• Wyprawka pierwszoklasisty

   01.07.2019 16:05
   Wyprawka pierwszoklasisty

   Wyprawka cznia klasy I w rokuszkolnym 2019/2020:

    • dobry humor i uśmiech na buzi,

    • wygodny plecak,

    •  obuwie na zmianę + podpisany woreczek na obuwie (obuwie też można podpisać),

    • komplet książek, które uczeń otrzyma w szkole w ramach dotacji MEN,

    • 2 zeszyty w wąskie linie 16-kartkowe z czerwoną linią,  

    • 2 zeszyty w  kratkę 16-kartkowe,

    • 1 dodatkowy zeszyt 16-kartkowy do korespondencji z rodzicami,

    • 2 teczki papierowe z gumką do gromadzenia prac plastycznych,

    • piórnik, ołówek,  temperówka,  gumka, długopis (najlepiej tzw. zmazywalny),

    • klej w sztyfcie,

    • nożyczki z zaokrąglonymi końcami (są również nożyczki dla dzieci leworęcznych, tylko trzeba o nie zapytać ),

    • kredki ołówkowe,

    • farby plakatowe + 3 pędzle o  różnej grubości ( tzw. szczeciniaki),

    • paleta do mieszania farb,

    • kubek na wodę do malowania farbami,

    • blok rysunkowy biały i kolorowy (mały i duży),

    • blok techniczny biały i kolorowy (mały i duży),

    • papier kolorowy (wycinanki),

    • plastelina.  

    • Pudełko plastikowe tzw. box do przechowywania rzeczy dziecka na pewno do kupienia w Pepco cena ok. 14-17 zł wielkość, taka, by zmieścił się duży blok.

   •      

    

  • RACHMISTRZ 2019 - GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY KLAS TRZECICH

   RACHMISTRZ 2019 - GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY KLAS TRZECICH

   31.05.2019 14:52
     W tym roku po raz trzynasty organizowaliśmy Gminny Konkurs Matematyczny  dla uczniów klas trzecich. Udział w nim wzięło 16 uczestników z 4 szkół: SP w Weryni, SP w Przedborzu, SP w Kolbuszowej Górnej i SP nr 2 w Kolbuszowej.

   Uzdolnieni matematycznie  uczniowie przez 45 minut zmagali się z zadaniami wymagającymi nie tylko sprawności rachunkowej, ale przede wszystkim logicznego myślenia.

        Zwycięzcami  tegorocznej edycji zostali:

   Miejsce I- Adrian Sitarz z SP w Kolbuszowej Górnej

   Miejsce II-Wiktor Micek z SP w Weryni

   Miejsce III- Oskar Panek z SP2 w Kolbuszowej

   Uroczystego wręczenia nagród dokonał dyrektor SP nr 2 w Kolbuszowej pan Jerzy Sitko.

   Dziękujemy przybyłym  opiekunom za przygotowanie  uczniów do konkursu.

   Organizatorzy: p. Alicja Pawełek, p. Magdalena Tomaszewska, p. Elżbieta Czachor oraz p. BarbaraCzachor

  • „Kamiliada 2019”

   31.05.2019 08:11
   Piękne, sobotnie popołudnie 25 maja było wyjątkowym czasem dla naszej szkoły z powodu odbywającego się  corocznego święta szkoły – „Kamiliady”, która w tym roku przybrała formę pikniku rodzinnego.

    

    

   Uroczystość rozpoczęliśmy tradycyjnym przemarszem uczestników przez miasto przy dźwiękach orkiestry z Państwowej Szkoły Muzycznej  w Kolbuszowej. Po powitaniu zaproszonych gości, m.in. burmistrza Jana Zuby, Grzegorza Romaniuka, Karola Wesołowskiego, Mirosława Kaczmarczyka i Grzegorza Wójcickiego, kilka słów o bezpieczeństwie skierowała do wszystkich mł.asp. Beata Chmielowiec z Powiatowej Komendy Policji w Kolbuszowej.

   Uczestnicy mieli zapewnione różnorodne atrakcji. Najmłodsi najbardziej zainteresowani byli dmuchanymi zjeżdżalniami, wozem strażackim i policyjnym oraz pokazami sztuki walki Capoeira i karate. Niektórzy chcieli się upodobnić do bajkowych postaci i pozwolili pomalować sobie twarz, a inni sami zabrali się do pracy i przy pomocy kredy ozdabiali asfaltowe boisko szkolne. Dzieci lubiące naukę i zagadki można było spotkać przy stolikach doświadczeń naukowych i gier edukacyjnych. Każdy mógł „wyczarować” ulubione zwierzątko z nadmuchanego balonika.

               Starsi uczniowie najchętniej uczestniczyli w rozgrywkach sportowych : przeciąganiu liny, skokach przez skakankę, rzucaniu balonów z wodą w parach. Chociaż ostatnia konkurencja kończyła się oblaniem uczestników to słodkie upominki wynagrodziły im te niedogodności. Młodzież z zainteresowaniem oglądała motory prezentowane na miasteczku ruchu drogowego przez Motocyklistów z Kolbuszowej i okolic oraz próbowała swych sił na łódce prezentowanej przez Klub Żeglarski „Orkan” z Mielca ( przypominamy, że do 14 czerwca trwa konkurs na wymyślenie nazwy dla kolbuszowskiego klubu żeglarskiego, a główną nagrodą jest rodzinny rejs po Jeziorze Tarnobrzeskim w uzgodnionym terminie - szczegóły na Librusie). Wszystkim obecnym czas umilała Młodzieżowa Orkiestra z MDK w Kolbuszowej, którą przygotował pan Wojciech Front oraz dzieci przygotowane przez instruktorkę śpiewu panią Magdę Jerzuchowską. Nasi uczniowie również zaprezentowali swoje talenty. Dzieci z klas I-III zaśpiewały przepiękną piosenkę dla swoich mam z okazji Dnia Matki.
   Ponadto wystąpili:

   - Kornelia Chodorowska, Natalia Foryś, Hanna Starzec z klasy IV d - zaśpiewały utwór „Na cztery i na sześć”,

   - Natalia Marut, Gabriel Pastuła, Jesica Ozga z klasy V a - zaśpiewały utwór „Cud w szafie”,

   - Marcin Kosiorowski z klasy VII c -  zagrał na flecie,

   - Karolina Wilk z klasy VI a - zaśpiewała utwór „Obiecuję”,

   - Julia Stan, Gabriela Wilk z klasa V b - zaprezentowały ćwiczenia akrobatyczne,

   - Łucja Chodorowska, Marta Flis, Julia Pogoda z klasy VIII c  - zaśpiewały  utwór „Sound of Silence”,

   - Maciej Sitko z klasy III d gimnazjum – zaprezentował rap.

   Na koniec imprezy wszyscy mogli posłuchać koncertu Dominiki Kobiałki - uczestniczki The Voice of Poland.

               Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji pikniku pani Marii Opalińskiej, pani Marzenie Bajor i Radzie Rodziców, panu Grzegorzowi Romaniukowi i Zarządowi Osiedla nr 1, panu Karolowi Wesołowskiemu i  Zarządowi Osiedla nr 2, pani Magdalenie Hałdaś z UMiG w Kolbuszowej, pani Aleksandrze Niezgodzie i orkiestrze z Państwowej Szkoły Muzycznej w Kolbuszowej, panu Wiesławowi Sitce, dyrektorowi MDK w Kolbuszowej, panu Stanisławowi Długoszowi z MDK w Kolbuszowej, pani Beacie Chmielowiec i policjantom z Powiatowej Komendy Policji w Kolbuszowej, pani Magdzie Jerzuchowskiej i jej podopiecznym, panu Wojciechowi Frontowi i Młodzieżowej Orkiestrze z MDK w Kolbuszowej, panu Władysławowi Koźmicowi i Ochotniczej Straży Pożarnej z Nowej Wsi, panu Dawidowi Skrzypkowi i Klubowi Żeglarskiemu „Orkan” z Mielca, panu Janowi Stobierskiemu i  Piekarni Staropolskiej  ze Świerczowa, Piekarni nr 2 w Kolbuszowej, panu Janowi Dudzińskiemu i panu Marcinowi Małaczyńskiemu, panu Pawłowi Matejkowskiemu i Kolbuszowskiemu Klubowi Karate, pani Monice Babiuch i  Akademii Sztuki Walki Capoeira.

   Dziękujemy także wszystkim rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły i uczniom za pomoc w organizacji oraz za świetną wspólną zabawę.

   Dyrekcja
   SP nr 2 w Kolbuszowej

    

  • Spotkanie z pracownikiem Banku PBS w Kolbuszowej

   Spotkanie z pracownikiem Banku PBS w Kolbuszowej

   28.03.2019 18:24
   21 marca klasa Ia gościła panią Annę Brzuszek pracownika Banku PBS, która w bardzo ciekawy sposób przedstawiła dzieciom historię pieniądza.

   Dzieci dowiedziały się jaką ewolucję przeszedł pieniądz: od wymiany, płacidła, pieniądza kruszcowego po monety, banknoty i współczesny pieniądz elektroniczny. Uczniowie z dużym zainteresowaniem oglądali różne nominały banknotów, które używane były w latach 80-tych. Wszyscy ustawili się w długiej kolejce, aby sprawdzić jak działa liczarka do banknotów i jak posługiwać się stemplem bankowym. W trakcie zajęć dzieci nagradzane były prezentami i gadżetami. To był ciekawa lekcja ekonomii!

    

    

  • Dni otwarte w naszej szkole.

   26.03.2019 11:32

   14 marca  w naszej szkole odbyły się dni otwarte.

      Tradycyjnie od wielu lat marzec jest miesiącem Dni Otwartych w Szkole Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej. W tym roku,  w czwartek 14 marca zaprosiliśmy w odwiedziny dzieci wraz z rodzicami, które od września rozpoczynają naukę w oddziale przedszkolnym oraz w klasie pierwszej. Gości powitał pan dyrektor Jerzy Sitko wraz z zastępcami, panią Renatą Ożóg i panią Małgorzatą Mazur, który zapoznał wszystkich z programem imprezy.

      Maluchy wraz z nauczycielami zwiedzały szkołę. Dzieci miały okazję wziąć udział w minikonkursie savoir-vivre, oglądały ciekawe doświadczenia z fizyki i chemii prowadzone przez nauczycieli przedmiotów oraz starszych kolegów.

      Mogły również spróbować swoich sił w krótkich zajęciach przygotowanych przez nauczycieli języka angielskiego i francuskiego, zajęciach z edukacji matematycznej.

      Miały okazję "pracować" przy tablicy interaktywnej i sprawdzić swoją sprawność na torze przeszkód przygotowanym przez nauczycieli wychowania fizycznego i starszych kolegów na sali gimnastycznej.

      Dodatkową atrakcją była zabawa z harcerzami i zuchami działającymi przy naszej szkole.

      Czas spędzony w „Dwójce” goście osłodzili sobie pysznymi ciastkami upieczonymi specjalnie z tej okazji przez panie pracujące w naszej kuchni.

      Mamy nadzieję, że Dni Otwarte pozwoliły miło spędzić czas naszym gościom i zostawiła miłe wspomnienia.

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kolbuszowej
   • g2kolbuszowa@poczta.onet.pl, rekrutacja@sp2.kolbuszowa.pl
   • (17) 2270290,
   • ul. Obrońców Pokoju 46 36-100 Kolbuszowa Poland
   • Sylwia Blat tel.:(17) 2270280 e-mail: iod@zo.kolbuszowa.pl
  • Logowanie