• I, II i III miejsce uczniów SP nr 2 w Kolbuszowej w gminnym konkursie MATEMATYCZNY AS CZWARTYCH KLAS

• 16.05.2023 18:23
      • XI GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS IV

•      19 kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Szarych Szeregów  w Kolbuszowej Górnej odbył się X Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas IV ,,Matematyczny As Czwartych Klas”.

Do udziału w konkursie można było zgłosić maksymalnie 2 uczniów z każdej klasy czwartej w gminie.

Do udziału w rywalizacji zgłosiło się 21 uczestników reprezentujących 10 szkół.

Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów.

Każdy uczeń rozwiązywał zadania w następujących kategoriach: zadania zamknięte, rachmistrz, krzyżówka, zegar i kalendarz, zadania tekstowe.

Ze wszystkich tych kategorii najlepszy okazał się Maksymilian Pęcak z klasy 4c (nauczyciel - Helena Mazan), który bezkonkurencyjnie rozwiązał najtrudniejsze zadania i został Matematycznym Asem  wśród 21 czwartoklasistów!

II miejsce zdobył uczeń klasy 4a Ksawery Brandys

III miejsce zdobył uczeń klasy 4c Błażej Kochanowicz

Również pozostali nasi czwartoklasiści dobrze sobie poradzili z zadaniami konkursowymi i byli  zadowoleni ze swoich osiągnięć. W końcu uczestnicy konkursu zostali wybrani spośród najlepszych matematyków każdej klasy czwartej.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nauczyciele matematyki