• Uczniowie 6c na wystawie w bibliotece

• 16 listopada 2022 roku Klasa 6c odwiedziła budynek dawnej Synagogi, gdzie obecnie mieści się Oddział Edukacji Kulturalnej i Regionalnej MiPBP w Kolbuszowej. Uczniowie obejrzeli aktualną wystawę zatytułowaną „Różnorodność świata zwierząt Płaskowyżu Kolbuszowskiego w obiektywie Zbigniewa Kożuchowskiego”.

Wystawa prezentuje makrofotografie owadów spotykanych na terenie Płaskowyżu Kolbuszowskiego, których najczęściej nie dostrzega się podczas wędrówek po lesie lub łące, a które pełnią ważne funkcje w przyrodzie.

• Szydełkowe wyzwanie w 3a

• W radosnej atmosferze, w towarzystwie dostojnych gości - pani Irenki, a prywatnie babci Roksany, pani Halinki - babci Bartosza oraz pani Danusi - mamy Martynki, spędziliśmy czwartkowe lekcje, kiedy to uczyliśmy się szydełkowania. Panie zaprezentowały nam swoje wspaniałe dzieła i przekazały tajniki sztuki szydełkowania. Ach, cóż to było za wyzwanie! Jednak z satysfakcją chcemy podzielić się sukcesem, bo wszyscy opanowaliśmy to niełatwego rękodzieło. Każdy z nas wykonał różne ozdoby: bransoletki, naszyjniki, pierścionki i warkoczyki do włosów.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi i zachęcamy was do podjęcia szydełkowego wyzwania .

• Pasowanie na ucznia oddziału "0"

• Nowa galeria Pasowanie na ucznia oddziału "0" została dodana do albumu fotograficznego

Dnia 9.11.2022r. dzieci z oddziału poprzez pasowanie zostały włączone w skład społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kolbuszowej.

Podczas uroczystości dzieci recytowały, śpewały, tańczyły oraz ślubowały. Następnie zostały pasowane na ucznia oddziału "0".

Imprezie towarzyszył wzniosły i uroczysty nastrój.

• Olimpus - sesja jesienna

• W listopadzie przeprowadzony został konkurs Olimpus - sesja jesienna z matematyki, języka angielskiego oraz języka polskiego. Uczniowie zmagali się z testem wielokrotnego wyboru składającym się z 30 pytań. Do każdego pytania w teście podane zostały 4 odpowiedzi, z których żadna, jedna, dwie, trzy lub wszystkie odpowiedzi mogły być poprawne. Uczniowie mieli także możliwość wstrzymania się od odpowiedzi na dane pytanie. W testach zawarte zostały pytania o różnej skali trudności, dlatego też wszyscy uczniowie mogli spróbować swoich sił.

Teraz nie pozostało nic innego jak tylko czekać na wyniki:) Trzymajmy wszyscy mocno kciuki!!!

• Trzy uczennice nagrodzone w Ogólnopolskim konkursie plastycznym " Spotkanie ze sztuką"

• ​​​​​​W październiku 2022r. pięcioro uczniów z naszej szkoły wzięło udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym  Fundacji PGE pod hasłem "Spotkanie ze sztuką". Zadaniem konkursowym było przedstawienie własnej interpretacji wybranego obrazu polskiego malarza, którego dzieła można obejrzeć w jednym  następujących muzeów: Muzeum Narodowym w Lublinie, Muzeum Narodowym w Warszawie czy Muzeum Narodowym w Krakowie. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych z miejscowości liczących poniżej 50 tysięcy mieszkańców.

Spośród ponad pięciuset nadesłanych prac nagrodzono dziewięćdziesięciu uczestników. W oczach jury znalazły uznanie prace aż trzech uczennic z naszej szkoły, które wykonały interpretacje plastyczne do obrazów malarki Olgi Boznańskiej.

Nagrodzonymi są:

Antonina Machowska  z klasy III c  " Autoportret z kwiatami"

Julia Wołoszyn z klasy III c " Dziewczynka z chryzantemami "

Maya Kostuj z klasy VI b " Imieniny babuni"

Na uwagę zasługuje fakt iż wśród wszystkich nagrodzonych jesteśmy jedyną szkołą z której wyłoniono najwięcej laureatów !!!

Gratulujemy nagrodzonym i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach !!!

• Dzień Niepodległości

• Cóż to był za wyjątkowy dzień ...

„Marsz marsz Dąbrowski”- te i inne słowa Hymnu Narodowego rozbrzmiewały w klasach naszej szkoły. Samorząd Uczniowski postanowił sprawdzić jak dobrze znamy słowa Hymnu Państwowego i przygotował zagadki z nim związane. Młodzi Polacy z wielkim zaangażowaniem dośpiewywali brakujące fragmenty hymnu otrzymując tym samym możliwość wylosowania nagrody dla całej klasy z "magicznego pudełka". Dzień bez pytania oraz dzień bez zadań domowych cieszył się największym uznaniem. Zdaliśmy ten egzamin na 6 z plusem. Brawo!!!

Nie tylko dzięki ogromnemu zaangażowaniu całej społeczności klas ale również dzięki nagrodom ten dzień będziemy jeszcze długo pamiętać.

• Dzień Kokardy Narodowej!

• W burzliwej historii naszej Ojczyzny było wiele upadków i wzlotów. Jednak dzień 11 listopada 1918 roku na trwałe zapisał się w umysłach wielu pokoleń Polaków.

Pamiętając o tych wydarzeniach, 10 listopada w Szkole Podstawowej nr 2 był dniem wyjątkowo odświętnym. Wszędzie rozbrzmiewał "Mazurek Dąbrowskiego". Uczniowie ubrani odświętnie eksponowali na swoich piersiach Kokardy Narodowe, nie tylko na znak miłości do ojczyzny i szacunku do historii, ale również wyrażając dumę iż są Polakami!!!

• Góra pluszaków dla dzieciaków!

• Wiemy jak jesteście wrażliwi na potrzeby innych dlatego zwracamy się do Was z prośbą, aby każda klasa zrobiła zbiórkę i zakupiła pluszowego misia. Jeżeli macie w domu miśka nowego z metką to również możecie go przynieść i przekazać na naszą akcję. Wasze maskotki pomogą dzieciom po wybudzeniu po różnych zabiegach i operacjach z Centrum Zdrowia Dziecka