• Dzień Babci i Dziadka

   Dzień Babci i Dziadka

   02.02.2019 22:58

   28 stycznia uczniowie klasy I c zaprosili swoje babcie, dziadków oraz rodziców na przedstawienie pt. „Śpiąca Królewna”.

    

   Swoim występem dzieci przeniosły najbliższych w krainę baśni a recytując i śpiewając złożyły swoim babciom i dziadkom najpiękniejsze życzenia.

   Przy kawie i słodkościach miło upłynął wszystkim czas.

    

  • Dzień Babci i Dziadka

   30.01.2019 09:53
   Dzień Babci i Dziadka

   25 stycznia uczniowie klasy drugiej "a" gościli swoje kochane babcie i drogich dziadków.  Z okazji Dnia Babi i Dziadka drugoklasiści przedstawili  "Kolędę" zapraszając wszystkich zebranych do wspólnego śpiewania pastorałek i kolęd. Następnie w wierszach i piosenkach opowiedzieli jak bardzo kochają i cenią swoje babcie i dziadków. Na koniec wraz z rodzicami odśpiewali gromkie  "Sto lat" i wręczyli własnoręcznie przygotowane upominki.  Przy herbacie, kawie i ciasteczku,  w miłej atmosferze, wnuki spędziły czas z ukochanymi Dziadkami. 

                               

  • Z wizytą w Urzędzie Pocztowym i Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej

   Z wizytą w Urzędzie Pocztowym i Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej

   28.01.2019 17:54
   Klasa IIc 25 stycznia wybrała się do pobliskiej poczty, by przybliżyć sobie pracę listonosza i innych pracowników poczty.

   Dzięki życzliwości pani Małgosi mieliśmy możliwość zobaczenia pomieszczeń, w których listonosze segregują listy i paczki. Ucziowie mogli samodzielnie zrobić pieczatki tradycyjnym datownikiem. Ta czynność sprawiła im dużo radości. Nasza wizyta na poczcie miała tez inny ważny cel, a mianowicie wysyłaliśmy pocztówki z Kolbuszowej do zaprzyjażnionej klasy w województwie mazowieckim. Nieoczekiwanie dostaliśmy zaproszenie do Urzędu Miasta gdzie wszyscy postali cukierki i mogli zrobić sobie pamiatkowe zdjęcie na fotelu Burmistrza Kolbuszowej.

  • Ogólnopolski Dzień Tornistra

   Ogólnopolski Dzień Tornistra

   21.01.2019 22:18
   W naszej szkole 1 pażdziernika odbyły sie obchody Ogólnopolskiego Dnia Tornistra.

   Ogólnopolski Dzień Tornistra to akcja edukacyjna, która ma na celu zwrócenie uwagi rodzicom, uczniom i nauczycielom na zjawisko przeciążonych plecaków. Chcemy, aby przedsięwzięcie to na stałe wpisało się w nasz kalendarz szkolny i odbywało się raz w roku. Jak sie okazuje w tornistrach uczniów możemy znaleźć wszystko to, co lubią, co wydaje im się potrzebne i ważne, m.in. słowniki, pamiętniki, zabawki, gry. Dzieci często nie zdają sobie sprawy z tego, że każda dodatkowa rzecz w plecaku, to zbędny i szkodliwy ciężar. Krótkie i humorystyczne scenki odegrane przez p. Madzię i p. Anię miały na celu zwrócenie uwagi najmłodszych uczniów naszej szkoły na ten problem.             

                                

  • Wycieczka do Nadleśnictwa Świerczów.

   Wycieczka do Nadleśnictwa Świerczów.

   18.01.2019 17:04
    Z wizytą u leśniczych.

   Uczniowie klas trzecich SP złożyli wizytę w Nadleśnictwie Świerczów. Zwiedziliśmy wystawę multimedialną poświęconą mieszkańcom lasu oraz budynek nadleśnictwa, gdzie zapoznalimy się z praca leśniczych. Wraz z pracownikiem, panią Natalią Batory spacerowaliśmy po jesiennym lesie i poznawaliśmy jego tajemnice. Pani Natalia pokazała nam jak ważna i odpowiedzialna jest praca leśnika. Widzieliśmy szkółki leśne, kiłkowalnie nasion oraz wiele wyjątkowych okazów drzew. Wspólnie bawiliśmy się w podchody. Na zakończenie posililiśmy się pieczoną na ognisku kiełbasą i rozgrzali gorącą herbatą przygotowaną przez nasze mamusie. Za miłe przyjęcie dziękujemy wszystkim pracownikom Nadleśnictwa Świerczów. 

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kolbuszowej
   • g2kolbuszowa@poczta.onet.pl, rekrutacja@sp2.kolbuszowa.pl
   • (17) 2270290,
   • ul. Obrońców Pokoju 46 36-100 Kolbuszowa Poland
   • Sylwia Blat tel.:(17) 2270280 e-mail: iod@zo.kolbuszowa.pl
  • Logowanie