• Akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła pamięta"

• 10.11.2019 09:59
      • Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 chętnie włączyli się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła pamięta". Inicjatywa ta miała na celu upamietnianie ważnych postaci oraz wydarzeń z dziejów Polski.
      • W dniach, kiedy w szczególny sposób okazujemy zmarłym pamieć i szacunek, uczniowie naszej szkoły odwiedzili kolbuszowskie nekropolie: cmentarz Parafii pw. Wszystkich Świetych oraz cmentarz Parafii pw. Świetego Brata Alberta.

Ósmoklasiści uporządkowali zapomniany nagrobek powstańca styczniowego, Zdzisława Góreckiego, którym opiekują się od lat, i zapalili na nim znicze. Światełko pamieci zaświecili także na mogiłach żołnierzy, którzy polegli w walce za naszą wolność podczas II wojny światowej. Uczniowie odwiedzili również groby innych znanych i zasłużonych kolbuszowian, m.in. ks. Ludwika Ruczki i Konstantego Ruckiego. Młodsi koledzy również aktywnie włąćzyi sie do akcji, zapalając znicze na grobach zmarłych nauczycieli z naszej szkoły.

Wszystkie podjęte działania były wyrazem pamięci i szacunku dla zmarłych.