• Hubert Zygo finalistą konkursu kuratoryjnego z matematyki 2023 r.

• 08.05.2023 15:37
      • Etap Wojewódzki Konkursów Kuratoryjnych z matematyki 2022/23

• Dnia 25 marca 2023 r. odbył się Etap Wojewódzki Konkursu  Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych organizowanego przez KO w Rzeszowie.

Do tego etapu przystąpiło 115 uczniów z całego województwa, zakwalifikowanych na drodze etapu rejonowego.

Konkursy przedmiotowe organizowane przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie przeprowadzane są w 3 etapach i odbywają się na przestrzeni kilku miesięcy. Zakres wiedzy konkursowej mocno wykracza poza wiedzę szkoły podstawowej.

Naszą szkołę reprezentował  Hubert Zygo z klasy VIII b, który jako jedyny z gminy Kolbuszowa zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego.

Aby wziąć udział w etapie wojewódzkim trzeba było na etapie rejonowym uzyskać co najmniej 17 punktów na 24 możliwych do uzyskania.

Hubert uzyskał maksymalną ilość punktów.

Na etapie wojewódzkim zadania były jednak zdecydowanie trudniejsze.

Z satysfakcją informujemy, że Hubert uzyskał tytuł finalisty tego konkursu.

Ucznia do udziału w konkursie przygotowywała mgr Helena Mazan.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nauczyciele matematyki