• AKCJA „ŚWIATEŁKO PAMIĘCI DLA ŁYCZAKOWA”

•
            Po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 aktywnie włączyli się w koordynowaną przez TVP Rzeszów zbiórkę białych i czerwonych zniczy, które pierwszego listopada zapłoną na polskich  grobach we Lwowie.
          • Wycieczka na Skansen

•            22 października  klasy Vb, Vc oraz Vd
                                                udały się na wycieczkę oraz warsztaty na Skansen w Kolbuszowej.

• Dzień Jesiennego Liścia

•          21 października po raz pierwszy świętowaliśmy
                                                                                        Dzień Jesiennego Liścia.
          • Warto się uczyć !!!

• Zarząd Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie przyznał stypendia i nagrody pieniężne w ramach programu „Nie-zagubić-talentu”:

• -          stypendia za wybitne osiągnięcia artystyczne dla 32 uczniów,
            • -          stypendia za wybitne osiągnięcia naukowe dla 78 uczniów,
            • -          nagrody pieniężne na łączną kwotę 100.000,00 zł dla 80 uczniów za osiągnięcia indywidualne, dla 7 zespołów artystycznych działających przy jednostkach oświatowych i 3 zespołów osób za szczególne osiągnięcia naukowe.
          • Wybory do Samorządu Szkolnego

• Jak co roku we wrześniu odbyła się w naszej szkole kampania wyborcza kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Były plakaty, ulotki, hasła i obietnice przedwyborcze. Ukoronowaniem akcji wyborczej były wybory, które w głosowaniu tajnym, bezpośrednim i powszechnym wyłoniły samorządową reprezentację szkoły.
          • Sprzątanie Świata

• Dnia 20 oraz 23 września 2019 r. nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w akcję „Sprzątanie świata”.  W Polsce akcja ta  odbyła się już po raz 26. – w tym roku pod hasłem „Nie śmiecimy-sprzątamy-zmieniamy”.

• NARODOWE CZYTANIE 2019

•                    7 września 2019 r. odbyła się ósma edycja Narodowego Czytania - akcji organizowanej pod patronatem Pary Prezydenckiej. W tym roku zaproponowano lekturę polskich nowel. Prezydent wraz z Małżonką spośród wielu propozycji wybrali osiem utworów.