05.02.2019 19:44

Dzień 29 stycznia 2019r. był niezwykły nie tylko dla uczniów klas drugich „b” i „c”, ale przede wszystkim dla ich kochanych babć i dziadków, którzy zaproszeni do Państwowej Szkoły Muzycznej w Kolbuszowej mogli podziwiać swoje wnuczęta w przygotowanej specjalnie na tę okazję uroczystości.

Na początku uczniowie zaprezentowali swoje talenty muzyczne, wprowadzając zaproszonych gości w nastrój świąteczny. Następnie przedstawili „Kolędę”, gdzie wcielając się w rolę kolędników przypomnieli tradycje i obyczaje świąteczne towarzyszące nam z pokolenia na pokolenie, jednocześnie zachęcając do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. Oprócz montażu słowno – muzycznego Babcie i Dziadkowie obejrzeli także pokaz taneczny w wykonaniu dziewczynek „Babuszki”, który wywołał wielkie zainteresowanie oraz szeroki uśmiech na twarzach naszych gości. Drugoklasiści poprzez wiersze, piosenki i taniec mogli wyrazić dziadkom swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie obdarowując swoje ukochane babcie i ukochanych dziadków upominkami wykonanymi własnoręcznie.

Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze przy herbatce i ciastku przygotowanym przez naszych nieocenionych rodziców, którym składamy serdeczne podziękowania . Jednocześnie chcemy bardzo gorąco podziękować pani dyrektor szkoły muzycznej Aleksandrze Niezgodzie za możliwość skorzystania z auli i serdeczne przyjęcie w swojej placówce.

Wychowawczynie klas II b i II c

Spektakl pt. "Pszczółka Maja"

16.02.2019 15:41
      Nasi najmodsi uczniowie 31 stycznia wybrali się do Miejskiego Domu Kultury na spektakl pt."Pszczółka Maja".

Podczas spotkania z Mają, Guciem i ich przyjaciółmi uczniowie dowiedzieli się, że świat owadów może być bardzo ciekawy, że bez pszczół życie człowieka na ziemi byłoby zagrożone. Te ważne informacje zostały sprytnie przemycone dzięki świetnej grze aktorskiej i niezwykłej scenerii, która przeniosła wszystkich na wiosenna łakę. Połączyliśmy świetną zabawę z pożyteczną nauką :)

02.02.2019 22:58

28 stycznia uczniowie klasy I c zaprosili swoje babcie, dziadków oraz rodziców na przedstawienie pt. „Śpiąca Królewna”.

Swoim występem dzieci przeniosły najbliższych w krainę baśni a recytując i śpiewając złożyły swoim babciom i dziadkom najpiękniejsze życzenia.

Przy kawie i słodkościach miło upłynął wszystkim czas.

30.01.2019 09:53

Z wizytą w Urzędzie Pocztowym i Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej

28.01.2019 17:54
      Klasa IIc 25 stycznia wybrała się do pobliskiej poczty, by przybliżyć sobie pracę listonosza i innych pracowników poczty.

Dzięki życzliwości pani Małgosi mieliśmy możliwość zobaczenia pomieszczeń, w których listonosze segregują listy i paczki. Ucziowie mogli samodzielnie zrobić pieczatki tradycyjnym datownikiem. Ta czynność sprawiła im dużo radości. Nasza wizyta na poczcie miała tez inny ważny cel, a mianowicie wysyłaliśmy pocztówki z Kolbuszowej do zaprzyjażnionej klasy w województwie mazowieckim. Nieoczekiwanie dostaliśmy zaproszenie do Urzędu Miasta gdzie wszyscy postali cukierki i mogli zrobić sobie pamiatkowe zdjęcie na fotelu Burmistrza Kolbuszowej.