• Dominik Dziechciarz z klasy 8 d zdobył wyróżnienie w XXI Podkarpackim Konkursie im. Franciszka Leji.

   • 15.05.2022 14:47
   • Sukces ucznia w etapie wojewódzkim prestiżowego konkursu matematycznego.

   • Podkarpacki Konkurs Matematyczny im. prof. Franciszka Leji to prestiżowy konkurs organizowany przez Podkarpacki Oddział Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki oraz Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli, objęty patronatem m.in. Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Rzeszowskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

      PKM odbywa się na trzech poziomach: poziom I (uczniowie klas pierwszych liceów ogólnokształcących i  techników oraz klas ósmych szkół podstawowych), poziom II (uczniowie klas drugich liceów ogólnokształcących i techników), poziom III (uczniowie klas trzecich liceów ogólnokształcących i techników). Konkurs przeprowadzany jest wyłącznie w formie stacjonarnej i na każdym z poziomów przebiega w trzech etapach: szkolnym, powiatowym i wojewódzkim (finał). Do konkursu mogą przystąpić uczniowie ze szkół województwa podkarpackiego oraz dwóch powiatów województwa lubelskiego – powiatu lubelskiego i janowskiego.

         Uczeń klasy VIII d – Dominik Dziechciarz reprezentował  naszą szkołę w finale konkursu , który odbył się 9 kwietnia 2022 r. w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Rzeszowie.

    Zdobył on wyróżnienie w tym konkursie (II miejsce wśród uczniów szkół podstawowych).

    Ucznia do udziału w konkursie przygotowywała mgr Helena Mazan.

          Dominikowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

    Nauczyciele matematyki.

     

   • Wróć do listy artykułów