaprzątnięte są innymi informacjami, Samorząd Uczniowski zaprasza do wzięcia udziału w akcji "Kolorowa skarpetka " - poniedziałek 21 marca. W tym dniu obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA.

      Aby włączyć się do akcji i okazać solidarność z osobami dotkniętymi wadą genetyczną wystarczy założyć w tym dniu kolorowe skarpetki -nie do pary, symbolizujących różnorodność.

     • Laureatki w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym " Wieczorny nastrój"

     • Gratulacje !!! dla  Amelii Wróbel z klasy 5 b oraz Antoniny Grabiec z klasy 8 b , które wzięły udział -                z  wielkim sukcesem - w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym " Wieczorny nastrój". Organizatorem konkursu był MDK 1 w Poznaniu. Jury doceniło prace naszych uczennic spośród 708 nadesłanych. Ogromnie się cieszymy, że Amelka uzyskała pierwsze miejsce natomiast Antosia wyróżnienie. 

      Zwycięskie prace można podziwiać na stronie internetowej: 

      https://www.mdk1.pl/aktualnosci-ukryte/800-wyniki-konkursu-wieczorny-nastroj.html?fbclid=IwAR0m0a9vw1oZR9IMacHqcxSvYoZ359-nknOLmF3ngwpe9ttz2W8-mOQFXec

      Jeszcze raz gratulujemy dziewczynom i życzymy kolejnych sukcesów!!!

     • Dzień Otwarty w „ Dwójce”

     • 9 marca w Szkole Podstawowej nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego odbył się Dzień Otwarty. Naszą szkołę licznie odwiedzili rodzice z dziećmi, które od przyszłego roku zawitają do naszej społeczności szkolnej rozpoczynając naukę w klasie pierwszej.

       

      Na dzieci czekały różne atrakcje przygotowane przez nauczycieli i Samorząd Uczniowski. Maluchy obejrzały przedstawienie przygotowane przez szkolny teatr oraz wzięły udział w ciekawych zajęciach. Na pożegnanie dzieci zostały obdarowane przez starszych kolegów pamiątkowymi upominkami. Do zobaczenia we wrześniu

     • „Gdy się Chrystus rodzi…”

     •          W październiku zespół teatralny „Gaduła” (grupa młodsza - uczniowie klasy IVb) rozpoczął pracę nad przygotowaniem bożonarodzeniowego przedstawienia pt. „Gdy się Chrystus rodzi…”. Niestety pandemia pokrzyżowała nam szyki.  Nauczanie zdalne, kwarantanna, choroby artystów i reżysera nie pozwoliły przygotować spektaklu w odpowiednim terminie. Pragnęliśmy jednak ukończyć rozpoczętą pracę i zaprezentować inscenizację w tym roku szkolnym. Postanowiliśmy więc, że tym widowiskiem zakończymy okres Bożego Narodzenia i rozpoczniemy czas Wielkiego Postu.

              28 lutego, tuż po zakończeniu ferii zimowych, miała miejsce premiera naszego przedstawienia. Na tę uroczystość zaprosiliśmy rodziców. O godzinie 17.00 w sali 39 zgromadzili się zaproszeni goście. Przed spektaklem wystąpili uczniowie, którzy wprowadzili widzów w atmosferę świąt Bożego Narodzenia, wygłaszając ciekawy referat na temat motywów bożonarodzeniowych oraz recytując  wiersz Emilii Waśniowskiej „Wieczór wigilijny”. Całość poprowadził profesjonalny konferansjer. Następnie rozpoczął się spektakl. Na scenie pojawili się Zosia i Antoś, dwoje dzieci, którym Aniołowie nakazali udać się do Betlejem i przywitać nowo narodzonego Mesjasza. Nie zabrakło też pasterzy, Heroda i jego małżonki, diabła, trzech króli i oczywiście Świętej Rodziny: małego Jezuska, Maryi i Józefa. 

               Młodzi aktorzy spisali się wspaniale. Publiczność długo oklaskiwała artystów. Po spektaklu goście zostali zaproszeni na mały poczęstunek. Jak premiera to premiera!

              Następnego dnia w czasie lekcji uczniowie zaprezentowali inscenizację swoim młodszym kolegom z klas I-III. Dzieci bardzo żywiołowo reagowały na to, co  działo się na scenie. Śmiały się z zabawnych dialogów wypowiadanych przez pasterzy, bały się okrutnego Heroda i przerażającego diabła. Na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewali kolędę „Gdy się Chrystus rodzi…”

              Dodać należy, że podczas spektaklu wykorzystany został nowy sprzęt, w który została wyposażona nasza szkoła: modułowa scena, reflektory, głośniki, mikrofony, kamera. Dzięki temu widowisko zyskało profesjonalny charakter, a widzowie mogli poczuć się jak w prawdziwym teatrze.

           Podczas występów wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu zbierali do puszek pieniądze na dożywianie głodujących dzieci w najbiedniejszych zakątkach świata oraz na pomoc walczącej Ukrainie.

            Nasze przedstawienie zadedykowaliśmy dzieciom z Ukrainy. Mamy nadzieję, że dobra energia, którą wysłaliśmy, dotrze do nich i wesprze w tym trudnym czasie.  

     • Akcja "Dzieci -dzieciom"

     •             Wypełnione plecaki ( można je przygotować indywidualnie lub w grupach) należy składać w salach lekcyjnych w dniach: 14- 18 marca 2022 roku. W piątek będą przewiezione na granicę i przekazane potrzebującym dzieciom.

                  Jest to ogólnopolska akcja, do której przystępuje coraz więcej szkół. Mamy nadzieję, że, jak zawsze, możemy na WAS liczyć, że, jak zawsze, wykażecie się pełnym zaangażowaniem oraz wrażliwością na potrzeby innych dzieci.  


       

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kolbuszowej
   • g2kolbuszowa@poczta.onet.pl, rekrutacja@sp2.kolbuszowa.pl
   • (17) 2270290,
   • ul. Obrońców Pokoju 46 36-100 Kolbuszowa Poland
   • Sylwia Blat tel.:(17) 2270280 e-mail: iod@zo.kolbuszowa.pl
  • Logowanie