Z okazji Waszego święta życzymy Wam zdrowia, radości i spełnienia marzeń.
Dziękujemy Wam za Waszą miłość, wsparcie i ciepło, które zawsze nam dajecie. Kochamy Was z całego serca!!!
Z okazji Waszego święta życzymy Wam zdrowia, radości i spełnienia marzeń.
Dziękujemy Wam za Waszą miłość, wsparcie i ciepło, które zawsze nam dajecie. Kochamy Was z całego serca!!!
Miło nam poinformować, że Sławomir Mazur uczeń klasy 8c, zakwalifikował się do etapu ponadwojewódzkiego ogólnopolskiego konkursu historycznego.
17 grudnia 2024 roku w Rzeszowie, odbył się etap wojewódzki XXX edycji Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. Tegoroczna edycja obejmuje lata 1921 – 1956. Od Traktatu Ryskiego do Żołnierzy Niezłomnych”, z uwzględnieniem znajomości broni i barwy, literatury, architektury obronnej, malarstwa batalistycznego i portretowego oraz ponadprogramowej wiedzy z zakresu historii. Aby awansować do etapu ponadwojewódzkiego należało uzyskać minimum 80% możliwych do zdobycia punktów w województwie.
Organizatorem Konkursu jest Mazowiecki Kurator Oświaty w porozumieniu z pozostałymi Kuratorami Oświaty.
Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki w dalszej rywalizacji, która odbędzie się 20 marca 2025 roku w walce o tytuł laureata i finalisty konkursu.
Wyniki z etapu wojewódzkiego zostały opublikowane na stronie organizatora konkursu:
oraz na stronie Kuratorium w Rzeszowie:
4 listopada odbyła się sesja jesienna ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej z matematyki.
Laureatami tego konkursu zostali:
Nikodem Grabiec
Jakub Zięba
Maksymilian Pęcak
Niektórym uczniom zabrakło niewiele punktów, aby uzyskać tytuł laureata. Uczniowie, których wynik zasługuje na uwagę i pochwałę to:
Ksawery Brandys
Kamila Grabiec
Krzysztof Szymański
Laureatom gratulujemy a wszystkim uczestnikom życzymy sukcesów w kolejnych konkursach
Nauczyciele matematyki.
Nasza Szkoła bierze udział w projekcie Aktywni -Błękitni organizowanym przez Wody Polskie RZGW Rzeszów. W związku z tym Aktywni- Błękitni wraz z Podkarpackim Centrum Nauki "Łukasiewicz" 14 stycznia 2025 r. odwiedzili naszą szkołę. Ogromną dawkę wiedzy dla uczniów klas trzecich zagwarantowało „Wodne Koło Fortuny”, poświęcone rozmaitym zagadnieniom związanym z wodą Uczniowie bezbłędnie odpowiadali na „wykręcone” pytania z „Wodnego Koła Fortuny”, a za prawidłowe odpowiedzi otrzymywali drobne upominki. Podkarpackie Centrum Nauki Łukasiewicz zaprezentowało mobilną wystawę. Wśród wielu ciekawych eksponatów, największym zainteresowaniem cieszył się ten, odpowiadający na pytanie: „Czy w wodzie można "wykopać" dół. Doświadczenie z wirującym akwarium pokazało, że tak - jest to możliwe. Dziękujemyza fascynujące zajęcia!!!
Dziewczęta z naszej szkoły we wtorek i środę brały udział w kolejnych etapach sportowej rywalizacji w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. We wtorek brały udział w ćwierćfinale wojewódzkim w pięknej nowej hali sportowej SP 1 w Ropczycach. Po zaciętej rywalizacji nasza drużyna sklasyfikowana została 19 miejscu w województwie podkarpackim na ponad 600 szkół biorących udział w rywalizacji sportowej. W środę natomiast na hali w Cmolasie wywalczyły puchar za III miejsce w rozgrywkach powiatowych. Brawo dziewczęta !!!
Ostatnio uczniowie klasy VIII c brali udział w grze miejskiej związanej z utworem Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec”. Tę zabawę edukacyjną przygotowali dla ósmoklasistów nasi harcerze pod kierunkiem druha Błażeja Książka oraz pani Klaudii Serafin.
Podzieleni na kilkuosobowe drużyny uczniowie przemierzali uliczki naszego miasteczka i wykonywali przygotowane zadania. Uczestnicy musieli zmylić czujność niemieckich żandarmów i zdjąć tablicę z pomnika Mikołaja Kopernika, opracować plan akcji pod Arsenałem, narysować „wiecznym piórem” znak Polski Walczącej, nauczyć się musztry harcerskiej, przejąć od łączników tajne fotografie i odszukać zaznaczone na nich obiekty.
Wykonując kolejne zadania uczniowie dotarli na teren kolbuszowskiego liceum. Tam przywitała ich komendantka hufca Kolbuszowa, pani Małgorzata Miąso. Druhna Gosia sprawdziła wiedzę „ósmaków’ na temat „Kamieni na szaniec” i w ten sposób pozwoliła uczestnikom zaliczyć ostatnie zadanie.
Po podliczeniu punktów zdobytych przez poszczególne drużyny wszyscy udali się przed mural przedstawiający podobiznę Janka Bytnara – kolbuszowianina, bohatera „Kamieni na szaniec”. Tam odbył się uroczysty apel, podczas którego dowódcy zespołów złożyli meldunek, a zwycięskie drużyny otrzymały medale. Ósmoklasiści zapalili także przed muralem znicze, aby uczcić pamięć Alka, Rudego i Zośki. Światełka pamięci płonęły jeszcze długo w nocy.
Mamy nadzieję, że w przyszłości gra terenowa związana z bohaterami książki Aleksandra Kamińskiego stanie się tradycją naszej szkoły.
Klasy 1-3
I miejsce
Sandra Szymańska, Antoni Jurczak, Karol Kuliński
II miejsce
Emilka Czyżewska, Helena Hołobowska
III miejsce
Emilia Kozioł, Hanna Suska, Aleksander Dulych
Wyróżnienie
Gniewko Zawiślak, Milena Żądło, Zuzanna Jemioło
Klasy 4-8
GRAND PRIX otrzymują
Aleksandra Skowrońska
Zofia Branas
I miejsce
Antonina Machowska, Nadia Brzuszek, Tymoteusz Rusin, Wiktoria Brzuszek
II miejsce
Mateusz Kopaczek, Klara Marut, Hubert Mycek
III miejsce
Filip Hodór, Liliana Brandys, Hubert Porzuczek
Wyróżnienie
Oliwia Jadach, Oskar Tokarz, Anna Kulińska
Dziękujemy wszystkim za udział pomysłowość i kreatywność.
Tradycja dzielenia się opłatkiem i składania sobie nawzajem życzeń towarzyszy świętom Bożego Narodzenia od zawsze. Jesteśmy ze sobą, życzymy sobie nawzajem spokoju, cierpliwości i powodzenia. To bardzo jednoczy...
Uczniowie z klasy 5d od tygodni przygotowywali się do tych świat. Pięknie przygotowali stół wigilijny, ubrali choinkę, spakowali prezenty dla przyjaciół z klasy oraz przygotowywali kartkę z życzeniam dla zaprzyjaźnionej klasy 5a .
Dziś życzymy wszystkim wesołych, rodzinnych świąt Bożego Narodzenia!
20 grudnia 2024 r. klasa VII b uczestniczyła w spotkaniu opłatkowym. Uczniowie rozpoczęli uroczystość odczytaniem fragmentu Nowego Testamentu, modlitwą oraz łamaniem się opłatkiem.
Potem wszyscy częstowali się pierożkami, ciasteczkami, herbatką i słodkimi napojami. Nie zabrakło również kolęd. Sympatyczny prezent zrobił klasie Marcel Serafin, który zagrał kilka kolęd na gitarze.
Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.
Klasa VII b życzy całej społeczności szkolnej radosnych, spokojnych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia.
Tradycyjnie jak co roku klasy 1-3 spotkały się przy wigilijnych stołach by wspólnie zjeść świąteczne potrawy, przełamać się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia oraz wspólnie pokolędowa.
Szkoła Podstawowa nr 2 – ORSZAK AZJATYCKI (kolor zielony)
Już po raz trzydziesty ósmy odbyła się edycja ogólnopolskiego konkursu przyrodniczego " Mój las", którego organizatorem jest Liga Ochrony Przyrody oraz Stowarzyszenie Inżynierów Techników Leśnictwa i Drzewnictwa. Nasi uczniowie zostali zauważeni spośród 258 prac, które łącznie w 4 kategoriach wiekowych wpłynęło do organizatorów.
W etapie regionalnym w swoich kategoriach wiekowych uczniowie z naszej szkoły Hubert Wołoszyn klasa 2a ( I kategoria wiekowa klas I-III) oraz Zofia Branas z klasy 8c (III kategoria wiekowa) otrzymali nagrody za II miejsce. Hubert wykonał prace plastyczną "Las nocą", Zosia zmierzyła się z tematem "Parki narodowe, a lasy gospodarne - różnice i korzyści wynikające z tych form".
Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 16 grudnia 20124r. w Nadleśnictwie Głogów Małopolski. Serdeczne gratulacje dla Huberta i Zosi, życzymy powodzenia w etapie centralnym tego konkursu!
Warsztaty ozdób świątecznych wykonych przez uczniów klas 3 wraz z rodzicami na kiermasz szkolny.
Dnia 13 grudnia w naszej szkole odbył się konkurs klas czwartych pt. „W krainie baśni”. Uczniowie mierząc się z wymagającymi od nich wiedzy zadaniami udowodnili, że tematyka oraz nauka płynąca z utworów jest im doskonale znana. Nasi zawodnicy wzięli udział w licznych konkurencjach, które wymagały od nich wiedzy oraz umiejętności. Czwartoklasiści w parach odpowiadali na pytania, rozwiązywali krzyżówkę, pisali zaproszenie, poprawiali pomylone tytuły. Musieli również wykazać się szybkością w przebieraniu grochu i bystrością umysłu, dopasowując atrybuty do poszczególnych utworów.
Zmagania uczniów oceniała komisja w składzie: pani Katarzyna Mianowska oraz pan Grzegorz Kornak. Walka była wyrównana jednak po podliczeniu punktów wyniki przedstawiały się następująco:
pierwsze miejsce zajęła klasa IVb,
drugie miejsce wywalczyła klas IVc,
trzecie miejsce na podium zajęła klas IVa.
Różnice punktowe między klasami były naprawdę niewielkie. Uczniowie z ogromnym zaangażowanie wykonywali kolejne zadania.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy wielu sukcesów w kolejnych konkursach.
Dzisiaj w Szkole Podstawowej w Widełce rozegrane zostały Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej. Bardzo dobrze spisały się nasze dziewczęta, które wygrały zawody i będą reprezentować naszą gminę na zawodach powiatowych. Gratulujemy!!!
4 grudnia odbyły się warsztaty świąteczne poprowadzone przez terapeutów z Terapii Zajęciowej w Kolbuszowej. Do południa klasy 3 wykonały piękne szopki z gipsu oraz mikołajki z włóczki. Dopełnieniem warsztatów było popołudniowe wykonanie ozdób świątecznych przez rodziców i uczniów klas 3, które zostaną wystawione na kiermaszu szkolnym. Dopelnieniem integracji z osobami niepełnosprawnymi odbyła się wycieczka klas 3 w Bieszczady. Dziękujemy pani Ani Kisiel za całe przedsięwziecie. To była dla naszych uczniów ważna lekcja empatii i wrażliwości.
„Czy wiemy tyle co Leonardo -człowiek renesansu ”? – tak okazuje się, że uczniowie klas trzecich posiadają wszechstronną wiedzę.
Udowodnili to uczestnicy konkursu, rywalizując 10 grudnia w konkurencjach : przyroda, język polski, język angielski, matematyka, informatyka, muzyka oraz sport.
Samorząd Uczniowski przygotował swoje stanowiska w różnych miejscach w szkole, gdzie odpytywał uczniów sprawdzając ich wiedzę między innymi z ortografii, instrumentów muzycznych czy też tabliczki mnożenia . W ogólnym podsumowaniu liczył się również czas wykonywanych zadań. Wyniki podamy wkrótce .
Aż cztery uczennice z naszej szkoły otrzymały nagrody w XIX edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego "Nam Henryk Sienkiewicz patronuje", organizowanym przez Szkołę Podstawową w Nienadówce.
W kategorii plastycznej klas IV - VI pierwsze miejsce zajęła Kinga Czachor z klasy 6a, z tej samej klasy trzecie miejsce otrzymała Sonia Sochacka. Wyróżnienie otrzymały Nadia Brzuszek z klasy 7a oraz Hania Grabiec z klasy 7b. Uroczyste rozdanie nagród połączone z występami młodzieży odbyło się 5 grudnia w Szkole Podstawowej w Nienadówce.
Serdecznie gratulujemy naszym artystkom i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach plastycznych.
Powered by aSc EduPage