• XVII Festiwal Teatrów w Trzęsówce

• 31.01.2019 11:55
      • Już po raz kolejny nasze zespoły teatralne biorą udział w Festiwalu Teatrów w Trzęsówce. Tym razem pojechaliśmy z najnowszym spektaklem, dla którego inspiracją była setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Oto, co o naszym występie napisano na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. Zygmunta Nowakowskiego w Trzęsówce:

„Grupa teatralna „Bez nazwy” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej zaprezentowała sztukę pt. „Wolność”. Widzowie usłyszeli od konferansjera zapowiedź o występach naturalnych bez specjalnego przygotowania na temat wolności. Najpierw duet skoczków opowiedział o swoich akrobacjach na linie bojąc się zaprezentować swojego numeru, bo jest niebezpieczny… Czy każdy człowiek może robić co chce?Na to pytanie odpowiedź dali motocyklista i kierowca samochodu. Czy człowiek przykuty do siedzenia samochodu jest symbolem wolności? A gdy braknie benzyny? Okazało się że wolność na scenie też była zagrożona przez pana Cenzora, którego działalność wygasła jednak w 1990 r. Zmartwienie z wolnością miała pani w supermarkecie, gdzie chciała kupić sól. Wolność przedstawiona na obrazie jako abstrakcja nie cieszyła się powodzeniem, chętnie kupiono by obraz – konkret typu „Piłsudski”, „Paderewski”. Jak widać wywalczyć wolność to jedno, a umiejętnie korzystać z niej to druga sprawa.”

Magda Kornak i Klaudia Serafin