• Młodzieżowa Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie

• 25.01.2019 13:10
      • Udział uczniów naszej szkoły w Młodzieżowej Olimpiadzie Wiedzy o Społeczeństwie
      • Już trzeci rok z rzędu uczniowie naszej szkoły biorą udział w ogólnopolskiej Młodzieżowej Olimpiadzie Wiedzy o Społeczeństwie. Konkurs składa się z trzech etapów: szkolnego, okręgowego i ogólnopolskiego. W bieżącej edycji wystartowało ponad 6000 uczniów w całym kraju, w tym dwóch reprezentantów trzeciej klasy naszego gimnazjum.

W wyniku szkolnych eliminacji ogłoszonych 14 stycznia, Jakub Harchut z 3e został zakwalifikowany do etapu okręgowego jako jeden z 500 uczniów z całej Polski. Etap okręgowy (10 okręgów w całym kraju) zostanie rozegrany między 6 a 22 marca i składa się z dwóch testów: eksperckiego i uczniowskiego (ułożonego z pytań stworzonych przez uczniów). Po teście eksperckim zostanie wyłonionych 100 najlepszych uczniów do testu uczniowskiego. Do etapu centralnego awansuje 50 najlepszych uczniów z etapu okręgowego.

Opiekunem Jakuba jest pan Paweł Michno