• Dzień pluszowego misia

     • Misie, misiaczki nasze kochane przytulaczki towarzyszyły nam podczas piątkowych zajęć. Było naprawdę wesoło i zabawnie. Każdy z nas poczuł się jak w zaczarowanej bajce, gdzie wraz ze swoim pluszakiem przeżywał wspaniałe szkolne przygody.

      Dziękujemy i zapraszamy za rok !!!

     • Niecodzienna lekcja języka polskiego :)

     • Ciemno wszędzie, głucho wszędzie,
      Co to będzie, co to będzie?

      Półmrok, ogień, suto zastawiony stół, postaci w białych szatach…. O czym mowa?  

      1 grudnia uczniowie klasy VII b zamienili swoją salę w … kaplicę cmentarną, by odprawić dziady według Adama Mickiewicza. Lektura obowiązkowa II cz. „Dziadów” to pouczający tekst o ponadczasowym przesłaniu. Siódmoklasiści chętnie wcielili się w postaci dramatu - zgodnie z treścią tekstu przywoływali duchy dzieci, pana wioski i Zosi, by jeszcze raz usłyszeć słowa, które podpowiadają jak żyć, jakich błędów nie popełniać,  czym się kierować w kontaktach z najbliższymi. 

     • Dobre słowa, dobre serca na Boże Narodzenie

     • Szkolny Klub Wolontariatu działający przy SP nr 2 wspólnie z Fundacją Serce organizuje akcję pod hasłem: „DOBRE SŁOWA, DOBRE SERCA NA BOŻE NARODZENIE”

      Akcja polega na przygotowaniu wspólnie 130 szt. kartek z życzeniami świątecznymi, które zostaną dołączone do paczek żywnościowych przygotowanych dla osób samotnych, starszych oraz rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji z terenu ziemi kolbuszowskiej.

      Każdy chętny Wolontariusz redaguje życzenia według własnego pomysłu, które w swej treści będą zawierać życzenia świąteczne wraz ze słowami pokrzepiającymi i dodającymi otuchy, niosącymi nadzieję i radość. W życzeniach mogą być wykorzystywane cytaty oraz sentencje związane z tematem. Następnie życzenia należy wydrukować na kartce a5 (wielkość zeszytu szkolnego 15x21) w ilości 5 szt. Treść życzeń na kartkach wykonanych przez jednego ucznia może być jednakowa. Wydrukowane karteczki należy ozdobić np.: rysując, malując , doklejając elementy ozdobne w stylistyce świątecznej.

      Gotowe karteczki powinny trafić do Pań: Anny Januszek lub Krystyny Stygi do dnia 10.12.2021r.

      Karteczka, którą będzie trzymać w dłoniach obdarowana osoba to symbol i dowód na to, że nasze Słowa mogą wnieść dobro i promyki nadziei w życie każdego człowieka