• 05.02.2019 19:44
      • Dzień 29 stycznia 2019r. był niezwykły nie tylko dla uczniów klas drugich „b” i „c”, ale przede wszystkim dla ich kochanych babć i dziadków, którzy zaproszeni do Państwowej Szkoły Muzycznej w Kolbuszowej mogli podziwiać swoje wnuczęta w przygotowanej specjalnie na tę okazję uroczystości.

• Na początku uczniowie zaprezentowali swoje talenty muzyczne, wprowadzając zaproszonych gości w nastrój świąteczny. Następnie przedstawili „Kolędę”, gdzie wcielając się w rolę kolędników przypomnieli tradycje i obyczaje świąteczne towarzyszące nam z pokolenia na pokolenie, jednocześnie zachęcając do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. Oprócz montażu słowno – muzycznego Babcie i Dziadkowie obejrzeli także pokaz taneczny w wykonaniu dziewczynek „Babuszki”, który wywołał wielkie zainteresowanie oraz szeroki uśmiech na twarzach naszych gości. Drugoklasiści poprzez wiersze, piosenki i taniec mogli wyrazić dziadkom swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie obdarowując swoje ukochane babcie i ukochanych dziadków upominkami wykonanymi własnoręcznie.

Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze przy herbatce i ciastku przygotowanym przez naszych nieocenionych rodziców, którym składamy serdeczne podziękowania . Jednocześnie chcemy bardzo gorąco podziękować pani dyrektor szkoły muzycznej Aleksandrze Niezgodzie za możliwość skorzystania z auli i serdeczne przyjęcie w swojej placówce.

Wychowawczynie klas II b i II c