• Jasne i ciemne strony Internetu

• 09.11.2018 13:27
      • 6 i 7 listopada 2018r. gościliśmy w naszej szkole aktorów Teatru Edukacyjnego z Krakowa. Przedstawili oni program "Jasne i ciemne strony Internetu", który miał formę profilaktyczno - edukacyjnego spotkania dla uczniów w poszczególnych grupach wiekowych: klasy I - III, klasy IV - VI, klasy VII - VIII oraz klasy III gimnazjalne.
      •

Piosenki, zabawy, skecze, scenki zaprezentowne przez aktorów ze współuczestnictwem uczniów, przybliżyły współczesną rzeczywistość oraz czasy, w których dzieci nie posiadały telefonów komórkowych czy komputerów. Bardzo ważną częścią spotkania były scenki, które miały na celu zwrócenie szczególnej uwagi na niebezpieczeństwo, jakie niesie ze sobą nieodpowiednie korzystanie z Internetu. Istotne przesłanie stanowiło również ukazanie granicy pomiędzy realną a wirtualną rzeczywistością.

Główny cel programu został osiągnięty, gdyż uczniowie zapamiętali, że z dobrodziejstw współczesnej techniki trzeba korzystać, ale z rozsądkiem i umiarem.

Magdalena Łagowska