• Akcja Mówimy DZIEŃ DOBRY

• 21.11.2019 16:58
      • Celem przedsięwzięcia jest utrwalenie wśród naszych dzieci nawyku mówienia dzień dobry. Jednocześnie zachęcamy dorosłych, by świecili w tym względzie dobrym przykładem :)
        Zależy nam na tym, aby uprzejme, miłe pozdrowienie było „lekarstwem na wszyskie bolączki” każdego rozpoczętego dnia!
      • Kultura osobista jest w cenie !!!

Drodzy uczniowie !!!

„Dzień Dobry” powiedziane do osoby nam znanej na korytarzu, przed szkołą lub podczas wchodzenia do sali nie powoduje groźnych chorób związanych z niebezpiecznymi dla życia powikłaniami utraty wzroku lub słuchu.

Aczkolwiek mamy nadzieję, że będzie zakaźne: rozprzestrzeni się w czasoprzestrzeni szkoły, jej okolicy, roku szkolnego, a nawet ferii i wakacji.

Równocześnie pragniemy poinformować :
        Zwykłe „Dzień Dobry” wywołuje korzystne dla zdrowia reakcje psychofizyczne: radość, otwartość, zniwelowanie napięcia i nadęcia, zazwyczaj automatyczne podniesienie kącika ust – poprawienie mimiki twarzy, zwiększenie koncentracji, życzliwości i spostrzegawczości.