• Pies w szkole to niezwykłe zjawisko

• 17.01.2024 22:12
      • Pies w szkole to niezwykłe zjawisko, a tym bardziej, jeśli przyprowadzili go funkcjonariusze Służby Więziennej z Dębicy. W środę uczniowie klas VI-VIII poznali Natana, owczarka belgijskiego, który został wyszkolony do wykrywania substancji odurzających i narkotyków.
      •    Dowiedzieliśmy się jak wygląda jego szkolenie i zobaczyliśmy pokaz jego umiejętności. Bez trudu odkrył, że poszukiwana substancja znajduje się w plecaku. Funkcjonariusze Służby Więziennej opowiedzieli nam o swojej codziennej pracy oraz przybliżyli nam konsekwencje, jakie może ponieść ktoś, kto łamie prawo. Odpowiedzieli też na mnóstwo pytań, które zadawaliśmy. Na koniec kilku uczniów poczuło, jak to jest mieć na rękach kajdanki, niektórzy również mieli okazję trzymać w ręce broń. Praca w zakładzie karnym na pewno jest trudna, ale potrzebna.

Dziękujemy!
        Sławomir Mazur, kl. 7c