• "Balladyna" w teatrze

• 04.02.2019 09:33
      • Z wizytą w teatrze.

Nie mamy wiele okazji, by w teatrze obejrzeć spektakle oparte na treści lektur omawianych w szkole podstawowej. Tym razem sztuka sama zawitała do nas.

• Na gościnnej scenie Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia  31 stycznia 2019r. wystawił „Balladynę”
        J. Słowackiego.
        Widowisko w reżyserii Michała Hachlowskiego obejrzeli uczniowie klas VII, VIII i gimnazjalnych naszej szkoły. Wszyscy mieli świetną okazję przypomnieć sobie treść i przesłania tego wielkiego dzieła w ramach powtórki przed zbliżającym się egzaminem. Młodzież podziwiała w spektaklu tradycyjne zabiegi teatralne połączone ze współczesną animacją multimedialną, humor przeplatający się z tragizmem. Oprócz intelektualnej rozrywki była okazja uświadomić sobie, że w życiu nie ma drogi na skróty i nie da uciec się od odpowiedzialności. Jeszcze kilka takich spotkań i egzamin pójdzie śpiewająco...