• Ogólnopolski Dzień Tornistra

   Ogólnopolski Dzień Tornistra

   21.01.2019 22:18
   W naszej szkole 1 pażdziernika odbyły sie obchody Ogólnopolskiego Dnia Tornistra.

   Ogólnopolski Dzień Tornistra to akcja edukacyjna, która ma na celu zwrócenie uwagi rodzicom, uczniom i nauczycielom na zjawisko przeciążonych plecaków. Chcemy, aby przedsięwzięcie to na stałe wpisało się w nasz kalendarz szkolny i odbywało się raz w roku. Jak sie okazuje w tornistrach uczniów możemy znaleźć wszystko to, co lubią, co wydaje im się potrzebne i ważne, m.in. słowniki, pamiętniki, zabawki, gry. Dzieci często nie zdają sobie sprawy z tego, że każda dodatkowa rzecz w plecaku, to zbędny i szkodliwy ciężar. Krótkie i humorystyczne scenki odegrane przez p. Madzię i p. Anię miały na celu zwrócenie uwagi najmłodszych uczniów naszej szkoły na ten problem.             

                                

  • Wycieczka do Nadleśnictwa Świerczów.

   Wycieczka do Nadleśnictwa Świerczów.

   18.01.2019 17:04
    Z wizytą u leśniczych.

   Uczniowie klas trzecich SP złożyli wizytę w Nadleśnictwie Świerczów. Zwiedziliśmy wystawę multimedialną poświęconą mieszkańcom lasu oraz budynek nadleśnictwa, gdzie zapoznalimy się z praca leśniczych. Wraz z pracownikiem, panią Natalią Batory spacerowaliśmy po jesiennym lesie i poznawaliśmy jego tajemnice. Pani Natalia pokazała nam jak ważna i odpowiedzialna jest praca leśnika. Widzieliśmy szkółki leśne, kiłkowalnie nasion oraz wiele wyjątkowych okazów drzew. Wspólnie bawiliśmy się w podchody. Na zakończenie posililiśmy się pieczoną na ognisku kiełbasą i rozgrzali gorącą herbatą przygotowaną przez nasze mamusie. Za miłe przyjęcie dziękujemy wszystkim pracownikom Nadleśnictwa Świerczów. 

  • Spotkanie z policjantem

   Spotkanie z policjantem

   18.01.2019 16:55
   Spotkanie z policjantem

   Uczniowie klas trzecich spotkali się z panią Beatą Chmielowiec,  policjantką z KPP w Kolbuszowej. W ramach zajęć wychowania komunikacyjnego powtórzyli i utrwalili wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zajęcia praktyczne w miasteczku ruchu drogowego przy naszej szkole pomogły zapamiętać   zasady ruchu drogowego.

   Pani policjantka chętnie odpowiadała na zadawane przez dzieci pytania.

  • Uniwersytet Rzeszowski

   Uniwersytet Rzeszowski

   18.01.2019 16:41
   Młodzi naukowcy

   W czerwcu 2018 roku uczniowie klas trzecich zakończyli zajęcia z informatyki w ramach realizacji projektu " Razem odkryjmy świat programowania". Dzieci poznawały tajniki programowania prostych gier i animacji. Na zakończenie projektu organizator, czyli Uniwersytet Rzeszowski zaprosił uczestników zajęć zwizytą do swej siedziy przy ul. Pigonia. Dla gości przygotowano szereg atrakcji, dzieci mogły korzystać z sal wykładowych i przyjrze się z bliska uniwersytetckiemu życiu. Dziękujemy.

  • Wspólna zabawa we wrotksrni.

   Wspólna zabawa we wrotksrni.

   18.01.2019 16:27
   Niespodzianka od Świętego Mikołaja.

   Z okazji wizyty Świętego Mikołaja nasi Kochani Rodzice sprawili nam  wspaniały prezent! Pojechaliśmy do wrotkarni w Mielcu. 

   Spędziliśmy tam miło czas na wspaniałej zabawie, a w przerwie można bylo posilić się nieco i wymienić wrażeniami z kolegami i koleżankami. Dziękujemy!!!