• Hubert Zygo z klasy 7 b finalistą I Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego 1 z 10

   • 18.05.2022 17:39
   • Dwuetapowy konkurs o tytuł Mistrza Logicznego Myślenia.  

   •     26 kwietnia 2022 r. odbył się w SP w Cmolasie finał I Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego 1 z 10.

    Formuła zbliżona do teleturnieju telewizyjnego „1 z 10”, wyłoniła wśród najlepszych młodych matematyków z województwa podkarpackiego zwycięzcę, który zdobył tytuł Mistrza Logicznego Myślenia.  

    W finale wzięło udział dziesięciu najlepszych uczniów wyłonionych w pierwszej części konkursu, która odbyła się w wersji pisemnej (online) w aplikacji Testportal.

    Podczas ustnej formy konkursu finaliści odpowiadali na niejednokrotnie bardzo trudne i podchwytliwe pytania zadawane przez prowadzącą p. mgr Marię Bryk. Ogromne emocje udzieliły się wszystkim, tym bardziej, że ta część konkursu była przeprowadzona na żywo i obserwatorzy wspólnie przeżywali odpowiedzi młodych geniuszy.

    Uczestnikiem z naszej szkoły był uczeń klasy 7 b Hubert Zygo, uczeń mgr Bożeny Kochanowskiej - Koźmic, którego do części finałowej konkursu przygotowywała mgr Helena Mazan.

    Wprawdzie odpadł z rywalizacji jako ostatni pozostawiając na placu boju tylko zwycięzcę, ale ponieważ kilku innych uczestników zdobyło więcej punktów podczas etapu online został sklasyfikowany poza pierwszą trójką.

    Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Cmolas oraz upominki ufundowane przez dział promocji przy Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie.

    Hubertowi gratulujemy wiedzy i odporności na stres. Ponieważ jest uczniem klasy 7 będzie miał jeszcze w przyszłym roku szansę na powtórny udział w tym konkursie.

    Nauczyciele matematyki

   • Wróć do listy artykułów