• „Kuchnie Europy”

     • Każdy z nas wie, że podróże kształcą. Zwiedzając świat możemy rozwijać kompetencje językowe, zobaczyć wiele atrakcji oraz przeżyć niezapomniane przygody. Od niedawna możemy również zaobserwować nowy trend, turystyka kulinarna.

      23 marca 2023r., sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kolbuszowej, zamieniła się w restaurację serwującą potrawy z jedenastu „Kuchni Europy”. Uczniowie i pracownicy „dwójki” mieli okazję przekonać się jak smakuje Europa (Wielka Brytania, Francja, Austria,
      Hiszpania, Gruzja, Czechy, Niemcy, Ukraina, Włochy, Grecja, Szwajcaria). Poznawanie świata od kuchni stanowi coraz częściej główną motywację dla zwiedzających.
      Celem konkursu była:
      1. Promocja kuchni innych narodów.
      2. Rozwijanie i doskonalenie umiejętności kulinarnych.
      3. Aktywizacja młodzieży i rodziców w środowisku szkolnym.
      4. Upowszechnienie idei zdrowego współzawodnictwa pomiędzy uczniami. Konkurs skierowany był do uczniów klas szóstych, siódmych i ósmych.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

      8 marca przedstawiciele klas biorących udział w konkursie „Kuchnie Europy” wylosowali po jednym z krajów europejskich, którego charakterystyczne potrawy zaprezentowali 23 marca. Klasa musiała również przygotować „Album kulinarny” wylosowanego przez siebie państwa.

      Jury choć miało smaczne zadanie to równocześnie trudne, aby wyłonić zwycięzców. Wszystkie klasy zachwyciły swoim ogromnym zaangażowaniem i pomysłowością. Oceniano wygląd stołu (nakrycie, jego dekoracje), potrawy (m.in. dania, desery, przekąski, napoje), oznakowanie kraju z którego przedstawiane
      potrawy pochodziły, uczestników ubranych w charakterystyczne kolory państwa, zaangażowanie klasy oraz prezentację stołu/potraw przez uczniów. Jury w składzie: Magda Kornak - przewodnicząca, Edyta Mokrzycka, Agnieszka Brożyna, Patrycja But oraz ksiądz Mateusz Olbrot po burzliwej dyskusji wyłonili
      zwycięzców :

      1 miejsce klasa 6c (Austria)
      2 miejsce klasa 8c (Grecja)
      3 miejsce klasa 6a (Wielka Brytania)
      Wyróżnienie otrzymała klasa 7c (Niemcy)

      Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom. Dziękujemy również sponsorom konkursu : Radzie Rodziców i właścicielce kwiaciarni:  "Kwiaty u Sabiny" ;. Nagrody rzeczowe zostaną wręczone podczas najbliższego apelu szkolnego. Organizatorem konkursu były: Beata Mierzwa, Urszula Kuna, Patrycja But.

     • Muzyką 🎼🎵🎶do wiosny

     • W radosnej atmosferze i przy dźwiękach muzyki wraz z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej powitaliśmy nadejście wiosny.

      Artyści pięknie przeprowadzili nas od zimy do wiosny, stwarzając barwny nastrój wiosennych przebudzeń. Dziękujemy za miłe doznania artystyczne.

     • Serdecznie zapraszamy !

     • Program:
       10.00 Przemarsz z palmami wielkanocnymi z rynku do kolegiaty z osiołkiem
       10.30 Msza Święta w kolegiacie
       11.20 Koncert pasyjny w kolegiacie w wykonaniu Chóru „Cantus Niwa” z Głogowa
      Małopolskiego i Chóru Męskiego „Gloria” z Wysokiej Głogowskiej
       12.00 Złożenie kwiatów pod pomnikiem św. Jana Pawła II
      Ponadto w programie:
       10.30-14.00 Kiermasz Wielkanocny w Domu Wsparcia Rodziny
       12.15 Rozstrzygnięcie konkursów wielkanocnych:
      -Konkurs na tradycyjną palmę i pisankę dla uczniów i przedszkolaków kolbuszowskich
      placówek oświatowych
      -Konkurs dla mieszkańców na najładniejszą palmę
       12.00-14.00 Zagroda kucyków

     • Daj Ziemi odpocząć...

     • W trakcie Godziny dla Ziemi nie chodzi tylko o gaszenie świateł. Do akcji możesz dołączyć samodzielnie na wiele sposobów: 

      • odłóż telefon, laptop, tablet i skorzystaj z chwili dla siebie;
      • odłącz z kontaktów wszystkie nieużywane urządzenia;
      • przygotuj sobie bezmięsny posiłek;
      • wybierz się na spacer z rodzicami i podziwiaj gwiazdy;
      • zrób przegląd szafy i zastanów się, co możesz oddać;
      • dowiedz się więcej o ochronie przyrody w swoim najbliższym otoczeniu;
      • podpisz petycję w sprawie rozszerzenia i stworzenia nowych obszarów chronionych;
      • dołącz do zbiórki WWF lub wesprzyj inną organizację działającą na rzecz klimatu i środowiska.
     • Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa.

     • To był naprawdę kolorowy dzień w "Dwójce"! A to wszystko za sprawą kolorowych skarpet nie do pary! Dzień Kolorowej Skarpety miał zwrócić uwagę całej społeczności szkolnej na święto Międzynarodowego Dnia Osób z Zespołem Downa.

      Uczniowie przyszli dziś w kolorowych skarpetkach nie do pary, pokazując, że różni nas tak niewiele od osób chorych, jeden dodatkowy, niepasujący chromosom – tak jak nasza niepasująca skarpetka. One założone nie do pary były wyrazem tolerancji i solidarności z osobami z zespołem Downa.

      Drobne gesty mają znaczenie!

      Dziękujemy

     • Pierwszy dzień wiosny

     • 21 marca jest zawsze dniem wyjątkowym, tak było również i dziś pomimo tego, że aura nas nie rozpieszczała. Wiosnę uczniowie naszej szkoły powitali kolorowo i wesoło.

      Zgodnie z wcześniej zaproponowanym zadaniem przez Samorząd Uczniowski uczniowie przyszli do szkoły w zielonych strojach i fryzurach z akcentami kwiatowymi.

      Kolejny raz nasi uczniowie udowodnili, że pierwszy dzień wiosny nie musi kojarzyć się tylko z wagarami, ale może być okazją do wspólnej zabawy.

     • Zajęcia angażujące zmysły

     • W czwartek dzieci z klasy 1a na zajęciach sensoplastyki angażowały wszystkie zmysły: wzrok, dotyk, słuch, węch i smak. Zajęcia były bardzo atrakcyjne i kreatywne, a z drugiej – intensywnie stymulujące rozwój dziecka.

      Dziękujemy pani Alince za ciekawa lekcje plastyki

     • Czytamy "Cukierku, ty łobuzie"

     • Klasa 1A omawiała lekturę "Cukierku ty łobuzie". Dzieci z ciekawością słuchały lektury czytanej przez panią Paulinę mamę jednego z uczniów . Dziękujemy pani Paulinie za piękne przeczytanie lektury oraz pyszne cukierki.

     • Ruszamy tropem zagadek!

     • 10 marca klasa VIc uczestniczyła w nietypowej lekcji języka polskiego. W ramach podsumowania pracy nad lekturą „Szatan z siódmej klasy” uczniowie zabawili się – wzorem Adasia Cisowskiego – w detektywów i wzięli udział turnieju zorganizowanym pod hasłem „Ruszamy tropem zagadek!”

      Najpierw szóstoklasiści uczestniczyli w grze terenowej, która polegała na rozwiązywaniu zagadek logicznych. Uczniowie podzielili się na kilkuosobowe drużyny. Każda grupa miała odnaleźć na terenie szkoły siedem stanowisk. Do wyznaczonych punktów doprowadzić miały uczestników zaszyfrowane wiadomości ukryte na trasie gry. Drużyna, która odnalazła wszystkie stanowiska, przybywała do sali 39, w której odbywała się dalsza część turnieju. Nie wystarczyło bowiem popisać się bystrością i inteligencją, rozwiązując kolejne zagadki, należało również wykazać się wiedzą na temat lektury. Na miejscu grupy otrzymywały karty pracy i wykonywały kolejne zadania. Musiały miedzy innymi ułożyć prawidłowo plan wydarzeń, uporać się z krzyżówką wymagającą gruntownej znajomości treści utworu oraz biografii Kornela Makuszyńskiego, omówić elementy świata przedstawionego, wymienić cechy powieści detektywistycznej oraz wskazać przykłady różnych typów komizmu w lekturze „Szatan z siódmej klasy”.

      Wszyscy uczniowie odważnie podjęli wyzwanie i z zaangażowanie walczyli o zwycięstwo . Udowodnili, że posiadają żyłkę detektywistyczną oraz iż znają lekturę i omawiane zagadnienia. Pierwsze miejsce w turnieju, tytuł Najlepszego Detektywa, a także ocenę celującą zdobyła grupa w składzie: Dominik Hanusek, Karol Haptaś, Sławomir Mazur, Amelia Pacyna i Hanna Sitko. Gratulacje !!!

     • Witajcie w naszej bajce!, czyli dzień otwarty w „Dwójce"

     • W środę15 marca tłumnie odwiedzili naszą szkołę przyszli pierwszoklasiście ze swoimi rodzicami. Czekało na nich wiele atrakcji. Najpierw obejrzeli występ pierwszaków, którzy zaprezentowali wiersze Jana Brzechwy, a potem świetnie bawili się uczestnicząc w pokazach doświadczeń naukowych, śledzeniu rekina w okularach VR, rozwiązywaniu straaaasznie trudnych zagadek i klejeniu zabawnych masek.

      To był dzień pełen niezwykłych przeżyć. Miło nam było Was gościć.

      Do zobaczenia we wrześniu!!!

     • Klasa 6 a i b w Fly Parku

     • Dnia 17 marca 2023 klasy 6a i 6b pojechały do Fly Parku w Rzeszowie. Korzystanie z atrakcji Fly Parku poprzedziła rozgrzewka. Następnie uczniowie testowali swoją sprawność fizyczną. Dużą atrakcją cieszyły się różnego rodzaju zjeżdżalnie. Wyjazd był udany, wszyscy wrócili zadowoleni i zmęczeni.

     • Trzymamy kciuki :) raz jeszcze

     • Kochani rodzice, nauczycielki, nauczyciele, koledzy i koleżanki szybka instrukcja działania :

      1. Wyciągamy dłonie

      2. Zginamy kciuki

      3. Mocno je ściskamy

      4. I tak przez kilkanaście kolejnych dni aż do ogłoszenia wyników XXI międzynarodowego konkursu " Inne spojrzenie"...

      Poniżej prace konkursowe naszych utalentowanych uczniów.

     • „Idę do szkoły a ze mną przyjaciele…”-Przedszkolaki 👶👧w „Dwójce”

     • W środę 13 marca gościliśmy w naszej szkole sympatycznych przedszkolaków - zerówkowiczów z przedszkola nr 1, przedszkola nr 2, przedszkola nr 3 i przedszkola „Słoneczny zakątek”. Gości powitały bajkowe postacie z grupy teatralnej „Gaduła”, które bardzo szybko przeniosły wszystkich w krainę przygody i fantazji w pięknym przedstawieniu „Wizyta bajek”. Przyszli pierwszoklasiści odwiedzając swoich starszych kolegów i koleżanki mogli zobaczyć jak wyglądają zajęcia szkolne i przekonać się, że szkoła da się lubić; że jest kolorowa i radosna.

      Zobaczyli sale lekcyjne, w których nie tylko pracuje się przy stolikach, ale w których są przytulne kąciki do odpoczynku i zabawy, a na półkach można znaleźć sporą ilość klocków, układanek i gier planszowych. Do swoich przedszkoli wszyscy wrócili z uśmiechem i słodką niespodzianką. Dziękujemy, ze byliście z nami .

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kolbuszowej
   • g2kolbuszowa@poczta.onet.pl, rekrutacja@sp2.kolbuszowa.pl
   • (17) 2270290,
   • ul. Obrońców Pokoju 46 36-100 Kolbuszowa Poland
   • Sylwia Blat tel.:(17) 2270280 e-mail: iod@zo.kolbuszowa.pl
  • Logowanie