• Sukcesy uczniów ze SP nr 2 w Kolbuszowej w konkursie MATEMATYCZNY AS CZWARTYCH KLAS

   • 15.05.2022 14:47
   • X GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS IV

   •        26 kwietnia 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Szarych Szeregów  w Kolbuszowej Górnej odbył się X Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas IV ,,Matematyczny As Czwartych Klas”.

    W konkursie  brało udział po 2 uczniów z każdej klasy czwartej w gminie ze szkół, które zgłosiły swój udział. 22 uczniów przez całą godzinę rywalizowało o tytuł mistrza matematyki.

     

    Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów.

    Każdy uczeń rozwiązywał zadania w następujących kategoriach: zadania zamknięte, rachmistrz, krzyżówka, zegar i kalendarz, zadania tekstowe.

    Z wszystkich tych kategorii najlepszy okazał się Krzysztof Szymański z klasy 4b (nauczyciel - Bożena Kochanowska - Koźmic), który bezkonkurencyjnie rozwiązał najtrudniejsze zadania i został Matematycznym Asem  wśród 22 czwartoklasistów!

    II miejsce zdobył uczeń klasy 4a Jakub Zięba (nauczyciel - Helena Mazan).

    Również pozostali nasi czwartoklasiści dobrze sobie poradzili z zadaniami konkursowymi i byli  zadowoleni ze swoich osiągnięć. Uczestnicy konkursu zostali wybrani spośród najlepszych matematyków każdej klasy czwartej w swojej szkole. W związku z tym zmagania konkursowe odbywały się na wysokim poziomie.

    V miejsce zajęła uczennica klasy 4b Anastazja Reguła

    VII miejsce uczeń klasy 4c Kacper Jemioło

    XI miejsce  uczennica klasy 4a Nina Kumor

    XIII miejsce  uczennica klasy 4c Emilia Posłuszny

     

    Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    Nauczyciele matematyki      

     

     

   • Wróć do listy artykułów