• Sukces Huberta Mytycha w XXIII PKM im. F. Leji

• 15.04.2024 14:00
      • Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy 8c Hubert Mytych zajął pierwsze miejsce  w etapie powiatowym XXIII Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Leji poziom I oraz zakwalifikował się do finału wojewódzkiego tego konkursu.

• XXIII PKM odbywa się na trzech poziomach: poziom I (uczniowie klas pierwszych liceów ogólnokształcących i techników oraz klas ósmych szkół podstawowych), poziom II (uczniowie klas drugich liceów ogólnokształcących i techników), poziom III (uczniowie klas trzecich liceów ogólnokształcących i klas trzecich i czwartych techników).

Uczestnicy konkursu rozwiązują 5 zadań z zakresu matematyki ze szkoły średniej w czasie 150 minut. W tym roku tematem przewodnim konkursu są „Wyrażenia algebraiczne i działania na wyrażeniach algebraicznych”. Etap powiatowy odbył się  w LO w Kolbuszowej.

HUBERTOWI GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW MATEMATYCZNYCH.