• Projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej - Razem na Święta

• 13.01.2020 23:04
      • Grudzień był dla naszego Szkolnego Samorządu czasem wyjątkowo gorącym. Z radością włączyliśmy się  w ogólnopolski projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej: „Razem na Święta”. Wspólnie staraliśmy się sprostać wszystkim celom, jakie sobie postawiliśmy. A było ich naprawdę niemało!

•

Naszym głównym zadaniem było przygotowanie Świątecznego Kiermaszu. Ponieważ dzięki niemu, mogliśmy nie tylko obdarować pięknymi, świątecznymi prezentami kilkoro naszych kolegów i koleżanek (ich radości nie sposób opisać!), ale także kontynuować tak ważny dla nas projekt: „Adopcja serca”, w ramach którego zapewnilismy środki na “Afrykański Dzień Dziecka” w Kamerunie.

Nie zapomnieliśmy także o starszych – ze świąteczną wizytą do Domu Seniora w Hucie Przedborskiej udały się klasy trzecia b oraz c. Wspólnie wykonano drewniane ozdoby choinkowe oraz kartki świateczne. Rozmowom i kolędowaniu nie było końca. Uczniowie klas starszych przygotowali również kartki bożonarodzeniowe oraz pierniczki , które wysłaliśmy emerytowanym nauczycielom oraz pracownikom naszej szkoły.

Pamiętaliśmy także o bezdomnych zwierzętach – z radością zaangażowaliśmy się w przedświąteczną zbiórkę dla przytuliska dla bezdomnych psów.

Pięknym zwieńczeniem naszych akcji było koledowanie klasy trzeciej a oraz b. 22 grudnia w czasie Wigilii na kolbuszowskim rynku wspólnie z mieszkanćami zaśpiewali pastorałki “ Od serca do ucha” oraz “Gore Gwiazda Jesusowi” co sprawiło, że w tym szczególnym świątecznym czasie mogliśmy poczuć się jedną, wielką rodziną.

Dziś, pisząc to krótkie podsumowanie, pragniemy z całego serca podziękować wszystkim, którzy nas wspierali w tym wielkim dziele niesienia świątecznej pomocy. Dziękujemy nauczycielom oraz Rodzicom, którzy odpowiedzieli na nasz apel i wsparli tak wiele naszych działań .

Dziękujemy!